Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

js mam ze nekej casa porabo 6,4 l ali pa 6,5 l in to jitre voznje. z oreng pospeski itd. range bo ta tank nekje od 950 km do 1000 km. tko da je solidno.

 

 

Moja poraba je 7,2-7,31

Mazda 6 2.2 @130 KM, karavan. Ti??im jo tam kjer se da po AC pa maks kar dovoljuje promet. Po regionalki pa po ovinki. Po AC ?e je mo?no tudi 200+.

 

Se mi zdi da je poraba ?e kar kul.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah traktoristi dejte ?e nehat te?it s to porabo in delat paniko ?e se ta pove?a za 1dl :hudicek::harhar:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah traktoristi dejte ?e nehat te?it s to porabo in delat paniko ?e se ta pove?a za 1dl :hudicek::harhar:

 

To itak, sam pa sem mnenja, da za takega dizla ki ?re preko 7litrov / 100 prevo?enih km (normalne vo?nje) - HVALA LEPA, NE! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To itak, sam pa sem mnenja, da za takega dizla ki ?re preko 7litrov / 100 prevo?enih km (normalne vo?nje) - HVALA LEPA, NE! <_<

 

?e gleda? iz tvojega stali??a, kjer ti ?ivi? in ima? ve?ino relacijo, skoraj ni? mestnega cijazenja in nobene AC ima? prav, da 7 je bistveno preve?. ?e pa povpre?no drvi? 150-160km/h (po GPS-ju) ali ve? oziroma je veliko mestnega fijakanja in stanja na semaforjih pa bo? pod 7 te?ko pri?el

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, kiksnu si na debelo, ker jaz prov lu?tno padam v dren - zjutraj ko se je treba privle?t do Centra LJ (parkiram pri Union pivovarni) in pa potem ob 15 oz. 16h, se spet guncam proti Kamniku, k zme?an! Dale? od tega da vozim neke lu?tne relacije v najvi?ji prestavi pri 1500 obratih! :whatever:

 

Vra?am pa se vedno potem po AC (vem naredim ve? km-jev, ampak tako pa? to je), ali preko Vodic (verjetno najbolj luknjasta in zanemarjena cesta v republiki) in Komende ali pa po ?tajerki, pa grem dol pri Tosami oz. izvoz Dom?ale, pa ?ez Vol?ji potok (cesta itak en sam le?e?i policaj - katastrofa). <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9LITROV LOHK SAM SANJAM, POD 10 JE ?E KAR LEP DOSE?EK! :blush:

 

Jebote, velke ?rke sem o?itno prenesu iz najbolj udarne teme zadnjih dni! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To itak, sam pa sem mnenja, da za takega dizla ki ?re preko 7litrov / 100 prevo?enih km (normalne vo?nje) - HVALA LEPA, NE! <_<

 

To je po mestu.Benzinar z tako vo?njo porabi 11litrov. :P:hudicek:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex, ?ista resnica. Nisem sicer nek expert za agregate in porabo, ampak mislim da je najve?ja razlika v potro?nji goriva (v prid dizla) ravno pri mestni vo?nji in pa na AC-ju, pri hitrostih npr. 150-170 (ali po ?elji tudi ve?).

 

Govorim seveda za primerljive motorje, npr. Mazda 6 120KM (dizel) in pa 120KM (1.8 benz). :bravo:

 

Najbolj pa se bencinski motor (verjetno) pribli?a v ekonomi?nosti, pri relacijah, pa npr. peta oz. ?esta brzina in 90 kmh, ali pa tam nekje do 120kmh. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex, ?ista resnica. Nisem sicer nek expert za agregate in porabo, ampak mislim da je najve?ja razlika v potro?nji goriva (v prid dizla) ravno pri mestni vo?nji in pa na AC-ju, pri hitrostih npr. 150-170 (ali po ?elji tudi ve?).

 

Govorim seveda za primerljive motorje, npr. Mazda 6 120KM (dizel) in pa 120KM (1.8 benz). :bravo:

 

Najbolj pa se bencinski motor (verjetno) pribli?a v ekonomi?nosti, pri relacijah, pa npr. peta oz. ?esta brzina in 90 kmh, ali pa tam nekje do 120kmh. :D

 

Po mojem je tudi tako.Jaz recimo mojega Pugija 1,4 ne spravim pod10-11/100 litrov z mestno vo?njo.

?e vozim dalj?e relacije (ne avtoceste) ga spravim tudi na 6,5l/100.Razlika je ogromna.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel porabo iz Nove Gorice do otoka Pag, to pomeni AC do Kozine, potem vijuganje do Jel?an, nato avtocesta do Bakarja, naprej pa magistrala..6,9 do 7,2, brez klime. V avtu imel cca 150 kil robe in sitno ?ensko :D

 

Ma sej je tudi to v redu.Samo enakomerno gre?,pa je. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Startal po opravkih doma (se do zmaja) 8.0 na koncu na morju 6,4 trenutno kaze :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe, ?ist sm vas razjezil :)

 

skratka, moral bi nekako prit spet na staro rutino vo?nje LJ-?ate? vsak dan, pa da vidim, kako zgleda poraba, ker ?im ga spustim na AC, se zadeva potuhne in za?ne bolj tko tko rabit. ?e ga peljem lepo po regulativi (t.j. 130 za tiste, ki nea vejo ;)), potem verjetno bi se ?ival pustila brzdat nekje na kvalitetnih 6.5l, zdej pa ko je to, kres-3km do ?ihta-crk, in potem ?ez n ur spet kres-2.5km do gostilne-crk-kres-0.5km do doma-crk, sm spet lahko skor zadovoljen...?eprav, glede na to da po mestu vozim umirjeno, mi je ?e vedno mal preve? 7.3+ poraba. Vem da z drugim motorjem (katerega branda ne bom omenjal ;)) bi tako relacijo vozil z manj?o porabo. Mam pa to veselje, da ko pohodim, se zgodi nekej ;)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel porabo iz Nove Gorice do otoka Pag, to pomeni AC do Kozine, potem vijuganje do Jel?an, nato avtocesta do Bakarja, naprej pa magistrala..6,9 do 7,2, brez klime. V avtu imel cca 150 kil robe in sitno ?ensko :D

