Skoči na vsebino

Bela tehnika


Shrek

Priporočeno sporočilo

pred 31 minutami je jacques33 napisal:

Samo med 2018 in 2022 je 4 leta razlika, to se pa že mora nekje poznat v razvoju avtomobilizma.

 

Saj to je bila tudi ena od poant  ... tudi znamke moramo gledati skozi čas. Spomnim se Samsunga ... prvih TV sredi 90-tih :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je jacques33 napisal:

Samo med 2018 in 2022 je 4 leta razlika, to se pa že mora nekje poznat v razvoju avtomobilizma.

Ma ja.

 

1996 Civic-i so imeli vrhunski menjalnik. Na 2010 M2 pa se je rikverc zatikal.

 

To pač žal ne znajo vsi dobro naredit.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Hej kolegi, elektro-maherji, imam vprašanje za vas obvladače, če ima kdo kaj pojma o indukcijskih kuhalnih ploščah?

 

Doma imam gorenje indukcijsko, na 4 kuhalna mesta, stara je nekih 13 let in do pred kratkim je delovala brezhibno, v nadaljevanju pa naslednje obnašanje.

 

Kar naenkrat se mi je zdelo, da ko hodim po kuhinji slišim nekakšno piskanje, pa razmišljam kaj za en vrag bi to bil (da ni to da men kaj dogaja v glavi, ali pa da kdo ve od kod to slišim), potem pa se le domislim, da je morda indukcijska, pa grem izklopit vse 3 varovalke v omarico, ki pripadajo tej indukcijski plošči in v trenutku to piskanje preneha. Morda je piskalo že kdaj prej, pa nisem dojel.

 

Kakorkoli, v nadaljevanju so se tipke na dotik začele malo kregati med sabo in pojavil se je kdaj kakšen "error", kjer ponovno nisem bil niti toliko pozoren, ker kdaj se kaj polije po plošči in potem brisanje tega, pa se polije po gumbih, pa ponovno čisti, itd.

 

Skratka, v nadaljevanju pa zdaj ko sem poskušal vklopit katero od štirih kuhalnih mest, nekako čudno vse skupaj utripa in se niti noče več na ta "ON-OFF" gumb ugasnit, sem šel takoj v strahu izklopit njene vse 3 varovalke in jih kar pustil zunaj.

 

Vprašanje se glasi: kaj se je dejansko zgodilo s to napravo in ali je popravilo smiselno (nisem sorta, ki stran meče, če nisem 110% prepričan, da zadevi res ni več pomoči)? Etis servis je zelo fajn.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 9. 2023 ob 18:35 je Z M A J napisal:

Hej kolegi, elektro-maherji, imam vprašanje za vas obvladače, če ima kdo kaj pojma o indukcijskih kuhalnih ploščah?

 

Doma imam gorenje indukcijsko, na 4 kuhalna mesta, stara je nekih 13 let in do pred kratkim je delovala brezhibno, v nadaljevanju pa naslednje obnašanje.

 

Kar naenkrat se mi je zdelo, da ko hodim po kuhinji slišim nekakšno piskanje, pa razmišljam kaj za en vrag bi to bil (da ni to da men kaj dogaja v glavi, ali pa da kdo ve od kod to slišim), potem pa se le domislim, da je morda indukcijska, pa grem izklopit vse 3 varovalke v omarico, ki pripadajo tej indukcijski plošči in v trenutku to piskanje preneha. Morda je piskalo že kdaj prej, pa nisem dojel.

 

Kakorkoli, v nadaljevanju so se tipke na dotik začele malo kregati med sabo in pojavil se je kdaj kakšen "error", kjer ponovno nisem bil niti toliko pozoren, ker kdaj se kaj polije po plošči in potem brisanje tega, pa se polije po gumbih, pa ponovno čisti, itd.

 

Skratka, v nadaljevanju pa zdaj ko sem poskušal vklopit katero od štirih kuhalnih mest, nekako čudno vse skupaj utripa in se niti noče več na ta "ON-OFF" gumb ugasnit, sem šel takoj v strahu izklopit njene vse 3 varovalke in jih kar pustil zunaj.

 

Vprašanje se glasi: kaj se je dejansko zgodilo s to napravo in ali je popravilo smiselno (nisem sorta, ki stran meče, če nisem 110% prepričan, da zadevi res ni več pomoči)? Etis servis je zelo fajn.

