Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 14 urami je Alex napisal:

Res je. Letne bridgestonke so katastrofa po mokrem. 🤪

V krožišču te večkrat prehiti zadek avta, tako, da vidiš svoje auspuhe. 

Pri meni bridgestone ne bodo za sigurno  na nobenem avtu. 😉

Zimske so dobre, lahko potrdim.

Od 2019 vozim:

- 235/40R18

- 195/45R16

 

Drugače pa isto, ker se mi niso obnesle, ne maram Conti letne, Dunlop zimske in Toyo letne. Popolnoma razumem. Ko se 1x opečeš, ne bi reskiral več, ker gume niso poceni.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 1 uro je godlike napisal:

Zimske so dobre, lahko potrdim.

Od 2019 vozim:

- 235/40R18

- 195/45R16

 

Drugače pa isto, ker se mi niso obnesle, ne maram Conti letne, Dunlop zimske in Toyo letne. Popolnoma razumem. Ko se 1x opečeš, ne bi reskiral več, ker gume niso poceni.

 

Sej tudi letne so dobre. Samo ne tist čuden model z dodatnim A pri oznaki, ki ga daje Mazda na nove avtomobile...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je SeekK napisal:

 

Sej tudi letne so dobre. Samo ne tist čuden model z dodatnim A pri oznaki, ki ga daje Mazda na nove avtomobile...

Jup, to sva z @Alexom že enkrat ugotavljala. Kot da bi bila guma trša in se ji potem v mokrem sfuzla. Jaz po prevoženih 20kkm na letošnjih Nexenkah še vedno trdim da so boljše gume za 1/3 cene :D 

  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Berbasecks napisal:

A Nexen Winguard Sport 2 pa vsi testi ignorirajo? Sem mel na kakem od prejšnjih avtov in bil zadovoljen. Morm nabavit in nove zimske (225/55/17) in potem letne 19"

Letne vzami nexen, zimske pa nekaj kar je bolj za dežno vreme :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

11 minutes ago, NevLado said:

Letne vzami nexen, zimske pa nekaj kar je bolj za dežno vreme :) 

 

ja, sej če ne bo druge, bom vrjetn neki top iz testov

nekak najbolj gledam Goodyear  (Bridgestone mam zdej letne, vrjetn Tuaranza, nism ziher in so hude smeti)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Berbasecks napisal:

 

ja, sej če ne bo druge, bom vrjetn neki top iz testov

nekak najbolj gledam Goodyear  (Bridgestone mam zdej letne, vrjetn Tuaranza, nism ziher in so hude smeti)

Ja, Turanza T005A

 

Šrot, eno stran nazaj smo se o tem pogovarjali :D  To je guma, narejena prav za prvo vgradnjo na Mazdo..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 9. 2023 ob 13:11 je NevLado napisal:

Jup, to sva z @Alexom že enkrat ugotavljala. Kot da bi bila guma trša in se ji potem v mokrem sfuzla. Jaz po prevoženih 20kkm na letošnjih Nexenkah še vedno trdim da so boljše gume za 1/3 cene :D 

To je bil best buy :D za tako ceno kto smo jih vzeli

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jutri grem za svojo CX-5 k našemu vulkanizerju povprašati za mnenje in ceno za Goodyear Ultragrip Performance+ SUV in pa Continental WinterContact TS 870 P, oziroma če mi bo svetoval kaj drugega. Upam da bo ....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 10. 2023 ob 19:33 je Freak napisal:

Kje pa kaj kupujete gume?

https://www.liderpnevmatik.si/

 

Tukaj vzameš ampak moraš pazit da dobiš novo gumo, tam na desni je oznaka če je guma stara ali pa je bila demo

 

Pobrskaj po temi, smo limali screenshote

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 10. 2023 ob 20:35 je Senad napisal:

Jutri grem za svojo CX-5 k našemu vulkanizerju povprašati za mnenje in ceno za Goodyear Ultragrip Performance+ SUV in pa Continental WinterContact TS 870 P, oziroma če mi bo svetoval kaj drugega. Upam da bo ....

 Svetoval mi je da je dobra guma in za malce cenejša Hankook winter icept evo3 x 225 55 r19 99v.

Kaj menite?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Senad napisal:

 Svetoval mi je da je dobra guma in za malce cenejša Hankook winter icept evo3 x 225 55 r19 99v.

Kaj menite?

Te imava z Gelipterjem na naših cx30. 👍

Top guma, tiha, super po mokrem in snegu. Tudi nizka poraba in obraba

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem jo vzel lani ko sem pregledal vse možne teste. Guma je super, njena težava je samo večja obraba v primerjavi s tema dvema k si ju naštel zgoraj.

 

Kot sem že pisal v tem topicu, to zame težava ni, ker delam 15k na leto, se pravi 7,5 z zimsko. Do 40k menda gre, potem bo pa itak čas za menjavo ker bo stara..

 

edit: pardon prehitro prebral

 

ti govoriš o hankook winter i*cept evo3 w330, jst imam hankook winter i*cept rs3 w462

 

zgodba je sicer zelo podobna, gre za kvalitetno gumo, ki je cenovno konkurenčna. v moji dimenziji mislim da evo3 niti ni...

 

En primerjalni test..

WWW.TYREREVIEWS.COM

The 2023/24 Tyre Reviews winter tyre test has tested eleven of the most popular winter tyres on the market in the dry, wet and snow, and also analysed the rolling resistance, noise and comfort levels ...

 

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Senad napisal:

@Alex vama z @Gelipter avto ne plava ? 🙄

Ne. Imava oba 18", napumpane na 2,6 bar. 

V bistvu se pelješ isto kot z letnimi, le da držijo na mokrem veliko bolje kot bridgestone prvovgradne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je g.Wankel napisal:

 

Tudi jaz. Odlične gume, edino preveč plava avto. Ampak to, ker sem navajen na drugačne letne :)

Imaš isto dimenzijo kot letne?

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.