Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni. 

 

Zanima me, ali je že kdo doma očistil DPF filter. Govorim o mehanskem  čiščenju s spiranjem z vodo in dodanim čistilom , peno, ipd.?( You tube res ponuje velik tega  pa vseeno me zanima slovenska verzija) :) 

Predvsem pa mi je všeč  verzija pri kateri ni potrebno odstranit  filtra in se preko odprtine od lambde sonde  vbrizga čistilo.

 Drugače nimam nekih težav, avto ima lepih 300kkm in DPF nekaj čez 900 ciklov, pa nisem nedeljski voznik.

Me pa moti, da se mi regeneracija dogaja sedaj že pri cca 32% namesto 60% oz. 3x do 4x na tank  ali od 120-180 prevoženih km (prej pri 250-300) Sicer tester pokaže, da je vse v najlepšem redu.  

 

Sem prepričan, da se to še komu dogaja :)

 

p.s. če tema že obstaja se opravičujem .... sem nov na forumu :P

 

 

 

 

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Napisano
pred 10 urami je uklopko napisal:

sem nov na forumu :P

 

dobra Uroš, dobra 🤣

 

Pri tolk km bi jaz osebno dal to delat enmu profiju, ki se ukvarja s tem DPF filtri. Sploh, če imaš namen avto še met nekaj časa.

 

Unga pri Sežani neki hvalijo, kaj že, aja Strajnar.

33112_1.png

Napisano

Pozdravljen,

 

jaz sem ga očistil "online" in sem zadovoljen. Regeneracija se izvaja na 220-240km, ni sicer kot prej, ko je bila na okoli 280km, vendar gre. Prevoženih imam sicer okoli 280kkm. Vzrok za hitrejšo regeneracijo pri tebi je lahko tudi kaj drugega, veliko parametrov se lahko prebere s Forscan aplikacijo in obd vmesnikom. Par nasvetov kaj preveriti v aplikaciji:

  • EXHPRES1 - v prostem teku je vrednost okoli 100kpa pri pospeševanju naraste do okoli 300kpa - če to ni ok, potem je po vsej verjetnosti kovinska cevka (SH0120870) polna saj. Lahko pa je tudi senzor, posodobljena verzija (SHY618W00), če imaš še staro verzijo. Cevko se lahko preveri tudi z vakum pumpico, nekateri jo očistijo z gorilcem, da saje zgorijo. Meni je ni uspelo in sem jo moral zamenjati.
  • Če imaš DPF poln, boš po moje najlažje ugotovil po parametru DP_DPF. Tudi ta pri pospeševanju narašča (10 ali več kpa), vendar je po končanem procesu regeneracije vrednost v prostem teku okoli 0. Če je vrednost višja, potem zna biti, da je dpf nekoliko bolj poln. Vendar je dpf kr "trdoživ", kolega ima sedaj verjetno že preko 500kkm in prvi dpf, čistil ga je po metodi, ki mi jo je svetoval (opišem kasneje).
  • Preveri tudi vrednosti PM_ACC, PM_ACC_DSD in PM_GEN. Če je vse ok, se proces regeneracije prične, ko je PM_GEN okoli 6, ostala 2 parametra pa počasi naraščata (pri meni do nekje 1-2). Po končanem procesu so vse vrednosti okoli 0. Če ti regeneracijo prožita PM_ACC oz. PM_ACC_DSD, je lahko vzrok zamašena kovinska cevka morebiti tudi senzor, kot sem zapisal prej. PM_GEN pa je povezan s porabo, hitro naraščanje je lahko tudi posledica slabih injektorjev.
  • Svetujem ti, da spremljaš tudi pristisk olja EOP, kot že verjetno veš so težava teh motorjev podložke injektorjev, kar privede do mašenja sita oljne pumpe,...

Zdaj kaj dobro oz. priporočjivo storiti, če še nisi:

  • čiščenje sesalnega kolektorja
  • menjeva sita oljne pumpe
  • menjava podložk injektorjev
  • preveriti stanje odmične gredi - to bi rad sam 1x preveril ;), če morebiti prispeva k nekoliko hitrejši regeneraciji

Kako očistiti DPF (hvalijo Wynns Off Car DPF Cleaner)

 

Recept, ki ga je dal kolega in sem ga tudi uporabil (video prikaz kako očistiti je spodaj - lahko uporabiš tudi čistilo na posnetku):

