Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Ker znaš živeti in prav je tako :bravo: (ne obremenjuješ se z nepomembnimi stvarmi, športaš, ...)

Heh, se obremenjujem s kakimi drugimi stvarmi, ki niso pomembne... Ampak za to koliko pretecenih vinjet imam na avtu, se pa res ne. Itak pa ne vemo kaj je zdravo in kaj ni. Zato jaz besedne zveze "zdravo življenje" ne uporabljam rad, ampak raje " dobro pucutje". 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Po moje mam jaz isti problem, ker nalepim novo vinjeto vedno na preveč očiščeno šipo in prime kot pri norcih. Drugače pa jo sam limam pod ogledalom in sicer zato, da je med vožnjo ne vidim, ker me nalepka, kjer koli v avtu na vidnem polju pač moti in nepotrebno odvrača pozornost (sicer minimalno ampak vseeno).


Jaz imam pod ogledalom montirano kamerco... zato je vinjeta v zgornjem levem kotu... 

 

Sem jo pa tudi jaz letos spravil dol v enem kosu... lepilo pa sem potem ocistil z alkoholom oz. sredstvom za razmascevanje... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

19 hours ago, Boss said:

 

Ja če maš avto parkiran pred vrati bajte. Ne vem, ampak jaz moral pripravit strgalo, tekočino za čistit stekla in nekaj papirnih brisač. S strgalom, vinjeto dol, kar seveda ne gre v enem šusu (vsaj na mrazu zunaj ne). Potem pošpricaš s čistilom, da odmočiš ostanke lepila in si pomagaš s strgalom, da gre vse dol. Pol pa še z brisačo do čistosti. Oziroma takrat očistim celo šipo, da je ja ok in enakomerno čisto. Da vse to prinesem, naredim in pospravim je hitr 10-15 min mimo. 1x na let ni panike, je pa verjetno res, da če bi dal tedensko nalepko takoj dol, ko poteče bi verjetno lahko preskočil fazo čiščenja s čistilom.

Misliš lanska? Men ni šla lepo dol oziroma mi nikoli ne gre, ker je avto celo leto zunaj in verjetno vpliv sonca glih ne vpliva dobro na samo nalepko in jo tako grobo rečeno tudi malce zapeče na steklo.

 Ejejej pubeci, a ste že slišali za fen? Avto večino časa zunaj, pa sem s fenom grel 2-3 minute potem pa samo odsvaljkaš dol, malo si previden pri križcu na sredini. Potem ostane še tist "lepljiv krog", dvakrat obrišeš pa je. Lidl robčki za stekla. Nobenih strgal, čistil,... Vsako leto isto, pripopam na frišno opucano šipo in repeat.

  • Začuden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je NevLado napisal:

 Ejejej pubeci, a ste že slišali za fen? Avto večino časa zunaj, pa sem s fenom grel 2-3 minute potem pa samo odsvaljkaš dol, malo si previden pri križcu na sredini. Potem ostane še tist "lepljiv krog", dvakrat obrišeš pa je. Lidl robčki za stekla. Nobenih strgal, čistil,... Vsako leto isto, pripopam na frišno opucano šipo in repeat.

Nova stara tehnika! Prvič sem to naredil in se mi je ful limal vse po šipi,čeprav sem brisal z alkoholnimi robčki.😤 Sedaj pa rajši s strgalom od steklo keramične plate ,pazljivo v enem kosu od stranim,da je 90% lima na vinjeti in še samo malo obrišem z robčkom iz Lidla.😃Res hitro,brez heca.😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam se vedno prav "odstranjevalec vinjet". Kupil na posti ko je bilo treba odstranit tisto cisto prvo.

image.png.35c0b5ee0e917247ae4652b2b2745a39.png

 

Tole rabis slabo minutko in je vinjeta dol, potem pa se pol minute da spucas lepilo ce kaj ostane. Nova gor in je ... 2 minutki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja lol ja... zdej bom pa še podaljšek kabla raztegnil, da bom fen priklapljal. Sej vem, da si se hecal ampak res nimam nobenega namena, da bi še bolj kompliciral in tistih 10 minut, ki jih porabim 1x na leto tud ne bo konc sveta.

pred 6 urami je Bini napisal:

Nova stara tehnika! Prvič sem to naredil in se mi je ful limal vse po šipi,čeprav sem brisal z alkoholnimi robčki.😤 Sedaj pa rajši s strgalom od steklo keramične plate ,pazljivo v enem kosu od stranim,da je 90% lima na vinjeti in še samo malo obrišem z robčkom iz Lidla.😃Res hitro,brez heca.😁

Pa kje si alkoholne robčke našel - to je cel šit? Vzemi kuhinjsko čistilo za steklo pa se ti ne bo nič svaljkalo nikjer. Pošpricaš glih toliko, da zmehčaš ostanke lepila potem gre pa to dol v parih sekundah. Pa na koncu še celo šipo spucaš, ker imaš že vse tam pri roki in fentaš dve muhi na en mah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

Ja lol ja... zdej bom pa še podaljšek kabla raztegnil, da bom fen priklapljal. Sej vem, da si se hecal ampak res nimam nobenega namena, da bi še bolj kompliciral in tistih 10 minut, ki jih porabim 1x na leto tud ne bo konc sveta.

Pa kje si alkoholne robčke našel - to je cel šit? Vzemi kuhinjsko čistilo za steklo pa se ti ne bo nič svaljkalo nikjer. Pošpricaš glih toliko, da zmehčaš ostanke lepila potem gre pa to dol v parih sekundah. Pa na koncu še celo šipo spucaš, ker imaš že vse tam pri roki in fentaš dve muhi na en mah.