 

Sicer je te?ko zdej ovrednotit kok ?ivcev po?re sitno ?en??e! :blush::hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel porabo iz Nove Gorice do otoka Pag, to pomeni AC do Kozine, potem vijuganje do Jel?an, nato avtocesta do Bakarja, naprej pa magistrala..6,9 do 7,2, brez klime. V avtu imel cca 150 kil robe in sitno ?ensko :D

 

LJ-PAG ?ez Ko?evje sem jest imel porabo s Passatom dizlom, nafilanim do konca (?eh style), 7,5 litra..hehe...res pa da je LJ-Ko?evje letelo 120 km/h+, prehitevanja ipd. ipd. razen ?ez naselja :bravo: ...pa? mi je pasalo poslu?ati kako lepo turbina ?vi?ga :bravo: ...zdej sem prepri?an da jest ne morem tekmovati z nobenim za najni?jo porabo, lahko pa za najvi?jo :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi2 z na?o sva đtartala od doma in do raba ,sva imela 8,8 po BC, ki la?e cca 0,8 litra.

?la sva petek obcca pol 8h zjutraj od doma, lepo ?ez ?iri-rovte-logatec, pol na AC do postojne in naprej do pivke, ?ez kne?ak, do rupe, pol pa na AC do bakra in naprej do jablanca po magistrali.

Polno nalo?ena za 17 dni, poln prtlja?nik do zadnjega mm sam ga nabasal, in polni zadnji sede?i(ne dam truge na streho, pa tud ?e zame ni placa).

Po magistrali sva prehitevala kot za stavo, invalide ki ne vedo da je omejitev 90, parkrat je blo kar prehudo se je avto zadaj tako posedel, da so gume podrsale po notranjih blatnikih-kolotekih. :blush:

 

Nardila sva đe krog po otoku in zdej je poraba ?e 9,2. :blush:

 

 

Dejansko je to velika za 260 konjev in full nalo?eno kanto ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi2 z na?o sva đtartala od doma in do raba ,sva imela 8,8 po BC, ki la?e cca 0,8 litra.

?la sva petek obcca pol 8h zjutraj od doma, lepo ?ez ?iri-rovte-logatec, pol na AC do postojne in naprej do pivke, ?ez kne?ak, do rupe, pol pa na AC do bakra in naprej do jablanca po magistrali.

Polno nalo?ena za 17 dni, poln prtlja?nik do zadnjega mm sam ga nabasal, in polni zadnji sede?i(ne dam truge na streho, pa tud ?e zame ni placa).

Po magistrali sva prehitevala kot za stavo, invalide ki ne vedo da je omejitev 90, parkrat je blo kar prehudo se je avto zadaj tako posedel, da so gume podrsale po notranjih blatnikih-kolotekih. :blush:

 

Nardila sva đe krog po otoku in zdej je poraba ?e 9,2. :blush:

Dejansko je to velika za 260 konjev in full nalo?eno kanto ?

 

?e upo?teva? ?e vro? in nemogo? zrak za ma?ino je to lahko +0,5 dodatnih L, samo moji se ne pozna :harhar:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko imate ob?utek, da vam v teh dneh klima doda pri porabi goriva? Jaz bi rekel vsaj pol litra, pa raj?i enga celega? :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi2 z na?o sva đtartala od doma in do raba ,sva imela 8,8 po BC, ki la?e cca 0,8 litra.

?la sva petek obcca pol 8h zjutraj od doma, lepo ?ez ?iri-rovte-logatec, pol na AC do postojne in naprej do pivke, ?ez kne?ak, do rupe, pol pa na AC do bakra in naprej do jablanca po magistrali.

Polno nalo?ena za 17 dni, poln prtlja?nik do zadnjega mm sam ga nabasal, in polni zadnji sede?i(ne dam truge na streho, pa tud ?e zame ni placa).

Po magistrali sva prehitevala kot za stavo, invalide ki ne vedo da je omejitev 90, parkrat je blo kar prehudo se je avto zadaj tako posedel, da so gume podrsale po notranjih blatnikih-kolotekih. :blush:

 

Nardila sva đe krog po otoku in zdej je poraba ?e 9,2. :blush:

Dejansko je to velika za 260 konjev in full nalo?eno kanto ?

 

dejva midva zamenjat kanti za en teden pa bomo vidl kok je poraba,bom pa vozu tako kot z mojmu ok. ker vsi nekam mal kurijo te bencinarji. mojmu svaku je njegov BMW 525d kuru 6,5 l, ko sva pa enkrat skupaj prsu iz makedonije do slo vsak s svoji avtom ampak tko da sva vozila skupaj sm js imel porabo 7,2 l on pa 8,9 l. tko da od takrat noce govort o porabi.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e Mazdo6 hvalim, pol pa miato ne razumem, zadnji tank je ganjanje po 2500m GrossGlocknerja na redkem zraku s plinom in ?re manj ali enako kot na ravninskih relacijah....skratka poraba je 9-10 pa ?e se potaplja? z njo

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11426

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.