Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Dajmo ne bit pani?ni, ampak zgolj ZELO previdni.

Vseeno ne pozabiti ?iveti.

Res je, zdaj imamo ?as, da storimo stvari, za katere zmanjka ?asa ponavadi.Jaz bom prepleskal stanovanje. :)

Kaj v torek si upam it v Ljubljano? A je varno pri vas?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, zdaj imamo ?as, da storimo stvari, za katere zmanjka ?asa ponavadi.Jaz bom prepleskal stanovanje. :)

Kaj v torek si upam it v Ljubljano? A je varno pri vas?

Mislim da nih?e ne ve, kako varno je kje. Vem pa samo, da je marsikaj odvisno od nas samih. Jaz sem ?e sprejel kar nekaj ukrepov, sploh zato,ker Me zaradi narave dela na ?alost ne ?aka nikakr?en dopust, vsaj ne Dalj ?asa trajajo?.

 

Pa? Dajmo se kot dru?ba potruditi narediti vse kar je v na?i mo?i, ne ?iriti bebavih raziskav (ki to niso) po dru?benih omre?jih , nepotrebne panike.... Ker... Ljudje so ?e brez tega preve? zabiti. ?al. Druga?e si ne morem razlagati dolo?enih stvari (beri: kafici ?e zmeraj niso prazni).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dajmo ne bit pani?ni, ampak zgolj ZELO previdni.

 

Vseeno ne pozabiti ?iveti.

?e bi bili italjani dovolj pani?ni, se jim nebi sesedel kompleten sistem. 

Na Tajvanu so bili dovolj pani?ni in posledica je bila samo nekaj ?ez 40 oku?enih na 24 miljonov. 

 

Na?i politiki so zajebali, ker enostavno niso imeli jajc zapreti mejo pravo?asno. ?e huje. nimamo "snaga i sredstava", da bi se ?li zaporo meje. Tudi zaradi tega pogre?am ?ase, ko smo imeli ?e dr?avo. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi bili italjani dovolj pani?ni, se jim nebi sesedel kompleten sistem.

Na Tajvanu so bili dovolj pani?ni in posledica je bila samo nekaj ?ez 40 oku?enih na 24 miljonov.

 

Na?i politiki so zajebali, ker enostavno niso imeli jajc zapreti mejo pravo?asno. ?e huje. nimamo "snaga i sredstava", da bi se ?li zaporo meje. Tudi zaradi tega pogre?am ?ase, ko smo imeli ?e dr?avo.

Ja,saj jaz zapiranje meje dojemam kot previdnost in ne kot paniko.

 

Tudi moje lai?no mnenje je,da bi zelo Zgodaj morali zapreti meje. ?ole zapreti 1teden prej... In zdaj bi morali biti zaprti vsi kafici, kinodvorane in podobno.

 

In dejansko sterat ljudi domov in Kdor ne upo?teva navodil... A moram nadaljevati...

 

Tista varianta z betoniranjem vrat , dejansko ni napa?na. ?e ne zlepa , pa zgrda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In potem na 24ur ka?ejo bedake , ki mirno ?etajo po nabito polni Ljubljani... Dajmo sedeti v kaficih pa kazati svoj zabiti obraz... "Sem morala iti v trgovino..." A ona se son?i na promenadi...

 

Joj,joj... Kako jim bo ?e ?al...

 

Policijsko uro, policijo in vojsko na cesto in sterat ljudi domov . Zlepa ali zgrda. Tudi ?e bo zgrda, bo manj grdo kot je zdaj v Italiji...

 

Ja,zivela demokracija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res upam, da ne bo zaradi takih osebkov, kot so tej pacienti, ki se obna?ajo, kot da ni ni?, isti scenarij kot recimo v Bergamu. Kolega, ki ?ivi tam mi pravi, da je stanje kot v kakem post apokalipti?nem filmu, na cestah tavajo samo zmedeni potepu?ki psi in ma?ke, po cestah patruljirajo policaji in vojska, ki prek zvo?nikov pozivajo ljudi, naj ostanejo doma.En ?lan familije gre lahko v trgovino, tam stoji pred vhodom po ve? ur in ko kon?no pride? na vrsto, tri ?etrt stvari na policah ni ve?. Po ulicah stalno piskajo re?ilci...