Na etisu sem bil tudi sam, ko je mami usekalo v indukcijo. Žal smo na koncu ugotovili, da se je nek modul zjebal in je šla rakom žvižgat. Je sicer 50/50 indukcija/steklokeramika ampak meni ni dalo miru da je skos kazalo H na indukcijah čeprou so bile mrzle in ugasnjene.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če crkne recimo generator ali kaj podobnega, verjetno ni več smiselno popravljati?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
dne 5. 9. 2023 ob 13:24 je Janez007 napisal:

Kupovat po specifikacijah, je tako tako. Ponavadi nimaš kaj falit, če pogledaš najbolj priljubljene model v določenem cenovnem razredu.

 

Mi smo kupovali pred 3 leti. Sam sem navijal za Panasonic OLED, ker smo bili zelo zadovoljni s prejšnjo plazmo. Sin je navijal za LG C9, ki je bil zelo dobro ocenjen na različnih koncih. In mi ni žal niti centa za tole LG (takrat sem za 55" plačal cca 1.200€ pri https://www.makspro.si/). Zelo mi je všeč, ker ima daljinec dobro delujoč pointer in z njim izbiraš opcije v menijih ... Edino, kar bi danes spremenil je, da bi vzel 65". 

 

Kakšna je razlika? Greš v Big Bang ali Harvey Norman in gledaš slike pod različnimi koti in različno oddaljenostjo.

 

 

Eto, ponudila se je priložnost in ni bilo treba čakati na gospoda Božička.

Sem upošteval mnenje tvojega sina in kupil LG C9 55". Prvi vtisi so - kupil sem Ferrari in ne Mazde.

Zvok in slika kot dan in noč proti moji stari 2017 Sony LED TV, všeč mi je tudi miška na daljincu - kar z daljincem mahaš in pišeš po tipkovnici. Hitro, enostavno, učinkovito.

Sedaj moram še naštudirat aplikacije za programe, gor imam EON TV, pa Rakuten TV kjer je precej programov. Seveda tudi Netflix.
Me zanima če ima še kdo kaj druga, da je zastonj? Predvsem kakšna Premier liga bi prav prišla, NBA prenosi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Jaka32 napisal:

 

Eto, ponudila se je priložnost in ni bilo treba čakati na gospoda Božička.

Sem upošteval mnenje tvojega sina in kupil LG C9 55". Prvi vtisi so - kupil sem Ferrari in ne Mazde.

Zvok in slika kot dan in noč proti moji stari 2017 Sony LED TV, všeč mi je tudi miška na daljincu - kar z daljincem mahaš in pišeš po tipkovnici. Hitro, enostavno, učinkovito.

Sedaj moram še naštudirat aplikacije za programe, gor imam EON TV, pa Rakuten TV kjer je precej programov. Seveda tudi Netflix.
Me zanima če ima še kdo kaj druga, da je zastonj? Predvsem kakšna Premier liga bi prav prišla, NBA prenosi...

Dober nakup. 👍 Sedaj pa samo pazi, da se ti razni logotipi tv kanalov (še posebno rdeči, rumeni, rosa) ne zapečejo na ekran. Izogibaj se recimo, da ustaviš sliko za več časa. Če imaš T2 pa je problem tudi rumena črta, ki se pojavi vsakokrat on menjavi kanalal. Ne vem, kako je s temi novimi Oled/Qled tv, ampak pri moji Philips je že ogromno tega zapečenega. 

  • Začuden 2
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti novi OLED LG-ji že po minuti mirovanja vžgejo črn ohranjevalnik zaslona z barvnimi "eksplozijami", tako da do zapečene slike sploh ne pride.

Poleg tega jo ob ogledu tv kanalov z logotipom na istem mestu po izklopu tv v mirovanju tudi čisti kako minuto, pa tega sploh ne veš. Razen če si pozoren in slišiš, kdaj klikne trafo v televizorju, ko konča s tem opravilom. 😃

 

Podobno je pri vseh ostalih OLED-televizorjih. Smo vendarle že v letu 2023, tehnologija je šla naprej ...

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz opazim negovanje po lučki.

Ko moj Panasonic vklopi negovanje, je oranžna, ko se čisto vgasne pa rdeča.

 

Seveda če imaš hitri zagon vklopljen ni nikoli rdeča. Samo to me moti, ker mi tudi USB diska ne vgasne.

