Skoči na vsebino

Veriga v motorjih Mazde 3


Bass

Priporočeno sporočilo

Dizl te bo zihr navdu?u zaradi navora, najbolje da kupi? to kar potrebuje?. ?e ?e bo? trojko dizla, glej da bo SLO in ne iz Italije, vzemi VIN cifro in pojdi na poobla?enca za Mazdo, da ti povejo ?e je bila vsaj redno servisirana, ?e bo ?e tukaj lastnik oz. prodajalec kaj mutil, potem ve? kolk je ura.

Tale zna biti super nakup, ?e je vse tip top z avtom:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4248378&show=1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, da imajo tudi dizli verigo.

 

Ve?inoma vidim, da imajo predvsem lastniki M6 dizl probleme z motorji, M3 bol malo.

Od nakupa bencinarja me odbija predvsem velika poraba, ?eprav so sto?ki vzdr?evanja ni?ji.

 

Predvsem imajo probleme tisti, ki so kupili avtomobile brez znane zgodovine. Vemo kateri avto je najhitrej?i na makadamu - slu?beni in ?e kupi? avto, ki je bil v poslovnem najemu po mo?nosti v italiji ne more? pri?akovati, da bo vse OK.

 

Vpra?at je treba ljudi, ki so kupili nov avto ali pa od znanega lastnika kolk imajo problemov?

 

?e 1x, zavedati se je treba, da nekdo disla kupi prvenstveno, da bo delal veliko km in na koncu pri prodaji mu je v interesu, da pogoljufa pri kilometrih in naslednji kupec niti ne ve to?no km ima. Prodajo ti avto, ki pravijo, da im glih kar narejen prvi velik servis z nekje 130-140kkm. Resnica je pa, ima ?e drugi velik servis pri 250kkm. Pol se pa ?udimo, da kej crkuje.

 

Bencinarje se ne uva?a od drugod, ker niso v poslovnih najemih, imajo manj km tako, da se ne da kej dost goljufat in temu primerno ni profita. Ve?ino bencincev je tako "doma?ega" porekla in temu primerno z manj km in posledi?no z manj okvarami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvsem imajo probleme tisti, ki so kupili avtomobile brez znane zgodovine. Vemo kateri avto je najhitrej?i na makadamu - slu?beni in ?e kupi? avto, ki je bil v poslovnem najemu po mo?nosti v italiji ne more? pri?akovati, da bo vse OK.

 

Vpra?at je treba ljudi, ki so kupili nov avto ali pa od znanega lastnika kolk imajo problemov?

 

?e 1x, zavedati se je treba, da nekdo disla kupi prvenstveno, da bo delal veliko km in na koncu pri prodaji mu je v interesu, da pogoljufa pri kilometrih in naslednji kupec niti ne ve to?no km ima. Prodajo ti avto, ki pravijo, da im glih kar narejen prvi velik servis z nekje 130-140kkm. Resnica je pa, ima ?e drugi velik servis pri 250kkm. Pol se pa ?udimo, da kej crkuje.

 

Bencinarje se ne uva?a od drugod, ker niso v poslovnih najemih, imajo manj km tako, da se ne da kej dost goljufat in temu primerno ni profita. Ve?ino bencincev je tako "doma?ega" porekla in temu primerno z manj km in posledi?no z manj okvarami.

 

To pa ne bo dr?alo popolnoma.Kolega ima tudi M6 diesel,kupil on sam novega v Kp in ima pribli?no iste probleme kot mi ostali-

probleme z xenon lu?mi,zviti diski oz.trde plo??ice,EGR ventil je ?e zamenjal in tudi zadnje blatnike je ?e barval.

Tako,da mislim,da ima pa? Mazda 6 1.generacije in faceliftane par slabih to?k,ki upam,da so jih z ta novimi modeli uspe?no odpravili.Pa? je treba gledati realno,da ni vse 100% v redu narejeno. :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa ne bo dr?alo popolnoma.Kolega ima tudi M6 diesel,kupil on sam novega v Kp in ima pribli?no iste probleme kot mi ostali-

probleme z xenon lu?mi,zviti diski oz.trde plo??ice,EGR ventil je ?e zamenjal in tudi zadnje blatnike je ?e barval.

Tako,da mislim,da ima pa? Mazda 6 1.generacije in faceliftane par slabih to?k,ki upam,da so jih z ta novimi modeli uspe?no odpravili.Pa? je treba gledati realno,da ni vse 100% v redu narejeno. :ne vem:

 

Stoj Alex, ?e 1x preberi. Govorimo o napakah, ki se ti?ejo zgolj motorja oziroma zakaj je ve? te?av z diesli kot z bencinarji. Vse kar si pa ti na?tel je pa enako tako na dieslu kot na benzu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stoj Alex, ?e 1x preberi. Govorimo o napakah, ki se ti?ejo zgolj motorja oziroma zakaj je ve? te?av z diesli kot z bencinarji. Vse kar si pa ti na?tel je pa enako tako na dieslu kot na benzu.

