Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Mam par kolegov, ki se vsi vozimo po na?i dolini(ista relacija ista gu?va,v?asih se vozimo en za drugim,...) in oni imajo navornike, in so pri porabi vsi med 6-7 litrov, js pa med 9-10, tako da ne vem kako ste se vozili.

Tudi ?e ve?krat tankam, va?no da ne ?raufam.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem tud vozu mps pa je bla poraba hehe hoho :mi pijemoo: , sam v bistvu pri taki moci ni pomembno...gre k kurba

 

:bravo::bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

garancija je 100 kkm ali 3 leta, kar nastopi prej, ?e se ne motim.

 

Pokli?i ?lana Mazda 2(lepega mitkota) in ga povpra?aj kako je blo, ko je pri 80 kkm odpeljal z servisa, pa ?e par jih imam na rezervi(mazda 5, z 73kkm(kolega kupu od kolega, tako da je zgodovina znana),....), z manj kot 100 kkm,pol pa lahko diskutiramo naprej.

 

Lahko tud tist s preko 100 kkm, recimo ga kupi pred temi kilometri, pol pa je sranje, ?e pa kupi? novega pa ima? na?eloma manj?e mo?nosti dabo sranje.

 

Ma OK ne bomo diskutirat - MPS je zakon, diesli so pa pa? ?rot in so skos na servisu. Jaz sem sre?en ?e mi zjutri sploh v?ge in ?e pol ni? stran med vo?njo ne pade. :harhar:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma OK ne bomo diskutirat - MPS je zakon, diesli so pa pa? ?rot in so skos na servisu. Jaz sem sre?en ?e mi zjutri sploh v?ge in ?e pol ni? stran med vo?njo ne pade. :harhar:

 

http://www.mimovrste.com/artikel/325004932...matrix-mps-1000

 

MPSka ki vle?e na jurja obratov :D

 

Stroj lahko napolnimo s 5 kg perila, maksimalno ?tevilo obratov centrifuge zna?a 1000 rpm, stroj pa porabi 43 litrov vode.

 

Za za??ito skrbijo prenapetnostna za??ita, otro?ka klju?avnica in Overflow za??ita proti izlitju vode.

 

Ta Sucker se vsaj ne v??ije :hohoho::hohoho::hohoho:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma OK ne bomo diskutirat - MPS je zakon, diesli so pa pa? ?rot in so skos na servisu. Jaz sem sre?en ?e mi zjutri sploh v?ge in ?e pol ni? stran med vo?njo ne pade. :harhar:

 

Ni fora v tem, ho?em samo povedat benz al dizl je razlika samo ?e pri dizlu NI nobenih te?av s ?eimerkol, se SPLA?A, ?e pa so lajt?ovi, ?obe,kuplinge.ventili,zobati jermeni,oljno cedilo,...pol pa je popolnoma isto ?e ma? bencinarja, ,kjer za benz da? ve? in na koncu si dejansko zagonil isto dnarja, samo z enim na cesti, z drugim pa na cesti in mehaniku.

 

http://www.mimovrste.com/artikel/325004932...matrix-mps-1000

 

MPSka ki vle?e na jurja obratov :D

 

Stroj lahko napolnimo s 5 kg perila, maksimalno ?tevilo obratov centrifuge zna?a 1000 rpm, stroj pa porabi 43 litrov vode.

 

Za za??ito skrbijo prenapetnostna za??ita, otro?ka klju?avnica in Overflow za??ita proti izlitju vode.

 

Ta Sucker se vsaj ne v??ije :hohoho::hohoho::hohoho:

 

Stari vsaj opere me ko se peljem "dve muhi na en mah".

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kot sem obljubil sem namenoma v?eraj peljal sakerja na tehni?nega, kjer smo naredili extended pregled(normalno tega ne gledajo ker ni potrebno-zahtevano za izpravnost vozil), ker se mi je zdelo da nekaj NI ok.

 

To je bil pregled vseh 4 amortizerjev(vsakega posebej), kompleten test zavor, in pregled komplet podvozja(sprednje-zadnje vpetje koles,roke,vodila,stabilizatorji, kolesni le?aji), mi je na tehni?nih samo pribil da tako dobro narejenegain po teh kilometrih podvozja ?e dolgo ni videl pa model dela na tehni?nih ?e 30+ let.

 

Pol je sledila ?e meritev plinov, in nastavitve lu?i, hrupa,... skratka vse in ?e ve? kot mora avto izpolnjevati.

