Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

On 8/30/2021 at 9:29 PM, Carot said:

Tu se pa ne morem strinjati z vami ... žal v Sloveniji ZJN (zakon o javnih naročilih) omogoča neizbranim ponudnikom da se pritožijo, s tem pa se postopki, še posebej če o tem odloča DKOM nerazumno razvlečejo in Naročnik, v tem primeru DARS nima na to nobenega vpliva. Pa nisem Darsovec, niti vpleten v to zadevo.

Sem gradbinec v tesni navezi z Darsom (izvajamo, vzdrzujemo, tudi 2 cestninski smo rusili - delno). Zal gre tu za gnilo politiko…..na eni strani Telekom, SNT, Siemens na drugi madzarski prijatelji. Gre samo za politiko, interese….Vinjeta sama in razpis nima popolnoma nobene veze. Ceprav je ta vlada zame nesposobna panje madzarski sistem na tablice najboljsi sistem v EU za cesto. Ampak nas sistem bo brez nadzornih kamer, ki berejo rablice. Bodo se vedno staromodni darsovci z rešpetlini

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je marko91 napisal:

Bodo se vedno staromodni darsovci z rešpetlini

 

Tole pa kar malo dvomim... DARSovci z rešpetlini ne bodo videli digitalne vinjete. Da bi pa gledali registrske tablice in da bi nekdo potem to kucal v računalnik in preverjal, če je cestnina plačana pa kar malo dvomim. Če že, bodo rešpetline nadomestili s kakšnimi skenerji, da bo zadeva malo bolj avtomatizirana ... 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kogar res zanima naj bi prebere razpisno dokumentacijo, ki je vsem na voljo in bo razumel kako bo zadeva funkcionirala -> https://www.enarocanje.si/App/Datoteke/366646/RD-199-2020-za_objavo.zip :), seveda če se mu da brati 500+strani 😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Jest said:

 

Tole pa kar malo dvomim... DARSovci z rešpetlini ne bodo videli digitalne vinjete. Da bi pa gledali registrske tablice in da bi nekdo potem to kucal v računalnik in preverjal, če je cestnina plačana pa kar malo dvomim. Če že, bodo rešpetline nadomestili s kakšnimi skenerji, da bo zadeva malo bolj avtomatizirana ... 

tega ni v dobavi - bi pa moralo biti

bo veliko aneksov sedaj. Cena ne odraza se vsega

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Danes sem ga pa zamoču, pa me zanima, kako bi ga odmoču...

 

Sem bil s službenim vozilom v Sežani. In po pomoti zavil na avtocesto. Čim sem napako opazil, sem na prvem izvozu zavil dol. Ampak se bojim, da bo zdaj prišla kazen. Zato sem klical na DARS, pa mi niso znali nič povedat. Rekli so samo, da se bodo nadzorniki odločili ko bodo obravnavali, ali bodo poslali kazen ali ne.

 

Je kdo tu kdaj imel podoben primer oz. mogoče kdo ve, kako se izogniti kazni? Ker jaz na avtocesto nisem zavil z namenom, da se bom švercal ampak po pomoti. In čim sem ugotovil, sem šel dol - na prvem izvozu. In se potem po stari vračal nazaj, da sem našel pravo križišče in zavil v pravo smer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Slivka napisal:

Danes sem ga pa zamoču, pa me zanima, kako bi ga odmoču...

 

Sem bil s službenim vozilom v Sežani. In po pomoti zavil na avtocesto. Čim sem napako opazil, sem na prvem izvozu zavil dol. Ampak se bojim, da bo zdaj prišla kazen. Zato sem klical na DARS, pa mi niso znali nič povedat. Rekli so samo, da se bodo nadzorniki odločili ko bodo obravnavali, ali bodo poslali kazen ali ne.

 

Je kdo tu kdaj imel podoben primer oz. mogoče kdo ve, kako se izogniti kazni? Ker jaz na avtocesto nisem zavil z namenom, da se bom švercal ampak po pomoti. In čim sem ugotovil, sem šel dol - na prvem izvozu. In se potem po stari vračal nazaj, da sem našel pravo križišče in zavil v pravo smer...

Po mojih informacijah sistem za avtomatsko nadziranje še ni povsem v veljavi. Če bi bil, ne bi redno srečeval dars kombijev, ki prežijo na kontrolo vinjet. Ne sekiraj se, se pač zgodi, nobene kazni ne bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...
AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Na Darsu k dvigu spodbujajo že leta, saj naj bi s trenutnimi prihodki le s težavo pokrivali vse naložbe in stroške.

Le kje imajo dobičke iz preteklih let....🤔

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:
AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Na Darsu k dvigu spodbujajo že leta, saj naj bi s trenutnimi prihodki le s težavo pokrivali vse naložbe in stroške.

Le kje imajo dobičke iz preteklih let....🤔

 

Napačna tema

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bini napisal:

Je prava.....😁


image.png

 

😋

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SeekK napisal:

Me zanima če bodo to podražili "čez noč" ali bo znan datum podražitve. Ker v tem primeru se lahko naloži vnaprej.

Ziher bodo pred koncem tega ali začetek 2023, ker takrat je kupljeno največ vinjet.... 🥴😟

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je DonFelipe napisal:

Bini, a še nisi dojel da gre tudi to po sistemu ponudba : povpraševanje in da vožnja po večini autocest v EU že zdavnaj ni več zastonj ?

Kaj bi moral jaz tukaj dojet.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je DonFelipe napisal:

Preberi si še enkrat in malo razmisli kako sistemi delujejo. 

Očitno si še premlad in nisi vozil po avtocesti pred uvedbo vinjet.

Sem si še enkrat prebral in popolnoma razumem delovanje vseh vpletenih v sistem cestninjenja😊

Kar se pa druge trditve tiče imaš pa popolnoma prav,pojma nimam kako je bilo pred uvedbo vinjet,ker sem še premlad,hvala bogu,da bom DeSUS šele čez dve leti.....😊😀😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je DonFelipe napisal:

Preberi si še enkrat in malo razmisli kako sistemi delujejo. 

Očitno si še premlad in nisi vozil po avtocesti pred uvedbo vinjet.

 

Mislim, da si tole, da je premlad pa res napacni osebi napisu 😂 😂 😂 

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.