Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Jebo jim pas mater testeninarsko :(

 

afffc6540b42f8621ea4_62438526.jpg?v=d472
WWW.24UR.COM

Kako je mogoče, da nelegalno pripeljani kup več ton smeti po štirih mesecih še vedno ogroža prebivalce Divače? Dogodek smo prijavili okoljskemu...

 

  • Žalosten 2
  • Jezen 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Daj, ne ti meni "majhni"! To je zato, ker smo mevžasti, ne pa, ker smo majhni. Daj, omeni kakšnemu Šiptarju, da je Kosovo majhno, pa boš hitro imel čreva na plot obešena... Ali pa Črnogorcu, da je Črna Gora majhna, te bo ravno tako hitro razparal... Ali pa Makedoncu, da je Makedonija majhna... Pa je Kosovo direkt pol manjše od Slovenije, Črna Gora skoraj pol manjša od Slovenije, Makedonija pa komaj kaj večja od Slovenije...

 

Po drugi strani pa poglej npr. Andoro, ki jo je komaj za 1/43 Slovenije (Slovenija ima 20.271 km2, Andora pa 468 km2). Pa je precej pomembna v svoji okolici. Ali pa Liechtenstein.

 

In čeprav je Švica dvakrat večja od Slovenije, je še vedno med manjšimi državami še celo v Evropskem merilu, kaj šele v svetovnem...

 

Tako da ne ti men "smo majhni"! Smo zasrali to državo, ker smo pustili, da se je tudi po osamosvojitvi delalo tako kot v komunizmu, zato je tako, ne pa, ker smo majhni! V državno birokracijo nisi prišel, ker si bil sposoben, ampak ker si imel kakšnega strica ali pa celo očeta. In če je bila afera, je bilo samo to pomembno, katere stranke je glavni akter. Če je bil iz "prave", se je vse skupaj potišalo in zastaralo, če je bil iz "napačne", se je naredilo celega zlodja, da se ga je zamenjalo z nekom iz "prave" stranke. In vedno so bile vrednote vseh pomembnejših državnih in občinskih funkcionarjev "prvo zame, drugo za moje znance, tretje še za koga, če imam tudi jaz korist, nekje na 10. mestu pa korist države". Tako je bilo pri vseh večjih projektih v državi, tako je bilo pri arbitraži (Hrvaška je lobirala čisto povsod, Slovenci smo imeli pa afere in se kregali med seboj. Kakšen je rezultat arbitraže?), tako je povsod, kjer je karkoli odvisno od državnega aparata. Tako da ne ti men "smo majhni". Ne, smo zasrali in se bomo morali še enkrat učiti zgodovino, da bomo vedeli, kaj in kako zahtevati od tistih, ki jim zaupamo vodenje. Za začetek bi morali prebrati kaj o knežjem kamnu in ustoličevanju knezov v Karantaniji, potem pa naprej (malo kdo ve, da je o tem ustoličevanju bral tudi Thomas Jefferson, ki je kasneje pisal Deklaracijo o neodvisnosti...).

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

U vražjo mater, že drugič ta teden sem štartal kot kolesar in se vrnil kot pešec, ki vleče vozilo za roge. Ponovno spuščena zadnja guma, s tem da mi jo je danes dobesedno razneslo in je počilo, kot da me je zadew divji lovec, jebemti!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Z M A J napisal:

U vražjo mater, že drugič ta teden sem štartal kot kolesar in se vrnil kot pešec, ki vleče vozilo za roge. Ponovno spuščena zadnja guma, s tem da mi jo je danes dobesedno razneslo in je počilo, kot da me je zadew divji lovec, jebemti!

Vzrok? Stare gume? Slaba cesta-makadam?... kaj drugega? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm.... Ali si jo kje prescipnil z plaščem, ali si jo konkretno (ampak res konkretno) preveč nafilal ali pa se je trak na feltni uničil in je notranja stran napere predrla šlauf... (Jaz najbolj sumim na zadnjo možnost)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej poglej trak na feltni....  Pa mala tajna; vedno imej napis na plašču poravnan z ventilckom ; tako boš , potem ko boš našel luknjo na šlaufu , lažje iskal tujek na točno določeni točki na plašču. No, če je luknja na spodnji strani šlaufa, pa je itak jasno, da ga je feltna pregrizla.

