Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

pred 52 minutami je Jaka32 napisal:

Mogoče kdo ve, koliko pride prednje steklo za Mazdo 3?

Sedaj gledam polico in imam polni kasko z 1% odbitno franšizo (203 eur), kar pomeni da bom moral verjetno še nekaj doplačati...

 

pred 52 minutami je Jaka32 napisal:

Mogoče kdo ve, koliko pride prednje steklo za Mazdo 3?

Sedaj gledam polico in imam polni kasko z 1% odbitno franšizo (203 eur), kar pomeni da bom moral verjetno še nekaj doplačati...

a niso stekla pa to brez odbitne franšize?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jaka32 napisal:

Daj bog. 😀

Nimam pojma, zato sprašujem. Plačujem ta polni kasko že vrsto let, pa zaenkrat nisem še nič podajal škodnih zahtevkov. Hvala spet onem v prvi vrstici.

Tam k so kombinacije zlistane, kjer maš seznam vseh zavarovanj. To je pomoje kombinacije E pri Savi. Pogledaš če v oklepaju piše (0%)

 

WWW.ZAV-SAVA.SI

Avtomobilsko zavarovanje, s katerim zavarujete svoje vozilo, sopotnike in sebe pred finančno izgubo.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno je od zavarovalnice ... naceloma pa je tako, da ce imas poleg polnega kaska se delne kombinacije, pti teh ni odbitne fransize... 

 

Ce imas torej zavaorvano delno kombinacijo E - Stekla, naceloma ni obitne fransize, niti ne izgubis bonusa ...

 

Kombinacija delnega kaska E – steklo

Škoda, ki nastane ob poškodbi ali razbitju vetrobranskega in drugih stekel, je krita z zavarovanjem splošnega avtomobilskega kaska ali z delnim avtomobilskim kaskom kombinacija E – steklo. Glede na zgoraj omenjene prednosti, vam priporočamo, da tovrstno škodo uveljavljate iz kombinacije E.

 

In če boste steklo popravljali ali menjali v podjetju Carglass, bodo oni  neposredno uredili tudi vso potrebno dokumentacijo, kar pomeni, da vam za prijavo škode ni treba obiskati zavarovalnice. 

 

Omeniti pa moramo, da zavarovanje po tej kombinaciji ne krije škode, ki nastane na steklih svetlobnih teles, kot so denimo luči ali ogledala. Za to potrebujete kombinacijo J. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primorci pa dobivamo dva nova muzeja.

 

Prvi je Jamarski muzej in naj bi bil že letos odprt. Bo pa v Bovcu v Stergulčevi hiši.

 

Drugi pa bo muzej Soških elektrarn oziroma Soča, vir energije in naj bi ga odprli začetek naslednjega leta. Naj bi bil v Doblarju.

 

Še bo zanimivo na našem koncu...

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam Grawe zavarovalnico.

A niso te postavke pri delnem kasku ta fora, da kombiniraš in nabereš kar ti pač paše? Da potem verjetno prideš nekaj ceneje skozi kot pri polnem kasku.

Polni kasko bi po mojem moral imeti vse, tako jaz razumem te besede.

In če imaš polni kasko, potem ne moraš imeti še delnega E/F/G/Z... če že imaš v polnem to. 

Ali...?

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

Imam Grawe zavarovalnico.

A niso te postavke pri delnem kasku ta fora, da kombiniraš in nabereš kar ti pač paše? Da potem verjetno prideš nekaj ceneje skozi kot pri polnem kasku.

Polni kasko bi po mojem moral imeti vse, tako jaz razumem te besede.

In če imaš polni kasko, potem ne moraš imeti še delnega E/F/G/Z... če že imaš v polnem to. 

Ali...?

 

 

Polni kasko sicer naj bi vseboval vse ... vendar pri uveljavljanju vsake skode placas odpbitno franzsizo oz. znesek samoudelezbe... poleg tega se pades za tri razrede pri boniteti ... Ce imas recimo avto obutan od toce in razbito luc in to ni nastalo kot en skodni primer... bos torej placal dvojni znesek samoudelezbe in nazadoval bos za 6 razredov pri bonifikaciji... 

 

Ce pa imas poleg polnega kaska se kombinaciji "E - Stekla" in "J - zunanja svetlobna telesa in ogledala"... te to ne bo kostalo nic, niti ne izgubis bonitete ... 

 

Tukaj je malo vec na to temo 

 

VSEBOVREDU.TRIGLAV.SI

Splošni kasko Še vedno opažamo, da številni zmotno menijo, da splošno kasko zavarovanje krije vsako škodo, povzročeno na vozilu. A to ne drži. Namen splošnega kaska je, da krije škodo, ki nastane: ...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro ponucal neko staro barvo, ki mi je bila v napoto. Po dveh dneh voda še vedno stoji na dilcah. :)

IMG_20240326_115705.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Z M A J napisal:

Dobro ponucal neko staro barvo, ki mi je bila v napoto. Po dveh dneh voda še vedno stoji na dilcah. :)

IMG_20240326_115705.jpg

 

Sam še 2 šini postavim, pa greš z vlakom okrog 😀

  • Haha 2
  • Ljubim 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni za hvalo, ampak za grajo. 

So mi vgradili Fayou steklo, sem takoj opazil ko sem se vsedel v avto. Po pregovarjanju da se Mazda original stekla ne dobi pri nas, ampak samo na Japonskem, da dobim certifikat o vgradnji pri tem Fayou steklu, da Mazda stekla vgrajuje samo Mazda, itd...sem dosegel da se da narociti original tudi pri nas in mi ga bodo cez 3 tedne spet vgradili. Tudi na videz je povsem zgreseno okoli notranjega ogledala, nesimetricne pikice...

