Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Glej Tadej, vedno ko je Jan?a omenjen v negativnem, sko?i? pokonci in za?uti? "dol?nost", da ga brani? - torej posledi?no normalno dobim ob?utek, da si njegov obo?evalec, ?e ne celo vernik s sve?ko v roki. ?e sem bil preve? oseben sorry - ni bilo tako mi?ljeno, proti tebi nimam nobene zamere se pa strinjam, da mi gre JJ na kurac ampak je procent takih, ki mislijo enako precej visok.

 

Dale? od tega, da je Demos edino zaslu?en (ampak hvala bogu da smo pre?altali iz JJ kot edinega Rambo osamosvojitelja). Bolj bi se reklo, da je bilo to zgodovinska prilo?nost saj se je v istem ?asu dogajal tudi razpad Sovjetske zveze, ?e?koslova?ke in zdru?itev Nem?ije, da krvave revolucije v Romuniji sploh ne omenjam. Velikosrbske te?nje z Milo?evi?em na ?elu, ?edalje bolj ?ibka jugoslovanska federacija in KPJ, ki ni zaznala demokrati?nih prilo?nosti so bile osnove, da je tudi KPS lahko simboli?no odcepila in nekako na 14. izrednem kongresu KPJ tudi protestno zapustila zasedanje in s tem jasno dala vedeti, da Jugoslavijo kot take ni ve?.Kongres je bil v januarju 1990, Slovenija pa je bila samostojna slabo leto in pol zatem.

 

Pa mogo?e samo ?e malce osvetlitve zgodovine, pa bohnedaj, da bo zdej na?el kdo, da malikujem takratne komuniste - v glavnem zgolj v informacijo. Recimo po Popitu je v za?etku osemdesetih na ?elo KPS stopil Andrej Marinc, ki je ?e prvi kazal na bolj demokrati?no vodenje KPS in dovoljeval zadeve, ki si jih v KPJ niso mogli niti zami?ljati. Predvsem pa je njegova najbolj?a poteza ta, da ni dovolil, da bi bil njegov naslednik eden od komunistov staregarde kot je recimo bil Dolanc al pa ?e en kandidat stare garde (jebemu pozabil sem ime) in takrat so izvolili Ku?ana, ki je bil nekako pov?e?i kar vsem. ?e v Ku?anovem govoru leta 1986, ko je stopil na ?elo predsedstva KPS so bile revolucionarne izjave saj se je zavzemal za demokratizacijo ZK in sploh Slovenije sicer takrat ?e z mislijo znotraj juge. Predvsem pa je v njegovem govoru bila neka zadeva, ki je zmotila vodstvo KPJ in Ku?ana zelo hitro razglasila za nacionalista

 

Ku?an je takrat rekel, da se je Slovenija uspavala znotraj Jugoslavije in da bo treba stopiti na pot tehnolo?kega razvoja. Takrat so to razumeli v Jugi kot te?nje k odcepitvi in vseh teh kratkih pet let do dejasnke odcepitve je predvsem Srbija grobo napadala Slovenijo in vsakemu predlogu Slovenije ostro nasprotovala, kar si je lahko enostavno privo??ila saj so samo Srbi preko Vojvodine, Kosova in ?rne gore vedno imeli vsaj polovico glasov v Jugi. Tak?en na?in je Slovenijo enostavno onemogo?al, da bi reforme dru?be in Juge spravila v dejanja. In poleg vse ve?jega Milo?evi?evega nacionalizma je bil to za?etek Slovenske samostojnosti.

 

?e smo po?teni in gledamo ?iroko so nekje glavne sile, ki so omogo?ile podlago za osamosvojitev:

- kulturne in glasbene alternativne skupine

- opozicijska gibanja, ki so izhajala iz pisateljskega kroga zbranega okoli Nove Revije,

- civilnodru?bena gibanja

- politi?no kriti?ni mediji kot recimo Mladina

- in nenazadnje tudi KPS in druge dru?benepoliti?ne organizacije kot je ZSMS in SZDL pa ?e kdo.

