Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

pred 54 minutami je TBA napisal:

Ja

Aha, pol ni skrbi, da ti ne bi fajn zrihtal. Super. 👍

Pred eno uro je scania napisal:

Z dijaki smo predelali ohišje avtomatskega menjalnika in wandlerja v umivalnik. 

IMG_20230224_103241.jpg

IMG_20230224_103237.jpg

Lepo 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A lahko še predlagam nadgradnjo. Vmes med pipo in umivalnikom, še turbino, rotor povežete na alternator. Ko bo voda tekla skozi lopatice, obrača rotor, ki goni alternator in mate "zastonj" elektriko. 😆

  • Všeč 1
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Naš Clio, ki bo kmalu dopolnil 12 let, je pri prevoženih 17.274 km naredil tehničnega. Mehanik je po pregledu izjavil"avto je kot nov". :)

 

image.png

image.png

Pa saj pri teh kilometrih tudi je. 😄

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je dvorjan napisal:

Pa sem mislil, da je naš Clio malo vožen ... Tale vaš pa nabira kilometre kot kak starodobnik - na dve srečanji, tehnični pa v garažo. 😃

In to samo takrat, ko je sončno vreme. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 23. 2. 2023 ob 18:12 je skritikrt napisal:

Sem že pisal o tem...sem fiksno imel namen 2021ega naročiti Ford Focus ST (karavana) z bencinskim motorjem...2,3L turbo-280konjev in z turbom,k dejansko nima turbo luknje..in rocnim menjalnikom z t.i. flat shift-om😃

In mi v salonu reče,da ni šanse,k jih je Ford v EU nehal prodajati...

 

In kaj bošckupil,da bo za celo familijo in vseeno malce "športnik"...da ni diesel,da ni nenormalno pribita cena (Audi,BMW,Volvo,Alfa itd...),da ni francoz al italian (soloh ne gledam-to lahko drugi kupujejo),VW,Škoda pozabi-ima sodelavec Tiguana-grd k smrt...pa še srebrnega ima...k za kmeta (pa nocem,da bi izpadlo,kot da kmete žalim),drug pa Kodiaka...not sam plastika in vse oglato...res nikakršen okus designerjev...

In tudi ce pogledaš z cenovne strani...sem šel na konfiguratorjek jaz gledam le nove avtomobile...Audi,Volvo (63k€+), Mercedes (74k€+),pa pozabi tak pogon,motor-kubaturo in usnje z ventilacijo itd,itd...pa je to ze dve leti nazaj.

Na koncu pa se to-da je res lep design avta...išči in najdi...vse zgoraj nastete firme so tukaj "poden"...mogoče še tukaj najbolj izstopa Stelvio...tudi kar se lege tiče...a če hočeš tukaj kaj res dobrega,je cena "dupla".

In tudi drugače gledano...BMWja ima že "vsak cigo",bilokaterega VWja "vsak bosanc",enako Volvo in Mercedes....to ima vsak

Črnega CX-5, pa zelooo težko vidiš...Revolution-Top pa sploh.

Je pa res,da sem zmeraj govoril,da če bom kdaj imel "terenca" ali SUWja,da bom pljunil se toliko,da bo "spodoben",in da bo zmogel "štirikolesni pogon".

Seveda so tukaj bila vodilna tudi dolocena spoNzmanja kar se tice vzdrzljivosti in dolgozivosti motorja in memjalnika...in konkretno tudi pristop Mazde k menjalniku,in kako ta deluje...to me je zelo pritegnilo.

 

Na koncu pa še "sanjsko financiranje"-t.i.Mazda brezobrestni leasing...o tudi če bi imel gotovino,se mi ga nebi izplačalo skeširati.

Skratka,lep,eleganten,črn😍,za vso familijo,zna biti tudi malce športnik,malce terenc,je dokaj klasičen znotraj (brez touch screenov) in z stikali+gumbi...

Edino,kar mu malce zamerim,je kufer,k je cca.60L manjši...a do sedaj tukaj še nisem imel problema.

Poglej prvo sliko...v 9 mesecih3 sem naredil slabih 8000km😇

Pa veš da je od FL-ja spet v prodaji.

 

Si mel grozno nesrečo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

A lahko še predlagam nadgradnjo. Vmes med pipo in umivalnikom, še turbino, rotor povežete na alternator. Ko bo voda tekla skozi lopatice, obrača rotor, ki goni alternator in mate "zastonj" elektriko. 😆

Imamo v planu še par posodobitev 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je godlike napisal:

Pa veš da je od FL-ja spet v prodaji.

