Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 12 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Kar se dovozov tiče, Nejc ima čist prav. Jaz mulca (6 in 8 let) v Moravčah podim dol s pločnikov na cesto ravno zaradi velike nevarnosti da jih nekdo z dvorišča povozi, ker ju enostavno ne bo videl dokler ne bo cela hauba avta že na pločniku. 

 

Neutrjene bankine z visokim pomožnosti še zjebanim robom asfalta so pri nas pravilo. Mulca tudi v tem primeru podim od roba stran ker sicer lahko pride do katastrofe ker lahko padeta na cestišče.

Druga stvar zakaj je pametneje voziti bolj od roba je pa to, da zmanjšaš število tesnih prehitevanj. Pri nas vozniki v avtošolah niso jemali da se prehiteva po nasprotnem voznem pasu. 

Točno tako. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, kar je žalostno in bedno hkrati... 

 

Od nekega avtomobilista (ki najverjetneje ni kolesar), ne gre pričakovati,da bo vedel zakaj se kolesarja ne gre prehitevati na 40cm, nekolesar tudi ne ve kakšna je razlika a prehitis nekoga z 90kmh ali z 60kmh, avtomobilist tudi ne bo vedel kako te zruka luknjasta cesta na specialki. Po svoje razumljivo.

 

Ampak, večina kolesarjev je tudi avtomobilistov (sploh nas,ki smo odrasli in kolesarimo za užitek in ne kot prevozno sredstvo namesto avta), torej vemo,kako nam gredo na živce kolesarji ko nam uletavajo skozi rdečo, ko jih 2x lepo prehitis in se ti na tretjem semaforju spet postavijo na čelo kolone , kontra po kolesarski stezi. A gre pulz res tako v višave, da se ne spomnijo par ur nazaj,kako je to zoprno iz vidika avtomobilista.? 

 

Jbg,ranljivi smo in vsaka ranljiva skupina (ne samo v prometu-tudi upokojenec v stacuni v času korone) naj najprej naredi nekaj v smeri samozaščite , ne pa samo dvigniti roke,bebavo pogledati in "pazite na nas"...

pred 23 minutami je Bini napisal:

Ja take pa povozi tovornjak kot v BTCju. 🥴

Ja,sem videl , da je počilo včeraj.... Nevem pa a je šla kontra? 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Kar se dovozov tiče, Nejc ima čist prav. Jaz mulca (6 in 8 let) v Moravčah podim dol s pločnikov na cesto ravno zaradi velike nevarnosti da jih nekdo z dvorišča povozi, ker ju enostavno ne bo videl dokler ne bo cela hauba avta že na pločniku. 

 

Neutrjene bankine z visokim pomožnosti še zjebanim robom asfalta so pri nas pravilo. Mulca tudi v tem primeru podim od roba stran ker sicer lahko pride do katastrofe ker lahko padeta na cestišče.

Druga stvar zakaj je pametneje voziti bolj od roba je pa to, da zmanjšaš število tesnih prehitevanj. Pri nas vozniki v avtošolah niso jemali da se prehiteva po nasprotnem voznem pasu. 

 

Sicer ne poznam takega primera v Lj, da bi ljudje zbijali kolesarje in pešce na pločnikih, v ruralnih predelih pa ne vem... ne poznam, dopuščam pa da so tam res taki manijaki. :nevem:

 

Ne vem kje sicer piše, da se prehiteva po nasprotni strani vozišča... piše samo na ustrezni bočni oddaljenosti.

Saj verjetno nimamo binarnega sistema ampak je vožnja analogni sistem, se pravi, da če je bočna razdalja ustrezna in cesta dovolj široka ne vidim razloga zakaj bi nekdo moral na nasprotni pas. Ampak, če si pa pač kolesar "prisvaja" več prostora kot mu zakonodaja dovoljuje, pote je pa pač lahko pizdarija. Pa še neki je... ljudje za volani so različni tako kot so različni kolesarji in če bo kolesar se vozil tako, da ne bo "dovolil" prehitevanja in bo za njim nekdo moral cjazit 20km/h pride do tako imenovanega fenomena "road rage". In potem... ja potem je pa vse živo od maščevanja, do rinjenja kolesarjev, bremzanja itd itd. Daleč od tega da kaj takega opravičujem, žal pa je tako da neka akcija lahko sproži takšno ali drugačno reakcijo. Sam osebno pač niti ne razmišljam, da bi preverjal kakega prenapeteža imam kot "naprotnika" za volanom zato delujem v smeri, da sem čim manj moteč za druge udeležence in da nisem ovira. Do zdaj se je tako delovanje izkazalo kot zelo ustrezno in ga ne mislim spreminjat. Ostali pa... kot pravijo "ko voli nek' izvoli"