 

Tako, da je to skupek situacij, razli?nih krogov in govoriti danes, da je to samostojna zasluga Demosa je pa? neresno saj je to zasluga bistveno ve?jega kroga ljudi in nenazdanje tudi vseh dr?avljanov, ki so glasovali na plebiscitu za samostojnost. In to navkljub temu, da je zahod, sploh pa Amerika zelo nasprotoval in kot sem v uvodu povedal je bila zgodovinska sre?a tudi to, da se je ZSSR ukvarjala s svojimi ogromnimi problemi in lastnim razpadom, kar je umaknilo fokus iz Juge.

 

 

Druga?e pa ja seveda je Tito gojil kult osebnosti in ne vem zakaj bi to zanikal, sicer pa Jan?a zadnjih 25 let po?ne isto in tukaj je podrobnost skoraj enak in sama sre?a, da ni ve? enopartijskega sistema, ker bi bil Jan?a verjetno novi Tito z dosmrtnim mandatom.

 

Slovenija je predsedovala svetu EU, ker je pa? po dol?nosti pri?la na vrsto - to ni zasluga ?e najmanj pa sposobnost takratne vlade. To, da je Jan?a strankarsko ugrabljal medie za lastne strankarske potrebe je bilo dejstvo, saj je rabil to?no tak?ne, ki bi nekriti?no hvalile njegova dejanja tako kot to enozna?no po?nejo mediji v severni Koreji danes. Takrat sta bila na tak na?in zlorabljena Delo in Ve?er. Da pa je Jan?a veliki manipulator in nujno rabi medije za ?irjenje svoje propagande izkazuje ves ?as - zloglasni brezpla?niki namenjeni predvolilni propagandi, Demokracija je medij v polovi?ni lasti SDS preko podjetja, ki izdaja Demokracijo, TV in portal NoraTV24 sta v lasti SDS, Politikis v lasti Dejana Kaloha svetovalca SDS, povezave v Reporterju pa so tudi znane. Nobena druga stranka v Sloveniji nima v lasti toliko medijev in direkten vpliv na njihovo uredni?ko politiko kot SDS in to lomastenje po medijih je spr?ilo tiste podpise - upravi?eno ali ne lahko sodi vsak sam, ampak, da 571 novinarjev la?e v en glas, Jan?a pa govori resnico... hmmm a je treba sploh razlagat.

 

Aja pa bolje preberi, ne govorim o "proarbitra?nih akcijah" ampak o "poarbitra?nih reakcijah" - bistvena razlika.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://siol.net/novice/slovenija/zadeva-farmacevtka-padla-se-ena-ovadba-proti-zoranu-jankovicu-video-444664

 

Vem, da se bo to?ilka do konca ?ivljenja ?rla zaradi tega...

 

Me pa ?udi, da se niso dvignile kak?ne feministke. ?enska je "spolno nadlegovana", "nadle?ne?" se pa zaradi tega ne bo zagovarjal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej Tadej, vedno ko je Jan?a omenjen v negativnem, sko?i? pokonci in za?uti? "dol?nost", da ga brani?....

 

A to sklepa? po tem, da imajo moji odgovori toliko stavkov, kot imajo tvoji odstavkov?

 

Glede podpiranja vlade in "izdajstva" si se zapletel, da se ?e sedaj ven vle?e?. Nato si natresel nekaj pravljic glede zunanje politike, ki sem jo s preverljivimi dejstvi sesul glede famoznih (nikoli veljavnih) blejskih sklepov (ve? se mi ni dalo). V odgovor pri?akovano nisem dobil protiargumentov ampak oznako jan?ist...

 

Glej, zaradi mene lahko v strahu pred JJ nosi? ?oln na ?marno Goro, ampak ne vseh, ki ti pri tem ne pomagamo ozna?evati za izdajalce in jan?iste - ker pojma nima? o moji politi?ni usmeritvi.

