Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Se pravi, z braton se pogovarjas prek kolega :)

Ubistvu je polbrat (nevem zakaj avtomati?no pi?em "brat"). Ne,ampak kolega je rekel : "ej a si ?e probal njegov skiro?"... Seveda me je malo zbodel,ker pa? ve kaksen ljubitelj novodobnih elektri?nih "?portnih" rekvizitov sem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot ka?e sem kupil zadnjo avto revijo v ?ivljenju. V novem Autobildu je namre? 80 odstotkov revije namenjene SUV-om, in notri se je celo zna?la (kot ka?e ponesre?i) napoved Mondea in prenovljenega Passata. Noro res, po moje je najbolj, da revijo iz AutoBild preimenujejo v SUVBild ali pa CrossoverBild al pa kar skraj?ano DeBild.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot ka?e sem kupil zadnjo avto revijo v ?ivljenju. V novem Autobildu je namre? 80 odstotkov revije namenjene SUV-om, in notri se je celo zna?la (kot ka?e ponesre?i) napoved Mondea in prenovljenega Passata. Noro res, po moje je najbolj, da revijo iz AutoBild preimenujejo v SUVBild ali pa CrossoverBild al pa kar skraj?ano DeBild.

Res ma?, ku.. gleda revije, tud v playboyu so samo ?e pobrite.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem dal variti in ravnati alu plati??a, potem pa lepo jih pobarval, namestil pnevmatike. In zdaj zadeva spu??a, da je zelo hitro prazna. Ponovi vaje.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za koliko cekinov si se pa zmenil na kolo? :)

Nikakor ni bilo poceni, no sicer pa pa? dvodelne original BBS 18-pal?ne, kar si predstavljam da ni ravno majhen zalogaj za mojstra.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ko na predzadnji dan dopusta najprej sanja? slu?bo in med sprehodom do najbli?je trgovine sre?a? sodelavca, ?eljnega pogovora, zgolj zato ker smo... sodelavci...

 

Res lepo; jutro+Lakota... Pogovor ne spada sem....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob?asno, npr. danes ugotavljam, da tako velike hi?e (vi bi rekli bajte) ni fajn met, ker je pri njej stalno nekaj za postorit. Aktualno je barvanje lesenih ograj; projekt velikih razse?nosti.  :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako se kolesarjenje spremi iz u?itka v ?isto bedo - pa tako veselo sem za?el in precej bolj klavrno vse skupaj kon?al, da po moje kolesa ne prvle?em na plano vsaj do septembra.

 

V glavnem, kaj vse se lahko zgodi v 21km

 

1. Peljem po kolesarski stezi med obvoznico in bloki na litostrojski, kjer nekaj gradijo in je gradbi??e zavarovano s panelnimi ograjami. No bile so tudi navadne ?i?nate ograje malce naprej na katere je nadebudni izvajalec del obesil neke plahte z reklamami. Vse lepo in prav saj plahta ne ovira nikogar, ker visi ob ograji... ampak, ravno takrat zapiha veter in ker plahta ni bil pripeta na tleh se naenkrat dvigne pod kot 90 stopinj nad kolesarsko pot. To je bilo tako nenadoma, da sem lahko samo obrnil glavo in me je rob direktno v?gal ?ez o?i, da so o?ala, kar zletela z glave na tla. Sre?a mene ni zadegalo v isti smeri, ampak ni dosti manjkalo.

2. Na Je?ici, naenkrat prazna zadnja guma.. fuck... sence nikjer, ura 12 jaz pa menjavam gumo na 30+ stopinjah. Pregledam pla??, zunaj, znotraj in ne najdem ni?. Prvi? uporabim tudi priro?no pumpo ampak je tako zani?, da sem jedva spravil notri 1,2 bara zraven pa ?vical kot konj na kasa?kih dirkah.

3. Poi??em na AMZS aplikaciji najbli?jo bencinsko, ki je na Dunajski cca 3 km stran in po?asi naprej ter pazim vsako izboklino, da ne bi s feltno tolkel po tleh. Pridem do pumpe... pa da jim jebem mater... zaprta, ker prenavljajo. Ok sre?a je naslednja 500 metrov stran.

