Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 6 urami je Bini napisal:

Eto, za Twinga nabavil zimske gume Falken pri GuneNa Dom. So ravnoprav sveže a niso Japonske ampak Poljske, verjetno delane v isti tovarni kot Sava in še katere... :nevem:

odvisno od dimenzije, različni proizvajalci v različnih tovarnah, ponavadi je dimenzija ključna ker so proizvodne linije narejene za take in take širine in velikosti

Napisano

Sava in Falken sicer ne, sta pa od letos v istem koncernu Falken in Dunlop. Je pa vprašanje koliko časa bo še trajalo, da bodo prenehali s proizvodnjo Dunlop-ovih gum v Goodyear-ovih tovarnah.
 

WWW.ZURNAL24.SI

Ameriški proizvajalec avtomobilskih pnevmatik Goodyear bo japonskemu podjetju Sumitomo Rubber Industries prodal blagovno znamko Dunlop, katere pnevmatike prihajajo tudi iz kranjskega obrata.

 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl

Napisano

Te so bolj za poletje kot za zimo, imajo eno snežinko in tisoč sončkov na gumi... 😂😉

Napisano

Čudn zgleda ja, ker je tolk sončkov... kapljic ni pa nič narisanih, a to pomeni, da niso primerne za dež? :nevem:

33112_1.png

Napisano
dne 4. 11. 2025 ob 9:51 je Bini napisal:

Te so bolj za poletje kot za zimo, imajo eno snežinko in tisoč sončkov na gumi... 😂😉

 

dne 4. 11. 2025 ob 10:24 je Boss napisal:

Čudn zgleda ja, ker je tolk sončkov... kapljic ni pa nič narisanih, a to pomeni, da niso primerne za dež? :nevem:

 

Evo, tele majo pa tko velike snežinke, da se človek že ustraši ;) 

 

870P + 101V + XL, 142 eur komad

 

Posnetek zaslona 2025–11–05 ob 10.23.00.pngPosnetek zaslona 2025–11–05 ob 10.24.31.png

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Napisano (urejeno)

Evo, jaz pa gor prave zimske M&S 🧤🧦🥾😁😂😉

IMG_20251105_151623.jpg

IMG_20251105_142016.jpg

IMG_20251105_151820.jpg

Popravljeno od Bini
Napisano

Sej te 870P so tut prave M+S... je pa to brezvezen pogoj, ker M+S pomeni samo "mud and snow" in se ne kategorizira kot prava zimska guma izven zakonodaje

 

Preverjene, zimske gume imajo tist triglav z zvezdico ;) to je faktor, da je guma kategorizirana kot zimska

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je NevLado napisal:

Sej te 870P so tut prave M+S... je pa to brezvezen pogoj, ker M+S pomeni samo "mud and snow" in se ne kategorizira kot prava zimska guma izven zakonodaje

 

Preverjene, zimske gume imajo tist triglav z zvezdico ;) to je faktor, da je guma kategorizirana kot zimska

To vsi vemo in jih tudi imamo, saj se drugačnih menda ne dobi, če kupuješ zimske... 😉

Popravljeno od Bini
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Tole sem zasledil in že izpolnil zase, da ne bo potem "nisem vedu" !!!

 

Conti podarja bone 40/60/80 eur

 

https://www.continental-promotion.com/si/

 

Podobno akcijo ima goodyear, sam pa nimam linka

 

 

Goodyear ima tukaj >> 

WWW.GOODYEAR.EU

 

 

Pa še Michelin >> 

WWW.MICHELIN.SI

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)

Evo , jaz sem tudi zamenjal z novimi Alpin7 (dot 3125 in celo made in germany)....sem se pogovarjal malo za letne v dimenziji 225/45R18 in mojster pravi Nexen nfera sport -> ima kdo na forumu ? (da je zelo dobra guma - price&performance in da so imeli do sedaj samo 1 reklamacijo, vse ostalo bp), sam z letnimi michelin ps4 nisem bil zadovoljen v smislu obrabe, saj so zdržale samo 3 letne sezone, kar se mi zdi malo ob normalni vožnji.....je pa razlagal, da imajo sedaj z iskanjem čim boljših ocen vsi proizvajalci - predvsem premium težave z hitro obrabo (predvsem robov zaradi mehkih bočnic), tako michelin, conti, goodyear....tako da.....no nekaj časa je še do marca 26 in novih letnih gum :)

 

 

image.png

image.png

image.png

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 1 uro je sportman333 napisal:

...je pa razlagal, da imajo sedaj z iskanjem čim boljših ocen vsi proizvajalci - predvsem premium težave z hitro obrabo (predvsem robov zaradi mehkih bočnic), tako michelin, conti, goodyear....tako da.....n

Dobra zgodbica. 

 

Vsi na forumu in tudi drugi, ki jih poznam, jamrajo, da je Nexem mehka pri bočnici in robe pobira.

 

Če hočeš met gume, ki dolgo držijo, ne jemlji športnih.

Avto je imel serijsko Primacy 4, pa ima trenutno 80k km in 6 let. Gume še imajo 4mm, samo grejo vstran, ker so drsalnica in pokajo.

Sam raje vidim športno gumo, ki se obrabi, kot pa gumo, ki povprečno drži in gre na koncu s profilom na odpad/Bolho.

