Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Spet nekaj slik...tokrat nekaj o porabi moje Mazde...a ne v smislu "kdo porabi več"😁😂🤣.

Normalno pri "moji" vožnji po mestu je zmeraj okoli 10L/100km...se mi zdi čist ok,glede na to,da se tu pa tam tudi malce "utrgam z ketne".

Tukaj pa sedaj stevilke,katerih pri moji Mazdi še ni bilo na stevcu...spet sva šla z ženo v Podčetrtek...in na prvi sliki poraba od rondoja-Tomačevo do atomskih...sem po AC vozil zmeraj cca. 130-150km/h...čez trojanske tunele striktno 100...pol se mi je pa en črn Tiguan zalimal na rit..."blendal", da se mu umaknem....jaz se pa lepo umaknem,in z tisto foro,k sem jo že 2-3x uporabil...taka psihična,da mu je ziher začela "prpa delati"🤣...-vozil "skoz za njim"...tudi ko je pogruntal...lepo vzorno za njim...pa se umakne desno...in jaz tudi...dalje za njim...in potegne...jaz za njim...in upočasni...jaz za njim... Je dobra psihična fora,k ne ve,do kam mu bom sledil...je ratal čist miren in nebogljen....prav vzoren voznik😃👍...in tako vse do malo po Celju,kjer je zapustil AC...ne vem,a zaradi mene,al je tja bil namenjen...nima veze-zapomnil si pa je..in jaz lepo naprej...cca.130-150 na uro...po dramljah pa čist na izi...do toplic...glej prvo sliko pri 110km. Pol pa ob 22:00 nazaj...in spet čist na izi...in je poraba padla na...glej drugo in tretjo sliko...tekšne stevilke za moj avto absolutno niso normalne...pa po tem na AC v sport program in gas do pleha za enim BMWjem...mi ni pobegnil...pol pa naprej na tempomat 150km/h...razen čez trojanske tunele spet strogo 100.... In do izvoza za Tomačevo potreboval 63 min....torej le dobra ura....in če preračunaš kilometre (odštej še cca.3km od zadnje slike)...dejansko zelo hitra povprečna brzina. Pa nisem nič goljufal...gume normalno nafilane na 2,5bar,v kufru za cca.20kg. prtljage,...in vse not,kar je skoz not...rezervna guma,dvigalke,gas. aparat,liter in pol rezervnega vitrexa itd...vsa krama...in midva z ženo...tank je bil pa na cca.70% . Kar lepe stevilke za tak motor...torej se ga da varčno peljati🧐😃👍...sam k je problem v moji nogi😇....če bi po AC "cincal" max. 120km/h,bi lahko komot bilo še kak liter manj🙄

IMG_20230221_090241.jpg

IMG_20230221_221122.jpg

IMG_20230221_222446.jpg

IMG_20230221_231249.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Kaj pa bi ti rad, da ti kuri 5l ? :)

Ne,ne...sem že pisal,da mi je dokaj vseeno za porabo,ker sem bolj "živ voznik"...samo toliko,da vidim,kaj je možno...pa še to k je bilo iz ljubljane grede še znosno na AC,izven naselja pa tudi...nazajgrede pa "vse mrtvo"...torej sem lahko vozil "po svoje"....čim manj zaviranj,cim manj gasa,in vseeno dokaj hitra vožnja...čez naselja malenkost nad omejitvijo,izven naselja malenkost pod omejitvijo...ovinki mogoče malce prehitro peljani,da čim več kinetike sabo odneseš itd...pač vse z ciljem čim manjse porabe.

 

Da bi pa nonstop talo peljal...mi je prevelik uzitek vožnja z avtom,da bi se kaj takega lahko zgodilo😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Ne,ne...sem že pisal,da mi je dokaj vseeno za porabo,ker sem bolj "živ voznik"...samo toliko,da vidim,kaj je možno...pa še to k je bilo iz ljubljane grede še znosno na AC,izven naselja pa tudi...nazajgrede pa "vse mrtvo"...torej sem lahko vozil "po svoje"....čim manj zaviranj,cim manj gasa,in vseeno dokaj hitra vožnja...čez naselja malenkost nad omejitvijo,izven naselja malenkost pod omejitvijo...ovinki mogoče malce prehitro peljani,da čim več kinetike sabo odneseš itd...pač vse z ciljem čim manjse porabe.

 

Da bi pa nonstop talo peljal...mi je prevelik uzitek vožnja z avtom,da bi se kaj takega lahko zgodilo😂

Kako to, da si se navdušil za cx-5 oz. SUV, da nisi kak drug avto vzel, kak "dirkašk" športnik? 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je skritikrt napisal:

Ne,ne...sem že pisal,da mi je dokaj vseeno za porabo,ker sem bolj "živ voznik"...samo toliko,da vidim,kaj je možno...pa še to k je bilo iz ljubljane grede še znosno na AC,izven naselja pa tudi...nazajgrede pa "vse mrtvo"...torej sem lahko vozil "po svoje"....čim manj zaviranj,cim manj gasa,in vseeno dokaj hitra vožnja...čez naselja malenkost nad omejitvijo,izven naselja malenkost pod omejitvijo...ovinki mogoče malce prehitro peljani,da čim več kinetike sabo odneseš itd...pač vse z ciljem čim manjse porabe.

