Skoči na vsebino

Koga volit

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Tole je začelo krožit po Goriški.

 

Nisem še preveril, ali je verodostojno ali je kak "deep-fake", ampak zadeva zna biti zanimiva. Nekaj točk mi je precej blizu: boj proti LGTB in woke norostim, boj proti ilegalnim migracijam, boj proti korupciji, boj za znižanje davkov (višji davki = več korupcije), ...

 

 

 

 

Zajeta slika.JPG

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Kaj pa, če ima vendarle kdaj prav?

 

Prvak SDS Janez Janša je vlado Roberta Goloba, zlasti pa ministra Matjaža Hana, odločno opozoril, naj ne daje lažnih predvolilnih obljub, da bo tudi po volitvah veljala podražitev “le” za 11 oziroma 12 centov. Napovedal je, da se bo gorivo podražilo za 20 centov, danes pa smo priča podražitvi za 17 centov.

 

 

NOVA24TV.SI

 

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)

Potem ni dobro napovedal ali kaj?

Sicer pa verjamem, da je stalna praksa svečkarjev, da centimetre svojih lulčkov navzgor zaokrožujejo, ampak 11,5 ni 12 in tudi 16,8 ni 17. 😀

Popravljeno od g.Wankel

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

Prvak SDS Janez Janša je vlado Roberta Goloba, zlasti pa ministra Matjaža Hana, odločno opozoril, naj ne daje lažnih predvolilnih obljub, da bo tudi po volitvah veljala podražitev “le” za 11 oziroma 12 centov. Napovedal je, da se bo gorivo podražilo za 20 centov, danes pa smo priča podražitvi za 17 centov.

 

Predvolilna obljuba? Če imamo urejen sistem obračunavanja cen goriv . hvala bogu, da vsaj reguliranih je pač edino to možno, da se ga spoštuje. Lahko pa dvignejo roke, prepustijo Petrolu odločanje in bo cena tam nekje blizu 2€. Zdaj a smo zadovoljni, da je dizel "samo" 1,68€ in ne 2€ je druga zadeva.

 

Me pa zdaj resno zanima koko bi se tega problema lotil sam presvetli polbog JJ in kaj bi sam naredil. Kakor je razlagal bi rekel prej, da bi se odločil za deregulacijo, ceno v bljižino 2€, ampak po drugi strani bi s tem imel zadovoljni Petrol in njegovo sodelovanje zagotovljeno pa seveda polne rezervoarja na bencinskih črpalkah.

 

Torej samo o tem vprašanju se je treba odločit in se povprašat kaj je bolje ali plačevati več in v vsakem trenutku lahko tankat, ali plačevati manj in se bit prisiljen borit proti bencinskemu turizmu. Jaz osebno imam raje višje cene in zato sem napisalže na začetku dviga cen nafte, da ne smemo bit prepoceni, ker bodo tujci navalili v Slovenijo. 

 

Če sem celo malo žleht, ampak ne preveč... gorivo je bilo prepoceni in zato so se vsak vikend kotalile kolone proti morčiju. Ja z višjo ceno se bo sigurno vsaj nekaj teh "nepotrebnih" poti zmanjšalo in s tem tudi gneča na cestah. Ljudje pač naj ne vozijo za brezveze vsak vikend nekam v 3PM ampk naj si mogoče naredijo dva kvalitetna izleta na mesec, dvakrat naj gredo pa tudi na kakšen okoliški izlet in sem prepričan, da ne bo nikomur krona z glave padla.

33112_1.png

Napisano

Če bodo cene višje, se bo mogoče tudi v firmah in državi začelo razmišljati o kakšnih drugih ukrepih, kot je razpršitev zaposlitev izven Ljubljane in mogoče bolj kvaliteten javni transport. Ker alternativa pa mora biti, drugače bo tole težka.

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Predvolilna obljuba? Če imamo urejen sistem obračunavanja cen goriv . hvala bogu, da vsaj reguliranih je pač edino to možno, da se ga spoštuje. Lahko pa dvignejo roke, prepustijo Petrolu odločanje in bo cena tam nekje blizu 2€. Zdaj a smo zadovoljni, da je dizel "samo" 1,68€ in ne 2€ je druga zadeva.

 

Me pa zdaj resno zanima koko bi se tega problema lotil sam presvetli polbog JJ in kaj bi sam naredil. Kakor je razlagal bi rekel prej, da bi se odločil za deregulacijo, ceno v bljižino 2€, ampak po drugi strani bi s tem imel zadovoljni Petrol in njegovo sodelovanje zagotovljeno pa seveda polne rezervoarja na bencinskih črpalkah.

