Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teh traparij imam pa ?e jaz dovolj!

 

Tako pridno postavljajo te radarje. Vse prav in lepo. Samo kaj, ko jih postavljajo tam, kjer se brez te?av in nevarnosti lahko vozi hitreje. Nikoli pa ga ne postavijo v centru mesta, kjer je res gost promet, veliko pe?cev in kolesarjev, veliko kri?i??, skratka, kjer je veliko situacij, da lahko res pride do nesre?e. Tam pa ni niti policajev niti radarjev. Bodo pa postavili radar na avtocesto, kjer je omeitev 60 ali mogo?e 80, cesta pa ?iroka, ravna, brez pe?cev, kolesarjev, kri?i??,...

 

In potem nam bodo pri vsakih prometnih poro?ilih polnili glavo, kako divja?ki da smo Slovenci in koliko prekora?itev so zabele?ili.

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no vidi?... letos ?e rekorda nismo do?iveli - pa tolk so se mediji trudili, da bi rekord padel (sem samo ?akal, da bodo predlagali pri?iganje radiatorjev in fenov), na konc pa z dolgim nosom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se kej ve, kje bodo ti radarji stali? ;)

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

premi?ni, na tripodih

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno nam manjka teroristi?nih dogodkov pa malo bombe razstreljujemo pa raznorazne vre?ke ipd. Kaj bo naslednje? Aja sej res, otroci bodo spet ?li v ?olo pa bi bilo dobro kak?no pozabljeno torbico razstrelit - ?ist tko zarad varnosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Svasta. V petek ob 17:00 zaprejo Karavanke zaradi izrednega prevoza. Svaka cast

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Urca tiktaka, jah bodo ?li pa drugam, pomoje se jim ne bo extra kolcalo po Slovenistanu in neskon?ni birokraciji;

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/magna.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni birokracija kriva ampak golo politikanstvo in to tistih, ki jih ti ceni?. Magna je po birokratski poti dobila vse, zdaj ji nasproti stoji samo ?e Umanotera pa kak?na druga eko ali kvazieko organizacija.

 

Kaj je politikanstvo bodo odgovorili v najve?ji opozicijski stranki.

 

pa da vidimo kako to gre kronolo?ko.

 

1.) Magna da namero, da bi pri nas gradila obrat in da smo prva izbira ter, da je rezerva Mad?arska.

2.) Jan?a povabi Orbana na kongres stranke, kjer ga predstavi kot velikega prijatelja. Jan?a spet zmaga brez protikandidata, Orban pa se sladko nasmiha na fotkah.

3.) Orban preko Fideszu povezanih mad?arskih podjetij/medijev vstopi v lastni?tvo SDS medijev Nova24tv in celo v ve?insko pri Demokraciji

4.) Orban ni filantrop ampak pretkani manipulant in seveda ni na lepe o?i dal denarja SDS medijem - se pravi zahteva kontra uslugo.

5.) SDS za?ne ru?iti posel z Magno, nekaj javno nekaj pa preko raznih eko dru?tev in skupin, kot recimo Umanotere, ki je ?e v preteklosti "pomagala" SDS v predvolilnem boju tako, da je stranki dajala izredno visoke rajtinge v sferi ekolo?kosti programov posameznih strank tako 2008 kot 2011

6.) Umanotera se bo torej prito?ila na okoljevarstveno soglasje, Magna bo pobrala ?ila in kopita ter ?la na Mad?arsko, kjer jo Orbanovi sprejmejo z odprtimi rokami. Zmaga za Mad?arsko, Slovenija zvisi zaradi politi?nih koristi posamezne stranke. Jan?a bo vse skupaj na volitvah predstavil kot nesposobnost vlade in se bo vedel kot veliki zmagovalec, ?eprav je ?lo za navadno izdajo in profit le za lastne interese, kot neko? v povezavi z nekim drugim predsednikom neke druge dr?ave, ki mu je bilo ime Ivo in je stra?no rad prirejal ka?in v piranskem zalivu.

 

?esta to?ka se ?e ni zgodila ampak se bojim, da bo to?no tako pa ?etudi bo zdajle Tadej sko?il pokonci in me napadel, kako sem spet na?el Jan?o v tej zgodbi. Hja ni te?ko saj je skoraj v vsaki pizdariji zraven ali neposredno ali pa posredno.