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Od nekega avtomobilista (ki najverjetneje ni kolesar), ne gre pričakovati,da bo vedel zakaj se kolesarja ne gre prehitevati na 40cm, nekolesar tudi ne ve kakšna je razlika a prehitis nekoga z 90kmh ali z 60kmh, avtomobilist tudi ne bo vedel kako te zruka luknjasta cesta na specialki. Po svoje razumljivo.

 

Ampak, večina kolesarjev je tudi avtomobilistov (sploh nas,ki smo odrasli in kolesarimo za užitek in ne kot prevozno sredstvo namesto avta), torej vemo,kako nam gredo na živce kolesarji ko nam uletavajo skozi rdečo, ko jih 2x lepo prehitis in se ti na tretjem semaforju spet postavijo na čelo kolone , kontra po kolesarski stezi. A gre pulz res tako v višave, da se ne spomnijo par ur nazaj,kako je to zoprno iz vidika avtomobilista.? 

 

Jbg,ranljivi smo in vsaka ranljiva skupina (ne samo v prometu-tudi upokojenec v stacuni v času korone) naj najprej naredi nekaj v smeri samozaščite , ne pa samo dvigniti roke,bebavo pogledati in "pazite na nas"...

 

Ej točno to, hvala Nejc. Jaz se držim točno tega pravila, da ko sem na kolesu nikoli ne počnem stvari, ki me motijo pri drugih kolesarjih, ko sem sam za volanom. Ja in včasih res izgleda rahlo butasto, ko čakam v koloni za avti in se ne rinem mimo pa čeprav je dovolj prostora. Zame se zdi, da biti toleranten in neegoističen v prometu je dejasnko najvišji dosežek prometne kulture.

pred 2 urama je Bini napisal:

Ja take pa povozi tovornjak kot v BTCju. 🥴

Ampak ta zgodba ni čisto črno bela v stilu "kretenski kamionar". Ta cesta skozi BTC je namreč zaprta, ker jo obnavljajo in tam naprej na ravnost se ne da ne z avtom in ne s kolesom. Pelje pa obvoz na desno stran čez parkirišče. Zato je kamionar sledil usmeritvi prometa, kolesarka pa bi ravno tako morala zaviti desno, saj naravnost zaradi zapore ne gre. Zakaj pa je peljala naravnost? Ali je bil res telefon ali pa je dejansko kamion prekril oznako za obvoz in obvezno smer. Ampak v vsakem primeru je verjetno šlo res za splet nesrečnih okoliščin.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

 

Sicer ne poznam takega primera v Lj, da bi ljudje zbijali kolesarje in pešce na pločnikih, v ruralnih predelih pa ne vem... ne poznam, dopuščam pa da so tam res taki manijaki. :nevem:

 

Ne vem kje sicer piše, da se prehiteva po nasprotni strani vozišča... piše samo na ustrezni bočni oddaljenosti.

Saj verjetno nimamo binarnega sistema ampak je vožnja analogni sistem, se pravi, da če je bočna razdalja ustrezna in cesta dovolj široka ne vidim razloga zakaj bi nekdo moral na nasprotni pas. Ampak, če si pa pač kolesar "prisvaja" več prostora kot mu zakonodaja dovoljuje, pote je pa pač lahko pizdarija. Pa še neki je... ljudje za volani so različni tako kot so različni kolesarji in če bo kolesar se vozil tako, da ne bo "dovolil" prehitevanja in bo za njim nekdo moral cjazit 20km/h pride do tako imenovanega fenomena "road rage". In potem... ja potem je pa vse živo od maščevanja, do rinjenja kolesarjev, bremzanja itd itd. Daleč od tega da kaj takega opravičujem, žal pa je tako da neka akcija lahko sproži takšno ali drugačno reakcijo. Sam osebno pač niti ne razmišljam, da bi preverjal kakega prenapeteža imam kot "naprotnika" za volanom zato delujem v smeri, da sem čim manj moteč za druge udeležence in da nisem ovira. Do zdaj se je tako delovanje izkazalo kot zelo ustrezno in ga ne mislim spreminjat. Ostali pa... kot pravijo "ko voli nek' izvoli"