 

Torej samo o tem vprašanju se je treba odločit in se povprašat kaj je bolje ali plačevati več in v vsakem trenutku lahko tankat, ali plačevati manj in se bit prisiljen borit proti bencinskemu turizmu. Jaz osebno imam raje višje cene in zato sem napisalže na začetku dviga cen nafte, da ne smemo bit prepoceni, ker bodo tujci navalili v Slovenijo. 

 

Če sem celo malo žleht, ampak ne preveč... gorivo je bilo prepoceni in zato so se vsak vikend kotalile kolone proti morčiju. Ja z višjo ceno se bo sigurno vsaj nekaj teh "nepotrebnih" poti zmanjšalo in s tem tudi gneča na cestah. Ljudje pač naj ne vozijo za brezveze vsak vikend nekam v 3PM ampk naj si mogoče naredijo dva kvalitetna izleta na mesec, dvakrat naj gredo pa tudi na kakšen okoliški izlet in sem prepričan, da ne bo nikomur krona z glave padla.

Ena zgodbica iz enga lokala od včeraj pri kofetu pravi ena (popravljena) pičkica srednjih let, boli me k... c, da je nafta 1.5€,morala bi bit 3€, da nebi folk gužve delal na pumpah.... :vskalo:

Ps, podobno tvoji izjavi.... 🥴

Popravljeno od Bini
Napisano

Ma, folk se ze jajca po cesti.

Se prejsn teden, zjutraj je bilo treba na levem pasu vozt okrog 140 da nisi kolone zadrzeval, danes se je folk vozu ze 120-130max

  • Všeč 1
  • Haha 4
Napisano
pred 17 minutami je Matick napisal:

Ma, folk se ze jajca po cesti.

Se prejsn teden, zjutraj je bilo treba na levem pasu vozt okrog 140 da nisi kolone zadrzeval, danes se je folk vozu ze 120-130max

Verjetno varčujejo z energijo, da bodo lahko še naslednje 4 leta PLESALI :)))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 18 minutami je Bini napisal:

Ps, podobno tvoji izjavi.... 🥴

 

Podobno a ne enako... 3€ je preveč, ker bo udarilo v inflacijo in pol bo marsikoga zabolel tako kurac kot češplja. Ko vidiš, akako se folk drenja na pumpah in kako jim naenkrat tistih 6€ pomeni biti ali ne biti. Ma resno, že nekaj let se delam norca v tisti temi o gorivu pa očitno še kar ni jasno kako plehko je tako obnašanje. 

 

Če hočeš prihranit ne letiš, ko gluha svinja na pumpo in čakaš ure v gneči, da mogoče prihraniš nekaj Evrov. Če želiš prihranit, pač kakšnega izleta ne narediš, ker nikjer ne piše, da ti je to eksistencialni biti ali ne biti. Tako prihraniš največ. Mi je smešno, dve leti so nas doma držali zdaj bo pa problem en vikend ostat doma oziroma še to ni treba. Pa sej se da prav lepe izlete delat v okolici.

 

 

Aja, sej res... to vam razlaga nekdo, ki kupuje avto, ki bo porabil 10l/100km... sorry, ni blo namerno.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Slivka napisal:

Kaj pa, če ima vendarle kdaj prav?

 

Prvak SDS Janez Janša je vlado Roberta Goloba, zlasti pa ministra Matjaža Hana, odločno opozoril, naj ne daje lažnih predvolilnih obljub, da bo tudi po volitvah veljala podražitev “le” za 11 oziroma 12 centov. Napovedal je, da se bo gorivo podražilo za 20 centov, danes pa smo priča podražitvi za 17 centov.

 

 

NOVA24TV.SI

 

 

Skoraj prav in tukaj so vladajoči zavajali, se strinjam. V petek se je za cene že praktično vedelo in ne bi smeli za 1/3 falit spremembe cene dizla. Ali namenoma ali zaradi nesposobnosti???

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 32 minutami je Matick napisal:

Ma, folk se ze jajca po cesti.

Se prejsn teden, zjutraj je bilo treba na levem pasu vozt okrog 140 da nisi kolone zadrzeval, danes se je folk vozu ze 120-130max

Res je. Danes sem tudi sam vozil bolj po omejitvah. In sta me prehitela od Ko so Lj  verjeli ali ne, dva voznika.

Pa še tadva nista šla ne vem kako hitro.

Se mi je prav čudno zdelo, da je vse tako mirno na avtocesti.😄

  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Napisano
pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Skoraj prav in tukaj so vladajoči zavajali, se strinjam. V petek se je za cene že praktično vedelo in ne bi smeli za 1/3 falit spremembe cene dizla. Ali namenoma ali zaradi nesposobnosti???