Res se moramo dr?ati navodil in ostati doma, ?e le moremo.Ni ?ale...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res upam, da ne bo zaradi takih osebkov, kot so tej pacienti, ki se obna?ajo, kot da ni ni? isti scenarij koz v recimo Bergamu. Kolega, ki ?ivi tam mi pravi, da je stanje kot v kakem post apokalipti?nem filmu, na cestah samo zmedeni potepu?ki psi in ma?ke, po cestah patruljirajo policaji in vojska, ki prek zvo?nikov pozivajo ljudi, naj ostanejo doma.En ?lan familije gre lahko v trgovino, tam stojijo pred vhodom po ve? ur in ko kon?no pride? na vrsto, pol stvari na policah ni ve?. Po ulicah stalno piskajo re?ili...

Res se moramo dr?ati navodil in ostati doma, ?e le moremo.Ni ?ale...

?al,alex... Te moram razo?arati. Delam z ljudmi. ?e 15let. Zadnja leta so izgubili kompas in se obna?ajo ,kot da so v PlayStation igrici ,kjer je na dosegu roke " restart Game" . Pa ni tega gumba.

 

In bil sem ?e velikokrat kurcan in ?e bom. In kljub temu povem ?e enkrat... Pizdarija bo. Ker je dru?ba zabita in neodgovorna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Virus je kon?no razkril, kdo so prvorazredni in drugorazredni dr?avljani. Navadnim (drugorazrednim) dr?avljanom so maske povsem nedostopne, medtem ko se klovni na vladi zajebavajo z maskami ki jih ne dobi vsak zdravstveni delavec. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne hodite ven in ne rabite mask.

Enostavno kot pasulj.Zdaj ni ?as za ta rde?e in ta bele...

To?no to. Doma. Spat, pospravljati , ?infat soseda, seksat, gledati neumne komedije ,brat, delat sklece, bo?ati psa, Poslu?at musko.... Jebemu, sj ni tok te?ko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to. Doma. Spat, pospravljati , ?infat soseda, seksat, gledati neumne komedije ,brat, delat sklece, bo?ati psa, Poslu?at musko.... Jebemu, sj ni tok te?ko.

Malce grobo a resni?no in upam,da se po tem

izobilju ?asa ?e kdo nardi ne samo umrje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne hodite ven in ne rabite mask..

Razen seveda ?e mora? na ?iht, ane. 

 

Da politiki v Evropi res ne dojamejo situacije je lep primer Makaron, ki je Slovenijo obsodil zaradi uvedbe "zapore", ?eprav se je zgodila 14 dni prepozno ker ?arac ni imel jajc. Itak je politika brez jajc slovenski za??itni znak vsa ta leta po svobodi.

 

V Aziji nikamor ne stopi? brez maske na obraztu, ko pa uspe? priti na kak?en javni prostor, recimo letali??e, te pa takoj pre?pricajo odspred in odzad. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razen seveda ?e mora? na ?iht, ane.

 

Da politiki v Evropi res ne dojamejo situacije je lep primer Makaron, ki je Slovenijo obsodil zaradi uvedbe "zapore", ?eprav se je zgodila 14 dni prepozno ker ?arac ni imel jajc. Itak je politika brez jajc slovenski za??itni znak vsa ta leta po svobodi.

 

V Aziji nikamor ne stopi? brez maske na obraztu, ko pa uspe? priti na kak?en javni prostor, recimo letali??e, te pa takoj pre?pricajo odspred in odzad.

Ja,recimo jaz sem eden tistih , ki moram zaradi narave dela hoditi na siht. Sicer ta teden, ki se zdaj bli?a sem Frei, za naprej ?e ne vem.

 

Sem pa tudi sam sprejel nekaj ukrepov;

Dobesedno nic nepotrebnih stikov, ni? dotikanja ko res ni nujno potrebno, ne dovolim da se ljudje na malici usedejo zraven mene ali ko ?elijo klepetati, hrano si nosim s seboj (prej smo jedli po gostilnah). Na siht itak hodim pe? (torej ni? javnih prevozov), ko pridem domov se sle?em na stopni??u in dam komplet cunje v ?katlo na stopni??u in imam te cunje izklju?no in samo za ku?a-posao-ku?a. Telefon je na sihtu v pvc vre?ki , doma razkuzim klju?e in denarnico. Pla?ujem samo z brezsticno kartico. Nepakiranih ?ivil ?e nekaj ?asa ne kupujem (mesnine,kruh,sadje/zelejava) in VSAKO stvar,ki sem ko prinesel domov (jogurti,konzerve, mesnine, vre?ka kruha...), sem embala?o razku?il,preden sem jo dal v stanovanje.

