Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Mislil sem v povprečju, na ljudi, ki živimo v Sloveniji. 😉

Koliko % ljudi pa po tvoje ve zgodovino Kosova in koliko % pozna zadeve na Kosovu??

Napisano

Sicer,se nisem poglabljal,če je to res. Je pa zanimivo,če bi blo (dobu na mail)

 

Citat

Zakaj je Ukrajina pomembna?

 

Za tiste, ki se sprašujejo: »Zakaj je Ukrajina pomembna? "


Zato je Ukrajina pomembna.

Je druga največja država po površini v Evropi po površini in ima število prebivalcev
več kot 40 milijonov - več kot Poljska.
Ukrajina uvršča:
1. v Evropi po dokazanih nadomestljivih zalogah uranovih rud;
2. mesto v Evropi in 10. mesto na svetu po zalogah titanove rude;
2. mesto na svetu po raziskanih zalogah manganovih rud (2,3 milijarde ton ali 12 % svetovnih zalog);
2. največje zaloge železove rude na svetu (30 milijard ton);
2. mesto v Evropi po zalogah živega srebra;
3. mesto v Evropi (13. mesto na svetu) po zalogah plina iz skrilavca (22 bilijonov kubičnih metrov)
4. mesto na svetu po skupni vrednosti naravnih virov;
7. mesto na svetu po zalogah premoga (33,9 milijarde ton)
   Ukrajina je pomembna kmetijska država:
1. v Evropi po površini obdelovalnih površin;
3. mesto na svetu po površini črnice (25 % svetovne prostornine);
1. mesto na svetu po izvozu sončnice in sončničnega olja;
2. mesto na svetu po pridelavi ječmena in 4. mesto po izvozu ječmena;
3. največji proizvajalec in 4. največji izvoznik koruze na svetu;
4. največji proizvajalec krompirja na svetu;
5. največji proizvajalec rži na svetu;
5. mesto na svetu po pridelavi čebel (75.000 ton);
8. mesto na svetu po izvozu pšenice;
9. mesto na svetu po proizvodnji piščančjih jajc;
16. mesto na svetu po izvozu sira.
   Ukrajina lahko zadovolji potrebe po hrani 600 milijonov ljudi.
   Ukrajina je pomembna industrializirana država:
1. v Evropi po proizvodnji amoniaka;
2. evropski in 4. največji plinovodni sistem na svetu;
3. največja v Evropi in 8. največja na svetu po instalirani moči jedrskih elektrarn;
3. mesto v Evropi in 11. na svetu po dolžini železniškega omrežja (21.700 km);
3. mesto na svetu (za ZDA in Francijo) po proizvodnji lokatorjev in opreme za lociranje;
   Tretji največji izvoznik železa na svetu
4. največji izvoznik turbin za jedrske elektrarne na svetu;
4. največji svetovni proizvajalec raketnih izstrelitev;
4. mesto na svetu po izvozu gline
4. mesto na svetu po izvozu titana
8. mesto na svetu po izvozu rud in koncentratov;
9. mesto na svetu po izvozu izdelkov obrambne industrije;
10. največji proizvajalec jekla na svetu (32,4 milijona ton).

Ukrajina je pomembna.
Zato je njena neodvisnost pomembna za ves svet

dr. Metka Povž
ZAVOD UMBRA
ulica bratov Učakar 108
1000 Ljubljana
Slovenija

 

Drugače pa res držim pesti,da se tole neha in da sklenejo nek dogovor.

Napisano

Da ne bomo samo preko foruma reševali trenutne situacije; baje potrebujejo pomoč v skladiščih po celi Sloveniji (razvrščanje izdelkov po paketih ipd). Je kdo za?

Napisano
pred 3 urami je robertk6 napisal:

No tole poznavanje me pa prav zanima ?????

 

FB doktorje so posmehovali zdaj so pa ti isti vsi FB zgodovinarji in FB vojni analitiki. Tisto opevano diplomo ma pa se vedno isto.

