Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Jest pa zaenkrat samo razmisljam, da bimmenjal avto ;) … Sluzba je zaenkrat cisto OK… 

 

Poznam pa prijatelja, ki je pred leti najprej zamenjal sluzbo, potem zeno, posledicno se je preselil… pa potem zamenjal se avto… ;) … in to vse v roku parih mesecev… Lahko da sem uamesal vrstni red… ampak poanta je, da je zamenjal skoraj vse… ;) 

  • Haha 4
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp, povsod so razmere v kurcu. Sam sem se zelo lepo distanciral od vsega, ker sicer lahko šcijem proti vetru ,ampak mi okus lastne scavnice ni lih všeč.

 

Saj dokler se je izpostavilo problem in se je potem ta problem vsaj probalo rešiti, je še nekako šlo. Zdaj pa okolica vse prevečkrat zamahne in reče "tak(o) pač je". 

 

Da se pa generacije menjavajo je pa itak ... Hm... Na nek način boleče. Tudi sam sem ostal brez nekaj sodelavcev "stare garde",od katerih sem se veliko naučil,nadomestili so jih.... Hja... Mulci. Jebat ga. Vedno je bilo tako. 

 

Na koncu sem si rekel, da hodim v sluzbo zgolj in samo zaradi 15ga. In dokler je 15ga lepa vsota , si zlahka mislim svoje .

 

Mogoce me to dela hinavca ,jaz sicer raje pravim da je to samoohranitvi nagon . In raje na sihtu potrpim / se dam na off/si mislim svoje in naredim svoje delo, ter čimprej odidem domov,kjer se življenje šele začne.  

 

Ah Balaševič in njegovi "neki novi klinci ". 

 

Sicer pa , Slivka, upam da ti uspe najti fajn šiht. Pa verjamem da bo vse ok .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Jest napisal:

Jest pa zaenkrat samo razmisljam, da bimmenjal avto ;) … Sluzba je zaenkrat cisto OK… 

 

Poznam pa prijatelja, ki je pred leti najprej zamenjal sluzbo, potem zeno, posledicno se je preselil… pa potem zamenjal se avto… ;) … in to vse v roku parih mesecev… Lahko da sem uamesal vrstni red… ampak poanta je, da je zamenjal skoraj vse… ;) 

Razmišljam,da bi še jaz kaj od tega zamenjal a ne vem še kaj....🤔 Avto imam nov in še to premium,z ženo sem ful zadovoljen,takih ne delajoveč,edino v službo bi nehal godit,ker me že penzija za ekom čaka......:nevem:

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Bini napisal:

Razmišljam,da bi še jaz kaj od tega zamenjal a ne vem še kaj....🤔 Avto imam nov in še to premium,z ženo sem ful zadovoljen,takih ne delajoveč,edino v službo bi nehal godit,ker me že penzija za ekom čaka......:nevem:

Podobno. Imam dva super avta, od tega enega premium, super mlajšo ženo, idealno službo, stanovanje. Naslednji korak, ki ga bom naredil je, da bom šel v penzijo. Potem se šele začne življenje še na bolj polno. Aja, edina želja je en  dober kabriolet za se vozit poleti na plažo. 😊 Kar se tiče vseh  mojih služb pa moram res bit zadovoljen, ker sem imel okoli sebe vedno dobre sodelavce in hkrati super prijatelje. Kaj ne, ko pa so vsi hoteli delati z mano. 😊

Se moram popraviti. Zadnja služba na koncu ni bila več "tista prava", zato sem moral zamenjati. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Scr3am napisal:

Slivka nisi edini. Tudi jaz bom v naslednjih dneh po desetih letih dal odpoved v javnem skretu pa sem imel super plačo. 

Kaj je to super? Greš v realni sektor na super plačo + 2.000 €? :) Si zdravnik družinske medicine? 😂

 

Glede plač v javnem sektorju, predvsem pa predvidenega razmerja 1:7. Meni se to razmerje zdi veliko preveliko. Če je najnižja plača recimo 1.000 € neto, najvišja pa 7.000 €, in človek za vodo, kruh, ogrevanje, obleko, stanovanje mesečno porabi najmanj 900€, potem je zame merodajno primerjati tisto, kar ostane od plače, to je 100/6.100 oziroma 1:61! Torej oseba z minimalno plačo bo lahko svojemu otroku nudila dobrine za 100€, ona z najvišjo plačo pa dobrine za 6.100€. Seveda je ta računica zelo poenostavljena.

 

Druga stvar je, kaj je realni sektor? Imam enega v žlahti, ki ves čas zajebava ljudi okrog sebe, ki delajo v javnem sektorju. Ker kao skoraj nič ne delajo in za to vlečejo dobro plačo. In kaj ta človek dela v "realnem" sektorju? Je zavarovalniški zastopnik, posrednik. In sedaj primerjajte delo Slivke in tega posrednika, ki izpolnjuje formularje in kasira provizijo.🙃

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Razmišljam,da bi še jaz kaj od tega zamenjal a ne vem še kaj....🤔 Avto imam nov in še to premium,z ženo sem ful zadovoljen,takih ne delajoveč,edino v službo bi nehal godit,ker me že penzija za ekom čaka......:nevem:

Me prav zanima kaj to pomeni? Da ko prideš domov, te vedno na mizi čaka toplo kosilo, večerja? Po obedu še mrzlo pivo v dnevni pred TV z nogometno tekmo? Ko se tega naveličaš pa sledi misijonarski položaj v spalnici? 😂