Skratka nikoli vec na Carglass (Celje).

  • Haha 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot so ti že fantje rekli, pri Carglassu dobiš po defaultu kopijo šipe. Original moraš izrecno zahtevati. In ob podaljšanju zavarovanja, sploh pri menjavi zavarovalnice, agent poslika tudi prednjo šipo, da se vidi, ali je original ali kopija.

Take bučke, da se pri nas ne da dobit originalne šipe, pa že dolgo nisem slišal.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Jaka32 napisal:

Ni za hvalo, ampak za grajo. 

So mi vgradili Fayou steklo, sem takoj opazil ko sem se vsedel v avto. Po pregovarjanju da se Mazda original stekla ne dobi pri nas, ampak samo na Japonskem, da dobim certifikat o vgradnji pri tem Fayou steklu, da Mazda stekla vgrajuje samo Mazda, itd...sem dosegel da se da narociti original tudi pri nas in mi ga bodo cez 3 tedne spet vgradili. Tudi na videz je povsem zgreseno okoli notranjega ogledala, nesimetricne pikice...

Skratka nikoli vec na Carglass (Celje).

 

Ravno zaradi takih primerov sem jaz vedno urejal direktno na pooblascenem servisu ... Sicer je ze nekaj casa od menjave stekla... sem jo pa pri pri CX-5 pred nekaj leti moral menjati dvakrat v enem letu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Jaka32 napisal:

Ni za hvalo, ampak za grajo. 

So mi vgradili Fayou steklo, sem takoj opazil ko sem se vsedel v avto. Po pregovarjanju da se Mazda original stekla ne dobi pri nas, ampak samo na Japonskem, da dobim certifikat o vgradnji pri tem Fayou steklu, da Mazda stekla vgrajuje samo Mazda, itd...sem dosegel da se da narociti original tudi pri nas in mi ga bodo cez 3 tedne spet vgradili. Tudi na videz je povsem zgreseno okoli notranjega ogledala, nesimetricne pikice...

Skratka nikoli vec na Carglass (Celje).

Kdo bo pa ponovne stroške

kril.Upam, da si se bolj temeljito dogovoril kot prvič....🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je g.Wankel napisal:

 

Sam še 2 šini postavim, pa greš z vlakom okrog 😀

To bi potem pomenilo podaljšanje železniške proge, od Kamnika do Term Snovik, dobra turistična poteza, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Brane napisal:

Dali so ti kitajca FUYAO,računali pa bodo najbrž original .Kakšen Pilkigton je  tudi ok ,morda je tudi original gor

 

Pilkington in Sant Gobain imajo Fordi.

Alfa je imela Sant Gobain, sprednjo pa AGC.

 

Mazda ima neke japonce. Ne gre se za to, avto je tudi majn vreden, ko kupec vidi čuri muri steklo.

 

Ne bojo računal original. Zavarovalnicam paše, da je neoriginal, ker je vsaka naslednja menjava cenejša.

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Ni za hvalo, ampak za grajo. 

So mi vgradili Fayou steklo, sem takoj opazil ko sem se vsedel v avto. Po pregovarjanju da se Mazda original stekla ne dobi pri nas, ampak samo na Japonskem, da dobim certifikat o vgradnji pri tem Fayou steklu, da Mazda stekla vgrajuje samo Mazda, itd...sem dosegel da se da narociti original tudi pri nas in mi ga bodo cez 3 tedne spet vgradili. Tudi na videz je povsem zgreseno okoli notranjega ogledala, nesimetricne pikice...

Skratka nikoli vec na Carglass (Celje).

Nekaj mi povej. Zakaj pa jih nisi klical in vprašal preden si šel na vgradnjo?

Smo ti lepo povedali kaj bo in da raje preveri. Pa si nas nekak ignoriral in imel za norce. Škoda. Ti boš 2x steklo vlačil iz avta, meni osebno to ne bi bilo všeč, sploh zato, ker je drugič zaradi malomarnosti/lenobe.

 

Mazda vetrobransko steklo sem čakal za M2 iz Japonske 1 mesec. Ker je bil redek model z senzorskimi brisalci. Bolj splošne modele ima verjetno uvoznik na zalogi.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem poklical gospo ki mi je dala termin, verjetno pisarna v MB, ki je potrdila da imajo na zalogi original Mazda steklo.

Prav tako sem za ziher poslal se mail ki sem ga dobil in tudi tam so mi potrdili original steklo.

Sedaj sem jim pa tudi poslal nazaj feedback kako lepo reklamo so si naredili. Verjetno kaksna zenska ne bi pogledala kaj so ji vgradili, tudi moja draga je rekla da si ne bi pogruntala da je to vazno...

 

Ravno to sem govoril tudi dvema peodajalcema tam, ki sta zardevala in se izgovarjala na ene 5 nacinov. Da pac bodoci kupec bo vprasal kaj se je zgodilo s steklom in ali je bil avto karamboliran.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res so šalabajzerji, jaz takrat na Alfi več kot pred 20 leti niti pomislil nisem, da sploh obstojajo ponaredki in sem to opazil šele čez kaka dva meseca... 😩

Ko sem jih natulil so mi dali za pomiritev nove brisalce valleo. Sem jo pa tako prodal nekaj dni kasneje brez komplikacij..... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.