Skoči na vsebino

Emisijski kuponi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm lih tanartabl usega tega. Ma, če sm prou zakapiru, ker se električnih premalo proda, bodo navili ceno nafte do onemoglosti, da tudi najbolj trdovratne prisilijo v nakup električnega avta. 

 

Pa tale Evropska demokracija je hujša diktatura kot v bivši Jugi totalitarni komunizem. Tam si lahko kupil Zastavo, tudi Renault 4 in 5, pa Lado in Škodo ter tudi Golf TAS. Lahko si kupil tudi Passata, le carina je bila zraven, pa je bil avto nekaj dražji. Pri tej Bruseljski demokraciji pa če ne boš kupil dragega in neuporabnega štromarja, bodo vse drugo podražili do te mere, da boš moral kupiti dragega in neuporabnega štromarja...

 

Očitno bo treba iti kolesarit tudi po Bruslju, ne le po Ljubljani...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm lih tanartabl usega tega. Ma, če sm prou zakapiru, ker se električnih premalo proda, bodo navili ceno nafte do onemoglosti, da tudi najbolj trdovratne prisilijo v nakup električnega avta. 

 

Pa tale Evropska demokracija je hujša diktatura kot v bivši Jugi totalitarni komunizem. Tam si lahko kupil Zastavo, tudi Renault 4 in 5, pa Lado in Škodo ter tudi Golf TAS. Lahko si kupil tudi Passata, le carina je bila zraven, pa je bil avto nekaj dražji. Pri tej Bruseljski demokraciji pa če ne boš kupil dragega in neuporabnega štromarja, bodo vse drugo podražili do te mere, da boš moral kupiti dragega in neuporabnega štromarja...

 

Očitno bo treba iti kolesarit tudi po Bruslju, ne le po Ljubljani...

Kdaj greva? 😁 

Greva z Ruparjem, bo zrihtal bus😂

Popravljeno od Bini
Napisano

Nimam kolesa...

 

No, ja, imam ga, ampak je založen tam zadaj, vprašanje, če ni že vse zarjavelo, pa gume so gotovo že prazne... Preden ga usposobim, ga bodo že prepovedali - zaradi izpustov (sploh po pasulju). Mogoče bi moral dobiti kakšnega električnega, da bo v skladu z normativi...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 4 urami je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm lih tanartabl usega tega. Ma, če sm prou zakapiru, ker se električnih premalo proda, bodo navili ceno nafte do onemoglosti, da tudi najbolj trdovratne prisilijo v nakup električnega avta. 

 

Pa tale Evropska demokracija je hujša diktatura kot v bivši Jugi totalitarni komunizem. Tam si lahko kupil Zastavo, tudi Renault 4 in 5, pa Lado in Škodo ter tudi Golf TAS. Lahko si kupil tudi Passata, le carina je bila zraven, pa je bil avto nekaj dražji. Pri tej Bruseljski demokraciji pa če ne boš kupil dragega in neuporabnega štromarja, bodo vse drugo podražili do te mere, da boš moral kupiti dragega in neuporabnega štromarja...

 

Očitno bo treba iti kolesarit tudi po Bruslju, ne le po Ljubljani...

Me zanima, kaj bodo vozili na drugih kontinentih

Napisano

Včeraj sem se pogovarjal z enim  direktorjem  ponudnikov elek.energije,če Slovenija začne danes posodabljat električno omrežje"primerno za električne avtomobile in ostale porabnike(toplotne)"bi potrebovala cca.30let.To pomeni tudi,da bi lahko imela skoraj vsaka hiša ali blok svojo elektrarno na strehi.

 ?If you?re afraid to fail, then you?re probably going to fail.? ? Kobe Bryant

Napisano

To je podobno, kot je mantra EU za znžanje CO2 izpustov in seveda okolju prijaznejša vozila in ostale nebuloze....ki te teorije pišejo v Bruslju, brez stika prave realnost in potem imaš na drugi strani take izdelke leta 2023 -> 

SIOL.NET

Povzpeli smo se v kabino enega najbolj ekskluzivnih tovornjakov, ki bo kmalu vozil tudi po slovenskih cestah. To je Mercedes-Benzov actros v omejeni in odlično opremljeni različici edition 3. Izdelali jih bodo 400...

 ali pa še huje tole -> 

WWW.PRIMORSKE.SI

V Piran je včeraj priplula Silver Moon, prva med 16 luksuznimi potniškimi ladjami, ki se bodo sidrale pred slovenskim obmorskim biserom.

 kamor gre ne vem koliko tisoč litrov dizla :).....ampak EU pa forsira električna vozila za "rajo".....

Napisano

Mislim, da dizla gre 3000 litrov. Ostalo je mazut...

 

Ne vem za točno to ladjo, ampak ladje večjih gabaritov so nekako tako narejene: na dizel vžge in odpluje. Z "odpadno toploto" iz motorjev ta čas segreva rezervoarje za mazut in ko so dovolj segreti, preklopi na mazut. Določen čas pred pristankom preklopi spet na nafto, da se cevi, filtri, visokotlačne črpalke, dize in vse ostalo v sistemu očisti mazuta in napolni z nafto. Da je pripravljen na naslednji zagon. Tako da take ladje ne porabijo tako veliko nafte, kot se to govori...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Ja...so pa področja, na katerih MORAJO vozit na nafto. Zaradi kao ekologije. 