 

Glede tvojega zadnjega traktata: a je to spet kak?na nova mitologija? ?e predobro se spomnim, kako "revolucija ?e traja"... Tako, da tvoj zadnji zapis je bolj na nivoju Rde?e kapice in podobnih pravljic...

 

Bistveni za osamosvojitev Slovenije prav gotovo niso bili tisti:

  • ki so vedeli za razoro?evanje in novice niso sporo?ili vladi, 
  • ki so podpisali Deklaracijo o demilitarizacije Slovenije
  • ki so italijanskemu veleposlaniku izdali datum osamosvojitve...

Brez Demosa in Pu?nika samostojne Slovenije ne bi bilo.

In ni vsak, ki se ne strinja s komi-mitologijo, jan?ist, izdajalec...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej vem preve? je napisano pa ne sprocesira?.. ?e bi vedel v kak?nem kontekstu je bilo napisano se ne bi zapenjal na posamezne bersede. Iskanje politi?nih to?k za lastne potrebe na ra?un slabitev pogajalske mo?i dr?ave je izdaja... a ti napi?em z velikimi ?rkami IZDAJA. Tako pretkan politik, ki se po vrh tega skriva ?e za poudarjanjem domoljubja, bi to moral vedeti. ?e bi bila situacija obrnjena in bi bil Jan?a na vladi ter bi mu kdo drug iz opozicije to naredil, bi bilo tako tuljenje iz celega desnega bloka in ne vem kero novo zmerljivko bi si ?e Jan?a alias Mayer sploh ?e izmislil.

 

Tako Jan?a in Sanader sta po sestanku na Bledu izjavljala. da je ?lo za neformalno, na?elno soglasje, da bi re?evalo spor mednarodno sodi??ev Haagu in ne arbitra?no. Da, to ni obvezujo?e in nikjer nisem tega trdil, da se je potem karkoli izcimilo ampak vseeno - jan?a je en najbolj ostrih politikov, ki je v referendumu za potrditev arbitra?e izjavil celo, da je leta 91 predlagal voja?ko zavzetje Savudrije. Se pravi Rambo in prvi osamosvojitelj nato 15 let kasneje sploh razmi?lja in se pogovarja o meddr?avnem sodi??u, ki bi za nas bila katastrofa... kak?nih 80% zaliva, kak?en izhod na morja - halo pa to ne sme? niti v sanjah predlagat ne pa se celo strinjat. In ja vemo zakaj je bilo tako, Hrva?ka s Sanaderjem je namigovla/grozila z objavo nekaterih dokumentov, ki bi Jan?o zelo obremenili pa to niso incidenti v zalivu ampak trgovina z oro?jem. Zato je bil v pogovorih s Sanaderjem Jan?a poni?en kot politi cucek in je samo kimal kar je Ivo predlagal. Samo posnetke njegovega govora si poglej pa bo? zaznal stra?no nelagodje, ko je zraven nejga stal Sanader.

 

Vedno se zapneva, ko je kritika ?ez jan?o in njegove juri?nike - ker ga ne zna? kriti?no dojemat in se vedno postavi? v njegov bran - ja kaj naj si pa mislim?

 

Si me pa zdaj dolo?il, da la?em oziroma razlagam pravljice - kaj od tega, kar sem napisal se ni zgodilo? Tako, kot ti meni komi-mitologijo ti lahko vsakdo re?e, da ima? pa ti SDS-ovsko kvazi mitologijo. Jaz ti dejstva razlagam ti pa meni v enem stavku, da je to mitologija, brez, da bi se potrudil karkoli razlo?iti - stil je znan in vemo kdo se tega poslo?uje - verjetno ne tisti, ki ima argumente.

