Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Pravkar je MazdaBoy napisal:

A ni boljš lizing, al pa k mazda ne vem če še ima, brezobrestno financiranje 🙂 

Saj to je to,kar sem jaz vzel. 🤔...mislim,da so ta Mazdin brezobrestni leasing (kao akcija) imeli od leta 2018...a so z to akcijo prenehali konec leta 2021....

Jaz pa sem avto naročil 08.06.2021...in čakal na avto več kot eno leto,ker moj 2021 ni šel v proizvodnjo...

Še dobro,da je draga insistirala,da zapišejo v pogodbo Mazda brezobrestni leasing,in da je Brlečič bil toliko fer in ažuren,da je vztrajal pri uvozniku,ker je ta že na začetku potrdil leasing pisno.

Še enkrat vsa čast Andreju,k kaj takega...po moje sem bil zadnji v SLO k je dobil takšni leasing.

 

Še nekaj o Leasingu,kar marsikdo ne mara,a če za to veš,je lahko prednost.

Do odplačila leasinga je lastnik vozila leasingodajalec (v primeru Mazda leasinga je to Summit Leasing).

In ker uradno nisi lastnik,se zadeva zna za mlajše voznike obrestovati....ista fora,za kaj direktorji vozijo avte k so pisani na firmo...

Če imaš npr. ortoka v vrtcu,in glede na prihodke presegaš kvoto lih za malenkost,zna biti lastništvo avtomobila v breme.

 

Tako sem jaz naredil nekdaj pri C-Max-u...sem ga kupil na Leasing...Isto Summit...na 3 leta (trije letni obroki).

In ko je bil na vrsti še zadnji-tretji obrok,sem vzel pri Summitu Leasing-kredit za enako vsoto,kot je bil ta letni obrok,in sem tako leasing podaljšal še za dodatna 4 leta...in tako sem se izognil višje položnice plačila vrtca...pač sem bil lih na meji,tako,da se mi je ta mahinacija izplačala😃👍.

 

 

Je lih pred kratkim en mlajši sodelavec jokal,kaj naj naredi,k se mu izteka Leasing za avto,položnica za vrtec pa visoka🤔...ja..ne izplača se ti biti lastnik avta...pač kakor za koga...seveda lahko avto "skeširaš",pol te pa država "štrafne",ker si "buržoazni veleposestnik".

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je skritikrt napisal:

Saj to je to,kar sem jaz vzel. 🤔...mislim,da so ta Mazdin brezobrestni leasing (kao akcija) imeli od leta 2018...a so z to akcijo prenehali konec leta 2021....

Jaz pa sem avto naročil 08.06.2021...in čakal na avto več kot eno leto,ker moj 2021 ni šel v proizvodnjo...

Še dobro,da je draga insistirala,da zapišejo v pogodbo Mazda brezobrestni leasing,in da je Brlečič bil toliko fer in ažuren,da je vztrajal pri uvozniku,ker je ta že na začetku potrdil leasing pisno.

Še enkrat vsa čast Andreju,k kaj takega...po moje sem bil zadnji v SLO k je dobil takšni leasing.

 

Še nekaj o Leasingu,kar marsikdo ne mara,a če za to veš,je lahko prednost.

Do odplačila leasinga je lastnik vozila leasingodajalec (v primeru Mazda leasinga je to Summit Leasing).

In ker uradno nisi lastnik,se zadeva zna za mlajše voznike obrestovati....ista fora,za kaj direktorji vozijo avte k so pisani na firmo...

Če imaš npr. ortoka v vrtcu,in glede na prihodke presegaš kvoto lih za malenkost,zna biti lastništvo avtomobila v breme.

 

Tako sem jaz naredil nekdaj pri C-Max-u...sem ga kupil na Leasing...Isto Summit...na 3 leta (trije letni obroki).

In ko je bil na vrsti še zadnji-tretji obrok,sem vzel pri Summitu Leasing-kredit za enako vsoto,kot je bil ta letni obrok,in sem tako leasing podaljšal še za dodatna 4 leta...in tako sem se izognil višje položnice plačila vrtca...pač sem bil lih na meji,tako,da se mi je ta mahinacija izplačala😃👍.

