Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 10 minutami je Boss napisal:

Hmmm, a maš alibi? Sej ne da bi ga rabil, ampak preveč jih je že po stopnicah padlo. 😜

 

Resno, čimhitrejše okrevanje želim.

 

Da ni to zarad tistih 10cm 😝

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

Hmmm, a maš alibi? Sej ne da bi ga rabil, ampak preveč jih je že po stopnicah padlo. 😜

 

Resno, čimhitrejše okrevanje želim.

Ja roka je šla res na stopnicah,za nogo je pa kriv nož,nož od mesoreznice.......:nevem:

pred 3 urami je Deeyan napisal:

 

Da ni to zarad tistih 10cm 😝

Je pa res,da zaradi tistih pravih 10cm gre lažje v M CX30....😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

Haha, prenos misli... sem že imel napisano... "no glej kaj dela 10cm" pa se mi je zdelo preveč provokativno in sem zbrisal. 😂

Nič zamere,brez skrbi,sem vedrega duha s smislom za humor z razliko od nekaterih tukaj,ki so takoj auf,ko se kaj podobnega napiše.....😀👍

  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od uvoza na AC šmarje sap do izvoza LJ dolgi most (kar je 15,7 km glede na google maps) sem se po level pasu vozil za enim reno senikom, ki se je peljal 120kmh ne glede na tunele/vijadukte/zmanjšanje hitrosti na razcepu. Najhujše pa je to, da se ni niti približno umaknil na desni pas kljub prostoru, ki ga je imel. Sepravi lepo po levi tempomat in gremoooo.

 

Me zanima, kaj bi porekli na policiji, če bi dobili tak videjo iz mojega dashcama... Verjetno bi bil kriv jaz, ker bom posnetek delil izven okvira moje osebne rabe :glare: narobe svet

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je NevLado napisal:

Od uvoza na AC šmarje sap do izvoza LJ dolgi most (kar je 15,7 km glede na google maps) sem se po level pasu vozil za enim reno senikom, ki se je peljal 120kmh ne glede na tunele/vijadukte/zmanjšanje hitrosti na razcepu. Najhujše pa je to, da se ni niti približno umaknil na desni pas kljub prostoru, ki ga je imel. Sepravi lepo po levi tempomat in gremoooo.

 

Me zanima, kaj bi porekli na policiji, če bi dobili tak videjo iz mojega dashcama... Verjetno bi bil kriv jaz, ker bom posnetek delil izven okvira moje osebne rabe :glare: narobe svet

 

Kaj bi na policiji naredili? Tebi bi napisali plačilni nalog za preveliko hitrost, saj bi se na posnetku videlo, da ne zmanjšuješ tam, kjer je omejitev na 100 km/h ali manj... Bi rad še kaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Slivka napisal:

 

Kaj bi na policiji naredili? Tebi bi napisali plačilni nalog za preveliko hitrost, saj bi se na posnetku videlo, da ne zmanjšuješ tam, kjer je omejitev na 100 km/h ali manj... Bi rad še kaj?

Na dashcamu ni zapisane hitrosti vožnje: so samo jasno vidne rdeče table z omejitvijo, ki ob preveliki hitrosti utripajo. In pa radar na Malencah. Ampak umik na desni pas, ko je "konec prehitevanja"?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko je dolg predor, se točno ve. Iz posnetka se vidi, koliko časa si vozil skozenj. Ta dva podatka sta dovolj, da se ugotovi hitrost...

 

Če je možakar vozil vsaj 20 km nad omejitvijo - zakaj bi se umikal? Mogoče zato, da bi ti vozil 30 km/h nad omejitvijo?

 

Mislim, jezit se na nekoga, ki ne spoštuje cestnoprometne predpise med tem, ko jih kršiš sam... Ne vem, no...

 

Konec koncev pa, ja, ti dam prav. Saj ni več Janša in diktatura, zdaj je Svoboda...

