Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Se da kje na spletu videt cene bencina na ?rpalkah na avtocesti (pri nas)?

http://www.petrol.si/bencinski-servisi/zemljevid

 

mislim pa da skoraj noben ne prilagaja cen, na desni izberi bencinski servis ob AC

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

noro kar 1?!

 

Razlika je bila v Bosni, kjer tanka? dizla (euro5) po 0,85 centa in z njim naredi? isto 1150km z enim tankom do rezerve. To naj raje razlo?ijo...pri mojih 80L v tanku je pa to ?e bogatih 30? na tank razlike.

 

Ampak saj je vseeno a ne vedno tankamo za 20?  :lol:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Vceraj tankal super95 v Celovcu in je liter 1.17?, kar je okroglih 10% ceneje kot v domovini. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo? pa ja tuj denar pustil v tujini :). A si se ti tudi odjavil ali si ?e slo davkopla?evalec?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

http://www.24ur.com/novice/cas-za-zemljo/zgodovinska-odlocitev-in-velik-dan-za-cist-zrak-v-nemciji.html

 

 

Evo tega pa me je malo strah....po?asi so ?vabi za?eli ukinjat dizle kmalu bodo tudi na?i hlap?ki hiteli

sprejemat zakon za prepoved v na?i de?elici....itak moramo vedno bit med prvimi za sprejemanje idiotizmov.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, Jures, no! Downsized bencinci niso tako zelo stari...

 

Sicer pa, klikni na povezavo, pa si preberi, kaj pi?e...

Kak ti ni jasno? Prepoved se nanasa na EUR razrede. Torej se ne gre samo za dizla, kot je to na veliko oglasevano....kajne?

Obstaja tudi za bencince....

V clanku pise tole:

 

Veljati bo lahko za?ela s septembrom, in sicer najprej za motorje z emisijskimi standardi od euro 1 do euro 4, prihodnje leto pa ?e za euro 5. Vozila z motorji euro 6 bodo izvzeta iz prepovedi, ki bi sicer lahko zajela ve? kot 12 milijonov vozil.

 

Torej izkljucno dizli ali vsi, clanek ni ravno jasen

post-2637-0-43304200-1519829674_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Em, ups... Meni vedno napi?e, da stran ne obstaja...

 

Zato sem napisal, da klikni na povezavo in preberi. O?itno ni napaka na "tisti strani" ampak na moji. Zdaj moram samo ?e ugotoviti, kaj je narobe, da mi povezava ne deluje...

Tudi meni zgornja ne dela...

 

http://www.24ur.com/novice/cas-za-zemljo/zgodovinska-odlocitev-in-velik-dan-za-cist-zrak-v-nemciji.html

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?lanek (je zame) dvoumen:

 

Zvezno upravno sodi??e v Leipzigu je odlo?ilo, da so prepovedi starej?ih dizelskih vozil v mestnih sredi??ih zakonite,

 

Veljati bo lahko za?ela s septembrom, in sicer najprej za motorje z emisijskimi standardi od euro 1 do euro 4, prihodnje leto pa ?e za euro 5. Vozila z motorji euro 6 bodo izvzeta iz prepovedi, ki bi sicer lahko zajela ve? kot 12 milijonov vozil.

 

Ne vem zakaj bi pustili na primer starej?e bencinarje z enakmi emisijamo kot starej?i dizli....?e ?e gre za zrak, ali pa pa? resno zgolj proti dizlom, pa je zadeva osredoto?ena na dolo?ene strupene pline


Ok zdaj je jasno....pa? slab slovenski ?lanek / prevod

 

https://www.theguardian.com/environment/2018/feb/27/german-court-rules-cities-can-ban-diesel-cars-to-tackle-pollution

 

Experts estimate that excessive amounts of nitrogen oxides or NOx in the air kill between 6,000 and 13,000 people in Germany every year, causing a range of health conditions, from strokes to asthma.

Most NOx comes from transport, especially diesel motors. The EU threshold of 40 micrograms of NOx per cubic metre is frequently exceeded in many German cities, with 70 on the list, most notably Stuttgart, D?sseldorf, Cologne and Munich.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Em, ups... Meni vedno napi?e, da stran ne obstaja...

 

Zato sem napisal, da klikni na povezavo in preberi. O?itno ni napaka na "tisti strani" ampak na moji. Zdaj moram samo ?e ugotoviti, kaj je narobe, da mi povezava ne deluje...

Na koncu URLja so bili neki cudni znaki... sem popravil in sedaj deluje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse je to fajn pa krasn,
ampak men tuki neki ni ?ist jasn...

Avtomobili so tako hudi onesna?evalci, da bo Zemljo pobralo zaradi tega. Sploh dizela?i.

Eno letalo velikosti Airbusa 380 v eni uri pokuri pribli?no 700 litrov goriva. Na ?tiriurnem poletu pokuri ve? goriva, kot ga jaz v avtu v celem letu.

In teh letal ni malo, sploh ne. Samo na Frankfurtskem letali??u jih vsakodnevno pristane (in seveda tudi vzleti) od 1440 do 1800.

In letalski promet ne onesna?uje okolja, cestni ga pa...

Ladijski motorji pa uporabljajo dizelsko gorivo slab?e kakovosti - skoraj mazut. In tudi ladijski promet ne onesna?uje okolja, cestni ga pa...

 

Dizelske lokomotive tudi nimajo OMV Maxx Motion Performance diesel. Pa jih kljub vsemu ?e precej drdra po Evropi.

 

In pri vsem skupaj, ?e sem prav razumel, so problemati?ni NOx-i. Ne trdi delci ne CO2.

 

Hja, je pa re?itev. Omejitev velja za osebna vozila, ?e sem prav razumel (diesel cars in ne diesel vehicles). Mazda BT-50 4x4 in podobni so tovorna vozila. Pi?e v prometni. Koliko je pa tam trdih delcev, CO2 in NOx-ov, pa ne bomo zdaj o tem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.