Za to imam hard off, ne rabim sekunda profitirat pri zagonu.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojoj, to pa nisem vedel, prvič slišim. Sedaj ne bom smel gledati dnevnika na RTVSLO ali pa POPTV? Dobro, malce heca, pa čisto resno... A se res zapeče slika gor? To mi nekako ne gre skupaj s tem, da je to pač TV in da je seveda vsak program ožigosan s svojim logotiom nekje v kotu ekrana. A niso mogli to izboljšati oziroma preprečiti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je dvorjan napisal:

Ti novi OLED LG-ji že po minuti mirovanja vžgejo črn ohranjevalnik zaslona z barvnimi "eksplozijami", tako da do zapečene slike sploh ne pride.

Poleg tega jo ob ogledu tv kanalov z logotipom na istem mestu po izklopu tv v mirovanju tudi čisti kako minuto, pa tega sploh ne veš. Razen če si pozoren in slišiš, kdaj klikne trafo v televizorju, ko konča s tem opravilom. 😃

 

Podobno je pri vseh ostalih OLED-televizorjih. Smo vendarle že v letu 2023, tehnologija je šla naprej ...

Ne drži. Ko gledaš tv, se slika  spreminja, logotip je pa vedno na istem mestu. Naredi preizkus. Preklopi na Mtv, recimo rock, ki ima viola logotip in glej ta kanal par ur na dan. Pa da vidimo, kaj boš rekel po kakem mesecu dni. 😉

Imam Philipsov Oled, star kake štiri leta in je opaziti na zeleni podlagi že cel kup rdečih pack. Vse oled tv so po ržene temu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Ojoj, to pa nisem vedel, prvič slišim. Sedaj ne bom smel gledati dnevnika na RTVSLO ali pa POPTV? Dobro, malce heca, pa čisto resno... A se res zapeče slika gor? To mi nekako ne gre skupaj s tem, da je to pač TV in da je seveda vsak program ožigosan s svojim logotiom nekje v kotu ekrana. A niso mogli to izboljšati oziroma preprečiti?

 

Mi ga imamo 3,5 let in nikoli ne pazimo glede "burn-in". Ima TV vrsto mehanizmov (premika sliko za nekaj točk, če slika miruje, se zmanjša svetlost, gre v ohranjevalnik zaslona, zameglljuje logotip...in regeneracija, zato praviloma ne izklapljaš TV iz napajanja, podobno kot pri CD Mazdah). Slika je še vedno kot nova. Podobno pri Panasonic plazmi se v 14 letih ni nič zapeklo.

 

Je pa res, da imam nastavitve, da so barve čimbolj naravne (standardne so zame preveč žive).

 

Mogoče je nevarno, če bi ga uporabljal kot monitor, določeno predeli slike ure in ure enaki.

 

 

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Ojoj, to pa nisem vedel, prvič slišim. Sedaj ne bom smel gledati dnevnika na RTVSLO ali pa POPTV? Dobro, malce heca, pa čisto resno... A se res zapeče slika gor? To mi nekako ne gre skupaj s tem, da je to pač TV in da je seveda vsak program ožigosan s svojim logotiom nekje v kotu ekrana. A niso mogli to izboljšati oziroma preprečiti?

Ehhh.

 

Paranojiki so.

 

Če ima LG kanček pameti Panasonica, se to ne bo zgodilo ob normalni uporabi.

 

Ker ni vžgan 7 dni na PopTv brez da bi se vgasnil.

 

Sem že 1x kopiral:

 

Na 3 ure gledanja, se dela vzdrževanje matrike, ko ga vgasneš.

Na 1500 ur pa komplet kalibracija, ca. 1h.

pred 59 minutami je Janez007 napisal:

 

Mi ga imamo 3,5 let in nikoli ne pazimo glede "burn-in". Ima TV vrsto mehanizmov (premika sliko za nekaj točk, če slika miruje, se zmanjša svetlost, gre v ohranjevalnik zaslona, zameglljuje logotip...in regeneracija, zato praviloma ne izklapljaš TV iz napajanja, podobno kot pri CD Mazdah). Slika je še vedno kot nova. Podobno pri Panasonic plazmi se v 14 letih ni nič zapeklo.

 

Je pa res, da imam nastavitve, da so barve čimbolj naravne (standardne so zame preveč žive).

 

Mogoče je nevarno, če bi ga uporabljal kot monitor, določeno predeli slike ure in ure enaki.

 

 

 

image.png

 Za dopust ga komot izklopiš iz doze. Tudi ko bliska.

 

Sem točno opisal delovanje lučk, po čem opaziš vzdrževanje, par postov višje.

Pred eno uro je Alex napisal:

Ne drži. Ko gledaš tv, se slika  spreminja, logotip je pa vedno na istem mestu. Naredi preizkus. Preklopi na Mtv, recimo rock, ki ima viola logotip in glej ta kanal par ur na dan. Pa da vidimo, kaj boš rekel po kakem mesecu dni. 😉

Imam Philipsov Oled, star kake štiri leta in je opaziti na zeleni podlagi že cel kup rdečih pack. Vse oled tv so po ržene temu. 