4. Ker sem videl, da je to en tistih dni, da bolj?, da neham se odpravim nazaj in na Hubadovi ulici se lepo dr?im desnega roba ceste, ko kar naenkrat avto, ki pripelje nasproti zavije direktno vame. Bremzam se umikam in malo je manjkalo, da se ne zvrnem ?ez rob na plo?nik. Fuck, ena stara baba, globoko v sedemdesetih, je imela vhod na dvori??e svoje hi?e na desni strani in ker je seveda vozila 40 tonski ?leper je rabla oreng ajn?lag. Po?teno sem zaklel in namest, da bi se baba potuhnila in zavila k sebi domov, je za?ela ropotat in nekaj pametovat. Jo vpra?am, zakaj me je hotela povozit, ona pa meni nazaj: "ja kako naj pa notri zapeljem, a?". Ma da ti pamet stane in res ne ve? kaj bi rekel. Sem sam ?e izjavil, "da tako, da ne zbije? nobenega" in se odpeljal, ker ?e bi samo ?e eno zinla, pa res ne vem ve? kako bi se lahko obvladal. Se res ne ?udim, da vsake tolk kako zluftajo.

5. Cca 500m pred domom, drugi? spusti guma in to ista, tako da na koncu sem ?el ?e malo pe? in preklinjal dan, ko sem se vsedel na kolo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako se kolesarjenje spremi iz u?itka v ?isto bedo - pa tako veselo sem za?el in precej bolj klavrno vse skupaj kon?al, da po moje kolesa ne prvle?em na plano vsaj do septembra.

 

V glavnem, kaj vse se lahko zgodi v 21km

 

1. Peljem po kolesarski stezi med obvoznico in bloki na litostrojski, kjer nekaj gradijo in je gradbi??e zavarovano s panelnimi ograjami. No bile so tudi navadne ?i?nate ograje malce naprej na katere je nadebudni izvajalec del obesil neke plahte z reklamami. Vse lepo in prav saj plahta ne ovira nikogar, ker visi ob ograji... ampak, ravno takrat zapiha veter in ker plahta ni bil pripeta na tleh se naenkrat dvigne pod kot 90 stopinj nad kolesarsko pot. To je bilo tako nenadoma, da sem lahko samo obrnil glavo in me je rob direktno v?gal ?ez o?i, da so o?ala, kar zletela z glave na tla. Sre?a mene ni zadegalo v isti smeri, ampak ni dosti manjkalo.

2. Na Je?ici, naenkrat prazna zadnja guma.. fuck... sence nikjer, ura 12 jaz pa menjavam gumo na 30+ stopinjah. Pregledam pla??, zunaj, znotraj in ne najdem ni?. Prvi? uporabim tudi priro?no pumpo ampak je tako zani?, da sem jedva spravil notri 1,2 bara zraven pa ?vical kot konj na kasa?kih dirkah.

3. Poi??em na AMZS aplikaciji najbli?jo bencinsko, ki je na Dunajski cca 3 km stran in po?asi naprej ter pazim vsako izboklino, da ne bi s feltno tolkel po tleh. Pridem do pumpe... pa da jim jebem mater... zaprta, ker prenavljajo. Ok sre?a je naslednja 500 metrov stran.

4. Ker sem videl, da je to en tistih dni, da bolj?, da neham se odpravim nazaj in na Hubadovi ulici se lepo dr?im desnega roba ceste, ko kar naenkrat avto, ki pripelje nasproti zavije direktno vame. Bremzam se umikam in malo je manjkalo, da se ne zvrnem ?ez rob na plo?nik. Fuck, ena stara baba, globoko v sedemdesetih, je imela vhod na dvori??e svoje hi?e na desni strani in ker je seveda vozila 40 tonski ?leper je rabla oreng ajn?lag. Po?teno sem zaklel in namest, da bi se baba potuhnila in zavila k sebi domov, je za?ela ropotat in nekaj pametovat. Jo vpra?am, zakaj me je hotela povozit, ona pa meni nazaj: "ja kako naj pa notri zapeljem, a?". Ma da ti pamet stane in res ne ve? kaj bi rekel. Sem sam ?e izjavil, "da tako, da ne zbije? nobenega" in se odpeljal, ker ?e bi samo ?e eno zinla, pa res ne vem ve? kako bi se lahko obvladal. Se res ne ?udim, da vsake tolk kako zluftajo.

5. Cca 500m pred domom, drugi? spusti guma in to ista, tako da na koncu sem ?el ?e malo pe? in preklinjal dan, ko sem se vsedel na kolo.