 

Si mel grozno nesrečo.

Pa res...lih pogledal.

 

No ja "grozno nesrečo"🙄...ali pa ne...bomo še videli...sedaj sem pač "čist na Mazdo"😊

 

Je pa tudi tako...poglej ceno...in še tiste nekaj krame zraven+financiranje,pa si na koncu na 60 "jurjih"...če,ker imaš pri leasingih sedaj 3-mesečni euribor,in kakšno je sedaj stanje se ve...vse gre samo gor.

Jaz pa sem dal za svojo Mazdo 43.300...in bom toliko tudi odplačal...in kolikor bo šla plača gor🙄,bo praktično obrok manjši (oz. inflacija "papa" obroke).

Kaj pa danes dobiš za dobrih 43 jurjev...saj vemo🤨...in kdo ti danes še da takšno financiranje?-brez obresti,brez strošov vodenja,brez interkalarnih,brez stroška poplačila...celo brez stroškov prekinitve...nič!...20% prvi obrok,20% zadnji obrok,ostalo na pet let...tega ne boš več videl.

Pojdi na Sumit Leasing,in si izračunaj,koliko že brez euribora preplačaš npr. teh 43 jurjev😲...ti slabo rata😝👎

In nasploh so šle cene vseh avtomobilov konkretno gor... Mazde za okroglih 5 jurjev...

Poglej konfigurator-toliko je sedaj točno taka k "moja CX-5"...in prištej še 426€ za rezervno kolo.

 

L.P.

Mazda Car Configurator-3.pdf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čak. Jaz imam skoraj vse. In z isto opremo je bil 2019 ST 280. Ker dizl ni ST, tudi če piše gor za 38-39k.

 

Evo. Sem naredil zdaj konfigurator, 43k€.

 

Pa takrat sem računal na moj popust ceno. Tak da od oka je šlo gor ca. 2k€.

ST je zdaj zelo zelo bolj opremljen v osnovnem paketu in maš malo možnih doplačil.

 

Moji avti so vsi na keš, tak da o financiranju nimam pojma. 😊

 

edit:

Drugače pa verjamem, da je bila Mazda za tebe v danem trenutku najboljša odločitev glede na ponudbo in super da si zadovoljen z njo.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je godlike napisal:

Čak. Jaz imam skoraj vse. In z isto opremo je bil 2019 ST 280. Ker dizl ni ST, tudi če piše gor za 38-39k.

 

Evo. Sem naredil zdaj konfigurator, 43k€.

 

Pa takrat sem računal na moj popust ceno. Tak da od oka je šlo gor ca. 2k€.

ST je zdaj zelo zelo bolj opremljen v osnovnem paketu in maš malo možnih doplačil.

 

Moji avti so vsi na keš, tak da o financiranju nimam pojma. 😊

Da ni ta "na keš" kot  pri kakšnih k se hvalijo,da je npr. skeširal 36 jurjev...pol pa kasneje izvem,da je vzel kredit....😂🤣

 

Ob prevzemu avtomobila,je bilo že tako,da je samo obresti naneslo za cca. 7 jurjev...sedaj je pa še veliko slabše

To,kar sem jaz dobil...tudi "na keš" je slabše...še posebaj sedaj,ko je inflacija...stara šola še iz socializma,ko so ljudje cele bajte na kredo zgradili...zadnjih par obrokov pa so skupaj odplačali,k je bilo vse skupaj za en pir🙄

Skratka-dokleš plača še gre gor,je OK...sam,k nikoli ne gre za toliko gor,kot je inflacija-je seveda treba folk "nategniti"...samo to je pa že druga zgodba....ma bo že golob "zrihtal"🤨....bo letel in sral hkrati...in nas vse posral...

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je godlike napisal:

Ehh nič se ne hvalim. In tega nikoli ne nabijam okoli.

Trenutno je pač pogovor tak nanesel.

 

Eni tak, drugi drugač.

Da ne bo ponote...z "kakšnimi" sem mislil tiste ki jih poznam,ne izrecno tebe.

..večinoma sodelavci...je kar nekaj takih,k govorijo koliko je stal avto...a koliko bodo na koncu banki plačali,pa nihče ne govori...vsi omenjajo le ceno po ceniku,nihce pa ne omenja,kako so nakup financirali.