1. Car idling for about 5 minutes
2. Insert 2 liters of water, in which 1 piece of dishwasher tablets was dissolved by heating the water in the kitchen.
3. Idling for 10 min
4. Insert Home plumber liquid 1l, incl. 10% caustic soda or lye.
5. Let it work for about 1.5 hours
6. Start the car and slowly increase the revs to 5000 revs and down. Liquids fly from the exhaust pipes in an arc several meters away. Coughs a bit at start-up.
7. Rinsing with two liters of water
8. Start the car again and rev up to 5000 revs. Now, as far as I remember, no liquid came out of the exhaust pipe.
8. Insert 2 liters of 10% hydrochloric acid, (RTL acid wash or similar), first 1 liter and after half an hour or an hour another liter.
9. Let it work for about 1.5 hours and then start and rev up to 5000 revolutions. Fluids fly from the exhaust pipes.
10. Rinsing with 4 liters of water in such a way that the fluids enter in 2l batches and in between start again and make rounds.
11. Test drive, during which a lot of liquid comes out of the exhaust pipes during acceleration. However, there is no more steam, but they come out as a liquid.

 

 

Testiranje, če je kovinska cevka zamašena:

Še števec kolegove mazde (stanje april 2024)

 

lp, Samo

 

20240810_122337.jpg

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Napisano

Pri vsem skupaj se je za vprašat, a se splača.

 

Mislim, nakup kemikalije in potem štiri ure dela... In še vedno ne veš, kaj se bo izcimilo ven...

 

Ne vem, če je bistveno ugodneje kot da ga snameš in odpelješ k Strajnarju. Čiščenje in pregled katalizatorja od enega Fiata pred okoli pol leta je bilo 80€... En dan peljal tja, drugi dan šel iskat... 

 

Drugo je, če je uničen in mora narediti novega, to traja kakšen dan več... Pa okoli 300€ več te košta... V glavnem, ko ga dobiš nazaj, je definitivno dober.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Sam bi vsekakor tu še 1x ponovil, če je potrebno. Sem razmišljal tudi, da ga snamem, vendar je malo več kot mačji kašelj v primerjavi s čiščenjem. Bi pa na njegovem mestu najprej preveril, če je težava res dpf.

 

lp, Samo

Napisano

Matr tok enih info.  za preprostega vrtnarja ki  vozi Mazdo. :)

 

Ok po vrsti.  Same parametre bom  malo spremljal, da vidim kam pridem  s tem.  Vem, da bo to na koncu preveril negdo, ki se s tem ukvarja. Pa vseeno, morda obstaja kak tehten razlog za to. 

Avto drugače  dela ok. Med regeneracijo avto izgubi nekaj moči-ne potegne. Ko se konča  avto spet vleče (je to normalno ?) 

Če  se vozim po AC  dlje časa nad 140km/h se regeneracija pogosto  vklopi tudi po samo 120km prevoženih  od zadnje r.  Ni pravila ali konstante -  kakor  kdaj.  Včasih pa zdrži celo do 240km. Zato bi rad malo več vedel(raziskal) zakaj temu tako.  

-Odmične so bile zamenjane(obrablene)

- vakum pumpa zamenjana

-sito olja (naj bi) bilo pregledano-očiščeno saj se je menjala ketna oljne pumpe

- kolektor , EGR  očiščene pa nove podložke 

 

Pri teh km-jih bi lahko razmišljal o predoziranju šob, kar  nekako bilo logično da prej zabije filter ( vrjetno bi se poznalo tudi na porabi, ki pa  mislim da ni visoka dobrih 7 litrov  z mojo težjo nogo.) 

Razumem, da je najbol ziher  sneti  in očistiti. Pa le ni tok priročno oz. praktično vse skupaj .

 

 

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Napisano

Zdravo,

 

ja tudi vrtnar je fajn, če zna še kaj drugega ;) povrtat :p.

 

Preglej in spremljaj malo parametre EXHPRES1, DP_DPF, PM_ACC, PM_ACC_DSD in PM_GEN. Če se ti regenarecija ob višji brzini sproži toliko prej, potem zna biti, da je kovinska cevka zamašena, glej EXHPRES1.

 

Da bi občutno pobralo moč ob regeneraciji ni običajno, sem mi je pa to že zgodilo.

 

Tudi sam nisem mehanik, no šravfam sicer že od časov yugecov in apn-nov, toda Mazda te prisili, da postaneš, drugače "tošl" nastrada :). 

 

lp, Samo

  • 2 tedna kasneje...
Napisano
dne 7. 5. 2025 ob 10:55 je uklopko napisal:

Matr tok enih info.  za preprostega vrtnarja ki  vozi Mazdo. :)

 

Ok po vrsti.  Same parametre bom  malo spremljal, da vidim kam pridem  s tem.  Vem, da bo to na koncu preveril negdo, ki se s tem ukvarja. Pa vseeno, morda obstaja kak tehten razlog za to. 