 

Da bi pa nonstop talo peljal...mi je prevelik uzitek vožnja z avtom,da bi se kaj takega lahko zgodilo😂

Če boš vozu 8.3 al pa 7.3 porabo pri trenutni ceni goriva in letno narediš 30kkm tako kot jaz, bo razlike 400 eur.. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je skritikrt napisal:

Ne,ne...sem že pisal,da mi je dokaj vseeno za porabo,ker sem bolj "živ voznik"...samo toliko,da vidim,kaj je možno...pa še to k je bilo iz ljubljane grede še znosno na AC,izven naselja pa tudi...nazajgrede pa "vse mrtvo"...torej sem lahko vozil "po svoje"....čim manj zaviranj,cim manj gasa,in vseeno dokaj hitra vožnja...čez naselja malenkost nad omejitvijo,izven naselja malenkost pod omejitvijo...ovinki mogoče malce prehitro peljani,da čim več kinetike sabo odneseš itd...pač vse z ciljem čim manjse porabe.

 

Da bi pa nonstop talo peljal...mi je prevelik uzitek vožnja z avtom,da bi se kaj takega lahko zgodilo😂

Če ti delčki take vožnje kot jih opisuješ pridejo v kri je lahko tudi užitek in zabavno pa še na denarcih se malo pozna.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je MazdaBoy napisal:

Kako to, da si se navdušil za cx-5 oz. SUV, da nisi kak drug avto vzel, kak "dirkašk" športnik? 👍

Sem že pisal o tem...sem fiksno imel namen 2021ega naročiti Ford Focus ST (karavana) z bencinskim motorjem...2,3L turbo-280konjev in z turbom,k dejansko nima turbo luknje..in rocnim menjalnikom z t.i. flat shift-om😃

In mi v salonu reče,da ni šanse,k jih je Ford v EU nehal prodajati...

 

In kaj bošckupil,da bo za celo familijo in vseeno malce "športnik"...da ni diesel,da ni nenormalno pribita cena (Audi,BMW,Volvo,Alfa itd...),da ni francoz al italian (soloh ne gledam-to lahko drugi kupujejo),VW,Škoda pozabi-ima sodelavec Tiguana-grd k smrt...pa še srebrnega ima...k za kmeta (pa nocem,da bi izpadlo,kot da kmete žalim),drug pa Kodiaka...not sam plastika in vse oglato...res nikakršen okus designerjev...

In tudi ce pogledaš z cenovne strani...sem šel na konfiguratorjek jaz gledam le nove avtomobile...Audi,Volvo (63k€+), Mercedes (74k€+),pa pozabi tak pogon,motor-kubaturo in usnje z ventilacijo itd,itd...pa je to ze dve leti nazaj.

Na koncu pa se to-da je res lep design avta...išči in najdi...vse zgoraj nastete firme so tukaj "poden"...mogoče še tukaj najbolj izstopa Stelvio...tudi kar se lege tiče...a če hočeš tukaj kaj res dobrega,je cena "dupla".

In tudi drugače gledano...BMWja ima že "vsak cigo",bilokaterega VWja "vsak bosanc",enako Volvo in Mercedes....to ima vsak

Črnega CX-5, pa zelooo težko vidiš...Revolution-Top pa sploh.

Je pa res,da sem zmeraj govoril,da če bom kdaj imel "terenca" ali SUWja,da bom pljunil se toliko,da bo "spodoben",in da bo zmogel "štirikolesni pogon".

Seveda so tukaj bila vodilna tudi dolocena spoNzmanja kar se tice vzdrzljivosti in dolgozivosti motorja in memjalnika...in konkretno tudi pristop Mazde k menjalniku,in kako ta deluje...to me je zelo pritegnilo.

 

Na koncu pa še "sanjsko financiranje"-t.i.Mazda brezobrestni leasing...o tudi če bi imel gotovino,se mi ga nebi izplačalo skeširati.

Skratka,lep,eleganten,črn😍,za vso familijo,zna biti tudi malce športnik,malce terenc,je dokaj klasičen znotraj (brez touch screenov) in z stikali+gumbi...

Edino,kar mu malce zamerim,je kufer,k je cca.60L manjši...a do sedaj tukaj še nisem imel problema.

pred 19 minutami je NevLado napisal:

Če boš vozu 8.3 al pa 7.3 porabo pri trenutni ceni goriva in letno narediš 30kkm tako kot jaz, bo razlike 400 eur.. :D 

Poglej prvo sliko...v 9 mesecih sem naredil slabih 8000km😇

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • V oglasu za moje pojme manjka zelo pomembna informacija, kateri lastnik si ? (označeno je, da je kupljena v SLO). In kje si delal servise (uradni ali neuradni, oz. imaš dokazila za servse?). In še vprašanje za vse mojstre dizel mazd ali je ta letni 02/2017 že rešen vseh tistih problematičnih hib, ki so jih imele letniki 14/15/16 (podložke, injektorji, veriga oljne črpalke, itd....)?   (p.s. sprašujem za kolega, ki išče nek wagen, ampak ne vem če bi mu priporočal mazdo dizla :)....)
    • hvala, ti si sigurno kak it security guy :)....ni take panike, ker imam še dopis kjer piše "ob prevzemu nagrade je potrebno pokazati osebni dokument...trgovina bo imela seznam nagrajencev", ker sem moral oddati tudi svojo DŠ, tako da v osnovi je bon vezan na moje ime, in s potencialnim kandidatom bi moral iti jaz v trgovino (imajo kar spisan dober protokol....). Malo sem razočaran nad odnosom, ker bi z veseljem kupil njihovov kolo in s tem takoj doplačal cca.300-500€, torej bi imeli več od mene, ampak se striktno držijo pravil....
    • V drugi temi sem poslušal, da ni važno če kitajc dela, samo da je kvalitetna kontrola kakovosti.   To mi diši po dvojnih merilih.   Se pa strinjam, Volvota ne bi imel. Že to, da imam Pirelli gume, me boli. Vsaj kupil jih nisem.
    • Možakarju nihče ni razložil, da belo-modrega prometnega znaka ne more enačiti z belo-modro značko na volanu...      
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.