 

Samo z diesli imajo ve? problemov kot z benzinarji pri vseh znamkah;tudi pri t.i. premium.

Sodobni diesel motorji so pa? narejeni precej komplicirano in z veliko komponentami.In je ve?ja mo?nost,da kaj crkne.Za moje pojme je recimo sklopka od M6 slabo dimenzionirana,ker ko gre? v kak ve?ji klanec misli?,da jo bo kaj kmalu pobralo oz da se bo za?gala. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss pa si kdaj pomislil, da deluje? ?e bolj zagret zagovornik dizlov kot je Yavarye zagovornik bencinarjev? Vedno ampak vedno najde? opravi?ilo za kvarljive mazde 6. In to, da imajo dosti okvar JE dejstvo tako kot je dejstvo, da imajo Renaulti dolo?ene okvare, tako kot je dejstvo, da gre zemlja okoli sonca in ne obratno. Na forumu se najde kar lep kup?ek lastnikov Mazde 6, ki so zmetali denar v avto ampak vedno bo? rekel, "ja to njegova, moja je bila nova je pa delala". Ja to njemu, unemu tam, tretjemu... Zakaj za vraga se ne najde nih?e, ki bi rekel, da je imel te?ave z bencinarjem? A ni to zanimivo? Aja saj res, bencinarje vsi kupijo nove, in preverjene. :vskalo:

In tisto o prevrtenih kilometrih: To se ne dogaja samo Mazdi ampak zakaj nekateri nem?ki dizli potem ne crkujejo? Najbr? bo? na?el 1000 in en izgovor ampak zame osebno, ki ne gledam samo Mazde in Kie imajo Nemci pa? bogatej?o zgodovino z dizli in tega ne more? zanikati. Ni? ne re?em, Mazde so super stroji ampak ?e bo? ti dal urarju popravljati traktor mu isto ne bo ni? jasno in bo naredil kak lapsus. Tu je podobno. Znajo narediti marsikaj ampak pa? pri dolo?enih zadevah so usekali mimo, to je ?love?ko in jih ne rabi? vedno zagovarjati za vsako ceno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dizl te bo zihr navdu?u zaradi navora, najbolje da kupi? to kar potrebuje?. ?e ?e bo? trojko dizla, glej da bo SLO in ne iz Italije, vzemi VIN cifro in pojdi na poobla?enca za Mazdo, da ti povejo ?e je bila vsaj redno servisirana, ?e bo ?e tukaj lastnik oz. prodajalec kaj mutil, potem ve? kolk je ura.

Tale zna biti super nakup, ?e je vse tip top z avtom:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4248378&show=1

 

Vse lepo in prau, samo denarna omejitev je tm okol 7000 eur :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dizl te bo zihr navdu?u zaradi navora, najbolje da kupi? to kar potrebuje?. ?e ?e bo? trojko dizla, glej da bo SLO in ne iz Italije, vzemi VIN cifro in pojdi na poobla?enca za Mazdo, da ti povejo ?e je bila vsaj redno servisirana, ?e bo ?e tukaj lastnik oz. prodajalec kaj mutil, potem ve? kolk je ura.

Tale zna biti super nakup, ?e je vse tip top z avtom:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4248378&show=1

 

sploh nvem zakaj tolk jamrate za z italije pripeljanimi avti? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stoj Alex, ?e 1x preberi. Govorimo o napakah, ki se ti?ejo zgolj motorja oziroma zakaj je ve? te?av z diesli kot z bencinarji. Vse kar si pa ti na?tel je pa enako tako na dieslu kot na benzu.

 

- probleme z xenon lu?mi,

- zviti diski oz.trde plo??ice,

- EGR ventil je ?e zamenjal in

- tudi zadnje blatnike je ?e barval.

 

Jaz nisem imel nobene od na?tetih te?av. V bistvu moja v petih letih ni imela nobene te?ave spljoh in ni bila na drugem, kot le reden servis. :notworth:

Je pa bencinarka.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sploh nvem zakaj tolk jamrate za z italije pripeljanimi avti? :ne vem:

 

Nima noben na?eloma ni? proti, ?e ga gre? sam iskat in vsaj ve? kaj ima?, in tudi pla?al ne bo? ni? kaj preve? manj kot pri nas, ?e ga pa kupi? pri teh znanih SLO PREprodajalcih bo? pa v 90% dobil zgonena jajca s prevrtenimi kilometri ipd., pa mora? vedet da oni ?e zaslu?ijo tako da....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sploh nvem zakaj tolk jamrate za z italije pripeljanimi avti? :ne vem:

 

hja pojdi na avtocesto Trst-Ljubljana in poglej kaj vozijo romuni zadaj.........