  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Umakneš se zato ker je to vljudno in strpno dejanje. Če je pa nekdo egoistično govedo pa pač tera po svoje in mu je vseeno za vse druge udeležence. Vozni pas je vozni, prehitevalni pa le za prehitevanja in tukaj so hitrosti irelevantne, ker niso ne AC šerifi ne prometni policaji in še najmanj Cobra 11.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se zgodi, prižgala se je lučka za rezervo. In ker napovedujejo podražitev, vzamem še dve kanti po 25 litrov. Natankam, pridem na blagajno in me je kar posedlo: par centov manj kot 182€. Pa pred podražitvijo...

 

Mislim, da se mi bo kmalu utrgalo in bom od blodenj začel kar plesat po črpalki...

 

In očitno je Golob vedel, kaj je govoril, samo jaz ga nisem dobro razumel...

  • Zmeden 2
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 10. 2022 ob 17:31 je Janez007 napisal:

Doma imam/sem imel nekaj nizkocenovnih in nekaj "profi" orodij.

 

Interdiskontov (Starke) 50 l kompresor za 100 € mi dela brez težav že 18 let, njihov kotni brusilnik in vrtalnik še danes nočeta crknit (pa sem z njima sezidal hišo), pa še ene krtačke sem dobil zraven. 😀

 

Nakup manjšega udarnega kladiva Bosch je bil 👍, z njim sem seštemal pol kanalov za elektriko in še kaj. Na koncu je začelo zafrkavati stikalo (prah), pa sem mu iz hvaležnosti kupil novega in spet dela kot urca. Iz iste profi serije sem nabavil tudi navadni vrtalnik, vendar nimam občutka, da je profi.

 

Potem je tukaj še Robi zajeralna žaga iz Mercaror tehnike, za plačan denar cca 170€ in uporabo 1x na leto za kaj odžagat je OK, vendar 3 nivoje pod DeWalt ali Bosch.

 

Makita el. motorka je OK, ima pa na koncu preveč oster meč in veriga rada izpade. Nekateri zamenjajo meč z drugo znamko in je potem OK.

 

Hoferjev visokotlačni čistilnik za 99€ je za denar in 3 letno garancijo OK, ga pa že dolgo zafrkava nek ventil in ko se malo segreje, dela nonstop in ga je treba ugašat na stikalo. Ko zamenjam gume in jih operem, ga nesem reklamirat.

 

Honda bencinska kosilnica je bila zelo draga, ampak vredna vsakega centa. Prej bo izgleda pregnil pleh, kot da bo začel nagajat motor - v 90% se zažene s prvim potegom, tudi spomladi. Tudi ostali deli so še celi, narejeni iz zelo kakovostnih materialov. Oče je medtem kupil že 2 cenejši in obe sta mu začeli po nekaj letih razpadati. Honda očitno da nekaj na kakovost. 🙂

 

IMG_20221002_170603.jpg

IMG_20221002_170714.jpg

IMG_20221002_170806 (1).jpg

IMG_20221002_171054.jpg

IMG_20221002_171101.jpg

Pri kosilnici je Hondin motor ostalo je verjetno McCulloch. Vsaj pri moji je. 13 let je že stara pa še vse špila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bil službeno v Hrpeljah in ko sem opravil opravilo sem se odpeljal z službenim 4x4 na rob naselja v gozd pojesti sendvič. Jem in kar naenkrat mimo mene skupina cca 10 tih pakistancev mimo avta. Eden me je celo pozdravil, jaz nazaj in šli naprej. Ko pojem pa se zapeljem cca 200m nazaj in jih spet vidim tam na potki, kako neki čakajo....

