Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sem se včeraj zvečer peljal iz Zreč pri 6 st/C  in sem spoznal občutke, ki jih je opisal Alex, Bridgestonke so bile na mokri in mrzli cesti kot usnjeni čevlji na asfaltu.... 🫣🥴

Bom kmalu menjal za zimske... :nevem:

Danes zjutraj v istih pogojih z službenim Pasatom na Yokohami popolnoma druga pesem.... 👌😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

N1INFO.SI

Le še dobre tri tedne nas loči do datuma, ko bomo morali letne pnevmatike menjati za zimske. Preverili...

Mogoče pa tile nasveti še pridejo komu prav.. 😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Bini napisal:
N1INFO.SI

Le še dobre tri tedne nas loči do datuma, ko bomo morali letne pnevmatike menjati za zimske. Preverili...

Mogoče pa tile nasveti še pridejo komu prav.. 😉👍

Pamet v glavo, mal bolj počasi z letnimi ko je proti nuli, pa ne bo nobenih nesreč.

 

Če pa prišponaš 90 v ovinek ki gre iz suhega dela ceste na zastrto in vlažno cesto ti pa samo bog lahko pomaga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je NevLado napisal:

Pamet v glavo, mal bolj počasi z letnimi ko je proti nuli, pa ne bo nobenih nesreč.

 

Če pa prišponaš 90 v ovinek ki gre iz suhega dela ceste na zastrto in vlažno cesto ti pa samo bog lahko pomaga.

Nebo ti pomagal, verjemi.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 15 urami je Prometej napisal:

Zdravo!

 

Na trojko sem dal celoletne gume, pa imam viška komplet Nexen Nfera SU4 (215-45-18). Na Makomi so mi jih dali gor ob nakupu konec maja, z njimi sem naredil ene 10k km. Spredaj imajo 6 mm profila, zadaj 6-7. Cena za forumase 220 evrov. 
 

lp, Dejan

 

 

 

 

IMG_5581.jpeg

IMG_5579.jpeg

IMG_5580.jpeg

IMG_5578.jpeg

Super gume.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Jaka32 napisal:

Premehke. Jaz sem jih zlizal v 2 sezonah. Pa mislim da še ene par forumašev tule gor.

Za pol cene mišelink... bolše! Imam vsaj skos frišne gume. No, jaz jih še nisem zlizal, bomo videli kako bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je NevLado napisal:

Za pol cene mišelink... bolše! Imam vsaj skos frišne gume. No, jaz jih še nisem zlizal, bomo videli kako bo.

 

Zanimivo. Jaz imam zimske Michelin PA4, pa jih bom letos peto sezono peljal in je profila še 5-6 mm.

Delam približno enako km poleti in pozimi.

Bom verjetno za naslednjo sezono tudi kupil Michelin, vredne svojega denarja.

 

Letne imam sedaj Goodyear UP, bomo videli če se bodo bolje odrezale od Nexenk.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se niso zdele slabe gume, nekje zlata sredina, sploh če gledam ceno. Sem bil recimo dosti bolj razočaran na Toyo Proxes. So bile pa po občutku tu tu s Falkencami, ki sem jih malo pred prodajo prejšnje trojke dal tja gor. Če bi jo mel doma še malo dlje, sem razmišljal o premontaži, ampak sem potem z vožnjo ugotovil, da so nexence dejansko kar ok, daleč od šrota ob prihodu na naš trg ...

1 hour ago, Jaka32 said:

 

Zanimivo. Jaz imam zimske Michelin PA4, pa jih bom letos peto sezono peljal in je profila še 5-6 mm.

Delam približno enako km poleti in pozimi.

Bom verjetno za naslednjo sezono tudi kupil Michelin, vredne svojega denarja.

 

Letne imam sedaj Goodyear UP, bomo videli če se bodo bolje odrezale od Nexenk.