To je rak rana v današnji družbi...samo,da je avto,in da so sosedje nevoščljivi...pol pa nima za ene spodobne gume...pa vidiš na parkingih neke Audije,BMWje,Mercedes (itak vse rabljeno kupljeno)...gor pa Sailun,Nankang in kaj so že vse tiste najcenejše znamke...in najbrž ima doma tudi prazen hladilnik😂🤣

  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je FuManchu napisal:

Raje vozim star avto, kot novega na fafing, lizing, pušing 🤣

 

Saj to je OK...sam eni grejo čez meje "svoje denarnice",sam da kupi "BMW",in tud če v bistvu ne segne tisti fafing,pušing al "poriving"...in nima ne za servise,ne za pnevmatike,...samo osnovno zavarovanje...in nima,da bi otroku kupil nove copate za v vrtec al pa šolo🥺...

Pa tega ni malo🙄

 

V posmeh takim...."samo,da je BMW..."-legenda Krešimir King Mustapić😂🤣

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je skritikrt napisal:

Da ne bo ponote...z "kakšnimi" sem mislil tiste ki jih poznam,ne izrecno tebe.

..večinoma sodelavci...je kar nekaj takih,k govorijo koliko je stal avto...a koliko bodo na koncu banki plačali,pa nihče ne govori...vsi omenjajo le ceno po ceniku,nihce pa ne omenja,kako so nakup financirali.

To je rak rana v današnji družbi...samo,da je avto,in da so sosedje nevoščljivi...pol pa nima za ene spodobne gume...pa vidiš na parkingih neke Audije,BMWje,Mercedes (itak vse rabljeno kupljeno)...gor pa Sailun,Nankang in kaj so že vse tiste najcenejše znamke...in najbrž ima doma tudi prazen hladilnik😂🤣

Ja taki tudi jaz poznam kar zelo zelo dosti.

 

Če bi bil sam taki, bi vzel 280 Focusa. Samo začneš študirat, če rabiš. Ker pač denarja ni nesko čno in so še druge želje v življenju, kot pa pleh.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je TBA napisal:

haha, to sploh ne :D zanima me kaj bojo vse najdl

😆kako to misliš? Sej nimajo kaj najti, avto je nov, olje, filtri, 200€ s popustom pa roka. 😉 Javi pol, kak je šlo 🙂 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je godlike napisal:

Drugače pa verjamem, da je bila Mazda za tebe v danem trenutku najboljša odločitev glede na ponudbo in super da si zadovoljen z njo.

To je to,kot si napisal...vsak avto je nekje kompromis.

Seveda bi imel 280konjev,a je spet "turbo"...k koliko je "dober",je tudi "slab"...pa ni avtomatik (če želiš zares "tašportnega")...pol pa spet ne moreš skoz "šlatati" kolena od drage😇🥰...pa sedeži so čist nekaj drugega v primerjavi (Recaro-"školjke" vs. čvrsto usnje) ,pa čist "pr tleh" vs. "sam gasa" kot tank-nima veze kakšna je cesta...in oprijem sprednjega pogona vs. AWD...in "družinskost" STja vs. družinskost CX-5...in spisek je še zelo dolg...

 

Ena fajn stvar...sel lih kar preizkusil,k je zunaj mokro,in sem šel v mesto (k frizerju😁)...in vse prazno...in sprobam na semaforju...dam na "of road" in "na roke" šaltanje...in gas do pleha☺️...nič "kopanja" sprednjih koles...te samo izstreli😲😃👍

OK z "tapravim" športnikom na suhi zna biti res orng razlika...a vseeno,za tak SUW v takšnih razmerah je kar impresivna ta suverenost🧐

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Janez007 napisal:

Naš Clio, ki bo kmalu dopolnil 12 let, je pri prevoženih 17.274 km naredil tehničnega. Mehanik je po pregledu izjavil"avto je kot nov". :)

 

image.png

image.png

Se mu že vidi, da je kot nov. 👍Pri teh kilometrih že en more biti drugače 😀

pred 16 urami je FuManchu napisal:

Raje vozim star avto, kot novega na fafing, lizing, pušing 🤣

A ni boljš lizing, al pa k mazda ne vem če še ima, brezobrestno financiranje 🙂 

pred 15 urami je skritikrt napisal:

 

Saj to je OK...sam eni grejo čez meje "svoje denarnice",sam da kupi "BMW",in tud če v bistvu ne segne tisti fafing,pušing al "poriving"...in nima ne za servise,ne za pnevmatike,...samo osnovno zavarovanje...in nima,da bi otroku kupil nove copate za v vrtec al pa šolo🥺...

Pa tega ni malo🙄

 

Ja ogromno je takih, morš vedeti, kje so tvoje zmožnosti. A ni neko zlato pravilo, da moraš kupit avto do vrednosti tvoje letne plače 😊

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.