Napisano

To bo kmalu prošlost, najbolj moderne in velike križarke vozijo že na stisnjen plin, sploh po Skandinaviji kjer so eko standardi dosti strožji.... 😊👍

Napisano

Poglej tole... mi gramčke preštevamo, pizduni od novinarjev in politike ter razni ekoteroristi nam poskušajo slabo vest vzbujat, ker si drznemo tistih 30km vsak dan narest za to, da kurcem plačujemo davke in da imajo NVO-ji denar za delovanje politiki in novinarji pa lepe plače.

 

Pool pa vidiš tako sliko ti ni pa nič več jasno - do kdaj se bomo pustili jebat?

 

image.png

  • Všeč 4
  • Jezen 1

33112_1.png

Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

Poglej tole... mi gramčke preštevamo, pizduni od novinarjev in politike ter razni ekoteroristi nam poskušajo slabo vest vzbujat, ker si drznemo tistih 30km vsak dan narest za to, da kurcem plačujemo davke in da imajo NVO-ji denar za delovanje politiki in novinarji pa lepe plače.

 

Pool pa vidiš tako sliko ti ni pa nič več jasno - do kdaj se bomo pustili jebat?

 

image.png

Ja, kako bomo pa mi ostali potovali na dopuste po svetu, če ne bo letal? A bomo šli z pecikli, ki so ostali v lopah, ko jih sedaj janulčki ne rabijo več? 🤔

  • Haha 2
  • Zmeden 1

 

 

Napisano

Ti se kar deli norca, ker v kar nas zdajle poskušajo porint ti bo verjetno res samo še bicikel ostal.

 

Svetovne znamenitosti boš pa samo še doma v sobi na VR-ju občudoval - zato ne rabiš letala.  To ni šala, že digitalizirajo praktično največje znamenitosti in turistične destinacije s točno tem namenom. Seveda pa tudi to ne bo zastonj, da ne bo kdo mislil.

  • Zmeden 2
  • Žalosten 1

33112_1.png

Napisano

Počas gre vse tam, kamor sonce ne posije🤔

  • Všeč 2
  • Žalosten 2

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Ti se kar deli norca, ker v kar nas zdajle poskušajo porint ti bo verjetno res samo še bicikel ostal.

 

Svetovne znamenitosti boš pa samo še doma v sobi na VR-ju občudoval - zato ne rabiš letala.  To ni šala, že digitalizirajo praktično največje znamenitosti in turistične destinacije s točno tem namenom. Seveda pa tudi to ne bo zastonj, da ne bo kdo mislil.

Ni tako hudo.🙂 Ti si bil itak vedno pesimist. Še bomo potovali z letali in vozili dizle. Nekaj me je mikalo, da bi 6-ko prodal a sem si premislil in jo bom gulil do konca. Ko se bodo valjali električarji po cesti bomo mi hrabri smradili še vednon z dizli. 😄

 

 

Napisano
dne 11. 6. 2023 ob 21:54 je Slivka napisal:

Kmalu bodo tudi letala na baterije:

 

 

IMG_20230611_215225297.jpg

že obstajajo :)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano (urejeno)

Ja gogolaj Boeing E-mission 677

Popravljeno od Tilen5

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Ma sploh ne bom googlal, ker ekvivalent reaktivnemu motorju bi bil mogoče le še plasma oziroma ionski motor.

 

Če pa bi spravljeno energijo primerjal baterije s kerozinom glede na maso. bi letalo, ki drugače preleti 10.000km lahko teoretično letelo le 200km z baterijo. Tako, da edini električni avioni s propelerski pa še to bolj počasne sorte oziroma ultralahki.

 

 

33112_1.png

Napisano
pred 22 urami je Boss napisal:

reaktivci? Resno?

reaktivci glih ne :). sam sej tud klasična civilna letala niso nadzvočna. Je pa narejen prototip letala, ki uporablja hibrid med turbojet in RAMJET poimenovan Chaimera za prototip letala quaterhorse. Hitrost mach5, z možnostjo aplikacije za komercialo. 

Ionski in plasma so prešvoh za uporabo na zemlji, smislna aplikacija je samo v vesolju 

Lahko bi pa uporabljali zračne ladije :). te bi kamot šibale na baterije, bi pa potovajnja trajala dalj časa.

 

Napisano
Pred eno uro je TBA napisal:

reaktivci glih ne :). sam sej tud klasična civilna letala niso nadzvočna. Je pa narejen prototip letala, ki uporablja hibrid med turbojet in RAMJET poimenovan Chaimera za prototip letala quaterhorse. Hitrost mach5, z možnostjo aplikacije za komercialo. 

Ionski in plasma so prešvoh za uporabo na zemlji, smislna aplikacija je samo v vesolju 

Lahko bi pa uporabljali zračne ladije :). te bi kamot šibale na baterije, bi pa potovajnja trajala dalj časa.

 

 

Samo ni električen.

 

Je pa litij-ionska baterija ena bl nevarnih stvari ki jih lahko daš na avion. Dokler se bo zadeva spontano vžigala to sigurno ne bo šlo na komercialna letala. 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.