 

Pa se ti zdijo še vedno isto mehke? Jaz sem mel pred leti Michelinove alpinke, sicer super guma, drži po snegu tud ko tirnica, samo eno tretje, sploh pa četrto leto pa rata glasna in trda, drsiš na vsakem malo rosnem rondoju ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Prometej napisal:

Pa se ti zdijo še vedno isto mehke? Jaz sem mel pred leti Michelinove alpinke, sicer super guma, drži po snegu tud ko tirnica, samo eno tretje, sploh pa četrto leto pa rata glasna in trda, drsiš na vsakem malo rosnem rondoju ...

 

Znano, zato jaz osebno ne bi Michelink nikoli kupoval. Mel enkrat na službenem pa je na mokrem asfaltu pri bivših cestninskih hiškah vrtelo v prazno kot bi mel vsaj 700KM pod pokrovom so ble pa zgolj 3 sezone vožene Michelin Alpin na kolesih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Prometej napisal:

Men se niso zdele slabe gume, nekje zlata sredina, sploh če gledam ceno. Sem bil recimo dosti bolj razočaran na Toyo Proxes. So bile pa po občutku tu tu s Falkencami, ki sem jih malo pred prodajo prejšnje trojke dal tja gor. Če bi jo mel doma še malo dlje, sem razmišljal o premontaži, ampak sem potem z vožnjo ugotovil, da so nexence dejansko kar ok, daleč od šrota ob prihodu na naš trg ...

 

Pa se ti zdijo še vedno isto mehke? Jaz sem mel pred leti Michelinove alpinke, sicer super guma, drži po snegu tud ko tirnica, samo eno tretje, sploh pa četrto leto pa rata glasna in trda, drsiš na vsakem malo rosnem rondoju ...

Jup, zato pa pravim da se bolj splača na 2 leti menjat Nexen, kot na 4 leta Michelin :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam michelinke, potrjujem trdoto po dveh sezonah in odnašanje v mokrih krožiščih. Čeprav ne vem a kaka guma ne odleti na mokrih krožiščih v ljubljanskem BTC centru, ker je asfalt kot šajba. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je samSimon napisal:

Mam michelinke, potrjujem trdoto po dveh sezonah in odnašanje v mokrih krožiščih. Čeprav ne vem a kaka guma ne odleti na mokrih krožiščih v ljubljanskem BTC centru, ker je asfalt kot šajba. 

Primacy 4. So nad 30°C in 180km/h kot da bi po ledu vozil. Od novega.

Nemci imajo iste izkušnje.

4 leta jih vozim. Letos se je začel pojavljat slabši oprijem v krožnih. Ni krizno še in daleč od tega, kak je drsel Toyo Proxxes.

pred 10 urami je Jaka32 napisal:

 

Zanimivo. Jaz imam zimske Michelin PA4, pa jih bom letos peto sezono peljal in je profila še 5-6 mm.

Delam približno enako km poleti in pozimi.

Bom verjetno za naslednjo sezono tudi kupil Michelin, vredne svojega denarja.

 

Letne imam sedaj Goodyear UP, bomo videli če se bodo bolje odrezale od Nexenk.

PA4 ali A4?

Ker Pilot Alpin so nizkopresečnih dimenzij.

Jaz imam PA5.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zimske so samo Michelin Alpin (pilot sport so letne)....jaz imam v dimenziji 225/50 r17 Alpin 6, pred tem pa sem imel Alpin 5 in z obema sem bil zelo zadovoljen, vozil bp 4.sezone, tako da meni se zdi ta guma zelo dobra...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Gume

Imam Michelin Pilot Alpin 4. Na kratko Michelin PA4.

In ja, kot so drugi opazili/dejali, so v četrtem in letos v petem letu malo bolj trde na suhem oziroma mokrem. Vozim 10 km/h manj pa je problem rešen. Ampak v snegu in v plundri so pa kot traktorske, še nisem obstal. Ne v južnem snegu, ne v "ledenem prahu".

Link: 

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Michelin Pilot Alpin PA4 215/45 R18 93V XL, FSL, MO, 3PMSF na zalogi in ceneje na spletišču LiderPnevmatik · Brezplačna dostava · Enostavno in hitro naročilo.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.