 

Umivanje rok (temeljito!!), dnevno menjavanje brisa? (gospodinjstvo z ve? ljudmi -vsak svojo brisa?o) ...

 

Saj ne vem ?e pomaga/bo pomagalo. Dovolj je en debil, ki bo kihnil zraven mene....

 

Jaz sem na sre?o tip ?loveka,ki u?ivam biti sam in pa? berem, hodim, gledam TV, grem na kolo, jebemu v?asih se ?e pogovarjam s svojimi mislimi... Verjamem pa, da tistim dru?abnim, ekstrovertiranim ljudem, ne bo lahko biti v osami....

 

Preprosto ni druge,kot da poskrbimo zase in za najbli?je, tiste qrce, ki pa delajo ?talo ,pa "Opozorimo". Saj se ve?ine ne bo prijelo,ampak doseglo se pa bo, da bo kje drugje sedel in kasljal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za stike z javnostjo je po novem Jelko Kacin. Upam, da bodo sedaj razni kekci razumeli resnost situacije.Bdw,v Italiji umirajo vse mlaj?i pacienti brez predhodnih problemov. Zadnji je 48 letnik, ki je delal v civilni za??iti,ali zdravstvu. Ne vem to?no. Predhodno je bil popolnoma zdrav. Pomagal mu ni niti ventilator!

Tudi sam moram na ?iht pa ne vem, kako bo. Upam, da ne bo take pandemije kot v Lombardiji.

Celo otoki Sardegna in Sicilia sta prekinila vse povezave z Italijo in gre? lahko tja le z ozrdilom, da si zdrav.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mater nejc umiri se...mal panike zganjas

pac je neke vrste policijska ura in to je to...been there done that (mnogokrat...)

Ok... Mo?no, da pretiravam. Ni? slabega ne mislim s tem,pa ?e verjame? ali ne.

 

Jebiga, veliko nas je takih ,ki pac ?e nikoli nismo izkusili take situacije. Tisti 15let mlaj?i od mene, pa sploh ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ja...dobiček gre Orbanu... 
    • Ustavi danes policaj našo nono (blizu 90 let) v coni 30 in ji reče: - "Ja, babica, kam pa drvite s tako hitrostjo?" Mu ona malo nervozno odgovori: - "Ma, dejte, pustte me mim, dokler še vem, kam grem..."
    • Nisi mi še odgovoril na prejšnje vprašanje...
    • To se lahko zgodi samo ženskam...   Prišla sem iz nakupovalnega centra in iskala ključe od avtomobila v torbici. Tam so dokumenti, mobilni telefon in ličila. Ni ključev. Pogledam v vse nakupovalne vrečke,...Ključev ni! Vrnem se v nakupovalni center in še enkrat obiščem vse trgovine, kjer sem bila,... A ključev ni bilo! Potem se spomnim! Pozabila sem jih v avtu. Omg! Pohitela sem na parkirišče in upala, da ni kdo izkoristil mojo pozabljivost in avta ukradel. In točno to se je zgodilo! Nikjer na parkirišču ni bilo mojega avta! Pokličem policijo in prijavim tatvino. Kaj naj drugega. Razložila sem jim, kje sem, in priznala, da sem pozabila ključ v avtu in so ga nepridipravi odpeljali. Ko sem to storila, sem poklicala še moža. To je bil že malo težji klic kot prejšnji. Nisem vedela, kako naj mu povem, saj ima ta avto zelo rad....zato sem lepo priliznjeno, kot znam le jaz rekla: - "Dragi, ljubim te! Veš, hitela sem z nakupi, da se čimprej vrnem k tebi in v vsej ihti sem pozabila ključ v avtu in so ga ukradli." Nastala je mučna tišina.... Potem sem slišala njegov glas, kričal je name! "Jaz sem te odpeljal v nakupovalni center in te tam odložil" Zdaj sem bila jaz tiho od šoka, a sem si hitro opomogla.... Potem sem ga veselo vprašala, če lahko pride pome? Spet je zavpil: - "Ne, jebemti ne morem, na policiji sem. Ko jih bom prepričal, da nisem ukradel avta, bom videl, če te lahko poberem!"
    • Danes sem naložil radio in TV pa ju bom peljal k župniku na spoved, ker prasca tako lažeta, da to ni več za nikamor...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.