 

 

Je lih pred kratkim en mlajši sodelavec jokal,kaj naj naredi,k se mu izteka Leasing za avto,položnica za vrtec pa visoka🤔...ja..ne izplača se ti biti lastnik avta...pač kakor za koga...seveda lahko avto "skeširaš",pol te pa država "štrafne",ker si "buržoazni veleposestnik".

Kaj se pa poitem zgodi ko se leasing izteče

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je NevLado napisal:

Kaj se pa poitem zgodi ko se leasing izteče

Ne vem,kako je sedaj...takrat je bilo,da se ti je avto vrednosti 8000€+ štel v premoženje...sedaj je cca. 28kratnik mimimalnega dohodka (cca. 11.788€)...skup z prihodki plače...ne vem,kako to računajo kake so kvote vsako leto in v katero klaso padeš-malo pobrskajte po netu tisti k vas to zanima...jaz sem že to "preživel"...skratka če imaš skupaj z ženo "nizko plačo",in si lih na meji za višji prispevek za vrtec,ti lahko lastništvo "predragega avtomobila" pljuva v skledo,in boš plačal veliko več za vrtec.

 

...ja "zgodijo" se višje položnice za vrtec🥺

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je skritikrt napisal:

Ne vem,kako je sedaj...takrat je bilo,da se ti je avto vrednosti 8000€+ štel v premoženje...sedaj je cca. 28kratnik mimimalnega dohodka (cca. 11.788€)...skup z prihodki plače...ne vem,kako to računajo kake so kvote vsako leto in v katero klaso padeš-malo pobrskajte po netu tisti k vas to zanima...jaz sem že to "preživel"...skratka če imaš skupaj z ženo "nizko plačo",in si lih na meji za višji prispevek za vrtec,ti lahko lastništvo "predragega avtomobila" pljuva v skledo,in boš plačal veliko več za vrtec.

 

...ja "zgodijo" se višje položnice za vrtec🥺

... Je pa še opcija, da prepišeš stanovanje/hišo na sorodnike, denar hraniš v nogavici, plačo ti pa nakažejo minimalno, drugo na roke. Tudi tako nekateri pretentajo državo. V resnici so med bogatejšimi, za vrtec pa plačujejo  najnižjo tarifo. In po otroka hodijo z bavarcem ali drugimi premijski mi vozili. 

Temu se reče "kako sem pameten, nategnil sem državo". 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

... Je pa še opcija, da prepišeš stanovanje/hišo na sorodnike, denar hraniš v nogavici, plačo ti pa nakažejo minimalno, drugo na roke. Tudi tako nekateri pretentajo državo. V resnici so med bogatejšimi, za vrtec pa plačujejo  najnižjo tarifo. In po otroka hodijo z bavarcem ali drugimi premijski mi vozili. 

Temu se reče "kako sem pameten, nategnil sem državo". 

 

To je že nekaj drugega...če pa sem avto kupil na leasing,in dejansko nisem lastnik,je pa prav,da se ne šteje v moje premoženje.

Če Summit Leasing gre v stečaj,je "moj" avto stečajna masa-to je edini rizik,karerega sem se zavedajoče sprejel,ker je Summit največja Leasing firma v SLO,in je ta rizik v mojih očeh dokaj majhen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

A ni neko zlato pravilo, da moraš kupit avto do vrednosti tvoje letne plače 😊

Kakor za koga...ta moja CX-5 je cca. 80% nad mojim letnim dohodkom😲

Aaaampak-jaz kupujem le nove avtomobile. In ta je pri mojih skoraj 52letih šele tretji....pa sem prvega kupil leta 1994.

Sedaj pa računaj koliko drugi "zmečejo" za avto,k le rabljene kupujejo...in vsake par let ali še bolj pogosto znova,in znova in znova...

Jaz...oz. sedaj moja žena☺️ pa našega "drugega" še vedno vozi...in ga bo predvidoma dokler ne bo "zgnilil".

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Kakor za koga...ta moja CX-5 je cca. 80% nad mojim letnim dohodkom😲

Aaaampak-jaz kupujem le nove avtomobile. In ta je pri mojih skoraj 52letih šele tretji....pa sem prvega kupil leta 1994.