 

ki so vedeli za razoro?evanje in novice niso sporo?ili vladi

A to bav?arja citira?? JLA je dobila nalogo iz BG, dan pred nastopom Demosove vlade - to je bila posledica ve?strankarskih volitev in prepri?anja v vrhovih armade, da se bo SLO odcepila. Vedno se v takih primerih postavlja vpra?anje ali je bolje, da je takrat armada lahko za?ela izvajat ukaz, ker ?e bi se takrat TO takoj uprla bi lahko Juga v tistem trenutku izglasovala izredne razmere in takrat ?e nepripravljeno Slovenijo dejansko pokorila, uvedla voja?ke razmere in razpustila TO, mogo?e celo policijo in pripeljala mili?nike iz BG.. Ne vemo, kaj bi ?e bi oziroma a je res kdo vedel (Bav?ar pravi, da je Ku?an vedel ?tiri dni prej, Ku?an pravi da ne - en od njiju pa? la?e) ali ne, in kaj bi bilo, ?e bi se takrat odvilo druga?e. Sem bil pa ravno v ?asu september 89 - september 90 na rednem slu?enju JLA na meji s Kosovom in sem iz prve roke videl kako se je JLA pripravljala tako pokorit Kosovo in tudi Slovenija je bila narisana na tar?i - Slovenci takrat v JLA pa smo bili dele?ni z vrhane doze politi?nega ?ikaniranja... pa kdaj drugi? o tem.

 

ki so podpisali Deklaracijo o demilitarizacije Slovenije

Ta mi je najbolj zanimiv od vseh saj danes ravno Jan?a najbolj udriha ?ez pa je bil on sam v skupini piscev, ki so v za?etku 1990 pripravil pobudo za demilitarizascijo Slovenije in recimo ZKS se takrat ni pridru?ila pobudi. Zakaj je bila potem deklaracija podpisana in zakaj vne?eno v ustavo, da je Slovenija miroljubna, demilitarizirna dr?ava pa je bilo jasno vsem, ki so takrat do?ivljali te razmere. ?e vedno se je upalo, da bo na tak na?in Slovenija v svetu prepoznana kot neagresorska dr?ava upravi?ena do mednarodne podpore pri osamosvojitvi. Vsi so tudi upali, da se bo na tak na?in miroljubno raz?la z Jugo in predvsem bi ji ta deklaracija in sploh ustava omogo?ala, da bi se nekako znebila vojske, ki je bila takrat ?e vedno JLA, a isto?asno bi obdr?ala TO in seveda posebna pooblastila policiji.?e enkrat - poskus popolne razoro?itev TO ni bila posledica deklaracije ampak ukaza iz BG. Da je bilo to pisano v tem kontekstu je tudi ?len, da se prepove po?iljanje Slovenskih nabornikov v enote JLA: Ne glej zadeve z dana?njimi o?mi ampak se postavi v takratno stanje. V glavnem, preberi si deklaracijo in ne nasedaj JJ rovarjenju oziroma si preberi vse zadeve in ne samo tiste s katerimi pita desnico.

 

ki so italijanskemu veleposlaniku izdali datum osamosvojitve...

ampak tale mi je najbolj?a ja... Slovenija je takrat iskala kakr?no ?e tako majhno pomo? od drugih dr?av in iskala zaveznike vsepovsod, da bi jo ?imprej priznali. Takrat smo nujno potrebovali tako pomo? Italije in Avstrije (edini, ki mejita samo na Slovenijo v okviru takratne juge) in ja seveda se je lobiralo in to neumorno in na veliko in verjetno razlagalo raznorazne scenarije tudi v primerih, da bi JLA reagirala in zasedla mejne prehode in seveda tudi datume kdaj se bo to zgodilo. To so zadeve, ki so nujne, da dr?ava obvesti svoje sosede ne pa da se zadeva "zgodi". Slovenija je takrat upala tudi na morebitno pomo? NATA, ?e bi ?la JLA v totalno vojno. In zanimivo, da je ta lobiranja zabele?ila ravno VIS, ki je vohunila za italijanskimi, avstrijskimi pa ?e katerimi drugimi veleposlani?tvi. To, da pride nato Jan?a in veslo razlaga dr?avne skrivnosti kar tako na povprek, ker je to na?el v arhivih VIS-a oziroma naslednice SOVE. Slovenija vohunila in prislu?kovala veleposlaniku Italije in ostalim veleposlani?tvom - ja bravo res lepa ?rna pika za nas. Ja sej vsi vemo, da se to po?ne ampak to se ne govori naokoli. Zanimivo Rop je ?el na sodi??e zaradi razkritja dr?avne skrivnosti dogovarjanja o incidentih med Janezom in Ivom, a tukaj pa nikome ni?ta pa gre za ravno tako ob?utljive zadeve s strani dr?avne varnosti in tajnosti takih zadev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a res... mislim, da je ?as, da napi?em eno knjigo al pa dve v nadaljevanjih.

