Skoči na vsebino

Chat is back ...

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 6 minutami je robertk6 napisal:

No tole pa ni ravno najlepše , tudi ti si nekoč bil "LOLI" ali pa si se mogoče rodil z znanjem vožnje😡

Jaz sem bil Loli ravno 5 minut. Imam pač to srečo, da imam visoko krivuljo učenja, vsaj kar zadeva vožnjo.

Pa igranje dirkaških iger na računalniku v mladih letih je vsekakor pomagalo.

 

Sicer pa mislim, da so avtošole danes premalo stroge. Takle še nekaj časa nima kaj samostojno iskati na javni cesti, nalepka L gor ali dol.

 

Napisano
pred 5 minutami je dvorjan napisal:

Jaz sem bil Loli ravno 5 minut.

No to bi pa rad videl , če si delal izpit v naših časih si takrat moral zvozit najmajn 16 ur toliko kot je bilo vaj. Tako da ne vem kako ti je ratalo bit loli 5 minut🤔

Napisano

Problem frišnih voznikov je ta,da v A.šolah vozijo pretežno na dizlih in potem taki vozniki nimajo filinga speljevati z bencinarjem,saj veste več plina in sklopka itd,pri dizlu pa samo od seme gre....👍 Pri hčerah-obeh je bil isti problem,ko so presedlale iz dizelskega golfa na Alfo,bencin....☹️

Sem moral narediti pol urni šnel kurs.....:nevem:

Napisano
pred 40 minutami je dvorjan napisal:

@Boss: Ne vem, če to v praksi drži.

 

Poglejmo zakaj - moje razbijanje mitov:

a) So preveč potratni napram ročnim menjalnikom?

- V idealnih/tovarniških pogojih. V praksi je zelo majhna razlika, saj niso vsi "top vozniki". Marsikdo ima z ročnim menjalnikom višjo porabo od enakovrednega avtomatika, ker rad posluša motor. Ali pa nima posluha.

- Pri dvosklopčnih pa to že v izhodišču ne drži, saj so bolj učinkoviti pri prestavljanju od povprečnega voznika.

 

b) Tudi vzdrževanje je dražje.

- Uradno ni, saj ne potrebujejo vzdrževanja. 😃

- Šalo na stran: menjava olja v avt. menjalniku enkrat ali dvakrat v življenjski dobi vozila je bistveno cenejša od menjave sklopke, vztrajnika in olja v menjalniku pri ročnem menjalniku (sploh pri "hudonavorskih dizlih"). Da ne omenimo stroškov v primeru uporabnikov, ki hote ali nehote poslušajo sinhrone.

 

c) V glavnem, avtomatik je pač dražji za nakup.

- Ja, je. Logično. Udobje stane. Se pa dolgoročno zagotovo splača. Si bolj spočit v vožnji itd.

 

 

Sicer res nismo v pravi temi ampak vseeno...

 

a) mazda ima klasičen avtomatik s pretvornikom navora in ne DSG, tako, da je poraba sigurno nekoliko višja kot pri ročnem. Koliko je pa odvisno od režima vožnje.

 

b) ne vem za druge, bom pa zase povedal. Jaz sem imel pri hudonavorski prejšnji šestici pri skoraj 300.000km še original sklopko in vztrajnik pa ni bilo niti najmanjše sledi, da bi se karkoli glede tega dogajalo. Verjetno bi šlo tud do 400kkm.

 

c) al pa preveč resigniran 😜

33112_1.png

Napisano
pred 27 minutami je Bini napisal:

Problem frišnih voznikov je ta,da v A.šolah vozijo pretežno na dizlih in potem taki vozniki nimajo filinga speljevati z bencinarjem,saj veste več plina in sklopka itd,pri dizlu pa samo od seme gre....👍 Pri hčerah-obeh je bil isti problem,ko so presedlale iz dizelskega golfa na Alfo,bencin....☹️

Sem moral narediti pol urni šnel kurs.....:nevem:

Ko me je vprašal, če bi si kerega inštruktorja izrecno želel. Sem odgovoril vseeno, samo bencinca mi daj.

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je FuManchu napisal:

Temperatura za letne gume :punk:

IMG_20230308_142021.jpg

Jaz jih bom ta vikend najbrž na obeh Mazdah zamenjal z letnimi, če bo čas. 

Zima je mimo, naj živi pomlad. 😊

No, še jutri gremo zadnjič na smučanje, da lepo zaključimo to sezono. 😊

 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 3
  • Začuden 1

 

 

Napisano (urejeno)

Jaz pa še nisem dovolj jajc nabral za menjavo😁

Popravljeno od FuManchu
  • Všeč 1
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 17 minutami je Alex napisal:

Jaz jih bom ta vikend najbrž na obeh Mazdah zamenjal z letnimi, če bo čas. 

Zima je mimo, naj živi pomlad. 😊

No, še jutri gremo zadnjič na smučanje, da lepo zaključimo to sezono. 😊

 

Uživaj ...😉😁

Napisano

Avstrijci imajo še do 15.4. 😮 Sicer samo, če so zimske razmere. Ma bom vseeno še mal počakal.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Naslednji teden še počakam in pogledam za 10 dni napoved, potem pa pade odločitev..... 👍

Marčevski sneg je ravno tako zajeban kot novembrski, če pade... :o

Napisano
pred 39 minutami je g.Wankel napisal:

Avstrijci imajo še do 15.4. 😮 Sicer samo, če so zimske razmere. Ma bom vseeno še mal počakal.

Počakam do 30.4..