Poznam take dneve... Jaz sem bil par dni ornk tecen,ker se mi ni ni? poklopilo na bajku... V?eraj?nja 120km (2200visincev ) z mtb , ki je hkrati moja najdalj?a mtb vo?nja , je stvari postavila na svoje mesto :) bo? videl; tudi tvoja naslednja tura bo top.

 

Sicer pa, k omenjas pumpo; ne sparat na pumpi, je fajn dat 10eur ve? in biti med drugim pozoren na to,da pumpa v Obe smeri, torej tudi ko vleces rocaj pumpe.... Je 1x hitreje napumpano.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa, k omenjas pumpo; ne sparat na pumpi, je fajn dat 10eur ve?

Jaz sicer namesto pumpe vozim s seboj dve 25gramski  co2 kartu?i.

Pri pumpicah ti pa priporo?am tak?no, ki ima v sredini spravljeno gibljivo cevko ki namontirana prepre?uje da bi pri preve? intenzivnem  pumpanju lomil ventil. Tako bi, Boss, tvoja brutalna mo? pri?la bolj do izraza. 

 

Edit: eto jaz imam takole: https://ride.lezyne.com/collections/hand-pumps/products/1-mp-alldr-v2m04

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako sem jezen, da sem kolo samo vrgel v avto in ga bom v ponedeljek peljal na servis. Sploh se no?em z njim ukvarjat, naj zamenjajo tam zra?nico, pla??, pa ?e bremze, pa prestave pa .... ma skratka vse, al ga naj pa kr obdr?ijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako sem jezen, da sem kolo samo vrgel v avto in ga bom v ponedeljek peljal na servis. Sploh se no?em z njim ukvarjat, naj zamenjajo tam zra?nico, pla??, pa ?e bremze, pa prestave pa .... ma skratka vse, al ga naj pa kr obdr?ijo.

Uff, dobr je, sem se ?e mal pomiril, ampak kolo je ?e v avtu in gre vseeno na servis...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Use j to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni čist jasn. Mrbit zato k sm kmet an s hribu doma... Al pei zato k je pozna ura...   Ko je Orban začel postavljati ograjo, so šli vsi v luft. Pred volitvam so vsi strašili, da se Janša zgleduje po Orbanu in da bo tudi on postavil ograjo in bomo zarešetkani... Potem je Cerar začel postavljati ograjo, pa je nekako šlo skozi...  Nato je Golob začel umikati ograjo in nihče ni protestiral. Vsi pa imate toliko za povedat čez ilegalce, ki zdaj toliko lažje prehajajo mejo... In zdaj se zdi, kot da so Avstrijci in Italijani krivi za napačne odločitve naše vlade oz. za napačne odločitve Slovencev na volitvah... In zdi se, da so severni in zahodni sosedje krivi, ker nas povezujejo z Balkanom, kamor smo sami prodali paradne konje našega gospodarstva... In zdaj so oni tisti tagrdi, ki bi Schengensko mejo potegnili severno in zahodno od Slovenije in nas tako priključili k Balkanu. Da bi pa naši politiki od Hrvaške zahtevali čuvanje Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi naši politiki Hrvatom zagrozili, da bodo spet uvedli Schengensko mejo na meji med Slovenijo in Hrvaško, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi pa naši politiki še podaljšali ograjo od meje z Madžarsko do Jadrana in naj imajo Hrvati ilegalce, če ne znajo čuvat Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride.   Mah, kaj, itak bo na koncu Janša kriv za vse. Kot vedno...
    • Seveda so dragi, posledično pa ravno zaradi visokih cen novih vozil, ki so napihnjene ravno zaradi forsiranja električnih, ki se z visoko ceno nikakor ne morejo uveljavit pri večjem številu kupcev....  Za enako ceno bi se pa lahko prodalo več električnih vozil le več polnilnic še rabimo in 30% večjo kapaciteto baterije in bi se mogoče izšlo..... 🤔
    • Pushing, lizing, krediti... 
    • Tako kot si napisal, CX5 s polno opremo je cca. 47k, nova M6 v npr. PHEV verziji bi bila sigurno čez 50k, glede na to da se CX60 povzpne do 65k. Adijo cena. Tudi sam si je kot zaprišeni oboževalec ne bi kupil za ta denar, edino o rabljeni bi lahko razmišljal.
    • U ja, še mal pa boš tudi ti na Krku nogice namakal 😂
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.