Sedaj pa računaj koliko drugi "zmečejo" za avto,k le rabljene kupujejo...in vsake par let ali še bolj pogosto znova,in znova in znova...

Jaz...oz. sedaj moja žena☺️ pa našega "drugega" še vedno vozi...in ga bo predvidoma dokler ne bo "zgnilil".

 

Ti dam čist prav, ker če avte kupuješ na zelo dolgi rok, kar pomeni 10 let in več je vedno smiselno novega. Če pa se človek hitro naveliča avta pol je pa kupovanje novih res slaba ekonomska računica.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa da se "pohvalim",za koliko me državi ni ratalo "nategniti"

Ima žena te številke bolj v spominu,in pravi da samo iz naslova otroškega dodatka( k bi bil manjši)+višji razred (od osmih takrat,ce se prav spomnim🤔) za placilo vrtca samo za enega otroka,in če bi avto bil uradno moj,bi na mesec moral plačevati dodatnih 100€... In to pred 12 leti!!!...dejansko po lestvici glede na ceno avta,če gledamo najnižjo vrednost,od katere te že "strafajo", ti v celem obdobju,ko otrok hodi v vrtec "čapnejo" praktično cel avto😳🤨👎 (takrat cca.8 jurjev)...danes pa,kot sem napisal zgoraj.

Se mi zdi,da sedaj marsikdo doma išče plačne izpiske,kalkulator....

 

Pol pa "keširaj"👎

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Bini napisal:

Žalostno.....🥴

...vse odvisno od volitev....desni bi radi povečali slovenske družine,levi pa vse zastonj za "pritepence"......nebi delali,zenske pa sploh...so na sociali,doma v "luknjah" štancajo deco,živijo"k bubrek v loju"....mi delavni narod naj pa plačamo🤨

 

Koga boš obkrožil na naslednjih volitvah...a "taubija"?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je skritikrt napisal:

...vse odvisno od volitev....desni bi radi povečali slovenske družine,levi pa vse zastonj za "pritepence"......nebi delali,zenske pa sploh...so na sociali,doma v "luknjah" štancajo deco,živijo"k bubrek v loju"....mi delavni narod naj pa plačamo🤨

 

Koga boš obkrožil na naslednjih volitvah...a "taubija"?

Do tja je še daleč....😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je skritikrt napisal:

Pa da se "pohvalim",za koliko me državi ni ratalo "nategniti"

Ima žena te številke bolj v spominu,in pravi da samo iz naslova otroškega dodatka( k bi bil manjši)+višji razred (od osmih takrat,ce se prav spomnim🤔) za placilo vrtca samo za enega otroka,in če bi avto bil uradno moj,bi na mesec moral plačevati dodatnih 100€... In to pred 12 leti!!!...dejansko po lestvici glede na ceno avta,če gledamo najnižjo vrednost,od katere te že "strafajo", ti v celem obdobju,ko otrok hodi v vrtec "čapnejo" praktično cel avto😳🤨👎 (takrat cca.8 jurjev)...danes pa,kot sem napisal zgoraj.

Se mi zdi,da sedaj marsikdo doma išče plačne izpiske,kalkulator....

 

Pol pa "keširaj"👎

 

Vrtec je ca. 400-500€, čez palec. Lahko grem googlat, če bi rad točen izračun. Pa nima smisla, ker ima vsaka občina svojega.

 

En razred je na lestvici plačila vrtca od oka 10%. Torej si moral z avtom 2 razreda preskočit. Vauuu.

https://www.gov.si/teme/znizano-placilo-vrtca/

 

Grema naprej....

Od oka po tej tabeli je skok med razredom 130€. Torej je bil tvoj skok med 140€ in 250€.

Torej za tak najbolj grdi scenarij je upoštevan fiktivni dohodek:

140€ x 12 mescev x 3 število članov: 5 040€

 

Fiktivni dohodek je po trenutni obrestni(2016 je to bilo 0,96% in to sem vzel za lažji izračun, danes je 0.17%) vrednosti:

5 040€ x 100(1%) = 504 000€.