Hja... Načeloma se strinjam,ampak... Ne gre se za to, da bi bili na ruralnih področjih maniaki,ampak izven naselja se dogajajo drugačne situacije,kot v centru Ljubljane. A si recimo kdaj zavijal iz Vodmatske na Zaloško (pri Dubocici)? Ali pa iz Rašiške ali Adamiceve na Vodnikovo ? Si opazil,da si primoran z avtom na slepo zapeljati na kolesarsko stezo (in ob tem ne vidiš če je le-ta prosta), da vidiš ali je vozišče prazno?

 

No,recimo takih prigod je izven naselja malo morje. Ja,saj vem; kolesar naj računa s tem in naj vozi defenzivno in avtomobilist naj se znajde in naj ne zapelje na slepo (pa magari če reče sopotniku da gre pogledat ven ali pa da se izogiba te ceste),ampak....

 

Prvi ukrep je pač ta,da se z bajkom ne voziš tik ob robu ceste.

 

In kolikokrat si doživel,da je kolesar naredil zastoj  s svojo hitrostjo (recimo 20kmh, kot sam omenjas )?

 

Pustimo skupino telet na kolesih, pustimo to,da je treba upočasniti vožnjo in pač prehiteti kolesarja čez 5sekund (jebiga, tudi Traktor ne greš takoj prehitevati,tudi vozilo v okvari ti vzame 5sekund, tudi tujec se kdaj vleče po cesti).

 

 

V mestu kolesar ne more narediti zastoja,razen ce koga zaje**va v glavo. Izven naselja? Se peljem 30kmh, nekdo Me dohiti z 90kmh in Me prehiti (če je normalen ) v roku parih sekund. Če vidim,da Me dohiteva kamion,bus, Traktor  ali katerokoli vozilo,ki mu je zaradi dimenzij in teže težje varno prehiteti, se umaknem (če je možno) , zmanjšam hitrost in to je to.

 

Edino kjer sem bil na tem da sem naredil zastoj je bilo na Krku, ko sem se v klanec vlekel 10kmh,za menoj pa prihod vozil iz trajekta , cesta pa preozka. Ko sem videl , da se za mano nabirajo avtomobili (skupaj s prikolicami, busi, kamioni),sem sestopil z bajka in počakal na travi ob cesti tiste 3minute, da sem imel jaz mir in oni.

 

Sicer pa ja; potrebno se je obnašati tako,da si čimmanjkrat ovira. Saj to je povsod tako; na kolesu, v avtu ko se peljes 10kmh pod omejitvijo in je za tabo nekdo ,ki si drzne peljati po omejitvah, konec koncev v stacuni z vozičkom,da ne zablokiras celotnega hodnika...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 6. 2020 ob 11:30 je Boss napisal:

 

Sicer ne poznam takega primera v Lj, da bi ljudje zbijali kolesarje in pešce na pločnikih, v ruralnih predelih pa ne vem... ne poznam, dopuščam pa da so tam res taki manijaki. :nevem:

V ruralnih predelih so manijaki vsi - nihče ni sposoben videt okoli vogala. V Lj je situacija seveda povsem drugačna.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, ko smo ravno zadnjic govorili o kolesarjih... Ker delajo cesto je enosmerni promet usmerjen s semaforjem. Na mojo desni strani je avtobusna postaja. Koj na zacetku posnetka se vidu, da za dva kolesarja pac ne veljajo ta pravila in grejo lahko brez problema cez rdeco. Konec posnetka pa sploh nebom komentiral...