 

2. Glede okvar

 

Mazda 5 dizl:

- DPF itak

- vpoklic vijak nosilca motorja

- cviljenje gumic v amortizerjih pozimi

 

CX-7 benz

 

- zviti diski

- zadnji levi lezaj

 

 

Oboje mislm da je bolj posledica novodobja in ekonomi?nosti pri Mazdi, razen seveda DPF.....ki so ga men v Puli do konca potem popravili, ?e danes ne vem to?no kaj so naredili, samo pred tem sem imel sivo moder dim iz auspuha pa tudi avtocesta ni pomagala (navsezadnje se je prizgalo na poti LJ- Rovinj)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stereotip, da je ves pobu?kan, da so zgoljufali kilometre itd... Moj prijatelj ima avto iz Italije. Star je 15 let (avto ne prijatelj :D) in nima niti pikice rje. Za spremembo od ostalih istih avtov letnika 95. Tako, da odvisno kaj dobi?. :bravo:

 

 

To je res odvisno, kaj dobi?. Moja je iz Italije, pa ne rjavi(v primerjavi s tisitimi s SLO poreklom-se je majes samo cudil na servisu v BTC-ju) in "zaenkrat" ne crkuje-narejenih slabih cca 85kkm. Crknil je pa IMV ventil-kod se par drugim. Je pa res bila pobutana po odbija?ih ter blatnikih. Samo je bilo dobro popravljeno in me ne moti.

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss pa si kdaj pomislil, da deluje? ?e bolj zagret zagovornik dizlov kot je Yavarye zagovornik bencinarjev? Vedno ampak vedno najde? opravi?ilo za kvarljive mazde 6. In to, da imajo dosti okvar JE dejstvo tako kot je dejstvo, da imajo Renaulti dolo?ene okvare, tako kot je dejstvo, da gre zemlja okoli sonca in ne obratno. Na forumu se najde kar lep kup?ek lastnikov Mazde 6, ki so zmetali denar v avto ampak vedno bo? rekel, "ja to njegova, moja je bila nova je pa delala". Ja to njemu, unemu tam, tretjemu... Zakaj za vraga se ne najde nih?e, ki bi rekel, da je imel te?ave z bencinarjem? A ni to zanimivo? Aja saj res, bencinarje vsi kupijo nove, in preverjene. :vskalo:

In tisto o prevrtenih kilometrih: To se ne dogaja samo Mazdi ampak zakaj nekateri nem?ki dizli potem ne crkujejo? Najbr? bo? na?el 1000 in en izgovor ampak zame osebno, ki ne gledam samo Mazde in Kie imajo Nemci pa? bogatej?o zgodovino z dizli in tega ne more? zanikati. Ni? ne re?em, Mazde so super stroji ampak ?e bo? ti dal urarju popravljati traktor mu isto ne bo ni? jasno in bo naredil kak lapsus. Tu je podobno. Znajo narediti marsikaj ampak pa? pri dolo?enih zadevah so usekali mimo, to je ?love?ko in jih ne rabi? vedno zagovarjati za vsako ceno.

 

... tko kot ti ne rabi? pljuvat za vsako ceno.

 

Sej sem vedel, da se bo vsaj eden spotaknil ob to, ker nisem spljuval dieslov, kot je v takih temah navada. Se pardoniram bom popravil - torej diesel je ?rot in jih ne kupujte, ker jih boste imeli skoz na servisih in boste notri 1000 in 1000? zmetali, kot v jamo brez dna. nikakor ne verjemite tistim, ki smo zadovoljni z njimi, ker ve? kot o?itno la?emo in je samo sre?a, da uspemo vsaj 1x tedensko priti v slu?bo in nazaj brez okvare avtomobila. :hudicek:

 

Ok, upam, da je zdaj bolje pa da so bencinski bogovi zadovoljni in egoti zadovoljeni. :harhar: Zdej pa bolj resno naprej.