 

Sicer pa bili ?ivi in videli - mogo?e je pa vse skupaj moja prevelika domi?ljija. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ROFLMAO

 

Kaj pa, ?e je ta vlada preprosto nesposobna hitro in pravilno speljati postopke?

Zakaj ni bilo ponujeno Kidri?evo, kjer je prostora na degradirani zemlji dovolj, celotno zemlji??e pa je v lasti dr?ave in razlastitve sploh ne bi bile potrebna?

 

Preve? je bilo la?i s strani vlade. A jih je kdo prisilil, da la?ejo, da je bli?ina letali??a dovolj?

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti kr u?ivaj v smehu... a vseeno bomo videli kako se bo 6. to?ka razvila. ?e ne bo tako kot sem napisal bom priznal napako. Aja pa to?ke so samo dejstva - tukaj naklju?ij ?al ni.

 

Druga?e pa a ti resno misli?, da je bila ?elja vlade, da se jim da kvalitetna zemlja in ne neko degradirano zemlji??e? Ali je bila to ?elja mogo?e Magne in da je pogojevala odprtje tovarne z lokacijo po lastni izbiri? Jebat ga, odprtje tovarne je mo?an argument in takoj?nje zavra?anje vlade bi pomenilo plaz obto?b, kako so zavrnili tujo investicijo - ta plaz bi bil huj?i od tega kar se zdaj dogaja.

 

Pa sej to je skos isti na?in, kako se ovirajo zadeve. Enkrat se pti?ki zaletavajo v vetrnice, potem se netopir?ki du?ijo, zraven celo naj bi otroci!! umirali, potem se medved ne more selit naokoli, ker nima 60km selitvenega koridorja. Pa kriv je nek metulj?ek na travniku, da ni zgrajena obvoznica, pa neke ?u?elke so zamaknile skoraj za leto dni izgradnjo HE, Pa eni ne bi radi imeli ?eleznice pred svojim pragom, pa se izgovarjajo, da je predraga gradnja. Potem bi tretji ukinili vsa vozila na fosilna goriva in isto?asno zaprli ?e nuklearke, ker so nevarne - elektriko za vozila bomo pa dobili iz lufta al tako nekako. To je ista zgodba nonstop in nikoli ampak res nikoli se ne bo noben projekt izvedel brez, da bo nekdo kontriral in sral. In ne mi zdaj re?t, da politikanti tega dejstva ne izkori??ajo za lasten prid - ker ?e verjame?, da to ne po?nejo, potem si pa ?al ?isto naiven.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: sploh ne dvomim v to, da se bo Magna umaknila, krohotam se blodnjam, ki jih navaja? kot vzroke. Paranoja?

 

Za umik Magne je samo en razlog: nesposobnost vlade. Za Magno je bil sprejet poseben zakon (preveri glasovanje) - sprejeti poseben zakon za eno samo podjetje je itak velika svinjarija, zakaj enaki pogoji ne morejo veljati za vsa podjetja? (Glej crony capitalism)

In ker je ta vlada tako nesposobna, kljub posebnemu zakonu, ni predvidela vseh postopkov. Niso sedaj drugi krivi, ?e v vladi sedijo bedaki.

 

FYI: vladi so ponujali Ho?e, Tezno in Kidr?evo; vlada je Magni ponudila samo Ho?e - niso Avstrijci izbirali, ker izbire ni bilo.

Vladni kreteni so nato kmetom ponudili degradirana zemlji??a na katera bi navozili prvovrstno zemljo iz Ho?. O?itno gre za nerazumljene genije.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si bil zraven, da ve? kak?en je bil deal? Dej samo en pameten razlog napi?i zakaj bi se zajebavali z odkupom zemlji??, ?e so ?e imeli degradirana na voljo? Samo en pametne razlog? A resno misli?, da Magna ni ni? pogojevala kje bi ?eleli imeti proizvodnjo in zakaj ravno zraven letali??a in AC? Ja seveda tega javnost ne bo izvedela, ker je bil to eden od pogojev, da pridejo tudi to, da se o njihovih zahtevah ne govori.