Lep avtič, ni kaj 😉 Kaj šele, če ste štirje.

Pa sem računal najmanjši možni skok, kaj šele, če bi kakih 200€ vzel v izračun.

 

12 let nazaj ne morem, lahko po potegnem papirje za 6 let nazaj. Tako da moj izračun temelji na teh zadnjih 6-ih letih.

Da me ne boste na zid pribili, dopuščam, da so se kriteriji toliko spremenili in da imaš prav 🙂

 

----------------------------------------------

Realen podatek je pa tak, da je moj Focus stal novi 34k€ list price.

2 leti starega, so mi ga ocenili za otroški dodatek 17 833€.

Z vsemi prihranki na bankah in z vsem imetjem, ti od tega odbijejo 20 250€

Tako da še lahko imam 3 jurje slabe na banki in je nula.

 

Tudi če imam na banki 100 000€ ali pa avto za ta dnar => je to 170€

170€ /12 / s člani recimo 4 = 3,54€ fiktivnega dohodka na člana.

Tako da se razred prevaga, samo če si hudo hudo na meji.

 

A se plača za to met leasing? Mislim da ne.

Pa če nimaš denarja na kajmanskih, se isto upošteva kot vozilo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam nisem nikoli uporabljal te vrste "iznajdljivosti" oz. lukenj v zakonu. :)

 

Vrtec ima določeno ceno na otroka. Fiksno. Potem so pa socialne olajšave, ki jih glede na premoženjski status krije občina, v občino pa denar pride od občanov (menda že čez pol dohodnine gre občinam, potem glavarina in državnega proračuna, NUSZ, davek od premoženja, ..). Torej gre za to, da se eni občani znajdejo na račun drugih občanov - slednji zaradi prvih plačujejo še več. 😥

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem, meni ni avto dodal praktično nič pri tistem izračunu. Recimo 200 00 eur je bilo na koncu nekaj evrov zraven, težava je samo če si na zgornji meji, če si pa nekje na sredini razreda pa z nekim normalnim avtom ni šans. Potem je bolj "težava" sama nepremičnina...

Kakorkoli, to ni nič v primerjavi z raznimi sp-jevci, no tam se pa lahko manipulira na veliko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj samo to sem htel dokazat z izračunom, da avto malo doprinese, nikoli pa skok za dva razreda.

 

 

Se pa mi je zgodilo enkrat, da sem na meji odletel.

 

Otroškega sem bil drugi razred kot vrtec. To sem bil tak na meji, da mi je v izračun za vrtec, otroški dodatek dvignil razred.

 

Na srečo sem mel čez 3 mesce novi izračun.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako stanje ne paše samo mladim družinam, ampak tudi leasing hišam. :)

Na koncu, ko se "znajde" že 90% ljudi, se zakomplicirajo predpisi in vsi bentimo.

 

Te socialne pravice na različnih koncih bi čim prej morali spraviti na eno mesto in v 1 znesek. Tako pa se bolj splača izrabljati vse luknje v predpisih, kot delati za minimalno plačo. Če pa imaš povprečno plačo in se ne znajdeš (si lastnik avta), pa ti ostane približno enako, kot če bi imel minimalca in avto na leasing.😄

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Janez007 napisal:

Sam nisem nikoli uporabljal te vrste "iznajdljivosti" oz. lukenj v zakonu:)

 

Vrtec ima določeno ceno na otroka. Fiksno. Potem so pa socialne olajšave, ki jih glede na premoženjski status krije občina, v občino pa denar pride od občanov (menda že čez pol dohodnine gre občinam, potem glavarina in državnega proračuna, NUSZ, davek od premoženja, ..). Torej gre za to, da se eni občani znajdejo na račun drugih občanov - slednji zaradi prvih plačujejo še več. 😥

 Hvala enako, pa nisem imel še leasinga, če že sem vzel kredit. Tko da, k je bil mali v vrtcu, je bil avto moj in mi je šel v premoženje.

pred 16 urami je Bini napisal:

Evo ga, včeraj sem pa opravil izpit iz "curling-a"..... :bravo:

IMG_20230224_234251.jpg

IMG_20230224_221852.jpg

IMG_20230224_203059.jpg

IMG_20230224_202953.jpg

Čestitke. 👏 Kaj to pomeni, da si opravil izpit? Kaj zdaj, si lahko trener, lahko tekmuješ....

