Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Mazda gangsterji, a niso zapori v državi že zdaj prenapolnjeni, menda se ne boste še vi pridružili s temi zverinskimi prekoračitvami omejitev hitrosti? :))))

  • Všeč 1
  • Haha 4

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje ti je pa uspelo dobiti RAV-4 hibrid? VIP (Veze In Poznanstva)? Predvidevam, da je slo za testno :) ... Jaz sem se sicer prijavil za testno voznjo na Toyotini strani... pa so me klicali, naj sporocim, pri katerem trgovcu bi zelel prevzeti... sem se potem odlocil za Kranj (Lovse)... pa me klice od tam, da bo tezka, ker jih nimajo za testne voznje ... In tako je RAV4 izpadla iz mojega seznama ob menjavi avtomobila... tako kot Hyundai (Ioniq 5) in Kia (EV6) :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:

Kje ti je pa uspelo dobiti RAV-4 hibrid? VIP (Veze In Poznanstva)? Predvidevam, da je slo za testno :) ... Jaz sem se sicer prijavil za testno voznjo na Toyotini strani... pa so me klicali, naj sporocim, pri katerem trgovcu bi zelel prevzeti... sem se potem odlocil za Kranj (Lovse)... pa me klice od tam, da bo tezka, ker jih nimajo za testne voznje ... In tako je RAV4 izpadla iz mojega seznama ob menjavi avtomobila... tako kot Hyundai (Ioniq 5) in Kia (EV6) :D ... 

Pokliči Toyota center BTC, jaz imam z njimi top izkušnje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se sploh nisem potem ubadal dalje ... Ob prijavi na testno voznjo sem izbral Toyota center Ljubljana in Lovse Kranj... in me klicejo iz Toyote, da naj se odlocim za enega in bodo posredovali. Ker mi je Kranj bolj od rok (po km je podobno, le v Kranj pridem trikrat prej, kot v Ljubljano) ... sem se odlocil za Lovseta, ker sem pri njih ze dobil pred parimi leti Priusa na test ... od Toyota Centra Ljubljana pa CH-R ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je SpEkTr napisal:

Suma sumarum je pa koliko potem na koncu ? 3 jurčke je dovolj?

 

Ja, ravno nekaj takega je moralo biti.

 

pred 19 minutami je Jest napisal:

Kje ti je pa uspelo dobiti RAV-4 hibrid? VIP (Veze In Poznanstva)?

 

Ne, to je pa kar lepo prvi avto v gospodinjstvu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Jest napisal:

Se sploh nisem potem ubadal dalje ... Ob prijavi na testno voznjo sem izbral Toyota center Ljubljana in Lovse Kranj... in me klicejo iz Toyote, da naj se odlocim za enega in bodo posredovali. Ker mi je Kranj bolj od rok (po km je podobno, le v Kranj pridem trikrat prej, kot v Ljubljano) ... sem se odlocil za Lovseta, ker sem pri njih ze dobil pred parimi leti Priusa na test ... od Toyota Centra Ljubljana pa CH-R ... 

Razumem. Ampak če imaš res željo probat, ti svetujem da probaš še enkrat v BTC :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je ze prepozno :P ... Mogoce spet cez ene 5 let :P...

 

Sem pa prisel do spoznanja, da se v Sloveniji drugace, kot preko V.I.P. ocitno ne da normalno na test dobiti avtomobila ... Pred petimi leti ni bilo problema dobiti Priusa in CH-R brez kaksne "veze" ... Kar sem kasneje lahko testiral, je bilo pa vse malo preko kaksnega poznanstva ...  

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Jest napisal:

Je ze prepozno :P ... Mogoce spet cez ene 5 let :P...

 

Sem pa prisel do spoznanja, da se v Sloveniji drugace, kot preko V.I.P. ocitno ne da normalno na test dobiti avtomobila ... Pred petimi leti ni bilo problema dobiti Priusa in CH-R brez kaksne "veze" ... Kar sem kasneje lahko testiral, je bilo pa vse malo preko kaksnega poznanstva ...  

 

 

 

A SI NABAVU CX-60???? :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nic še nisem nabavil :P ... Še vedno se vozim s CX-5 :D ... še nekaj časa ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je dvorjan napisal:

Zdaj bomo mi hodili k @Jest na testne vožnje, ne on k nam. 😃

Po moje bo edina tu na forumu, če jo bo res kupil. Za ta denar je jaz  ne bi nikoli kupil. Ni vredna

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

40 minutes ago, dvorjan said:

 

Ja, ravno nekaj takega je moralo biti.

 

 

Ne, to je pa kar lepo prvi avto v gospodinjstvu.

 

Kako si pa sicer zadovoljen z RAV4? A to je 2.5 motor + dobre 4khw baterija? Ti uspe dosti časa voziti na električen način? Meni se to dopade, da ni tega vtikavanja kablov :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je dvorjan napisal:

Zdaj bomo mi hodili k @Jest na testne vožnje, ne on k nam. 😃

 

 

Sej jest se nikoli nisem hodil "k vam" na testne voznje... samo k prodajalcem :P ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je SpEkTr napisal:

 

Kako si pa sicer zadovoljen z RAV4? A to je 2.5 motor + dobre 4khw baterija? Ti uspe dosti časa voziti na električen način? Meni se to dopade, da ni tega vtikavanja kablov :)

Ja, samopolnilni hibrid je.

 

Torej 2.5 bencinar + majhna 1,6 kWh baterija + CVT menjalnik. Vse dela samodejno ...

 

Na elektriko lahko vozi do nekje 2 km po ravnem, pa pač povsod, kjer gre navzdol. 😃

Preklapljanje med pogonoma je precej nežno, če se ravno ne zgodi "kick-down".

 

V glavnem največ časa na elektriko preživi v mestni vožnji in pri nizkih hitrostih, takrat ti tudi največ privarčuje. Ob ne preveč zahtevnih speljevanjih tudi speljuje na elektriko. Po avtocesti pa razen spuščanja plina pred kakšnimi tuneli in območjih z deli na cesti ves čas deluje bencinski motor, se pa na instrumentih vidi, da mu pomaga še električni. Sicer pa se lahko kratek čas tudi 100-110 km/h pelje na elektriko.

 

Mene, ki rad hitreje vozim, občasno jezi CVT menjalnik, ker se pač motor dere, ko želiš nekaj več od njega, ob normalni vožnji pa tega sploh ne opaziš (mogoče kakšno hitro vključevanje na AC in/ali odločno prehitevanje).

 

Je pa velik plus nizka poraba, ki je na letni ravni 5,9l/100 km (po računalniku, ki je precej natančen), kar se mi zdi odlično za tako "kravo od avta", ki čez palec 80 % kilometrov še vedno naredi po avtocesti.

 

Za razliko od večine drugih proizvajalcev ima celo gumb, s katerim mu vsiliš "EV mode", če je le dovolj polna baterija. To mi je recimo prišlo prav pri plezanju po grških makadamih - na poti do plaže (navzdol) se je lepo napolnil, nazaj (gor) pa počasi in na elektriko.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na fertig utrujen in neprespan na delovnem mestu. Sicer bi razlog sodil glih v obratno temo, ampak nima veze. :))

  • Začuden 1
  • Zmeden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.