Skoči na vsebino

Pralni stroj

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Sem kupil:
2004 Gorenje hladilnik z zmrzovalnikom, zgornji njihov cenovni razred (mislim da okrog 950 €), 2 kompresorja, protibakterijska površina, alu design,... pokvaril se je po 6 letih in 3 mesecih, popravilo ne bi bilo racionalno (plin-cevka puščala v ohišju, zalita v izolaciji ...), prodan na Bolhi za 20 €.  
2010 Gorenje pralni stroj, inox boben, dno, sinhronski motor, težek 90 kg, zgornji njihov cenovni razred, pokvaril se je star 6,5 let, elektronika, popravilo 350 €, stroj sem šenkal serviserju in kupil novega Bosch s plastičnim bobnom, brez dna,... za 400€, kmalu bo star 10 let.

2010 Gorenje sušilni stroj, po 4,5 leta šla elektronika, v garanciji zamenjali matično ploščo, sedaj je star 16 let, 2 leti nazaj sem sam zamenjal črpalko vode.

2024 Gorenje pečica, zgornji njihov cenovni razred, brez fizičnih gumbov, po pol leta je crknilo zapiralo vrat, ga zamenjali skupaj z neko elektroniko, zadeva se je ponovila spet po pol leta, zamenjali še enkrat in zraven zatesnili okolico zapirala, ker naj bi para iz pečice vdirala v elektroniko  - očitno slab design. Sedaj čakam, da spet zablokira ...

 

2004 Gorenje pomivalni stroj (dejansko ga je naredil Bosch, svoj model je opremil z napisno tablico Gorenje). Dela še danes, pri čemer sem ga že 3 x temeljito očistil (vodne prekate ob levi stranici), prvič po cca 13 letih, ko se črpalka vrtel in vrtela ... zapackal se je fizični ventil, ki ugaša črpalko (vodne prekate ob levi stranici).  

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

A to ti gorenje sponzorsko podari izdelke, da si vedno na gorenju :P

 

pred 10 urami je Janez007 napisal:

Sem kupil:
2004 Gorenje hladilnik z zmrzovalnikom, zgornji njihov cenovni razred (mislim da okrog 950 €), 2 kompresorja, protibakterijska površina, alu design,... pokvaril se je po 6 letih in 3 mesecih, popravilo ne bi bilo racionalno (plin-cevka puščala v ohišju, zalita v izolaciji ...), prodan na Bolhi za 20 €.  
2010 Gorenje pralni stroj, inox boben, dno, sinhronski motor, težek 90 kg, zgornji njihov cenovni razred, pokvaril se je star 6,5 let, elektronika, popravilo 350 €, stroj sem šenkal serviserju in kupil novega Bosch s plastičnim bobnom, brez dna,... za 400€, kmalu bo star 10 let.

2010 Gorenje sušilni stroj, po 4,5 leta šla elektronika, v garanciji zamenjali matično ploščo, sedaj je star 16 let, 2 leti nazaj sem sam zamenjal črpalko vode.

2024 Gorenje pečica, zgornji njihov cenovni razred, brez fizičnih gumbov, po pol leta je crknilo zapiralo vrat, ga zamenjali skupaj z neko elektroniko, zadeva se je ponovila spet po pol leta, zamenjali še enkrat in zraven zatesnili okolico zapirala, ker naj bi para iz pečice vdirala v elektroniko  - očitno slab design. Sedaj čakam, da spet zablokira ...

 

2004 Gorenje pomivalni stroj (dejansko ga je naredil Bosch, svoj model je opremil z napisno tablico Gorenje). Dela še danes, pri čemer sem ga že 3 x temeljito očistil (vodne prekate ob levi stranici), prvič po cca 13 letih, ko se črpalka vrtel in vrtela ... zapackal se je fizični ventil, ki ugaša črpalko (vodne prekate ob levi stranici).  

 

 

 

 A to ti gorenje sponzorsko podari izdelke, da si vedno na gorenju :P

Napisano

Jaz sem imel do pred kratkim od Gorenja le opekač kruha in bojler za vodo.

Opekač je crknil in sem kupil Bosch, prav tako je šel k vragu bojler in sem nabavil ploščatega Ariston Velis pro Wi-fi 80. Tako, da sem opravil z Gorenjem.

 

 

Napisano

Sem jih tudi jaz imel, ampak sedaj pri kitajcu grem stran.

 

No me je že prej zmotil sesalec, ki je bil 100% čajniz rebradn.

 

Tudi Bosch me je razočaral. Top pralni stroj, made in Spain, delal preko 10 let. Novi turek rjavi. Na kotih barvo napihne.

Pa ne me basat, zraven stoji AEG sušilni, ki teh težav nima.

Napisano
pred 2 urama je godlike napisal:

Sem jih tudi jaz imel, ampak sedaj pri kitajcu grem stran.