 

Drevo sem posadil, otroka imam, samo ?e knjiga mi manjka.

Samo napi?i kak?no sme?no in z kratkimi stavki in ?im ve? sli?ic naj bo noter...ker tole nazaj se pa res ne da prebirat. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej vem preve? je napisano pa ne sprocesira?.. ?e bi vedel v kak?nem kontekstu je bilo napisano se ne bi zapenjal na posamezne bersede....

Res ?koda, ker ne zmore? odgovora brez osebne diskvalifikacije... (najprej diskvalifikacija, potem likvidacija...). ?e sogovornika daje? v ni?, ne izpade? sam zaradi tega v o?eh nevtralnega opazovalca ni? verodostojnej?i.

 

In brez skrbi, ni? ni preve? napisano, sem ravno na dopustu in imam ?as za fantazijske spise. Moram ti priznati, da se res trudi? pri spinanju, ?e posebej mi je v?e?, kako izdajo podatka z oznako dr?avne tajnosti najvi?je stopnje predstavlja? kot iskanje zaveznikov. Ta je res originalna!

 

Ima? tudi zanimivo definicijo izdaje; prav kakor ti v trenutku ustreza. Sicer me to ne ?udi, saj je definicija izdaje arbitrarna ?e od ?ebin naprej in jo tisti, ki so izdali in pobili najve? slovenskih domoljubov ?e 75+ let zlorabljajo za ohranjanje oblasti (guglaj: Filip Tekavec ? Ga?per; Angela Vode...)

 

Dokumentirano je, da je Ku?an za razoro?itev vedel vsaj 24 ur - brez da bi koga obvestil. Kako bi ti ozna?il to dejanje, ?e bi bil takrat predsednik predsedstva Pu?nik?

 

C. Zlobec; ?lan predsedstva je italijanskemu veleposlaniku izdal strogo varovani dr?avno skrivnost. ?e to, samo po sebi, je kaznivo dejanje izdaje dr?avne tajnosti. Kdor ve, da se zunanja politika vedno in povsod usklajuje preko zunanjega ministrstva, se tvoji tezi o solo iskanju zaveznikov lahko samo pomilovalno nasmehne.

 

Nimam v spominu, da bi se JJ zavzemal za razoro?itev; se je pa v ?asu komi-diktature (ne leta 1990) zavzemal za to, da bi bil v SFRJ civilen nadzor nad vojsko, da bi slovenski fantje slu?ili v Sloveniji - kar je popolnoma nekaj drugega kot dober mesec pred osamosvojitvijo zavzemati se za razoro?itev.

 

?e en podatek: ko je JJ pisal za Mladino, se je ta prodajala v 20x vi?ji nakladi  :hudicek:

 

Ker se mi dopust kon?uje, si za tvoje sestavke ne bom ve? mogel vzeti toliko ?asa, zato na tem mestu to debato iz moje strani kon?ujem.

 

V zameno te povabim na ve?erjo (s politi?no debato); gostilno izbere? ti, ve?erjo pla?am jaz (pija?o vsak svojo). Vabljeni tudi ostali (hrano pla?am jaz).

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dost sta neumna, da se vama da tolk pisat in brat.