Avto drugače  dela ok. Med regeneracijo avto izgubi nekaj moči-ne potegne. Ko se konča  avto spet vleče (je to normalno ?) 

Če  se vozim po AC  dlje časa nad 140km/h se regeneracija pogosto  vklopi tudi po samo 120km prevoženih  od zadnje r.  Ni pravila ali konstante -  kakor  kdaj.  Včasih pa zdrži celo do 240km. Zato bi rad malo več vedel(raziskal) zakaj temu tako.  

-Odmične so bile zamenjane(obrablene)

- vakum pumpa zamenjana

-sito olja (naj bi) bilo pregledano-očiščeno saj se je menjala ketna oljne pumpe

- kolektor , EGR  očiščene pa nove podložke 

 

Pri teh km-jih bi lahko razmišljal o predoziranju šob, kar  nekako bilo logično da prej zabije filter ( vrjetno bi se poznalo tudi na porabi, ki pa  mislim da ni visoka dobrih 7 litrov  z mojo težjo nogo.) 

Razumem, da je najbol ziher  sneti  in očistiti. Pa le ni tok priročno oz. praktično vse skupaj .

 

 

 

Uf, verjetno imaš nekaj hudo narobe, tukaj je na forumu ceu kup ekspertov, strokovnjakov, vozačev večih avtomobilov in se z dizelco pelajo za 5 litrov na 100km :aaaaa: Aja pa tankaj obvezno na Shell ostalo je šrot

 

Šalo na stran - hitreje in z večjimi obrati ko se voziš, bolj ti pritisk nabija v motorju naokoli oljna pumpa, bolj se obrabljajo stvari - več je izpusta in več gre čez filter + hladni zagoni ogromno pripomorejo tej prvi generaciji motorja - jaz ti predlagam da se ne sekiraš, ker je to vse normalno... uživaj še naprej v svoji 6ki in se ne obremenjuj z regeneracijami, več kot odlično skrbiš za njo :prstgor:

 

 

Napisano
pred 52 minutami je NevLado napisal:

 

Uf, verjetno imaš nekaj hudo narobe, tukaj je na forumu ceu kup ekspertov, strokovnjakov, vozačev večih avtomobilov in se z dizelco pelajo za 5 litrov na 100km :aaaaa: Aja pa tankaj obvezno na Shell ostalo je šrot

 

Šalo na stran - hitreje in z večjimi obrati ko se voziš, bolj ti pritisk nabija v motorju naokoli oljna pumpa, bolj se obrabljajo stvari - več je izpusta in več gre čez filter + hladni zagoni ogromno pripomorejo tej prvi generaciji motorja - jaz ti predlagam da se ne sekiraš, ker je to vse normalno... uživaj še naprej v svoji 6ki in se ne obremenjuj z regeneracijami, več kot odlično skrbiš za njo :prstgor:

 

 

image.jpeg

😛

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Zivjo. 

Sorry za pozen odg. 

Hvala za tolažbo. Saj ne delam panike, skrbim res kar je treba in na nekaterih stvareh morda celo več. Pač ja, odvisen od avta in rad imam da stvari delajo predvsem, da je avto zanesljiv. Je pa moteče ker načina vožnje nisem spremenil v petih letih, čas regeneracije pa je zelo drugačen....zato me bega. Zagotovo obstaja nek vzrok za tako spremembo.  Če je res fizično DPF filter tako zabasan potem je rešitev zelo jasna ☺️. (Znebit se treba tega )😂 

Bol kot problem me muči firbec zakaj ha ha ha

Ok problem na stran....povej s katerega konca si, da ti častim pijačo.

 

Ajde.

 

Lp

Uros

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Napisano
pred 11 urami je uklopko napisal:

Zivjo. 

Sorry za pozen odg. 

Hvala za tolažbo. Saj ne delam panike, skrbim res kar je treba in na nekaterih stvareh morda celo več. Pač ja, odvisen od avta in rad imam da stvari delajo predvsem, da je avto zanesljiv. Je pa moteče ker načina vožnje nisem spremenil v petih letih, čas regeneracije pa je zelo drugačen....zato me bega. Zagotovo obstaja nek vzrok za tako spremembo.  Če je res fizično DPF filter tako zabasan potem je rešitev zelo jasna ☺️. (Znebit se treba tega )😂 

Bol kot problem me muči firbec zakaj ha ha ha

Ok problem na stran....povej s katerega konca si, da ti častim pijačo.

 

Ajde.

 

Lp

Uros

 

@uklopko. Ko berem tvoj zapis me nekoliko zmrazi -   ker sem doživljal podobno zgodbo 4 leta nazaj.