 

Ampak gleda se obdobje do nedelje. V petek niso mogli vedet, koliko se bo še cena spreminjala, ker za ceno dizla se gleda mediteransko borzo, kjer so nihanja precej bolj nenavadna in kaotična. Ravno zaradi tega so zdaj prešli na tedensko usklajevanje cen, ker so skoki preveliki in preveč vplivajo na nihanje cen gor dol.

 

Je pa res, da če ne bi bilo regulacije bi Petrol in ostali že davno dvignili in bi bila razlika v spremembi cene manjša. Pa sej to veš, a ne?

33112_1.png

Napisano
Pravkar je Boss napisal:

 

Ampak gleda se obdobje do nedelje. V petek niso mogli vedet, koliko se bo še cena spreminjala, ker za ceno dizla se gleda mediteransko borzo, kjer so nihanja precej bolj nenavadna in kaotična. Ravno zaradi tega so zdaj prešli na tedensko usklajevanje cen, ker so skoki preveliki in preveč vplivajo na nihanje cen gor dol.

 

Je pa res, da če ne bi bilo regulacije bi Petrol in ostali že davno dvignili in bi bila razlika v spremembi cene manjša. Pa sej to veš, a ne?

Kakor koli, trenutno vladajoči so dobro vsrali vse skupaj.😉

  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Napisano
Pravkar je Alex napisal:

Kakor koli, trenutno vladajoči so dobro vsrali vse skupaj.😉

 

In kaj so točno usrali? A to, da nimaš gorivo pri dveh evrih? Ne res me zanima, kako bi ti situacijo bolje razrešil. AMpak prosim z resnimi rešitvami in ne s tistimi, kiso jih plozali na predvolilnih srečanjih. 

 

Edino kar so dejansko zajebali, da niso na AC-jih par dni prej odstranili regulacijo. Ampak tudi to ne bi pomagalo, ker se je Petrol "potrudil", da je razfukal vsako prizadevanje in je dvignil ceno le za nekaj centov, kar ni odvrnilo tujcev od bencinskega turizma. Mol je namreč dvignil za 25-30 centov po deregulaciji.

 

Se pravi, da so namensko še dodatno vabili tujce naj navalijo na bencinske servise, da jih čimbolj spraznijo in da naredijo krizo v državi. 

 

Ampak kot sem napisal, tele sage še ni konec... in msilim, da bomo zelo hitro videli menjavo uprave Petrola.

33112_1.png

Napisano
pred 23 minutami je Alex napisal:

Kakor koli, trenutno vladajoči so dobro vsrali vse skupaj.😉

Gremo plesat naprej v golobjem dreku 😁

N7rRRL1.jpg

Napisano

Kaj te vem. Manj serje kot jastreb, ker je manjši. 🫣

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ampak gleda se obdobje do nedelje. V petek niso mogli vedet, koliko se bo še cena spreminjala, ker za ceno dizla se gleda mediteransko borzo, kjer so nihanja precej bolj nenavadna in kaotična. Ravno zaradi tega so zdaj prešli na tedensko usklajevanje cen, ker so skoki preveliki in preveč vplivajo na nihanje cen gor dol.

 

Je pa res, da če ne bi bilo regulacije bi Petrol in ostali že davno dvignili in bi bila razlika v spremembi cene manjša. Pa sej to veš, a ne?

 

Kako so pa potem vedeli, da bo razlika 12 centov? Se pravi so ugibali? Kdaj ima tudi JJ prav, kot ima sedaj prav glede nezakonitosti predčasnih. Za to slednje ni treba biti preveč pameten, je v zakonu menda jasno napisano. Bila pa bi ta nezakonitost zanj OK, če bi zmagal, v to sem tudi 100% prepričan. 

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

In kaj so točno usrali? A to, da nimaš gorivo pri dveh evrih? Ne res me zanima, kako bi ti situacijo bolje razrešil. AMpak prosim z resnimi rešitvami in ne s tistimi, kiso jih plozali na predvolilnih srečanjih. 

 

Edino kar so dejansko zajebali, da niso na AC-jih par dni prej odstranili regulacijo. Ampak tudi to ne bi pomagalo, ker se je Petrol "potrudil", da je razfukal vsako prizadevanje in je dvignil ceno le za nekaj centov, kar ni odvrnilo tujcev od bencinskega turizma. Mol je namreč dvignil za 25-30 centov po deregulaciji.

 

Se pravi, da so namensko še dodatno vabili tujce naj navalijo na bencinske servise, da jih čimbolj spraznijo in da naredijo krizo v državi. 

 

Ampak kot sem napisal, tele sage še ni konec... in msilim, da bomo zelo hitro videli menjavo uprave Petrola.