 

Tudi sicer v zivljenju vpadas ljudem v debate s tako konstruktivnimi komentarji?

 

Nevem no, meni je zanimivo. :)

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sicer v zivljenju vpadas ljudem v debate s tako konstruktivnimi komentarji?

 

Nevem no, meni je zanimivo. :)

Tudi sicer v ?ivljenju v?asih uletim z nasveti na malo ?uden, zajebantski na?in ali s trolanjem ja. ;)

Daj no, oba sta polnoletna, odrasla osebka in si tukaj zaradi parih politikov pi?eta tak?ne spise, da je ?e sme?no. Pa oba gotovo vesta, da ne bosta "nasprotniku" spremenila razmi?ljanje. Sploh ker sem po toliko letih na forumu (?e ?tevilke ne la?ejo samo 10 let ve? kot ti) ?e navajen, da ko za?ne Boss pisati o politiki, da se ga ne prestavi za en centimeter, Tadeja pa o?itno tudi ne. Pa ne glede na argumente, dokaze, ali dol?ino spisov...

EDIT (spet malo zajebancije in sarkazma, preden kdo zajamra): Med drugim tudi zato, ker je Boss o?itno "komunist/Udbovec/odvetnik levi?arjev", ki nas peljejo v svetlo prihodnost, Tadeja "domobranca in domobljuba" pa najbolj zaboli, ko nekdo nekaj napi?e ?ez Svetega Jan?o, ki je brez napak osebno re?il Slovenijo iz prime?a komunisti?ne diktature. :hohoho:

 

Pa ?e , malo za ?alo, malo za res, sploh ko pride do prepriov o politiki:

mjaxmi1mntlhnmewmzayothmyjjm.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za to pa je forum, menjavo mnenj in stalisc. In ce se nekomu da in se malo bolj razpise o necem kar mu je ocitno blizu...zakaj pa ne. Dosti nas bere in se strinjamo (ali pa ne) tudi ce ne reagiramo direktno; dokler nas kaj dovolj ne sprovocira.

 

Sicer pa se klanjam tvoji seniornosti, pridem nazaj cez 10 let ko bova enaka...oh wait. :P

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem napisal. Fora je v tem, da drug na drugega streljata s topovi (dolgimi posti) ker sta ?ISTO na drugem bregu ?eprav gotovo vesta, da ne bosta spremenila mnenje drugega osebka.

Ni letelo na to, da si ti kaj manj vreden, ker si manj ?asa tule ampak le to kar sem napisal. Ampak ok, hvala za kompliment.  :wub:  Dovolj dolgo berem forum, da sem takih prepirov videl ?e ogromno in vedno se zaklju?i nedokon?an ker >glej vrstico zgoraj<.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EvVo spet je megla zameglila kako lepo se je Jankovi? spet izmazal.

 

Meni je najbolj sme?no, ko pi?ejo, da je ?lo za postopkovno napako.

 

Nobene napake ni bilo. Napaka bi bila, ?e bi se postopek nadaljeval, nje?

 

Ker, ?e se narobe pi?e?, tudi sodne po?itnice (avgust) niso te?ava - pa ?e na dopust ne bo mogel nebodigateba...

franc-kangler-vabilo2.jpg

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res ?koda, ker ne zmore? odgovora brez osebne diskvalifikacije... (najprej diskvalifikacija, potem likvidacija...). ?e sogovornika daje? v ni?, ne izpade? sam zaradi tega v o?eh nevtralnega opazovalca ni? verodostojnej?i.

