Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Jest napisal:

Ne more biti na obali vedno vse samo superiorno… Je treba se malo tudi drugim privoscit ;)

 

image.jpeg

 

Včeraj je bil v Lj čudovit dan. Sem že skoraj bicikel ven zvlekel, ker je bilo res lepo in na soncu celo zelo toplo za ta letni čas. Mi je pa ratalo perilo zunaj posušit, kar mislim, da je bilo tud prvič v življenju za konec decembra.

  • Všeč 3
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Boss napisal:

 

Včeraj je bil v Lj čudovit dan. Sem že skoraj bicikel ven zvlekel, ker je bilo res lepo in na soncu celo zelo toplo za ta letni čas. Mi je pa ratalo perilo zunaj posušit, kar mislim, da je bilo tud prvič v življenju za konec decembra.

To zadnje mi počnemo že zadnjih 14dni👌, če že ni 20 je pa vetrovno in se super suši..... 😊👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Včeraj je bil v Lj čudovit dan. Sem že skoraj bicikel ven zvlekel, ker je bilo res lepo in na soncu celo zelo toplo za ta letni čas. Mi je pa ratalo perilo zunaj posušit, kar mislim, da je bilo tud prvič v življenju za konec decembra.

Perilo se tudi pri temperaturah pod minus zelo dobro suši (sublimacija). 🙂

 

https://skandal24.si/lifestyle/ne-susite-perila-v-zaprtih-prostorih/

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V teoriji drži, v praksi pa ne toliko. Problem je to, da ob nizkih temperaturah in relativno vlažnem zraku bi to trajalo predolgo, tudi 2 dni. Vmes pa nase vleče med drugim tudi saje kurišč. Sploh je fino, če maš v bljižini soseda, ki kuri na drva al pa bohnedej na premog, ker v takem primeru je sušanje zunaj no go. Če pa posušiš v slabih štirih urah s pomočjo lahnega vetra, tako kot mi je ratalo včeraj, je pa to terna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

V teoriji drži, v praksi pa ne toliko. Problem je to, da ob nizkih temperaturah in relativno vlažnem zraku bi to trajalo predolgo, tudi 2 dni. Vmes pa nase vleče med drugim tudi saje kurišč. Sploh je fino, če maš v bljižini soseda, ki kuri na drva al pa bohnedej na premog, ker v takem primeru je sušanje zunaj no go. Če pa posušiš v slabih štirih urah s pomočjo lahnega vetra, tako kot mi je ratalo včeraj, je pa to terna.

Pri nas je bila običajno to stalna praksa pozimi, da je pihala vsaj malo burja in se je posušilo perilo dobesedno v parih urah. 

Zadnja leta je pa burja bolj redkost kot praksa in je nastal tudi pri nas problem z sušenjem pozimi. 🙄

  • Všeč 4
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

V teoriji drži, v praksi pa ne toliko. Problem je to, da ob nizkih temperaturah in relativno vlažnem zraku bi to trajalo predolgo, tudi 2 dni. Vmes pa nase vleče med drugim tudi saje kurišč. Sploh je fino, če maš v bljižini soseda, ki kuri na drva al pa bohnedej na premog, ker v takem primeru je sušanje zunaj no go. Če pa posušiš v slabih štirih urah s pomočjo lahnega vetra, tako kot mi je ratalo včeraj, je pa to terna.

V praksi, če je sončen mrzel dan, recimo -5 stopinj + veter, je za sušenje. 👌 V takih pogojih je zrak običajno izredno suh, sploh če ga sonce ogreje za nekaj stopinj.

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prehlad uspešno prenesel v 23, matrwola. :)))))

Hčerka bi rekla, da govorim čez nos, zdaj že kaka 2 tedna, heh

  • Žalosten 2
  • Jezen 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Z M A J napisal:

Prehlad uspešno prenesel v 23, matrwola. :)))))

Hčerka bi rekla, da govorim čez nos, zdaj že kaka 2 tedna, heh

 

Če se pa nič na mirkaš... prehlajen pa okrog po hribih skačeš pa v cerkve hodiš ipd. Doma je treba ostat pa se pocajtat, ni druge, če ne se ti bo to vleklo. Men se je kakih 6-7 let nazaj tak prehlad vlekel skoraj tri mesece. Se nisem in nisem pocajtal, bil pa trmast kot vol (in pameten prav toliko 🤪) pa si nisem hotel vzeti frej kak teden, da se skup spravim. Ampak ... vseeno je lekcija zalegla in je ni bilo potrebno nikoli več kasneje ponavljat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hčerko želim peljat ta wikend na smučišče, pa je snega kurckej; gledam Golte in Roglo. :)

Screenshot_2023-01-06-16-33-15-287_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-01-06-16-36-32-170_com.android.chrome.jpg

  • Všeč 1
  • Žalosten 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 19 urami je Boss napisal:

A si driftal po snegu?

V nadaljevanju dejansko sem, ker mi je izredno padla morala zaradi te poškodbe in sem si daw duška na višji nadmorski višini. :))))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil zelo slabo sliko moje Mazde od Kranjskega redarstva in zanjo hocejo 20€ (s 50% popustom) ... Menda sem divjak, ker sem peljal 9 km/h hitreje, kot je dovoljeno ... 🤪

 

 

image.jpeg

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 2
  • Žalosten 1
  • Jezen 2
  • Ni všeč 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Jest napisal:

Dobil zelo slabo sliko moje Mazde od Kranjskega redarstva in zanjo hocejo 20€ (s 50% popustom) ... Menda sem divjak, ker sem peljal 9 km/h hitreje, kot je dovoljeno ... 🤪

 

 

image.jpeg

Naj te potolažim, sem večji divjak s 12timi kilometri čez 50 in 60€kazni😁

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.