Rezultat, je bil 100%+, edina stvar ki pa je mogo?e malo ?e za preverit pa je optika zadnjih koles, ker ko se zapelje? ?ez eno plo??o pred testom amortizerjev, je pokazalo da niso ?isto usporedna. kar je lahko pravilno ali pa tudi narobe, glede na 4x4 pogon in se postavijo kolesa v pravilen polo?aj ko jih obremeni?-ko si avto pomaga z zadnjim pogonom. tega mi ni vedel noben povedat, samo rekl so mi da zarad tega nebi smelo bolj obrabljat gum, ?e pa ?e pa po enem robu, jaz pa imam bolj obrabljene enako po obeh robovih in sredini. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni fora v tem, ho?em samo povedat benz al dizl je razlika samo ?e pri dizlu NI nobenih te?av s ?eimerkol, se SPLA?A, ?e pa so lajt?ovi, ?obe,kuplinge.ventili,zobati jermeni,oljno cedilo,...pol pa je popolnoma isto ?e ma? bencinarja, ,kjer za benz da? ve? in na koncu si dejansko zagonil isto dnarja, samo z enim na cesti, z drugim pa na cesti in mehaniku.

Stari vsaj opere me ko se peljem "dve muhi na en mah".

 

To je ?e res. Ampak ti primerja? zdej svojo MPSko z na?imi dizlaki z bogimi 140 konji ali pa ?e manj. ?e primerjamo pa 1.8, al pa 2.0 bencinar ?estko karavan, je pa nepremi?nina...No, vsaj ob?utek je tak ko jo vozi? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?e res. Ampak ti primerja? zdej svojo MPSko z na?imi dizlaki z bogimi 140 konji ali pa ?e manj. ?e primerjamo pa 1.8, al pa 2.0 bencinar ?estko karavan, je pa nepremi?nina...No, vsaj ob?utek je tak ko jo vozi? :D

 

Ja je nepremi?nina, samo ni pa problemov kot so pri navornikih, sej sam ve? kaj vse si ?e moral porihtat, breznavorniki-nepremi?nine pa porabijo VE?, samo teh te?av sploh ne morejo imet, ker tega sploh nimajo.

 

Je ?e kdo kdaj sli?al da je bencinarju crknila ?oba za vbrizg bencina, se je zama?ilo cedilo,IMV.... ?

Pe ne provociram, dejansko vpra?am, pozna kdo koga ki je to menjal, vem da je crknila benz pumpa v rezervoarju, samo to stane manj kot ena ?oba za navor al pa IMV.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kdo je pol avion in kdo helikopter? :ne vem:

 

jaz sem ?e vedno mnenja da je traktor za na polje ali nivo!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem ?e vedno mnenja da je traktor za na polje ali nivo!

 

Jaz pa pravim, da je tema poraba goriva za mazdo 6 diesel in nima smisla, da se neki prsimo, ker imamo "nepokvarljive" bencinske korete! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa pravim, da je tema poraba goriva za mazdo 6 diesel in nima smisla, da se neki prsimo, ker imamo "nepokvarljive" bencinske korete! :blush:

 

Res je.Tukaj se pi?e,kako malo popijejo na?e 6-ke diesel.Kako dosti popijejo benzinarji je verjetno kak?na druga tema odprta. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?e res. Ampak ti primerja? zdej svojo MPSko z na?imi dizlaki z bogimi 140 konji ali pa ?e manj. ?e primerjamo pa 1.8, al pa 2.0 bencinar ?estko karavan, je pa nepremi?nina...No, vsaj ob?utek je tak ko jo vozi? :D

 

To vedno poslu?am pa skoraj te?ko verjamem. Seveda je ogromna razlika v navoru, vendar pospe?ek in kon?na hitrost nista ni? druga?na. Ob?utek je mogo?e res tak, da ne gre nikamor, ampak ?e zmeraj je samo ob?utek, ker dizel zaradi turba pa? lima na zic, pri bencinarju pa mora? malo ve? pretikat, da pospe?uje z enako mo?jo. Za avtocestno kruzanje se mi bencinar skoraj bolj dopade... Za stro?ke servisov pa sploh nisem v dilemi :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To vedno poslu?am pa skoraj te?ko verjamem. Seveda je ogromna razlika v navoru, vendar pospe?ek in kon?na hitrost nista ni? druga?na. Ob?utek je mogo?e res tak, da ne gre nikamor, ampak ?e zmeraj je samo ob?utek, ker dizel zaradi turba pa? lima na zic, pri bencinarju pa mora? malo ve? pretikat, da pospe?uje z enako mo?jo. Za avtocestno kruzanje se mi bencinar skoraj bolj dopade... Za stro?ke servisov pa sploh nisem v dilemi :bravo:

 

Se NE strinjam.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

but the next-generation Six could approach Prius levels of economy by returning as little as 4.0L/100km.

