Skoči na vsebino

Mazda 6 akumulator!


Priporočeno sporočilo

A Topla jih ne dela? Za mojo so mi ga zamenjali kar tam (l. 2007, 95Ah)

l 2007 ima ?e manualni Stop&go na klju?....:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

80 Ah AGM (torej za avte s start stop) bi moral dobiti za cca. 150 EUR. Vgradnja ni nek bavbav.

 

Ali je akumulator ?e poseben pri avtih, ki imajo i-eloop ali je vsak AGM dober?

Jaz sem pelkota vpra?al je rekel da je za i-eloop vsak AGM after market se pravi neoriginal dober,.. jaz imam i-eloop in start&stop notri pa imam vgrajeno na novo AGM od boscha in sistemi delujejo pravilno

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 5 mesecev kasneje...

Danes ho?em palit mojo "staro" 6-ko in glej ga zlomka, ?tevce mi zabije in-ni?. Ne pali starina. Pogledam, kdaj sem menjal akumulator in je notri malo ve? kot dve leti in tri mesece. Znamka-rocket. In je ?la raketa...Sem se malo pozanimal in je to najve?ji kr? od aku. Vgrajujejo jih prvovgradnjo v kia in ?e nekatere avte.In jih morajo na servisu lepo ppo vrsti menjavati. Sicer je garancija 3 leta a, glej ga zlomka, ta ne pokriva normalne izrabe ampak le po?kodbe.Tako,da vas opozorim, kaj ne smete kupovati. Res je, da je poceni a toliko je tudi vreden.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Topli po 25 mesecih brez vpra?anja zamenjali za novega in spet podalj?ali za 3 leta garancijo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem dobil novi Banner aku za 118?(po?tnine ni). Je pa 95AH.

?e dimenzije za tiste, ki ne veste to?no, kaj pa?e v mazdo dizel 1.gen.

D+/95Ah D=303mm, ?=173mm, V=202mm/Vi?.Skupaj=225mm.

Desni +.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem dobil aku in ga zamenjal. Kako je super, ko z novim akumulatorjem skoraj izstreli motor skozi havbo, tako hitro v?ge... in naredil sem ?e biznis, je pri?el mimo model in vpra?al, ?e dam starega njemu za traktor?! Ja...Itak nisem vedel kam z njim. "Ti dam dva litra doma?ega olivnega olja", pravi model. Super, dober biznis. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Nujno rabim cenovno ugodno baterijo za ?estico 2004 dizel 2.0. Je kdo zadnje ?ase menjal?

Jaz sem vzel tega. Brezpla?na dostava in pa?e v Mk1 mazda 6.

 

https://www.mojpaket.si/akumulator-banner-95ah-desni-plus-power-bull-12v-kratki

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Moj akumulator verjetno zgublja mo?. Ker ni zaprtega tipa so mi "znanci" predlagali, da ga (po)o?ivim s polnilcem in dolitjem teko?ine. ?epki s slike se dajo odviti, ne vem pa katero teko?ino doliti, destilirano ali kislino in do katere vi?ine. Tudi to ali bi bilo potrebno med (po)o?ivljanjem ga odklopiti z avta ... samo potem ?e se ne motim je potrebno na novo nekaj nastaviti na avtu?

post-9520-0-55085500-1575712902_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj akumulator verjetno zgublja mo?. Ker ni zaprtega tipa so mi "znanci" predlagali, da ga (po)o?ivim s polnilcem in dolitjem teko?ine. ?epki s slike se dajo odviti, ne vem pa katero teko?ino doliti, destilirano ali kislino in do katere vi?ine. Tudi to ali bi bilo potrebno med (po)o?ivljanjem ga odklopiti z avta ... samo potem ?e se ne motim je potrebno na novo nekaj nastaviti na avtu?

Kolikor vidim gre za AGM akumulator, tako da je dolivanje teko?ine tukaj vpra?ljivo. Ravno tako je verjetno dobro imeti polnilec za AGM akumulatorje. Po odklopu iz akumulatorja ne bo potrebno nobenega posebnega nastavljanja za normalno delovanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj akumulator verjetno zgublja mo?. Ker ni zaprtega tipa so mi "znanci" predlagali, da ga (po)o?ivim s polnilcem in dolitjem teko?ine. ?epki s slike se dajo odviti, ne vem pa katero teko?ino doliti, destilirano ali kislino in do katere vi?ine. Tudi to ali bi bilo potrebno med (po)o?ivljanjem ga odklopiti z avta ... samo potem ?e se ne motim je potrebno na novo nekaj nastaviti na avtu?

Po moje bo bolj potrebno odpreti denarnico kot "o?ivljati" odslu?eni akomulator.Sedaj prihaja zima, ve?krat bo tudi pod 10?C ali pa celo okoli 5 in vsituacija bo vedno slab?a. Ravno, ko se bo? odpravljal na smu?anje ali bog ne daj na samem smu?i??u zna totalno odpovedati. Kje bo? v nekem zakotnem kraju na?el pravi akomulator?

To je potro?ni materijal in ga je najbolje menjat. Tej akomulatorji naj bi zdr?ali 3-4 leta in to je to.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje bo bolj potrebno odpreti denarnico kot "o?ivljati" odslu?eni akomulator.Sedaj prihaja zima, ve?krat bo tudi pod 10?C ali pa celo okoli 5 in vsituacija bo vedno slab?a. Ravno, ko se bo? odpravljal na smu?anje ali bog ne daj na samem smu?i??u zna totalno odpovedati. Kje bo? v nekem zakotnem kraju na?el pravi akomulator?

To je potro?ni materijal in ga je najbolje menjat. Tej akomulatorji naj bi zdr?ali 3-4 leta in to je to.

Za za?etek je potrebno izmeriti napetost akumulatorja zjutraj (pod pogojem, da je bil dan prej avto v pogonu vsaj pol ure). ?e ka?e 12,3 V (cca. 50 %) ali ve?, menjava ?e ni potrebna. Gre za drage akumulatorje in sam ne bi hitel z menjavo. ?ivljenjska doba pa je odvisna od razli?nih dejavnikov (npr. pogostost in trajanje vo?nje) in lahko precej variira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.