 

Zakaj so jo sploh uvedli? Ti si pameten Boss, ker meni se je zdela ena večjih neumnosti te vlade, verjetno iz maščevanja, kar je pa še najbolj narobe in me spominja na prejšnjo vlado.

Napisano
pred 37 minutami je Janez007 napisal:

Kako so pa potem vedeli, da bo razlika 12 centov?

 

To je bila ocena za bencin, ki ima manj nihanj pa mislim, da se ga ne gleda na mediteranski borzi. Ampak še vedno ne vem kaj mi hočeš povedat - a da bi pa nekdo drug lahko obljubil in izvedel drugačen scenarij, če bi bil na vladi? JJ je rekel, da bo 20 centov in je tud skoraj tolk kiksnu. Kar je logično, saj v petek so bile le ocene in zato se vedno čaka na ponedeljek, kjer je končna vrednost prava.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 16 minutami je Boss napisal:

 

To je bila ocena za bencin, ki ima manj nihanj pa mislim, da se ga ne gleda na mediteranski borzi. Ampak še vedno ne vem kaj mi hočeš povedat - a da bi pa nekdo drug lahko obljubil in izvedel drugačen scenarij, če bi bil na vladi? JJ je rekel, da bo 20 centov in je tud skoraj tolk kiksnu. Kar je logično, saj v petek so bile le ocene in zato se vedno čaka na ponedeljek, kjer je končna vrednost prava.

Govorim, da sta si v marsičem zelo podobna.

 

Med nama pa je po mojem razlika, da eden od naju eno opcijo v vseh zoprnih situacijah zagovarja, kar pa ne velja za drugo. Sam se trudim biti objektiven, ne navijaški, koliko mi uspeva, pa sam težko rečem.

 

Če prav razumem, se posebej določa cena po posameznih naftnih derivatih in v petek ob 20h je že vse znano:
Uredba o oblikovanju cen določenih naftnih derivatov (PISRS)
 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 28 minutami je Janez007 napisal:

Zakaj so jo sploh uvedli? Ti si pameten Boss, ker meni se je zdela ena večjih neumnosti te vlade, verjetno iz maščevanja, kar je pa še najbolj narobe in me spominja na prejšnjo vlado.

 

A to misliš regulacijo na AC-jih? Če si to mislil, bi človek rekel, da je sicer res nelogično, je bil pa takrat verjetno glavni vzrok v tem, da so tujci vozili z avtodomi, prikolicami dol z AC in iskali lokalne pumpe. Recimo na tisti večji na Tržaški v Lj sem parkrat prišel pa je blo kar nekaj prikoličarjev s tujimi tablicami, da so zgledali kot tisti cigoti, ki potujejo po raznoraznih državah z avtodomi in prikolicami.

 

Ja že tako je bila gneča pol pa še turisti, ki zavijajo dol na lokalne ceste sred poletja in delajo gnečo še v mestih. Ja, tud šleperji so počenjali enako.

 

Pa ne mi zdaj govorit, da tud naši turisti, ko morajo tankat v tujini ne grejo raj dol z AC pa poiščejo lokalne pumpe. To je danes simpl narest z vsemi mogočimi app-i. 

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 7 minutami je Boss napisal:

 

A to misliš regulacijo na AC-jih? Če si to mislil, bi človek rekel, da je sicer res nelogično, je bil pa takrat verjetno glavni vzrok v tem, da so tujci vozili z avtodomi, prikolicami dol z AC in iskali lokalne pumpe. Recimo na tisti večji na Tržaški v Lj sem parkrat prišel pa je blo kar nekaj prikoličarjev s tujimi tablicami, da so zgledali kot tisti cigoti, ki potujejo po raznoraznih državah z avtodomi in prikolicami.

 

Ja že tako je bila gneča pol pa še turisti, ki zavijajo dol na lokalne ceste sred poletja in delajo gnečo še v mestih. Ja, tud šleperji so počenjali enako.

 

Pa ne mi zdaj govorit, da tud naši turisti, ko morajo tankat v tujini ne grejo raj dol z AC pa poiščejo lokalne pumpe. To je danes simpl narest z vsemi mogočimi app-i. 


A danes pa tujci ne iščejo več cenejših pump? Zakaj pa potem sploh zahajajo po bencin čez mejo v Slovenijo? Boss, ti bi bil dober PR (med mnogo možnih vedno skrbno izbereš samo določene argumente). :) 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Kaj te vem. Manj serje kot jastreb, ker je manjši. 🫣

Zato pa smrdi tulk bolj hudič golobji🤣

N7rRRL1.jpg

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.