 

No me je že prej zmotil sesalec, ki je bil 100% čajniz rebradn.

 

Tudi Bosch me je razočaral. Top pralni stroj, made in Spain, delal preko 10 let. Novi turek rjavi. Na kotih barvo napihne.

Pa ne me basat, zraven stoji AEG sušilni, ki teh težav nima.

Ja, AEG je zakon. Jaz imam njihov sušilni stroj in pomivalni. To je enostavno tank. Zahodni, se razume.😉

 

 

Napisano

AEG...ne rečem...jaz imam drugačne izkušnje z koncernskim Electrolux hladilnikom...sem že pisal o tem...je od znotraj pleh čist zarjavel...al je bila kaka napaka pri odvodu kondenza al kaj,je po par letih čisto "zgnilil"...pa je bil orng čez jurja z displayem na touch,kao-INOX itd...

Koliko je tukaj enakega z AEGjem ne vem,sta pa oba iz istega koncerna.

Napisano

Jaz imam tudi njihov hladilnik. brez zmrzovalnika ali zmrzovalnega predala.

 

Delal 8 let bp. Težava bla letos. Tak zatesni, da če takoj odpiraš, ga potegneš. za to sem ga imel s tovarniškimi distančniki privijačenega na steno. No prekla plastikq je crknila. 2 novi čakal 2 tedna in olupli me za ca. 35€.

 

Skoraj sem že varit začel, da bi napocal sam skupaj neke "vinkle".

Napisano

Ni vsa bela tehnika od vseh proizvajalcev iste. Eni imajo nekaj dobro, drugi pa druge stvari. Hladilnik je Bosch ali Liebher... Pomivalni stroj je Bosch ali Siemens... 

Napisano
pred 43 minutami je Shrek napisal:

Hladilnik je Bosch ali Liebher..

 

Liebher ni delal takega modela.

Bosch je za dosego A++ reševal z ultra debelo izolacijo in je imel na istih merah manjši volumen.

 

Gorenje je imel nek prastari model.

 

Elektrolux je bil identiš A+, AEG pa A++ in ni imel zmanjšanega volumna kot Bosch. Razlika med Elektrolux in AEG drobiž.

In zdaj naj kupim Bosch, pa tudi če gre manj noter, samo da je Bosch?

Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

Meni kar kupim je delalo 15,20 let odvisno od stroja.... :ouje:

Meni tudi, tako da ne vem kaj ostali počnejo s temi stvarmi. :nevem:

33112_1.png

Napisano

Bom pa še videl kako bo z temi novejšimi, ki jih imam 🤔

Samsung hladilnik s skrinjo že dela 12let. 

Pomivalni stroj Hoover 10 let

Pralni stroj Gorenje 4 leta

Zamrzovalna omara Gorenje 10 let. 🤗😉

 

Napisano

Če zdržijo 10 let je čist OK... pol naprej je vsako leto samo še bonus.

33112_1.png

Napisano

Sem dal veliko dnarja za AEG pralni stroj (tako kot nekoč za Mazdo) pa mi po parih letih že rjavi (tako kot Mazda).

 

Tako da premium znamka še ni pogoj da je izdelek premium. 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Sem dal veliko dnarja za AEG pralni stroj (tako kot nekoč za Mazdo) pa mi po parih letih že rjavi (tako kot Mazda).

 

Sploh ne vem kaj je to rjavenje pri Mazdah in me prav zanima ta občutek... zato bom Škodo kupil.:nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Sploh ne vem kaj je to rjavenje pri Mazdah in me prav zanima ta občutek... zato bom Škodo kupil.:nevem:

 

Za privajanje je AEG.

Mazda ni za slabo srce

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 1 uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Za privajanje je AEG.

Mazda ni za slabo srce

Imam eno in drugo. Oboje vrhunsko brez sledi korozije. Kaj delate nekateri z temi stvarmi  bi bilo zanimivo videti. Nekaj v povezavi meha in prašička.😉

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano
pred 17 urami je Alex napisal:

Imam eno in drugo. Oboje vrhunsko brez sledi korozije. Kaj delate nekateri z temi stvarmi  bi bilo zanimivo videti. Nekaj v povezavi meha in prašička.😉

 

Priznam. Kot svinja z mehom. Ne operem in zbrišem zunanjost ohišja pralnega stoja po vsaki uporabi kot to domnevam da počneš ti.

 

Ena od naprav v službi je bila že  po nekaj letih fajn rjasta in to v prostoru, kjer je zaradi disipacije več naprav potrebno intenzivno hlajenje s klimami - posledično zrak nima vlage. BTW naprava je švabska, koštala je pa preko četrt miljončka.

 

Da naprave rjavijo je en sam razlog.  Proizvajalec je zaj.. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.