:whatever:

http://www.goauto.com.au/mellor/mellor.nsf...A2576E900052393

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To vedno poslu?am pa skoraj te?ko verjamem. Seveda je ogromna razlika v navoru, vendar pospe?ek in kon?na hitrost nista ni? druga?na. Ob?utek je mogo?e res tak, da ne gre nikamor, ampak ?e zmeraj je samo ob?utek, ker dizel zaradi turba pa? lima na zic, pri bencinarju pa mora? malo ve? pretikat, da pospe?uje z enako mo?jo. Za avtocestno kruzanje se mi bencinar skoraj bolj dopade... Za stro?ke servisov pa sploh nisem v dilemi :bravo:

 

ajvar: poznam, moja sestra na peđoju 1.4 bencinar :)

 

Ja, pospe?ki so isti..sam kolk je pa to 'udobno' avto na?igat do 6 jurjev...Sem se vozil s hondo ta novo civic...1.8 konjev tolk k na?e mazde 140. Ma nevem. Men se je zdel jaj?k. Pospe?ki vem da so isti al pa ?e celo bolj?i, samo tisto ropotanje poslu?at, da dose?e? take pospe?e kot pri dizlu mi pa ni...Ne vem no.

 

Ma? point, pospe?ki so res isti, samo pri dizlu se bo? lepo udobno pejlal, pri bencinarju bo? pa poslu?a motor in ne radia 1 :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar me?a brutalne voze in traktorje za vsakdanjo uporabo :punk: Mi je ?isto jasno, da se Mustang 4.0 V6 pelje s svojim navorom (320Nm pri 3500 obratih) bolje od mojega dizl voza oziroma ni potrebno toliko priganjanja v visoke obrate in pretikanja. Sicer ne vem, kako je z bencinsko 6-ko s 120KM, ampak prej sem imel Mondea s 115KM (2. generacija) in je bil dale? od nepremi?nine. Sicer je res, kot je rekel SpEkTr, da se da z isto mo?nim dizlom bolj udobno vozit, vpra?anje je bolj, ?e odtehta to vse stro?ke povezane z vzdr?evanjem... Sploh glede na to, da verjetno avta ne rabi? neprestano priganjat oziroma izkori??at polno dihanje turbine, za kar je tudi bencinar ?isto dober. So pa zanimivi te ECO Boosti... :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar me?a brutalne voze in traktorje za vsakdanjo uporabo :punk: Mi je ?isto jasno, da se Mustang 4.0 V6 pelje s svojim navorom (320Nm pri 3500 obratih) bolje od mojega dizl voza oziroma ni potrebno toliko priganjanja v visoke obrate in pretikanja. Sicer ne vem, kako je z bencinsko 6-ko s 120KM, ampak prej sem imel Mondea s 115KM (2. generacija) in je bil dale? od nepremi?nine. Sicer je res, kot je rekel SpEkTr, da se da z isto mo?nim dizlom bolj udobno vozit, vpra?anje je bolj, ?e odtehta to vse stro?ke povezane z vzdr?evanjem... Sploh glede na to, da verjetno avta ne rabi? neprestano priganjat oziroma izkori??at polno dihanje turbine, za kar je tudi bencinar ?isto dober. So pa zanimivi te ECO Boosti... :jupiii:

 

Js mam 2.3 s 380 Nm pri 3000 rpm :angry2: , pa ziher ni?jo porabo.

Skor 90% vsega navora je v razponu med 2500 - 4500 obrati, tega ?e sam nisem vedu.

In pol se ?udim da mi ni treba ?altat.

 

Samo ok to je za primerjevo za "amerikancem", zvok pa je pri meni res bogi. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro, samo pozabil si povedat, da je zadeva turbinsko polnjena, Amerikanec pa ne (vsaj ta model, pustimo supercharger). Kaka je razlika v porabi pa ne vem. Uporabniki Forda (zadnje generacije) poro?ajo o cca 11l po mestu in 7l po avtocestah. Prej?nji model pa kaki dober liter ve?. Glede zvoka bi se pa verjetno moral jaz prito?evat... :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, jaz sem ?e moral premi?ljevat. Moj jih je imel 120.000 :whatever: Nagledano sem imel pa ?e eno 3-jko s 105-imi ihahaji pa cca 90.000km. Samo bi me ?akal ?e veliki servis. Pa tudi cena je bila vi?ja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.