Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Če je kdo interesent za Mazdo6 2013, dizel, sedan, bele barve, menda zgledno servisirana in v dobrem stanju, cena ugodnih 4000EUR, se obrnite na dr. Pelka. :)

  • Všeč 1
  • Začuden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
dne 18. 10. 2024 ob 19:22 je Z M A J napisal:

Če je kdo interesent za Mazdo6 2013, dizel, sedan, bele barve, menda zgledno servisirana in v dobrem stanju, cena ugodnih 4000EUR, se obrnite na dr. Pelka. :)

4k?

 

Ali ima preko 300kkm? :D 

Napisano
pred 9 urami je NevLado napisal:

4k?

 

Ali ima preko 300kkm? :D 

Tega sicer ne vem, je pa Simon poudaril, da so vse bistvene stvari zamenjane, tako da prevoženi kilometri mene niti ne bi skrbeli v primeru nakupa.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 21 urami je NevLado napisal:

4k?

 

Ali ima preko 300kkm? :D 

 

Če dizel iz leta 2013 nima 300.000 km, potem je vožen samo priložnostno, najverjetneje večinoma po mestu - tega raje ne kupovat, ker je izpušni sistem zabit in bodo težave...

 

Naš dizel iz leta 2007 je do leta 2023 nabral 360.000 km, pa ni bilo nobenih težav ne z zabasanim izpušnim in sesalnim kolektorjem, ne z DPF ne z sitom oljne črpalke ne z ničemer, kar sem bral po forumu, da imajo ljudje probleme in stroške. Veš, ti povem tako, po kmečko: z lopato se ne pospravlja seno in z vilami se ne kida sneg. Dizel je narejen, da dela, ne da se vozi od semaforja do semaforja in ugaša na vsakih 90 sekund. Za tako igračkanje je štromar, ne pa stroj, kot je dizelaš...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)

Moj Megane 1,5 dci je bil tetnik 2008 in je bil letos spomladi prodan z 240.000 km. Na začetku jih je delal več, zadnja leta pa do max. 10.000 km letno, on-off do trgovine, vrtca in nazaj, pa včasih kakšna daljša fura. Vsi so mi govorili, da bo crknil. Delal je kot ura še ob prodaji, če ga bo novi lastnik uničil ti pa ne znam povedati...

Se pa strinjam, da ima dizel svoj namen. Zato imam pa zdaj bencinarja. Ko se bojo štromarji še malo izjasnili, kaj hočejo, pa mogoče štrom, za teh 10 let bo pa Mazda 6.

Popravljeno od Agerg
Napisano

Mah, beda.

Ni dizel, ni ročni menjalnik, ni štirikolesnega pogona, ni sedmih sedežev, ni ... ... ...

Skratka, beda.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
dne 21. 8. 2022 ob 15:17 je Janez007 napisal:

Evo ga, spet ena zanimiva Mazda 6, tokrat CD175 letnik 2017. 😮

 

Nov motor in turbina - julija 2021 pri 72124 prevoženih kilometrov

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17573549&display=Mazda Mazda6

 

image.png

 

image.png

 

 

 

Jesen prinaša nove popuste:

 

image.png

Mazda Mazda6 SLO CD175 4x4-1.LAST-LED-NAVI-ACC-KAMERA-BOSE, letnik:2017,17990 EUR - prodam :: Avtonet :: www.Avto.net

 

Napisano

če je vse zamenjano strokovno potem mogoče za ene 12k niti ne bi bil slab nakup, če zdrži motor do 100k potem pa tudi ne bo več veliko vredna, glede na slike je bil pa to služben avto....(in temu primerno vožen, zato verjetno tudi šel motor....)

  • 2 tedna kasneje...
Napisano
pred 21 urami je Slivka napisal:

Registriran na Hrvaškem, ogled v Avstriji, prodaja se v Sloveniji. Globalizacija?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20178927&display=Mercedes-Benz -

Prodaja ga pa Čeho-Slovakinja ali Poljka, sodeč po imenu, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano (urejeno)

Vem da je Mazda forum :), ampak je pa dobro, če človek dobi tudi kakšno drugo mnenje, tako kot @Z M A J sprašuje za feltne za MB....če je kdo imel že kakšne izkušnje oz. koga pozna, ki ima ta model avta.... -> https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20216637&display=Honda Civic

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 2 urama je sportman333 napisal:

Vem da je Mazda forum :), ampak je pa dobro, če človek dobi tudi kakšno drugo mnenje, tako kot @Z M A J sprašuje za feltne za MB....če je kdo imel že kakšne izkušnje oz. koga pozna, ki ima ta model avta.... -> https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20216637&display=Honda Civic

Te mika, da bi menjal?

 

A je to že nova generacija hibridnih motorjev sedaj, so tudi že v Civicu menjal? Tisti taprvi so bili baje katastrofa

Napisano
pred 1 uro je NevLado napisal:

Te mika, da bi menjal?

 

A je to že nova generacija hibridnih motorjev sedaj, so tudi že v Civicu menjal? Tisti taprvi so bili baje katastrofa

verjento si mislil hondo insight, kar je bil model iz leta 99 hybrid....ta civic je sedaj prišel na trg 2022, razen če si mislil še prejšnjo 1.5 turbo motor, kjer so imeli težave z nivojem olja in mešanjem z vodo....za tega novega civica za enkrat kar se tiče hybrid-a ni bilo poročanih kakih težav.....

jah accord bo drugo leto 10.let in počasi bo treba najti nov prvi avto, accord bo pa počakal na sin-a, ko bo kmalu imel pogoje za vozit avto in bo ratal daily second car :)

Napisano

Takega civica je imel brat na testni vožnji in ga ni mogel prehvaliti. Edino cena je pa kar divja. Sej zato jih pa ni kaj dosti na cestah :(

Napisano
pred 2 urama je Freak napisal:

Takega civica je imel brat na testni vožnji in ga ni mogel prehvaliti. Edino cena je pa kar divja. Sej zato jih pa ni kaj dosti na cestah :(

Pa tudi Honda da zelo malo v promocijo in je precej zapostavljena v Slo. Tudi salonov ni dosti.

Napisano
pred 10 urami je Freak napisal:

Takega civica je imel brat na testni vožnji in ga ni mogel prehvaliti. Edino cena je pa kar divja. Sej zato jih pa ni kaj dosti na cestah :(

Če bi bla pa nemška značka, bi pa bila cena normalna.

 

Žal Honda, podobno kot Alfa, izgublja delež v Sloveniji.

Niso slabi avti, so pač malo posebni.

 

Preden me pogrizete, ne pozabit, sem vozil Alfo....

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 3 urami je godlike napisal:

Če bi bla pa nemška značka, bi pa bila cena normalna.

 

Žal Honda, podobno kot Alfa, izgublja delež v Sloveniji.

Niso slabi avti, so pač malo posebni.

 

Preden me pogrizete, ne pozabit, sem vozil Alfo....

Po srcu Alfist v glavi Mazdaš.... 😉

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.