Spet nisi do konca prebral,vzemi si čas...😁 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam, da naslednje leto vsak od nas posname video odstranjevanje vinjete. Pol bomo pa zmerili čas, umetniški vtis, uporabo vulgarnih besed, stroškovno učinkovitost in stopnjo vpliva na okolje.

  • Haha 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Predlagam, da naslednje leto vsak od nas posname video odstranjevanje vinjete. Pol bomo pa zmerili čas, umetniški vtis, uporabo vulgarnih besed, stroškovno učinkovitost in stopnjo vpliva na okolje.

Naslednje leto bo zadnja možnost za kaj takega,razen kakšnih austrijskih.....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest jo vsako leto odstranim v enem kosu in ne porabim vec, kot tri minute. Avto ni garanžiran in je ves čas parkiran pred bajto. Je pa tudi res, da ne uporabljam strgala za vinjete, ker je sranje (ni ostro). Uporabljam tisto mini strgalo za odstranjevanje tapet oz. lepila in gre dol, kot sus :). Letos sem jo odstranjeval ob 1h zjutraj in, kot sem rekel sem porabil manj kot 5 min. Dol je sla pa v enem kosu.

Evo tocno taksnega imam

 

 

52037-thumb_Mobilni-telefon-zaslon-odstranite-lepilo-nož-plastično-rezilo-razstaviti-čisto-strgalo-poliranje-lopato-lepilo-strganje-nož.jpg

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

25 minutes ago, Scr3am said:

Je pa tudi res, da ne uporabljam strgala za vinjete, ker je sranje (ni ostro).

 

S tem se ne strinjam. Tisto kar sem jaz zgor prilimal ni nic drugega kot kos plastike v katero je vstavljena ziletka. Ziletko sem pa menjal tako da je ostra kot britev (dobesedno). :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tisto zadevo nevem, ampak pred leti sem na petrolu kupil strgalo za vinjeto in ni bilo niti malo ostro. Robovi so bili zaobljeni. Jo lahko slikam. Kakorkoli zadeva mora biti ostra in nebo problema z odstranjevanje, niti s trganjem. V najslabsem primeru, ce nimate orodja lahko uporabite oldschool ziletko ali pa rezilo od tapetnega olfa noža.

 

Taksna je bila.

90176_29891.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo te letošnje vinjete so pa res bolj tako - tako kvalitete. Že dvem, ki jih poznam so se pri namestitvi malce poškodovali.Tudi kolegica, ki jih prodaja je dobila že par reklamacij. Pa niti nalepljene na šipo še niso bile.🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 10. 2. 2021 ob 13:09 je Scr3am napisal:

Jest jo vsako leto odstranim v enem kosu in ne porabim vec, kot tri minute. Avto ni garanžiran in je ves čas parkiran pred bajto. Je pa tudi res, da ne uporabljam strgala za vinjete, ker je sranje (ni ostro). Uporabljam tisto mini strgalo za odstranjevanje tapet oz. lepila in gre dol, kot sus :). Letos sem jo odstranjeval ob 1h zjutraj in, kot sem rekel sem porabil manj kot 5 min. Dol je sla pa v enem kosu.

Evo tocno taksnega imam

 

 

52037-thumb_Mobilni-telefon-zaslon-odstranite-lepilo-nož-plastično-rezilo-razstaviti-čisto-strgalo-poliranje-lopato-lepilo-strganje-nož.jpg

Tudi jaz imam podobno. Samo, da je kovinsko ohišje.

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Husky1290 napisal:

Zdaj sicer ni več aktualno, ampak vseeno. Preden nalepite vinjeto jo parkrat nalimaš na hlače, da se malo smeti prime nanjo in se ne zalepi tako močno 😁

Če se ti pa slučajno na hlače prilima, pa lahko tečeš po vseh hitrih cestah in avtocestah brez strahu, da te kaznujejo. Sam hlač si ne smeš preoblačit. 🤗

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Boss said:

baje je primerna tudi za depilacijo... tko, da pazi pri kratkih hlačah

Ni panike, januarja ponavadi ne skačem v kratkih hlačah naokoli 😁 če pa že, imam pa močne korenine pa jih ne potegne kar tako ven 😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lastniki pravih terencev je večinoma nimamo ker gremo na vikend in ostala dela ter počitke po stranskih cestah ter čez drn in strn, na avtocesto zavijemo samo če je res nuja ali ni druge poti. Jaz grem večinoma pod njo oziroma vidim in doživim več kot tisti na njej.

Nam se večinoma ne mudi in se imamo bolje ter smo v stiku z naravo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je DonFelipe napisal:

Lastniki pravih terencev je večinoma nimamo ker gremo na vikend in ostala dela ter počitke po stranskih cestah ter čez drn in strn, na avtocesto zavijemo samo če je res nuja ali ni druge poti. Jaz grem večinoma pod njo oziroma vidim in doživim več kot tisti na njej.

Nam se večinoma ne mudi in se imamo bolje ter smo v stiku z naravo.

Kaj pa, ko moraš recimo na tehnični in moraš obvezno na hitro cesto ali celo  na avtocesto? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Alex napisal:

Kaj pa, ko moraš recimo na tehnični in moraš obvezno na hitro cesto ali celo  na avtocesto? 🤔

To se mi ni še nikoli zgodilo. 

Vedno grem po stranskih cestah in vozilo pred TP umijem.

Zakaj bi financiral nekaj česar ne potrebujem?

Imaš pa modele kateri jo nalimajo na traktor da se lahko pokažejo na avtocesti pa čeprav gredo lahko največ 60km/h ; predkratkim sem se peljal po AC preko katere je bil obvoz in tip pelja Fendta z dvema prikolicama drv pa lepo naredil kolono, ampak važno da ima novi traktor ter da se je pokazal okolici pa čeprav je daleč doma....

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.