Napisano
pred 56 minutami je Janez007 napisal:

 

Kakšno vprašanje je to "Koliko % ljudi pa po tvoje ve zgodovino Kosova in koliko % pozna zadeve na Kosovu??" 🙃

Ja čisto normalno , rekel si da si mislil na povprečje ljudi ki živi v SLO. Zdaj pa intelektualec kot si mi in z vsemi tvojimi izračuni v drugi temi , še pa tu podaj % koliko ljudi po tvoje to pozna.

Napisano
pred 21 urami je Freak napisal:

Sicer,se nisem poglabljal,če je to res. Je pa zanimivo,če bi blo (dobu na mail)

 

 

Drugače pa res držim pesti,da se tole neha in da sklenejo nek dogovor.

 

pred 21 urami je Freak napisal:

Zakaj je Ukrajina pomembna?

 

Za tiste, ki se sprašujejo: »Zakaj je Ukrajina pomembna? "


Zato je Ukrajina pomembna.

Je druga največja država po površini v Evropi po površini in ima število prebivalcev
več kot 40 milijonov - več kot Poljska.
Ukrajina uvršča:
1. v Evropi po dokazanih nadomestljivih zalogah uranovih rud;
2. mesto v Evropi in 10. mesto na svetu po zalogah titanove rude;
2. mesto na svetu po raziskanih zalogah manganovih rud (2,3 milijarde ton ali 12 % svetovnih zalog);
2. največje zaloge železove rude na svetu (30 milijard ton);
2. mesto v Evropi po zalogah živega srebra;
3. mesto v Evropi (13. mesto na svetu) po zalogah plina iz skrilavca (22 bilijonov kubičnih metrov)
4. mesto na svetu po skupni vrednosti naravnih virov;
7. mesto na svetu po zalogah premoga (33,9 milijarde ton)
   Ukrajina je pomembna kmetijska država:
1. v Evropi po površini obdelovalnih površin;
3. mesto na svetu po površini črnice (25 % svetovne prostornine);
1. mesto na svetu po izvozu sončnice in sončničnega olja;
2. mesto na svetu po pridelavi ječmena in 4. mesto po izvozu ječmena;
3. največji proizvajalec in 4. največji izvoznik koruze na svetu;
4. največji proizvajalec krompirja na svetu;
5. največji proizvajalec rži na svetu;
5. mesto na svetu po pridelavi čebel (75.000 ton);
8. mesto na svetu po izvozu pšenice;
9. mesto na svetu po proizvodnji piščančjih jajc;
16. mesto na svetu po izvozu sira.
   Ukrajina lahko zadovolji potrebe po hrani 600 milijonov ljudi.
   Ukrajina je pomembna industrializirana država:
1. v Evropi po proizvodnji amoniaka;
2. evropski in 4. največji plinovodni sistem na svetu;
3. največja v Evropi in 8. največja na svetu po instalirani moči jedrskih elektrarn;
3. mesto v Evropi in 11. na svetu po dolžini železniškega omrežja (21.700 km);
3. mesto na svetu (za ZDA in Francijo) po proizvodnji lokatorjev in opreme za lociranje;
   Tretji največji izvoznik železa na svetu
4. največji izvoznik turbin za jedrske elektrarne na svetu;
4. največji svetovni proizvajalec raketnih izstrelitev;
4. mesto na svetu po izvozu gline
4. mesto na svetu po izvozu titana
8. mesto na svetu po izvozu rud in koncentratov;
9. mesto na svetu po izvozu izdelkov obrambne industrije;
10. največji proizvajalec jekla na svetu (32,4 milijona ton).