 

 Se opro??am, ampak ne morem kar tako pustiti, da me obto?i? fantaziranja in sploh spinanja a isto?asno pa si prav sam zagovornik najve?jega Spin Doctorja pri nas, pri?tinskega ?astnega doktorja in povrh uporablja? ravno njegove spine. ?e v prvem odstavku si namre? u?aljeno uporabil diskvalifikacijo in likvidacijo, katero uporablja JJ in njegovi vazali re?i in pi?i 23 let. Pri tem, da je to v Ku?anovem govoru letelo ravno na na?in delovanja JJ-a in somi?ljenikov. JJ je spretno zaspinal zadevo in jo vrnil kot, da se Ku?an zavzema za diskvalifikacijo in likvidacijo druga?e misle?ih. Noro, da tak?no lahkotno opletanje z la?jo pali ?e danes po ?etrt stoletja in to kljub temu, da je javno objavljen takratni govor predsednika Slo na poslanskem ve?eru Boruta Pahorja, kjer si lahko vsak sam prebere celoten govor http://www2.gov.si/up-rs/2002-2007/bp-mk.nsf/dokumenti/23.02.1994-92-97 .

 

Slab mesec za tem govorom se je zgodila afera Depala vas. Govorilo se je o na?rtih za dr?avni udar, ki so ga nato zapakirali v namensko ponarejene dokumente - a res ali je to bila samo krinka, da se zaradi varnosti za?ne z banaliziranjem dogodka, ki si ga mlada dr?ava takrat niti pod razno ni smela privo??it. JJ pa je kot posledica odletel iz ministrskega stol?ka sojenje pa so tako spretno izpeljali, da je zastaralo in s tem ni dobilo epiloga, kar je vsem udele?enim ustrezalo.

 

In brez skrbi, ni? ni preve? napisano, sem ravno na dopustu in imam ?as za fantazijske spise. Moram ti priznati, da se res trudi? pri spinanju, ?e posebej mi je v?e?, kako izdajo podatka z oznako dr?avne tajnosti najvi?je stopnje predstavlja? kot iskanje zaveznikov. Ta je res originalna!

 

Ima? tudi zanimivo definicijo izdaje; prav kakor ti v trenutku ustreza. Sicer me to ne ?udi, saj je definicija izdaje arbitrarna ?e od ?ebin naprej in jo tisti, ki so izdali in pobili najve? slovenskih domoljubov ?e 75+ let zlorabljajo za ohranjanje oblasti (guglaj: Filip Tekavec ? Ga?per; Angela Vode...)

 

Vsak ima svoj pogled in v ve?ini se navadno izdaje skrivajo v tem, da nekdo na tak na?in posku?a s tem nekaj narediti v svoj prid oziroma se okoristit. Ne bom zagovarjal ta starega Zlobca, ker mi ne pomeni kaj dosti, ampak vseeno, kaj bi z dnevom razlike bilo druga?e. Osamosvojitev je bila javno ogla?evana za 26.6.1991 a se je na to izvedla 25.6.1991. JLA bi v vsakem primeru posredovala in en dan razlike ni pomenil ni?esar, sploh, ker je bil ta datum "izdan" ?est dni prej 18.6.1991. Italijani, ki smo jih ?teli kot svoje zaveznike in upali za ?imprej?nje priznanje bi dobili prvi mrzel tu? takoj na za?etku v obliki la?i. Vsak bi lahko sicer rekel, da je to bilo za za??ito, ampak, ?e ti od nekoga nekaj pri?akuje? (priznanje in podporo) ne za?ne? tega z la?jo ampak z zaupanjem.

 

Kasneje mislim, da je Zobec tudi zahteval, da ?e mislijo, da gre za izdajo dr?ave naj ga sodno procesirajo ampak tako Jan?i in Co. bolj ustreza, da v nedogled opleta s tem, kot da bi se uradno razkrila odgovornost. Aja izdaje dr?ave in dr?avnih skrivnosti ne zastarajo.

 

Aja pa od kje misli?,da sem zagovornik komunizma in dejanj, ki so povezani z indoktriniranostjo s strani tega? Omenjana Filip Tekavec in Angela Vode sta recimo ravno to, da vsak avtoritaren sistem za sabo potegne nemoralna dejanja in vedno se znotraj najdejo ljudje, ki to izkori??ajo za svoj prid na ?kodo drugih. A je danes kaj druga?e? Indoktrinacija gre zdaj bolj v drugo kontra smer in je ravno tako nevarna kot komunizem v preteklem obdobju.