 

Do takrat pa pumpo pa rezervo s sabo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveč napolnjena ni bila, tam neke 3,5 bara, navzven ni videt kakšne hudobije. Absurd je, da imam nov števec montiran in je ta teden že 2x beležil kako hitro ga transportiram za roge in si zraven prepevam; med 5.8 do 6,5 kmh, hehe :P

  • Haha 2
  • Začuden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja domneva. Če bi se zadeva prebodla s čimerkoli, potem nebi bilo slišati poka iz lovske puške. Če je plašč povsem cel, potem je verjetnost, da je zračnica na nek način prišla med rob plašča in feltne, oz da se plašč in feltna ne razumeta najbolje kar se tiče naleganja. Lahko tudi da je pri montaži prišlo do napake.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponedeljek gre do mojstra za becikle in potem bomo videli ali gre z mano na aktivni dopust ali ostane doma :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes šel na občino. In, glej hudiča, pozabil vzet lopato s seboj, pa da nekomu razčesnem glavo...

 

Ob rojstvu otroka občina da enkratno denarno pomoč.

Dobro.

Grem na občino in prijavim rojstvo otroka. Pa imava z uslužbenko "dialog":

Uslužbenka: "Stalno bivališče matere?"

Jaz: "Lokovec 109."

Uslužbenka: "Stalmo bivališče očeta?"

Jaz: "Lokovec 109."

Uslužbenka: "Kje bo otrok živel?"

Jaz: ?zmeden? ... ... ... ... ... "Pod lesko mu bomo postavili šotor in bo tam živel."

Uslužbenka: ?zmeden?

Jaz: "Ja, pi*** ti materina, kje bo živel, dej malo pomisli! Poglej, kaj si do zdaj pisala pa mi povej, kje bi lahko živel... ... ... ... ..."

  • Haha 7
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Poleti je slovenclje vlada napotila reševat gospodarstvo tem neandertalcem:

2855f42246f6e322f9bd-hrvaska.jpeg
SIOL.NET

Na Trgu bana Jelačića v Zagrebu se je v soboto zbralo več tisoč ljudi, ki so protestirali proti ukrepom hrvaške vlade za zajezitev širjenja okužb z novim koronavirusom. Iz množice je bilo mogoče slišati vzklike, da ukrepi...

 

Zato da smo zajebali svoje gospodarstvo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Poleti je slovenclje vlada napotila reševat gospodarstvo tem neandertalcem:

2855f42246f6e322f9bd-hrvaska.jpeg
SIOL.NET

Na Trgu bana Jelačića v Zagrebu se je v soboto zbralo več tisoč ljudi, ki so protestirali proti ukrepom hrvaške vlade za zajezitev širjenja okužb z novim koronavirusom. Iz množice je bilo mogoče slišati vzklike, da ukrepi...

 

Zato da smo zajebali svoje gospodarstvo.

So morali pustiti odprto mejo zaradi 110000 Slovencev in njihovih družin, ki imajo dol svoje nepremičnine. Če ne bi smeli dol, poleg ostalih slovencejlnov, seveda, bi najbrž kolesarili po celi Sloveniji, ne samo po Ljubljani. Zahvaliti se moramo samo njim, ki ne morejo preživeti brez cro. Ni pravega dopusta, če ne greš dol. Najprej so skakali v luft, ko niso odprli meje nato tej isti, ker jo niso zaprli. Pa ugodi temu narodu, če moreš. 

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi je kristalno jasno da je bila meja odprta zaradi dosjejev o trgovanju z orožjem g. Janše ki jih hrčki niso uničili tako kot so jih uničili naši, in pa zaradi Kacinovega bazena. Osamosvojitelji pač.

  • Všeč 2
  • Žalosten 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žal je tako, da nas slovencelji ne cenijo kot turiste. Delam tudi v tej branži kot gost, pa imam veliko minusov glede ponudbe v Sloveniji. Za Istro dvomim, ampak od Zadra naprej sem pa kot turist vedno cenjen... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.