  • Haha 3
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Janez007 napisal:

Me prav zanima kaj to pomeni? Da ko prideš domov, te vedno na mizi čaka toplo kosilo, večerja? Po obedu še mrzlo pivo v dnevni pred TV z nogometno tekmo? Ko se tega naveličaš pa sledi misijonarski položaj v spalnici? 😂

Nadgradnja; mogoče pripelje seboj še best frendico? :)

  • Všeč 1
  • Haha 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 2. 2023 ob 15:59 je Jest napisal:

Jest pa zaenkrat samo razmisljam, da bimmenjal avto ;) … Sluzba je zaenkrat cisto OK… 

 

Poznam pa prijatelja, ki je pred leti najprej zamenjal sluzbo, potem zeno, posledicno se je preselil… pa potem zamenjal se avto… ;) … in to vse v roku parih mesecev… Lahko da sem uamesal vrstni red… ampak poanta je, da je zamenjal skoraj vse… ;) 

Iiin? Sem čakal da boš na koncu napisal da je sedaj manj srečen kot prej :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je AmpeR napisal:

@Alex a te je kaj streslo v Kopru? 4,8

V Sežani kar treslo....

 

POTRESI.ARSO.GOV.SI

  

Jap. So se kar tresle šipe v pisarni. 😬

 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prej sem bil pri eni znani osebi, ki je ekspert za vremenske pojave.... pa vsa udarila debato o potresih. Pravi, da sigurno nekaj vplivajo na to tudi sončne nevihte na soncu. Ti valovi potem potujejo v smer našega planeta in tudi v notranjost. Ena močnejših je bila predkratkim. 

In še vrtenje jedra Zemlje. Baje je obrnila smer.

 

No. Debate so lahko. Nevem pa, kako to dokazati😁

 

  • Všeč 1
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je AmpeR napisal:

Prej sem bil pri eni znani osebi, ki je ekspert za vremenske pojave.... pa vsa udarila debato o potresih. Pravi, da sigurno nekaj vplivajo na to tudi sončne nevihte na soncu. Ti valovi potem potujejo v smer našega planeta in tudi v notranjost. Ena močnejših je bila predkratkim. 

In še vrtenje jedra Zemlje. Baje je obrnila smer.

 

No. Debate so lahko. Nevem pa, kako to dokazati😁

 

Al pa pač je to spomlad kot spomlad..... vsako spomlad je večja intenziteta (in intenzivnost) potresov

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 2. 2023 ob 15:59 je Jest napisal:

Jest pa zaenkrat samo razmisljam, da bimmenjal avto ;) … Sluzba je zaenkrat cisto OK… 

 

Poznam pa prijatelja, ki je pred leti najprej zamenjal sluzbo, potem zeno, posledicno se je preselil… pa potem zamenjal se avto… ;) … in to vse v roku parih mesecev… Lahko da sem uamesal vrstni red… ampak poanta je, da je zamenjal skoraj vse… ;) 

 

Mogoče sem tudi jaz na podobni poti kot ta tvoj prijatelj...

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je AmpeR napisal:

Prej sem bil pri eni znani osebi, ki je ekspert za vremenske pojave.... pa vsa udarila debato o potresih. Pravi, da sigurno nekaj vplivajo na to tudi sončne nevihte na soncu. Ti valovi potem potujejo v smer našega planeta in tudi v notranjost. Ena močnejših je bila predkratkim. 

In še vrtenje jedra Zemlje. Baje je obrnila smer.

 

No. Debate so lahko. Nevem pa, kako to dokazati😁

 

Kakšno jedro,če je pa zemlja ravna....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

Kakšno jedro,če je pa zemlja ravna....😁

Lahko so pa kriva letala, ki pridno spuščajo strup za seboj. In to ni strup  ampak ta bela snov za njimi  povzroča potrese. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, amaterji. Kar povsod vidite neke teorije zarote. Resnice pa ne poznate. Zaradi vojne v Ukrajini so šrapneli poškodovali nekaj balonov, ki držijo nebo gor. Ker jih je manj, so pod težo neba prišli nižje in so enega opazili Američani, pa so, paranoični kot so, takoj začeli kričat, da je to Kitajski vohunski balon in so ga sestrelili. In je nebo zaradi tega prišlo še nižje in je precej ohlapno, pa je v Turčiji udarilo ob tla. Se zgodi, saj ni prvič. Pred dvemi leti je tudi Petrinjo to prizadelo. Tam so potem celo zmerili, za koliko jo je "zabilo" v Zemljo kar za trideset centimetrov! Zdaj sta pa samo dve možnosti: ali bodo vesoljci namestili nove balone in popravili ta labotatorij, v katerem smo ali pa bodo obupali, da bi iz tega poskusa ratalo kaj dobrega in uničili še to, kar je ostalo...

  • Všeč 1
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo nekaj na tem - Ukrajinci so sporočili, da so jih samo oni sestrelili vsaj 6.

 

NOVICE.SVET24.SI

Ukrajinski sistemi zračne obrambe so v sredo sestrelili večino od šestih balonov, ki so jih zapazili na nebu nad Kijevom.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvikrat v lajfu svoj avto tankal dražje od 100€. (Nafta po 1,75€ in preko 58L, na MOL), ampak če bo res toliko kilometrov s tem tankom, kot se jih trenutno obeta, ne bo hudega. :)

IMG_20230222_195702.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.