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Super, veliko sreče ti želim in cesto si daj malo poširit, če ti slučajno še ostane kak €€€.... 😂
    • Že tri dni zapored vstajam ob štirih zjutraj, da zrolbam sneg z dvorišča in tako naredim prostor za šolski avtobus, ki pride po šolarje.   Komaj čakam, da mine pomlad...
    • Ampak jaz sem pa res rojen pod srečno zvezdo. Šla sodelavka na dopust in jaz danes prevzamem še njeno delo. Med drugim to pomeni prejemanje pošte - tako klasične kot elektronske. In prvo zjutraj dobim tole sporočilo:     Poslal:    "David C. Bohnett" <carloshelufoundations@gmail.com>, dne 24.04.2024 19:23 Prosim, da  pošljete odgovor na naslov(e): ioffice77@yahoo.com Prejemnik:    undisclosed-recipients:; V vednost:   Zadeva:    S spoštovanjem Moje ime je David C. Bohnett, rojen sem 2. aprila 1956. Sem ameriški filantrop in tehnološki podjetnik. Sem ustanovitelj in predsednik fundacije David Bohnett, neprofitne organizacije, ki dodeljuje nepovratna sredstva in se posveča izboljšanju družbe s pomočjo družbenega aktivizma. Sem filantrop in tehnološki podjetnik in se zavzemam za ustvarjanje pozitivnih sprememb človeštva z gradnjo skupnosti in družbenim aktivizmom. Spodaj je nekaj področij, ki sem jim prispeval: (1). Doniral sem za Funding Los Angeles, ki podpira širok spekter umetniških, izobraževalnih in državljanskih programov v Los Angelesu. (2). Donirala sem za namene, povezane z LGBT (3). Prav tako sem dal nešteto in množičnih finančnih donacij v dobrodelne namene po vsem svetu. (4). Donirano tudi za storitve in raziskave o aidsu (5). Doniral sem tudi za volilne pravice in registracijo volivcev (6). Preprečevanje nasilja z orožjem (7). Raziskave na živalih in pravice živali (8). Večkrat sem prispeval ameriški filmski industriji in dal velike finančne prispevke več univerzam v Združenih državah Amerike. V kalifornijski politiki sem dal številne osebne politične donacije na državni ravni. Zato se po prejemu tega pisma štejete za srečneža, ker ste danes od mene prejeli to pismo. Doniram vam vsoto 6.000.000,00 USD (šest milijonov ameriških dolarjev). To donacijo vam namenjam, da z denarjem pomagate sebi in svoji družini. Želim, da ta denar vložite v kateri koli donosen posel, ki ga želite. Pomagajmo graditi družbo s podajanjem roke bratske ljubezni drug drugemu. To je moj zasebni e-poštni naslov: ioffice77@yahoo.com (odgovorite mi, da vas bom lahko usmeril, kako vam bo izplačan denar). Obiščite to spodnjo povezavo, potrpežljivo preberite članek, da boste lahko preverili o meni: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bohnett S spoštovanjem David C. Bohnett E-pošta: ioffice77@yahoo.com     Prva elektronska pošta in že lahko dobim šest milijonov ameriških dolarjev! Pa ne si misliti, da je to kakšna potegavščina, David C. Bohnett res obstaja! Ima pa malo težav s spolno usmeritvijo, ker nekaj časa je "doniral", nekaj časa pa "donirala". No, najbrž je zato nekaj njegovih sredstev prejela tudi LGBT-organizacija...   Pa naj še kdo reče, da nisem rojen pod srečno zvezdo! Pravkar sem že naročil dve Mazdi CX-80 (enega zame in enega za ženo) s 3,3 litrskim turbo-dizlskim šestvaljnikom. Samo še od Davida prevzamem denar in ju plačam...
    • nimajo, ker a-cosmos že nekaj časa ne dela več ... 😃  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.