Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Kolega, ki se bavi ljubiteljsko z vede?evanjem o vremenu mi je namignil, da naj bi prava zima z obilico snega in mraza nastopila takoj po novem letu. Trajalo naj bi tak?no vreme skoraj cel januar. Bomo videli...

Nekaj takega pravi tudi pratika. Je ne spremljam, ampak sem prebral to novico zaradi pompoznega naslova v internet novicah...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega, ki se bavi ljubiteljsko z vede?evanjem o vremenu mi je namignil, da naj bi prava zima z obilico snega in mraza nastopila takoj po novem letu. Trajalo naj bi tak?no vreme skoraj cel januar. Bomo videli...

Ja baje, da bo celo obala zamrznila. :hudicek:

 

Ti bo? pa glavni car, ker ima?, kot edini primorc, zimske gume.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja baje, da bo celo obala zamrznila. :hudicek:

 

Ti bo? pa glavni car, ker ima?, kot edini primorc, zimske gume.

mislim, da jih ima tudi gelipter ;)  :rolleyes:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja baje, da bo celo obala zamrznila. :hudicek:

 

Ti bo? pa glavni car, ker ima?, kot edini primorc, zimske gume.

Tudi ?e ne bo snega, zimsko opremo oziroma gume mora? po zakonu imeti. Pika.

In jaz se tega dr?im, ?etudi hodi folk tukaj na obali v kratkih rokavih. Red je red.

Ena o primorskih voznikih.

Znano je, da ve?ina res nima zimskih gum, ali pa, kar je ?e bolj ?udno, jih imajo na avtu montirane kar celo leto. Sicer mi ta politika ni jasna, ker itak ve?ina, ki prakticira to politiko ne zapusti varnega obalnega podro?ja pozimi niti enkrat, za poleti so pa take gume itak polom. Zakaj nimajo celo leto letnih??

Ok, pustimo jim veselje.

Druga vrsta pa ima celo leto letne gume in pozimi vr?ejo v prtlja?nik verige. Seveda, v ve?ini primerov so od kakih prej?njih avtov in niti pribli?no ne pa?ejo na trenutno dimenzijo gum.

No,da nadaljujem. Sin je prej?nji ?etrtek, ko je sne?ilo, ?elel priti domov z prevozi.

Pa mu ustavi prijazen starej?i par(ko re?em starej?i to tudi v resnici je, to niso ljudje mojih let :) lepo poberejo njega in ?e eno gospodi?no. In grejo proti avtocesti. In glej ga zlomka, ?e prej jih dajo na stran policaji in jih pobarajo, da poka?ejo zimsko opremo. "Ni problema", re?e mo?akar"takoj vam jo poka?em. Imam verige".

Res poka?e verige, ki niso imele veze z gumami na avtu.

"No,gospod,kam ste mislili to natakniti, ?e smem vpra?ati?"

Valjda jih niso pustili naprej. Odlo?ili so "prevozna sopotnika" in znajdita se, kot vesta in znata. Niso smeli naprej.

Edino pravilno. Prvi? sem sli?al za tako preverjanje.Tega bi moralo bit ve? in bi bil ve?ji red ob sne?enju po avtocestah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem za vas Primorce, ?e ne greste vzhodno od ?rnega kala ne rabite zimske opreme - ne verig in ne gum.

 

Jaz bi kaznoval v obe smeri ampak smiselno... Temperature kjer ?e lahko zmrzuje. Nima? opreme - kazen. ?e ?e sne?i kazen x2, ?e obti?i? kazen x5, ?e naredi? nesre?o zaradi tega kazen x20.

Za poleti enako - +20 stopinj po 30 marcu. Nima? letnih ali celoletnih gum kazen. ?e de?uje kazen x2, ?e naredi? nesre?o kazen x20.

 

Takoj bi bil red.

 

 

Moje osebno mnenje je celo tako, da z letnimi v snegu si manj nevaren za te?ko nesre?o, kot pa z zimaki na recimo na +50 stopinj pregretem zlizanem istrskem asfaltu, kjer je recimo ravnokar za?elo de?evati po recimo treh tednih su?e. Upam, da ne rabim razlagat zakaj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V ?etrtek, 2.1., kolovratil po Diva?i.