Ukrajina je pomembna.
Zato je njena neodvisnost pomembna za ves svet

dr. Metka Povž
ZAVOD UMBRA
ulica bratov Učakar 108
1000 Ljubljana
Slovenija

 

ampak, ampak... zdaj bi pa prosil še za razlago kako to, da kljub vsem tem bogastvom je Ukrajina po BDP-ju na prebivalca skoraj najslabša v Evropi? Za njo sta le Moldavija in Kosovo. :nevem:

 

Domala so revni kot cerkvene miši s 3x manjšim BDP-jem kot v Sloveniji pa že Slovenija je daleč od tega, da bi bila perla. Se pravi kljub vsem tem bogastvom v državi nekaj full oreng ne štima pa močno dvomim, da je tudi za to Rusija kriva.

 

dne 2. 3. 2022 ob 8:35 je g.Wankel napisal:

Kaj pa za Bosno kej napovedujete? Upam, da ne bo kakšne drame resne...

 

Sej veš Bosna ni aktualna zdaj k je Ukrajina na MSM tapeti... Se pa prekleto kuha tam doli, očitno tisti non-paper dokumenti le niso bili tako non-paper.

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Freak napisal:

 

Kukr gledam je ena žalost,tako za ruse,kot za ukrajince.

 

Je kar isti šmoren. Vidiš pa v obeh teh državah tudi porsche-je in ferrarije.

Srce me je bolelo, ko sem videl na eni sliki prestreljen in zažgan ukrajinski porsche 911 s strani okupatorske barbarsko ruske vojske. 🙄

 

 

Napisano

Bil v Ukrajini in Moldaviji. 

Živi se samo v mestih. Na podeželju revščina za popizdit. V Rusiji je tudi v velikih mestih življenje. Na deželi ne vejo, kaj je elektrika in vodovod. Če so ceste makadamske, je super... Drugače samo blato... Tako, kot pri nas zaščitena dolenjska manjšina...

 

Napisano (urejeno)
dne 4. 3. 2022 ob 19:15 je Shrek napisal:

Bil v Ukrajini in Moldaviji. 

Živi se samo v mestih. Na podeželju revščina za popizdit. V Rusiji je tudi v velikih mestih življenje. Na deželi ne vejo, kaj je elektrika in vodovod. Če so ceste makadamske, je super... Drugače samo blato... Tako, kot pri nas zaščitena dolenjska manjšina...

 

Jaz sem bil dolgo nazaj tako v St.Petrsburgu, kot v Moskvi, sploh Moskva je drug svet (so pojasnili , da tam sta samo dve vrsti ljudi; bogati ali revni....vmesnega sloja ni).....8 pasovnica vpadnica v mesto, avti kot jih vidiš v revijah/netu in jih v SLO ni....lokali, kjer nimaš kaj delati, če nimaš vsaj par k eur za porabit na noč😉😄, tako da drug svet....na poti iz St.Petersburga v Moskvo smo sli kao po AC, beda....ac mislim da omejitev 90km/h ker je cesta zanič, ponoči na vsakih 50km policijska kontrola....mislim da za cca.600km smo rabili 10h.....ko prideš iz velemesta je vse naokrog beda, da ne moreš verjeti, enako kot si izgubljen, ko si v središču Moskve😉

Popravljeno od sportman333
Napisano

Ej, a še kdo opaža množične prekvalifikacije ljudi iz facebook epidemiologov v facebook vojaške analitike? Zdaj čakam samo še petkove kolesarje, da začnejo protestirati in zatrjevati, da Rusi ne streljajo v Ukrajini in da ranjeni niso ranjeni ampak samo rahlo opraskani in da ubiti bi tako ali tako umrli in da to nas samo Janša nekaj straši z neko vojno, v resnici pa vse to sploh ni res...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 49 minutami je Slivka napisal:

Ej, a še kdo opaža množične prekvalifikacije ljudi iz facebook epidemiologov v facebook vojaške analitike? Zdaj čakam samo še petkove kolesarje, da začnejo protestirati in zatrjevati, da Rusi ne streljajo v Ukrajini in da ranjeni niso ranjeni ampak samo rahlo opraskani in da ubiti bi tako ali tako umrli in da to nas samo Janša nekaj straši z neko vojno, v resnici pa vse to sploh ni res...