Napisano
pred 4 urami je sportman333 napisal:

Evo , jaz sem tudi zamenjal z novimi Alpin7 (dot 3125 in celo made in germany)....sem se pogovarjal malo za letne v dimenziji 225/45R18 in mojster pravi Nexen nfera sport -> ima kdo na forumu ? (da je zelo dobra guma - price&performance in da so imeli do sedaj samo 1 reklamacijo, vse ostalo bp), sam z letnimi michelin ps4 nisem bil zadovoljen v smislu obrabe, saj so zdržale samo 3 letne sezone, kar se mi zdi malo ob normalni vožnji.....je pa razlagal, da imajo sedaj z iskanjem čim boljših ocen vsi proizvajalci - predvsem premium težave z hitro obrabo (predvsem robov zaradi mehkih bočnic), tako michelin, conti, goodyear....tako da.....no nekaj časa je še do marca 26 in novih letnih gum :)

 

 

image.png

image.png

image.png

 

 

jaz sem imel su4, ker so boljše kot sport

 

hitro jih je pobralo, sem bil pa ZELOOO zadovoljen z njimi, par strani nazaj sem napisal tole, ko sem kupil goodyearke

 

  

dne 9. 9. 2025 ob 13:53 je NevLado napisal:

Jaz sem jih kupil po priporočilih tukaj na forumu, sedaj sem prevozil 5kkm z njimi - pustil sem jih na koncu na 2,7 bar ker se mi zdi optimalno - filing v vožnji je identičen Nexen SU4, samo malo manj tulijo v ovinkih, pa naj bi ble top 3 letne gume za to dimenzijo. Bomo videli, koliko več bodo zdržale kot Nexen.....

 

ps: letno naredim 35kkm hitre avtocestne vožnje nad omejitvijo in sem poleg juresa pomoje edini, ki takole nabira kilometre, sepravi vsaj 15k naredim z letnimi

 

reči NE nexenu je podobno kot reči NE hyundaiju, ker je korejc... kvaliteta je pa tam tam ali še boljša

Napisano
pred 12 minutami je NevLado napisal:

reči NE nexenu je podobno kot reči NE hyundaiju, ker je korejc... kvaliteta je pa tam tam ali še boljša

Si ti en biser.

 

Nexen je prej KGM SsangYong kot pa Hyundai.

 

Hyundai je kot Hankook.

(Pazljivo beri, nikjer nisem omenil premiuma)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 47 minutami je godlike napisal:

Si ti en biser.

 

Nexen je prej KGM SsangYong kot pa Hyundai.

 

Hyundai je kot Hankook.

(Pazljivo beri, nikjer nisem omenil premiuma)

sfalil si bistvo ;)

Napisano
pred 6 urami je sportman333 napisal:

Evo , jaz sem tudi zamenjal z novimi Alpin7 (dot 3125 in celo made in germany)....sem se pogovarjal malo za letne v dimenziji 225/45R18 in mojster pravi Nexen nfera sport -> ima kdo na forumu ? (da je zelo dobra guma - price&performance in da so imeli do sedaj samo 1 reklamacijo, vse ostalo bp), sam z letnimi michelin ps4 nisem bil zadovoljen v smislu obrabe, saj so zdržale samo 3 letne sezone, kar se mi zdi malo ob normalni vožnji.....je pa razlagal, da imajo sedaj z iskanjem čim boljših ocen vsi proizvajalci - predvsem premium težave z hitro obrabo (predvsem robov zaradi mehkih bočnic), tako michelin, conti, goodyear....tako da.....no nekaj časa je še do marca 26 in novih letnih gum :)

 

 

image.png

image.png

image.png

Jaz sem imel sedaj 3 sezone gor Good Year Asy 6, pa kar se tiče profila, bodo sigurno še za leto ali dve, pa še takrat bodo za zamenjat zaradi starosti. 

 

Kaj pa če si vozil s prenizkim tlakom?

 

Ene bolj trših bočnic ima Bridgesone Potenza. Glede Nexen pa kot so že rekli, te ti bo še hitreje pobralo.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Napisano (urejeno)

Na 09 letniku v 4ih letih naredili 110 000 km z letnimi in zimskimi gumami... GY zimske in letne. Pa se za eno sezono bojo... 

Popravljeno od Shrek
Napisano
pred 4 urami je NevLado napisal:

 

 

jaz sem imel su4, ker so boljše kot sport

 

hitro jih je pobralo, sem bil pa ZELOOO zadovoljen z njimi, par strani nazaj sem napisal tole, ko sem kupil goodyearke

 

  

 

ps: letno naredim 35kkm hitre avtocestne vožnje nad omejitvijo in sem poleg juresa pomoje edini, ki takole nabira kilometre, sepravi vsaj 15k naredim z letnimi

 

reči NE nexenu je podobno kot reči NE hyundaiju, ker je korejc... kvaliteta je pa tam tam ali še boljša

Kakšne so ti bile pa Falken gume. 🤔

Napisano
pred 12 urami je jacques33 napisal:

 

Kaj pa če si vozil s prenizkim tlakom?

V osnovi ne, nekako redno spremljam in imam letne nekje na 2.5 kot je zapisano....no kakorkoli nekaj se bo že našlo....bo še kdo kaj povedal ki ima GoodYearke zdaj ta zadnji model....

Napisano
pred 16 urami je jacques33 napisal:

Jaz sem imel sedaj 3 sezone gor Good Year Asy 6, pa kar se tiče profila, bodo sigurno še za leto ali dve, pa še takrat bodo za zamenjat zaradi starosti. 

 

Kaj pa če si vozil s prenizkim tlakom?

 

Ene bolj trših bočnic ima Bridgesone Potenza. Glede Nexen pa kot so že rekli, te ti bo še hitreje pobralo.

jaz sem imel nexen su4 in gy6 na 2.7 in je vrhunsko, avto je res ko po tračnicah, včasih dobim občutek da bi avto celo oversteerou če bi še bolj ovil

 

sedaj zimske conti 101v, xl, nisem še vozil ker sem v bolniški, me je pa babnca okol pelala in sm čutu takoj gumi čigumi zimskih 17, čez ovinke bomo pa videli; nima veze ojačana bočnica, zimska 17 nima šanse proti 19

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.