 

No, to ni za jamrat. Za pojamrat je razlog, zakaj sem bil v Diva?i.

 

Sem pa sestri lepo razlo?il, da njen Ford ne bo ve? delal tehni?ni pregled pri nas. Do novega leta 2021 gre od hi?e. ?e ne druga?e, mu pa pri nas na vrhu hriba spustim ro?no zavoro in bo sam ?el od hi?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?etrtek, 2.1., kolovratil po Diva?i.

 

No, to ni za jamrat. Za pojamrat je razlog, zakaj sem bil v Diva?i.

 

Sem pa sestri lepo razlo?il, da njen Ford ne bo ve? delal tehni?ni pregled pri nas. Do novega leta 2021 gre od hi?e. ?e ne druga?e, mu pa pri nas na vrhu hriba spustim ro?no zavoro in bo sam ?el od hi?e...

Kaj ta ford je avto za mazohiste? ?e ni? drugega, te uspe iztrgati iz toplega domeka, da malo razi??e? zanimive kraje po Sloveniji. Tudi to je nekaj, da postori? za svoje zdravje. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff....jebemliga..jutri imam za peljat Mazdo na servis za ta ogledala se ne zaprejo in odprejo do konca ..garancija ...danes probam in vse deluje ok ...lepo se odpirajo in zapirajo..kako dokazati..?e zdaj deluje..ok.

Bom probal...zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff....jebemliga..jutri imam za peljat Mazdo na servis za ta ogledala se ne zaprejo in odprejo do konca ..garancija ...danes probam in vse deluje ok ...lepo se odpirajo in zapirajo..kako dokazati..?e zdaj deluje..ok.

Bom probal...zoom zoom lp

Tako je bilo tudi pri mojem. Ti samo pojdi na servis. Bodo ?e vedeli, zakaj se gre, ker poznajo problem s temi ogledali oz. mehanizmi. Bo? pa bil kak dan brez avta. Najprej morajo seveda del naro?iti, ker ga jasno nimajo na zalogi, kot nimajo skoraj ni?esar.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to vem sem bil ?e v petek ..pa gospoda iz Mazda servisa ni bilo...DOPUST..nih?e ga ne zamenjuje...zanimivoooo...so rekli pridite v ponedeljek..noro..kje smooo..zdaj se bojo ?e zajebavali ..P.M.se malo bo treba v BTC .g Majesu vozit. .servis lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff....jebemliga..jutri imam za peljat Mazdo na servis za ta ogledala se ne zaprejo in odprejo do konca ..garancija ...danes probam in vse deluje ok ...lepo se odpirajo in zapirajo..kako dokazati..?e zdaj deluje..ok.

Bom probal...zoom zoom lp

 

Saj vedo za to... Meni je Majes preventivno ustimal kar oba... obcasno se zatikalo le na voznikovi strani... Je pa ta problem menda ze od prve generacije CX-5...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ta ford je avto za mazohiste?

Jah, saj prvih 150.000 km ne naredil brez te?av. Naslednjih 30.000 pa ve? na avtovleki kot na cesti... V glavnem podvozje: vsi kolesni le?aji so ?e zamenjani, tri vzmeti tudi, vsi amortizerji, za zavorne cilindre ne vem, a so ?isto vsi ali so "samo" glavni in trije kolesni, zamenjan je tudi alternator (prvi ?e v garanciji, drugi pred nekaj leti), kljuka vrat na desni strani, kon?niki so pa itak potro?ni material - vsaki?, ko nalijem Vitrex, peljem ?e k optiku, da zamenja kak?en kon?nik in naredi optiko podvozja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater... spet bo treba menjat prednjo sipo :huh:  ... Na LJ obvoznici sem zaslisal kamencek, pa niti ni bilo tako glasno... cez kaksen kilometer ali dva pa se je kar naenkrat naredila crta od levega roba ...  :blink:  :angry2:

 

cx-5_prednja_sipa_23C4A798.png

 

cx-5_prednja_sipa_23C4A779.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet? A ti je ?e kak?na prej po?ila na CX-5?

Lani maja, ko sem se peljal na NT konferenco v Portoroz ;) ... Takrat je kamera celo ujela kamencek ...

 

post-10-0-02967100-1578408009_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.