 

 

Nimam v spominu, da bi se JJ zavzemal za razoro?itev; se je pa v ?asu komi-diktature (ne leta 1990) zavzemal za to, da bi bil v SFRJ civilen nadzor nad vojsko, da bi slovenski fantje slu?ili v Sloveniji - kar je popolnoma nekaj drugega kot dober mesec pred osamosvojitvijo zavzemati se za razoro?itev.

 

?e enkrat te prosim googlaj in bo? na?el vse podatke o jan?evem soavtorstvu pobude za demitalirizacijo in seveda tudi celotno deklaracijo... zanimivo branje ti re?em, je mogo?e la?je razumeti kot pa poslu?at samo del?ke izvzete iz konteksta za potrebe dolo?enih politi?nih struktur.

 

?e en podatek: ko je JJ pisal za Mladino, se je ta prodajala v 20x vi?ji nakladi   :hudicek:

 

In ?e en tvoj zanimiv spin - 20x ve?ja naklada Mladine - sej lahko bi napisal tudi 200x, vse za poveli?evanje velikega vodje. Ampak resnica je druga?na.

 

- Mladine v dugi polovici 80-ih ljudje niso brali zaradi Jan?e, ker takrat je bil skoraj popoln anonim - mladi povzpetnik, ki mu v komunisti?ni partiji ni ratalo, neuspe?no se je boril za ?elo ZSMS itd. Mladino so ljudje brali, ker je bila politi?na avantgarda. Kriti?no pisanje proti dogodkom v Jugoslaviji so Mladino postavili za dr?avnega sovra?nika in jo ve?krat popolnoma zaplenili. In to je bila voda na mlin ?e dodatni popularnosti ?asopisa. Takrat je dejansko zaradi tega imela najve?jo naklado ve? kot 50.000 izvodov.

- Trenutno ima Mladina nekaj nad 10.000 izvodov kar je reci in pi?i "zgolj" pet kratnik, a ne.

- Pa ?e ta 5x je vpra?ljiv, ker primerjati pisane medije v osemdesetih z dana?njo situacijo je milo re?eno neresno. Naklade vsem pisanim medijem drasti?no padajo in to zato, ker danes imajo najve?jo konkurenco v internetu (marsikdo od dana?njih mladincev niti ne ve, da je pred dobrimi 20 leti obstajal celo ?as brez interneta) in internetnih izdajah medijev, televiziji (v osemdesetih si imel maksimalno 5 kanalov, danes jih ima? 250) in pa predvsem v tem, da je danes ogromno razli?nih pisanih medijev in take pluralnosti v 80-ih prakti?no sploh ni bilo.

 

?e enkrat pa ne glede kako se trudi? Jan?a ni bil zaslu?en za 50.000 prodanih izvodov Mladine v 80-ih. ;)

 

 

 

Se pa absolutno strinjam, da lahko debato nadaljujeva tudi v ?ivo, aha pa ?e ni skrivnost kateri letnik si, da bom la?je ocenil a si dogajanje s konca 80-ih do?ivel na lastnih izku?njah al samo ocenjuje? kaj se je takrat dogajalo. Mojo starost pa si verjetno tudi razbral iz predhodnih zapisov, da sem bil 89/90 obveznik v JLA.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spra?uje? za starost kot da nisva skupaj sedela na kavi v Lukovici po te?aju na Vranskem skupaj z Jestom.

Sicer pa '65

Sej vem... sam pri sogovornikih v ?ivo nikoli ne ocenjujem leta, pri nas decih pa 10let itak ne pomen kej dosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa pravite na to, da je Bav?arjeva ?ena predsednica invalidske komisije na ZPIZU? Ter da je njen dragi prioriteta?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ima ZPIZ kaj zveze s prestajanjem kazni? Ker Zidar ni invalid...

seveda ima, lahko si nesposoben iti v zapor in si doma.........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.