 

Pri takratni CD175 z okoli 100.000 prevoženih je bilo po testiranju pooblaščenih servisov vse BP. A interval regeneracij se je iz tedna v teden zmanjševal in v cca 4 mesecih skoraj prepolovil (iz cca 200 km na cca 100 km - zelo odvisno od režima vožnje). Pa sem si kupil OBD2 adapter, preko aplikacij  FORScan-a in Torque spremljal parametre, objavljal na več forumih, se oglasil na več pooblaščenih servisih. Odgovorov pa vedno več kot vprašanj - iz matematike vemo, da v takem primeru ni točne rešitve.

Napisano

Se vidi na testesterju marsikaj če veš kaj gledat, z egr off se jo da podalšat za 80-100km odvisno od stanja vozila.

Imajo pa ti dizli tudi razne druge težave, ki so tukaj skoraj v usaki temi omenjene.

(zabit sesalni, senzor tlaka izpušnih plinov, odmična...) Je pa navečja bedarija dpf off delat na mazdi k napaka na motorju ostane, zabit dpf je samo posledica napake. Za točno napako odkrit ti lahko pomagam. Imej pa sabo še six pack 😅

 

 

Če rabiš pomoč piši zs

Napisano

Super. 

dne 26. 5. 2025 ob 18:47 je miha20 napisal:

Se vidi na testesterju marsikaj če veš kaj gledat, z egr off se jo da podalšat za 80-100km odvisno od stanja vozila.

Imajo pa ti dizli tudi razne druge težave, ki so tukaj skoraj v usaki temi omenjene.

(zabit sesalni, senzor tlaka izpušnih plinov, odmična...) Je pa navečja bedarija dpf off delat na mazdi k napaka na motorju ostane, zabit dpf je samo posledica napake. Za točno napako odkrit ti lahko pomagam. Imej pa sabo še six pack 😅

 

 

Super. 6pack je že pripravljen ;)

 

Kot sem napisal, bolj me zanima iz firbca kaj še lahko naredimo v takem primeru oz. kje se sploh lotit če-ko do tega pride. Jaz sem že nekaj naštetih stvari  opravil, pa sem ostal na istem...Iščem rešitve  ideje, možnosti dalje.  Do sedaj  tudi še ni bilo lučke za motor-in informacije, da bi bil DPF zabit, ali slab pretok  na sesalnih ,.... zato mi je še toliko  bolj mistika.

Miha kar povej, če imaš pa še praktično znanje  pa sploh  dobr.

lp

 

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Napisano
dne 21. 5. 2025 ob 10:16 je Janez007 napisal:

 

@uklopko. Ko berem tvoj zapis me nekoliko zmrazi -   ker sem doživljal podobno zgodbo 4 leta nazaj.

 

Pri takratni CD175 z okoli 100.000 prevoženih je bilo po testiranju pooblaščenih servisov vse BP. A interval regeneracij se je iz tedna v teden zmanjševal in v cca 4 mesecih skoraj prepolovil (iz cca 200 km na cca 100 km - zelo odvisno od režima vožnje). Pa sem si kupil OBD2 adapter, preko aplikacij  FORScan-a in Torque spremljal parametre, objavljal na več forumih, se oglasil na več pooblaščenih servisih. Odgovorov pa vedno več kot vprašanj - iz matematike vemo, da v takem primeru ni točne rešitve.

meni dela regeneracijo na 80km, s tem da je blo vse komplet počiščeno (dpf, sesalni,...)

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Nekje mora bit en vzrok, da pride do tega. kljub temu da je poservisirano, kar je znanega, da bi moglo bit. 

To je res neugodno. 

npr. to zame pomeni vsak dan  regeneracija- ker delam 90km dnevno 

Je pa res, da že nekaj časa brskam  -pa nikjer ne najdem nič novega :(

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Napisano
pred 2 urama je Tilen5 napisal:

meni dela regeneracijo na 80km, s tem da je blo vse komplet počiščeno (dpf, sesalni,...)

Lahko da je slab DPF senzor diferencialnega tlaka 

Napisano

Pridi pa pregledam parametre in ti dam nasvet. Težko opišem zadevo veliko zadev ima vpliv, regeneracijo mora delat med 250-350km kar je pod 150km je nekaj hudo narobe z avtom. ( Kar je letnikov 2014 so injektorji kar problematični.)

dne 28. 5. 2025 ob 12:27 je Tilen5 napisal:

meni dela regeneracijo na 80km, s tem da je blo vse komplet počiščeno (dpf, sesalni,...)

Nekaj ni uredu lahko ( difernčni sezor kej heca al pa cevke okol nega) se pa na testerju kar dobro vidi.

 

Če rabiš pomoč piši zs

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.