Imaš maintenence?

Mene je Philips razočaral, za to sem iz treh šel na 3 Panasonice.

 

Eni tv-ji ga nimajo.

V 4-ih leti bi moral imet podaljšano vzdrževanje in to napiše, da ga ne diraj kako uro.

 

Evo, sem googlal:

To manually trigger the screen residual image recovery, press “Home” on the remote control of the TV and select:

[Settings] > [Advanced] > [OLED Screen settings] > [Clear residual image] > [Confirm] 

 

Pa prišlo je s posodobitvijo, ker tega Philipsi niso imeli.

Si kdaj to pognal peš, če že nima avtomatike?

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je godlike napisal:

Ehhh.

 

Paranojiki so.

 

Če ima LG kanček pameti Panasonica, se to ne bo zgodilo ob normalni uporabi.

 

Ker ni vžgan 7 dni na PopTv brez da bi se vgasnil.

 

Sem že 1x kopiral:

 

Na 3 ure gledanja, se dela vzdrževanje matrike, ko ga vgasneš.

Na 1500 ur pa komplet kalibracija, ca. 1h.

 Za dopust ga komot izklopiš iz doze. Tudi ko bliska.

 

Sem točno opisal delovanje lučk, po čem opaziš vzdrževanje, par postov višje.

Imaš maintenence?

Mene je Philips razočaral, za to sem iz treh šel na 3 Panasonice.

 

Eni tv-ji ga nimajo.

V 4-ih leti bi moral imet podaljšano vzdrževanje in to napiše, da ga ne diraj kako uro.

 

Evo, sem googlal:

To manually trigger the screen residual image recovery, press “Home” on the remote control of the TV and select:

[Settings] > [Advanced] > [OLED Screen settings] > [Clear residual image] > [Confirm] 

 

Pa prišlo je s posodobitvijo, ker tega Philipsi niso imeli.

Si kdaj to pognal peš, če že nima avtomatike?

Imam Philips. Sem pognal ta ročni program  in nekaj ščisti, ne pa vsega. Moramo pa ločiti ekrane QLED (samsung) in OLED (vsi ostali proizvajalci  majo ekran od LG. 

QLED je še vedno Led tehnologija. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bejž.

 

LCD ima lahko backlight led ali neon. In ker ima samo LCD tehnologija backlight, je pol to samoumevno, da mislim z LED LCD tehnologijo.

 

A ima še kaj drugega LED za backlight? Ker plazma tudi ne potrebuje backlight-a.

 

Lahko še naštejem tipe matrik za LCD:

IPS, TF, MVA in razni derivati.

Samo ne vem, da to koga zanima 😅

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je skritikrt napisal:

LCD ne LED!...LED je samo osvetlitev ozadja LCDja,ker LCD sam od sebe ne sveti kot je to pri OLEDu

Drži se raje orodja. To ti gre bolje is rok. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

A bejž.

 

LCD ima lahko backlight led ali neon. In ker ima samo LCD tehnologija backlight, je pol to samoumevno, da mislim z LED LCD tehnologijo.

 

A ima še kaj drugega LED za backlight? Ker plazma tudi ne potrebuje backlight-a.

 

Lahko še naštejem tipe matrik za LCD:

IPS, TF, MVA in razni derivati.

Samo ne vem, da to koga zanima 😅

Ne gre mi zate,k razlagaš...zate vem,da veš,kaj je mišljeno,in ni bil namen ti "stopiti na žilo"...gre mi za tiste,kateri tega ne vedo...in če to berejo,si lahko vse živo razlagajo.

Pač sem hotel samo,da se ve,o čem je govora,in da bo raja vedela,kaj LED pri LCD televizorjih pomeni.

Ok počasi prihaja tudi mini-LED verzija panelov,a zaenkrat so za zelo velike diagonale,ker so diode še prevelike,pa čeprav se proizvajalci na vse kriplje trudijo to prikriti,tudi z lažnimi-zavajajočimi nazivi "micro-LED"...a z velikostmi okoli 0.9mm so to bolj pobožne želje,ker micro-LED se začne šele pri 0.1mm ali manj...pač papir vse prenese,raja pa verjame...

 

Pred eno uro je Alex napisal:

Drži se raje orodja. To ti gre bolje is rok. 😉

A,daj beži...in ti to veš😂

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.