To sem tudi sam opazil. Lepo iz svojih toplih domov, iz kavčev komentirajo vojno, o kateri nimajo niti najmanjšega pojma. Prav take neumnosti klatijo kot med korono anticepilci. So večinoma eni in isti razvajenkoti, ki imajo polne riti vsega. Že maske jim je bil problem nositi.

 

 

Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

Ej, a še kdo opaža množične prekvalifikacije ljudi iz facebook epidemiologov v facebook vojaške analitike? Zdaj čakam samo še petkove kolesarje, da začnejo protestirati in zatrjevati, da Rusi ne streljajo v Ukrajini in da ranjeni niso ranjeni ampak samo rahlo opraskani in da ubiti bi tako ali tako umrli in da to nas samo Janša nekaj straši z neko vojno, v resnici pa vse to sploh ni res...

 

 

Sem te prehitel, in ja gre za ene in iste Alex, bini, in predvsem janez. A seveda je Alex to ze obrnil politicno, gre za anti njemu vse

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

To sem tudi sam opazil. Lepo iz svojih toplih domov, iz kavčev komentirajo vojno, o kateri nimajo niti najmanjšega pojma. Prav take neumnosti klatijo kot med korono anticepilci. So večinoma eni in isti razvajenkoti, ki imajo polne riti vsega. Že maske jim je bil problem nositi.

No strokovnjak in vojaški analitik potem pa nas razsvetli , da bomo še mi imeli pojma o tej vojni. Kot kaže je to še eno področje na katetem si strokovnjak .

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

To sem tudi sam opazil. Lepo iz svojih toplih domov, iz kavčev komentirajo vojno, o kateri nimajo niti najmanjšega pojma. Prav take neumnosti klatijo kot med korono anticepilci. So večinoma eni in isti razvajenkoti, ki imajo polne riti vsega. Že maske jim je bil problem nositi.

A ti greš pa ven iz hiše, ko pametuješ po fejsbuku? 

Napisano
Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Se pravi sploh ne smemo nič več govoriti o vojni? Kdo sploh lahko?

 

Eno je govoriti o tem in to komentirati, drugo je pa pametovati in druge prepričevati, da je edino njihovo mnenje pravilno.

 

 

P.S.: Kdo se bo čutil nagovorjenega in kdo ne, je njegova osebna težava. Jaz nisem nikogar posebej izpostavil.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Slivka napisal:

 

Eno je govoriti o tem in to komentirati, drugo je pa pametovati in druge prepričevati, da je edino njihovo mnenje pravilno.

 

 

P.S.: Kdo se bo čutil nagovorjenega in kdo ne, je njegova osebna težava. Jaz nisem nikogar posebej izpostavil.

 

Niso, a so se sami našli. Takoj so začeli isti  nakladati. 😉

Prej "strokovnjaki" za kovid in anticepilci, sedaj po novem strokovnjaki za vojno in vojna vprašanja. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Alex napisal:

 

Niso, a so se sami našli. Takoj so začeli isti  nakladati. 😉

Prej "strokovnjaki" za kovid in anticepilci, sedaj po novem strokovnjaki za vojno in vojna vprašanja. 😊

Ampak še vedno čakamo na tvoja strokovna pojasnila.......za nas laike. Ti pa predlagam da malo pobrskaš o Azov batalion boš mogoče presenečen.

Popravljeno od robertk6
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Zakaj se ruska oblast (elita) tako boji vpliva EU, Amerike? Saj so v te države prenesli ogromno svojega premoženja, tam imajo razkošne vile, jahte, šolajo otroke, ... Zakaj sami ne vlagajo v Rusiji, če je zahodni svet tako slab?

Res je, raje majo na varnem svoje graščine,denar, jahte in drugo  v "gnili" Evropi.  🤔 Le kje tiči zajec? 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.