 

Zanimivo sploh se nič ne bojijo. Kolega miličnik pravi, da jih vsak dan primejo po več 10..... Tega se ne da preprečiti.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po idealnem dnevu dopusta, izkoriščen v gorah nad Trento, zdaj čakamo zaradi prometne nezgode pri Jesenicah. :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Z M A J napisal:

Po idealnem dnevu dopusta, izkoriščen v gorah nad Trento, zdaj čakamo zaradi prometne nezgode pri Jesenicah. :(

Jaz pa zjutraj po polžje v službo zaradi nesreče pred Brodom, seveda na koncu tudi zamudil v službo.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Slivka napisal:

Danes imam sicer neke krasne opravke, a moram v Ljubljano. Ob misli na vso tisto gužvo in živčen narod na semaforjih me že zdaj driska preganja...

Ena al pa dve tabletki za živce pa se ne boš več sekiral za drisko.... 😊😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • in to se je zgodilo v demokraciji. pa ne katerikoli demokraciji. v Nemški Demokraciji!
    • @Agerg; probaj s tem, to sem dobil na H forumu -> Frenk ,Šmartno ob Paki, 041 804 988
    • Sicer stara tema, a še moja izkušnja s tem Tertinekom.   Najprej, na avtomobilu je bilo potrebno popravilo gibljive cevi pri izpušnem sistemu, urejeno kot potrebno, le pri posegu je očitno bil odlomljen kar zajeten del plastike pri sprednjem odbijaču, ki se več ne drži ogrodja in vsake toliko podrsava po tleh, ampak prav, to lahko sam nekako zalepim nazaj.   Kot drugo, zaradi okoliščin spet odšel v to delavnico, bolniška domačega mehanika ter bližina servisa, za zamenjavo obeh prednjih končnikov kot so ugotovili na preventivnem tehničnem pregledu, avtomobil pred posegom posegom popolnoma izpraven, razen končnikov seveda, v zameno dobim avtomobil brez delujočega ABS sistema, brez delujoče samodejne ročne zavore, brez delujočega merilca hitrosti, brez delujočega radijskega sprejemnika, prav tako ne deluje potovalni računalnik, ki ne beleži več ničesar, niti motor več ne deluje s polno močjo, saj računalnik več ne regulira vseh procesov, ker so pri servisnem delu očitno nekje prekinili tokokrog oz. povezavo z računalnikom.   Avtomobil je neizpraven, ne morem ga ne registrirati niti zavarovati, niti prodati, odpeljem ga kvečjemu lahko le še na smetišče, vse to zaradi menjave sprednjih končnikov, pooblaščen servis ocenjuje ceno popravila na več kot je vrednost avtomobila, skratka, vozilo je po dveh posegih v tej mehanični delavnici le še za odpad.   Močno odsvetujem.
    • Tole bi pa res rabil razlago, ker potem je podrt kompleten smisel tako silike v zmesi kot mehkejše gume, kot lamel, ki se premikajo zato, da nastavijo rob in zarežežejo v sneg.   Gume, ki se počasi vrtijo veliko bolj drsijo kot guma, ki se vrti hitro, da sneg odnese iz rež. Kolk guma boljš prime od določene hitrosti naprej, ko zmeče sneg iz zarez in kolk slabše, ko se sneg nabira na obodu in je centrifugalne sile premalo, da bi ga odneslo iz rež.     Če bi tvoja razlaga veljala potem bi se lahko vozil, le do določene hitrosti, ko sneg še ne zleti iz profila, pri višjih pa ne bi bilo šanse da ostanemo na cesti. Tist model iz Tyre Review pa lahko takoj zapre YT kanal in pozabi na hitro vožnjo in driftanje.   Kaj pa v primerih, ko imamo sneženo podlago, kjer je sneg že toliko zvožen, da se sploh ne nabira več v profilu - a se takrat sploh lahko še premikamo?   V glavnem, za zimsko je pomembno, da je mehka tudi pri nizkih temperaturah in da lahko lamele ter tele male zareze na njih delujejo kot krempeljci, ki se zarežejo v sneg in preprečujejo, da guma zdrsne. Velike zareze v profilu same gume pa so zato, da sneg čimprej zapusti sam profil gume in da se ne nabira na njej.        
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.