 

Sej vem, da je brezveze, da klele karkoli pi?em, ker pa? se Symon, Ajvar in podobni pa? bodo rekli, da je diesel zaenkurc pa ?e je res al pa ?e ni - to je dogma in v to ne smemo podvomiti pa ?eprav se nisem zlagal in je ve? ali manj to?no to, ker se kupujejo avtomobili, kjer ne more? to?no preveriti zgodovine, kjer ti namesto servisne knjige dajo zraven izpiske nekih servisov, ki so lahko resni?ni ali pa ?isti fejk, kjer ne najde? podatkov iz elektronske servisne knjige, kjer najde? nataknjene gume s pol leta starim DOT-om, ki majo le 3mm profila, prodajalec pa ti trdi, da je avto pred pol leta imel le 10kkm manj, itd.

 

 

Ampak vseeno se vedno vpra?am isto, ?ez diesel se vedno pljuva in pljuvalci, kr u?ivajo kdo bo bolj zapapril in nikakor ne dovolijo, da bi kdorkoli povedal kak?no v zagovor ali pa vsaj z zagovorom opozoril, na morebitno past pri nakupu diesla(tako kot je bil moj namen). Pa sploh nisem ni? napisal ?ez bencinarje pa sem ozna?en kot najhuj?i zagrete? na tem forumu :blink:

 

V glavnem, se pardoniram, ker sem spet razplamtel stalno dilemo kaj je bolje in kaj ne pa ?eprav to sploh ni bil namen bi bilo pa dobro, da najprej vsak pred svojim pragom pomete predno za?ne obto?evati druge, kaj so oziroma kaj smejo in kaj ne smejo napisat, da bo "politi?no" korektno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej vsi imajo napake, samo roko na srce dizli vodijo.

Vsak kupi kar mu pa?e, samo tud pri nakupu rabljenih je seveda bencinarja te?je dobiti, zato gredo na navor, ker jih je posledi?no potem ve? je tud ve? te?av kot pri bencinarjih.

 

Je pa res da je pri bencinrjih manj majhih in pomebnih delov v samem motorju, v nasprotju z dizlom in ?e samo en sm del za?ne srat pol je problem, je pa tud problem v lastnikih eni zapani?arijo za vsako malenkost, drugi naredijo iz muhe vlak, eni samo spra?ujejo in ne naredijo ni?,....

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker pa? se Symon, Ajvar in podobni pa? bodo rekli, da je diesel zaenkurc pa ?e je res al pa ?e ni

Dizel ni za en kurc samo bolj kompleksno je narejen in ima nekatere pomankljivosti (oziroma statisti?no bolj pokvarljive dele) napram bencinarju. Simpl.

In vem, da tvojega stali??a ne bom premaknil niti za milimeter ker se ga pa? dr?i? kot pijanec plota ali pa stereotipen kmet VWja. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dizel ni za en kurc samo bolj kompleksno je narejen in ima nekatere pomankljivosti (oziroma statisti?no bolj pokvarljive dele) napram bencinarju. Simpl.

In vem, da tvojega stali??a ne bom premaknil niti za milimeter ker se ga pa? dr?i? kot pijanec plota ali pa stereotipen kmet VWja. :)

 

Sej tle ni fora v prepri?evanju !

Fora je v tem da Boss NIMA te?av z dizlom ker ga zna uporabljat, ostal pa ga ?parajo in potem so problemi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz ga ne sparam. :D

 

Ok se upravi?ujem sem te pozabil napisat. :blush:

?e en dokaz da je treba traktorje samo gonit, pol dela kukrtolk bp.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj a sam traktorje?

 

Ja ?e ho?e? da dela bp, druga? ap je treba vse gonit, ker pri registraciji pla?amo recimo 150 konjev, zdej naj pa delajo za nas. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni popolnoma brezpredmetno tole blatenje, naj vsak fura kar mu pa?e! <_<

 

Nisem lubitl dizla?ev, ampak efekt, ko te v klanc prlima surova mo? - neprecenljivo! :danzoman::bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem lubitl dizla?ev, ampak efekt, ko te v klanc prlima surova mo? - neprecenljivo! :danzoman::bravo:

 

Ni to sm pri dizlih. :hudicek::hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stereotip, da je ves pobu?kan, da so zgoljufali kilometre itd... Moj prijatelj ima avto iz Italije. Star je 15 let (avto ne prijatelj :D) in nima niti pikice rje. Za spremembo od ostalih istih avtov letnika 95. Tako, da odvisno kaj dobi?. :bravo:

 

O?etova Mazda isto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stereotip, da je ves pobu?kan, da so zgoljufali kilometre itd... Moj prijatelj ima avto iz Italije. Star je 15 let (avto ne prijatelj :D) in nima niti pikice rje. Za spremembo od ostalih istih avtov letnika 95. Tako, da odvisno kaj dobi?. :bravo:

 

Iz kjerkoli oz. od kogarkoli je avto, vsak te posvoje sku?a nategnt :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.