Skoči na vsebino

poraba


bleki

Priporočeno sporočilo

Mo?no dvomim, da levji dele? nosi kvaliteta goriva. Ve?ino razlike v porabi je vedno odvisno od re?ima vo?nje. Pri meni recimo, ?e se peljem v Zasavje po cesti skozi Litijo in nazaj pa da se vmes ni pri?gala regeneracija mi ka?e 4,6-4,8 po BC-ju pri tem, da je BC pri tanovih 6-kah skoraj ?isto natan?en.

 

Ve?ina, ki pravijo, da recimo z gorivom iz tujine naredijo bistveno ve? je najve?krat zato, ker je takrat bistveno dalj?a relacija brez ustavljanja in mestne vo?nje. Dva tanka nazaj je meni z doma?im gorivom ratalo imet porabo 5,8 litra na tank in prvi? sem z Mazdo uspel z enim tankom narest preko 1000km. Razlog: tri dolge relacije v povpre?ju skoraj 300km ena plus nekaj rednih mestnih kilometrov.

 

O.k.res je odvisno nekaj od relacije in prometa...

Jaz recimo konkretno razliko opazim,ker opravim vsako leto isto relacijo-Koper-Livorno.

To je okoli 530 km-skoraj sama avtocesta.Za dol grem z na?o nafto,lepo uredno vozim po omejitvah(+-15 km) in imam po BC-ju porabo od okoli 6,2-6,5 l/100.Za nazaj isto nakrcan in isti km pa vedno pod 6l/100,tudi

5,2 sem ?e imel.Tako,da nekaj je na tem.Da ne govorim o bolj?ih pospe?kih in manj dimljenja odzadaj z "njihovim" gorivom. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 151
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

danes po BCju na relaciji 88,6 km povpre?a poraba 4,3 l/100km...

 

vo?nja po vaseh od Gradca do doma... hitrosti od 60 do 100 km/h popolnoma dinami?no in ?isto ni? penzionersko :)

 

seveda pa izklju?no po omejitvah oz. +10%

 

Ne mi zamerit, ampak pod dinami?no in ni? kaj penzionersko si jaz predstavljam malo vi?ji procent prekora?itve
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne mi zamerit, ampak pod dinami?no in ni? kaj penzionersko si jaz predstavljam malo vi?ji procent prekora?itve

 

Dinami?no ni vedno prehitro nad omejitvijo ampak pomeni,da takoj menja? pri speljevanju in hitro dose?e?

potovalno hitrost,da lepo hitro spelje? ovinke in se ne plazi? skozi njih,da ne vozi? gas-bremza ampak ?e prej

razsodi?,kdaj mora? spustiti plin in ti zavira ma?ina,da ne vozi? dolgo za kak?nim vozom polnim gnoja ali jabolk

ampak ga ob prvi prilo?nosti,ko je varno prehiti?,da se spretno izogne? oviram-kamnom,delom avtomobilov,luknjam na cestah,med katerimi je na na?ih cestah celo asfalt ,da predvideva?,da te bo prehitel ?ez par sekund motor,ki je sedaj ?e pikica za teboj in podobno. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne mi zamerit, ampak pod dinami?no in ni? kaj penzionersko si jaz predstavljam malo vi?ji procent prekora?itve

 

ni res govora je o pospe?evanju do omejitve.....(kar je tudi pravilna var?na vo?nja)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni res govora je o pospe?evanju do omejitve.....(kar je tudi pravilna var?na vo?nja)

 

Dr?i, dinami?na vo?nja je vo?nja v okviru omejitev, kar pomeni tudi prehitevanja po?asne?ev ne pa norenja preko zdrave pameti. Za tako vo?njo so bolj primerni drugi izrazi. <_<

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo 14 dni discipline in samokontrole je mimo....rezultat 5,72 l/100km :bravo: ....zanimalo me je namre? kak?no porabo lahko dose?em brez da sem ovira v prometu.

Bilo je cca. 90% izven mestne vo?nje, 10% mesta, in 0% avtoceste (nedam prascom 95?)...vo?nja po omejitvah oz. max 10% pod omejitvami....sm kr zadovolen z rezultatom, glede na starost vozila in cestah po katerih sem dosegal ta rezultat (precej klancov in ovinkov)...in upal bi se stavit da sem prehitel 2x ve? vozil kot pa oni mene :whatever: ....pol si pa predstavlejte ka?ni menca?i so eni :vskalo:

 

Je pa tak?na vo?nja NO FUN! in se negrem ve? tega <_< zdej pa gaaas proti normalni porabi 7l :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men je u?er ratal porabo spravt na 6.5l / 100 km :bravo:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

pa kako vozite te 323fke?

a mam res tok tezko nogo al vam stevci lazejo... :blush:

 

8.2l jo mam trenutn.. sam je nc kej ne sparam.. v 1 in 2 jo rad kdaj v rdeco..

na AC pa tak nikamor ne gre... bemti 90km

najnizje sem jo spravu na 7..

sicer mi je pa tud zacela ole pit :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa kako vozite te 323fke?

a mam res tok tezko nogo al vam stevci lazejo... :blush:

 

8.2l jo mam trenutn.. sam je nc kej ne sparam.. v 1 in 2 jo rad kdaj v rdeco..

na AC pa tak nikamor ne gre... bemti 90km

najnizje sem jo spravu na 7..

sicer mi je pa tud zacela ole pit :(

 

Zadnje je verjetno zato ker uporablja? Kastrol-o.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?a 323FBA je pred cajtom za?ela ole pit (ne ve? kot kak dcl na 1000 prevo?enih), pol pa sm notr vsul Siriusovga Bond Gold, od takrat olje miruje in pa po 13Kkm je ?e total svetle barve! :danzoman::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm, jst pa mam eno dilemo....moja 6ka ma mal ?udn BC... ka?e mi povpre?no 8,7 l porabe, ko pa tankam in prera?unam, je pa tm cca. 6,6l ... a je mo?no tako odstopanje?

 

To JE normalno, sam vseen ima? veliko porabo za navor.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm, jst pa mam eno dilemo....moja 6ka ma mal ?udn BC... ka?e mi povpre?no 8,7 l porabe, ko pa tankam in prera?unam, je pa tm cca. 6,6l ... a je mo?no tako odstopanje?

 

dizelcam je lagal - pojdi na servis po now SW in kalibracijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je lagal sam ne za dva litra :ne vem:

 

razen ce spet tanka? po manj kot 20L in se ne prilagaja...to sem ?e dal link tuki

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za odgovore... ok, mal lahka la?e... na opel signumu mi je lagal ra?unalnik za cca 4 dcl maximalno... kazal je malo manj... sam tole odstopanje mi je pa mal 2 much se mi zdi... sem se pa danes ustavil v btc ju na mazdi in so rekl, da so pred dvemi dnevi dobil nov software, tko da ga grem drug teden gor dat...

 

aja, ?e 4tkm bom imel na 120k glavni servis? kdo predlaga kak servis v lj, da naredijo dobro in relativno ugodno pa po?templjajo tut knji?ico zraven? pa ?e lahko na zs sporo?ila, ker no?em smetit teme poraba s to temo... se opravi?ujem!

 

lp janez

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

:(

tell me about it.. kandidat za plin ane? heheh

 

jaz ga lahko v enem dnevu ?e je treba na morje in nazaj na benz pa gas :jupiii:

P.S. Pa imam 69L

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.