 

?e se lahko nekdo recimo prito?i na okoljevarstveno dovoljenje, ker tako dovoljuje zakon in bo to zadnji ?ebelj v krsti dogovora z magno ne vem kaj lahko vlada stori razen, da ignorira prito?bo, kar pa je kr?enje zakonov pa smo spet na za?etku - pri avtoritarcu Orbanu to gre v Slo pa precej te?je. Meni je sme?no nekaj drugega in sicer enkrat so najbolj rodovitna polja problem, drugi? je gozd, potem so izpusti, pa to, da se bo tam lakiralo karoserije avtomobilov, ki niso ekolo?ki (beri - ne gredo na elektriko), zdaj je kanalizacija na tapeti, pa ?e kaj bi se na?lo. Na koncu bo pa Lj kriva, ker je sede? Umanotere v Lj.

 

Druga?e, ?e ?e vedno misli?, da Orban, Jan?ev najbolj?i prijatelj (tako ga je naslavljal sam JJ) nima ni? zraven - kako to, da imajo Mad?ari ?e vse pripravljeno za magno vklju?no z gradbenim dovoljenjem in lokacijo? Pa sploh ?e Magna ni spremenila na?rta - ampak Orban ?e ve kako bo najbolj?i prijatelj zadevo zrihtal. Sej pravim, ?e se ne bo zgodilo tako kot sem napisal, bom priznal svojo zmoto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri butcih na vladi pametnih razlogov ni.

 

"Povedal je, da jim slovenska stran ni ponudila niti Kidri?evega niti Tezna.

 

PS: in jasno, da bo.opozicija odhod Magne prikazovala kot nesposobnost - ker je ta vlada v resnici izjemno nesposobna

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? manj in ni? ve? ni nesposobna kot so bile druge pred njo. Za vsako se kje vedno govorilo za ?asa vladanja, da je to najbolj nesposobna vlada in, ko je pri?la nova je bila nova potem najbolj nesposobna tako, da pa? tole je samo slovenska folklora.

 

Ampak preberi vse iz linka, ki ga navaja? - le ena lokacija je ustrezala ?eljam investitorja. To je bistvo in kaj lahko ponuja? drugega, ?e recimo investitor ?eli bli?ino AC in letali??a oziroma to omeji na nekaj kilometrov? Tako Tezno in sploh Kidri?evo takoj odpadeta in jih verjetno zato sploh niso ponujali, ker so tam manjkali faktorji, ki jih je Magna navajala za ustreznost lokacije. Druga?e pa "?elja investitorja" je izredno blag termin in politi?no korekten, ker druga?e je ?lo za "zahtevo investitorja", ker je pogojeval za vstop v Slovenijo ali pa bo ?el na Mad?arsko. In ja Magna ima vso pravico, da izrazi svoje zahteve - ponudnik pa ali jih najde ali pa ne in gredo drugam - tukaj pa? sentimentalnosti ni ampak zgolj in samo trdi kapital, ki odlo?a.

 

Tudi za drugi tir je zadaj podobna zgodba saj je ta tir tako slaba novica za Hrvate (Rijeka) kot za Italijane (Trst) saj bi ?e bolj okrepila nadvlado Kopra med severnojadranskimi pristani??i. Tako se je treba vpra?at zakaj taka ihta nekega ostarelega lajavca za referendum in kdo bo od morebitne ukinitve ali prelo?itve projekta potem profitiral.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najsposobnej?a je bila torej Peterletova...

 

"Le ena lokacija ustreza ?eljam investitorja" je izjava slovenske vlade, ne investitorja in gre za dokazano la?. Magni je bila namre? ponujena samo ena lokacija. Bli?ina letali??a nikoli ni bila pogoj, tukaj je vlado na la? postavila Magna na tiskovni konferenci v Ho?ah. Ta vlada je v zvezi z Magno ?e toliko lagala in zavajala.

In je seveda nesposobna: kljub temu, da so pripravili poseben zakon samo za to investicijo, se niso sposobni dr?ati lastnih rokov. Bedaki pa?!

 

Drugi tir ni ni? drugega, kot novo napajali??e obi?ajnih koritnikov.

 

BTW: a pri 2. tiru te pa partnerstvo z Orbanom ni? ne moti? ROFL

Mad?arska "investicija" izgleda tako, da bo Mad?arska Sloveniji posodila(!) 200mio po vi?jih obrestih, kot se lahko zadol?i Slovenija in kot se zadol?i Mad?arska. Res so hudi ti na?i pogajalci!

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.