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Napisano
pred 4 urami je FuManchu napisal:

Temperatura za letne gume :punk:

IMG_20230308_142021.jpg

Zunanja že, asfalt pa še dolgo ne bo na delovni temperaturi.

 

Ta vikend bo pester, že vidim, napovedujem kup motoristov s starimi gumami na podhlajeni cesti, ki bodo veselo podajali svoje glave čez sosednji pas....ah

Napisano (urejeno)
pred 8 urami je FuManchu napisal:

Temperatura za letne gume :punk:

IMG_20230308_142021.jpg

Turbo spet samo na 1/3....daj enkrat ornk prtisn gas in slikaj :)

Popravljeno od sportman333
Napisano

Ja. Kr kriza je biti voznik. Vsi ostali poklici so nagrajeni za vsako uro, ki jo naredi več, kot je treba. Poklicni voznik je pa kaznovan za vsako minuto, ki prekorači delovni čas. Vsako leto 50 € za predavanje, vsakih 5 let zdravniški in nova vozniška... Do 70ga leta voziš avtobus in otroke, pol si pa nesposoben osebni avto vozit... 

Napisano

No, samo roko na srce, 80 letnikov, ki bi normalno brez težav vozili naokoli je bistveno manj kot jih ima veljaven izpit.

 

Jaz sem vsa leta od narejenega izpita pri 20-ih moral zaradi dioptrije na pregled vsakih 5 let. Pri tem plačat celotni pregled, čepra je šlo le zaradi dioptrije.

 

Je pa zadeva ratala problematična v zadnjih nekaj letih sploh pa lani, ker je bilo povzročiteljev nesreč nad 70 let starosti bistveno več kot prejšnja leta. Zato pač vidim to spremembo kot posledico dogajanja na cestah.

33112_1.png

Napisano
pred 1 minuto je Boss napisal:

No, samo roko na srce, 80 letnikov, ki bi normalno brez težav vozili naokoli je bistveno manj kot jih ima veljaven izpit.

 

Jaz sem vsa leta od narejenega izpita pri 20-ih moral zaradi dioptrije na pregled vsakih 5 let. Pri tem plačat celotni pregled, čepra je šlo le zaradi dioptrije.

 

Je pa zadeva ratala problematična v zadnjih nekaj letih sploh pa lani, ker je bilo povzročiteljev nesreč nad 70 let starosti bistveno več kot prejšnja leta. Zato pač vidim to spremembo kot posledico dogajanja na cestah.

Kaj pa avti, so današnji avti z vso to tehniko, zasloni na dotik, sploh primerni-varni za stare ljudi? 

Napisano

Drži, že tako se z osnovno tehniko ne spopadajo najbolje pol jo pa fašejo še v avtu.

33112_1.png

Napisano
pred 15 minutami je Janez007 napisal:

Kaj pa avti, so današnji avti z vso to tehniko, zasloni na dotik, sploh primerni-varni za stare ljudi? 

V službenim Cadyju imam vse glavne funkcije na displeyu. Katastrofa. Totalno ne-varno. Kakšenkrat se moram prav ustaviti in klikati. Si ne predstavljam starejšega voznika vozit tak avto.

 

To je pa šparanje pri stikalih/tipkah

Napisano (urejeno)
pred 31 minutami je Boss napisal:

Drži, že tako se z osnovno tehniko ne spopadajo najbolje pol jo pa fašejo še v avtu.

 

Smo dobili v službi nove korejske avte in je imel 45-letni sodelavec težave speljat, zategnit ročno ... Sedaj imamo več vrst znamk in je postalo že zelo moteče. Zadnjič me sodelavec opozoril, da vozim prehitro ... "kako, če mi piše na števcu 46?" .... sem mislil da kaže trenutno hitrost, je pa kazal povprečno hitrost. 🙃

 

Me moti že, ko pridem iz M3 na M6 in obratno, ker je pri M3 srednji analogni števec obratometr. 🙃 Je kakšen na tem svetu, da so mu obrati tako pomembni? Naj se enkrat pri Mazdi že odločijo in naj nehajo premetavat različne informacije levo, desno gor, dol. :vskalo:Hvala bogu pa so vsaj sredinski gumbi konzole približno na enakem mestu. :) 

 

image.png

 

image.png

 

 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Smo dobili v službi nove korejske avte in je imel 45-letni sodelavec težave speljat, zategnit ročno ... Sedaj imamo več vrst znamk in je postalo že zelo moteče. Zadnjič me sodelavec opozoril, da vozim prehitro ... "kako, če mi piše na števcu 46?" .... sem mislil da kaže trenutno hitrost, je pa kazal povprečno hitrost. 🙃

 

Me moti že, ko pridem iz M3 na M6 in obratno, ker je pri M3 srednji analogni števec obratometr. 🙃 Je kakšen na tem svetu, da so mu obrati tako pomembni? Naj se enkrat pri Mazdi že odločijo in naj nehajo premetavat različne informacije levo, desno gor, dol. :vskalo:Hvala bogu pa so vsaj sredinski gumbi konzole približno na enakem mestu. :) 

 

image.png

 

image.png

 

 

 

 

 

 

Samo ta zgornji števec izgleda precej bogo. 🤔

  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Napisano
pred 1 minuto je NevLado napisal:

Zakaj že? 

Ker je v trojki? 

 

 

Napisano
pred 1 minuto je Alex napisal:

Ker je v trojki? 

Sepravi števec je bolj bogi ker je v trojki, trojka je pa za odpisat? :lol:

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.