 

https://youtu.be/07nASj_0ohM

  • Všeč 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Scr3am napisal:

Evo, ko smo ravno zadnjic govorili o kolesarjih... Ker delajo cesto je enosmerni promet usmerjen s semaforjem. Na mojo desni strani je avtobusna postaja. Koj na zacetku posnetka se vidu, da za dva kolesarja pac ne veljajo ta pravila in grejo lahko brez problema cez rdeco. Konec posnetka pa sploh nebom komentiral...

 

https://youtu.be/07nASj_0ohM

Hm,okej.... O tistih dveh kolesarjih na začetku... Jaz bi verjetno isto naredil; počasi greš mimo in se potem počasi peljes po zaprtem pasu. Vem, je dvojni prekršek, ampak jebemu,koga se ogroža. Večja štala se naredi,ce se čaka na želeno in se peljes po pravilih po odprtem pasu , za tabo pa takrat kolona avtov. Poleg tega, sem šel na Nassfeld, na vzponu čakam na zeleno luč, zapeljem v zeleno in čeprav nisem ravno brez kondicije,ni teorije da bi prišel do konca polovične zapore preden se odpre zelena za kontra.

 

Torej; če sta gledala okoli sebe, pazila da nista v napoto delavcem in nasproti vozecim ter sta v kateremkoli trenutku pripravljena sestopiti iz kolesa... Ju razumem.

 

Tisti avti,ki so prišli kontra,ko si ti imel že zeleno; pomojem so vmes v zapori naleteli na kakšen bager , ki je obračal (ali kaj podobnega). Nekako dvomim,da sta priletela v rdečo (sploh ker je ponavadi zamik kar dolg).

 

Tisti trije kolesarji na koncu; ja,skoda besed... To se te frajercki,zaradi katerih se jaz ne predstavljam kot specialkar,ampak kot tip s kolesom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nima veze, ampak ce se ze imajo za enakovredne udelezence v prometu, naj se potem tudi tako obnasajo. Ne pa da takrat kadar gre njim v prid delajo lahko kar hocejo. Ne me narobe razumet mene osebno niti malo ne moti da so sli cez rdeco in potem dalje, ampak ce so pravila so pravila za vse in pika. Kar se pa tice zadnjega dela posnetka pa skoda besed in sploh raje nebom komentiral, kaj bi takemu osebku naredil. Naj se omenim, da je s tako hitrostjo pripizdil za mano in je ze na kilometer videl mene in tri avte za mano ter rumeno in nato zelo luc semaforja. Podn  od podna. Oprosti, ampak tak si zasluzi, da leti cez haubo. Bo naslednjic vsaj malo bolj pazil... Tista dva avta nista naletela na zaporo, ampak so ful pocas vozili, ker je cesta cist razjebana. Samo dobr to ni panike.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Scr3am napisal:

Nima veze, ampak ce se ze imajo za enakovredne udelezence v prometu, naj se potem tudi tako obnasajo. Ne pa da takrat kadar gre njim v prid delajo lahko kar hocejo. Ne me narobe razumet mene osebno niti malo ne moti da so sli cez rdeco in potem dalje, ampak ce so pravila so pravila za vse in pika. Kar se pa tice zadnjega dela posnetka pa skoda besed in sploh raje nebom komentiral, kaj bi takemu osebku naredil. Naj se omenim, da je s tako hitrostjo pripizdil za mano in je ze na kilometer videl mene in tri avte za mano ter rumeno in nato zelo luc semaforja. Podn  od podna. Oprosti, ampak tak si zasluzi, da leti cez haubo. Bo naslednjic vsaj malo bolj pazil...

Ja,saj se vidi da so imeli konkretno brzino. Verjemi,da gredo meni taki specialci še bolj na falus,ker mečejo totalno slabo luč na vse. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja pozabil sem se omeniti, da je danes sobota in ni bilo delavcev, kar pomeni, da sta se prva dva kolesarja vozila po levem delu ceste, nasproti so pa vozili avti iz druge strani. Ta del ceste je zelo ozek in ce kolesar vozi skrajno ob robu vozisca, nevem ce ga lahko prehitis...

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Scr3am napisal:

Aja pozabil sem se omeniti, da je danes sobota in ni bilo delavcev, kar pomeni, da sta se prva dva kolesarja vozila po levem delu ceste, nasproti so pa vozili avti iz druge strani. Ta del ceste je zelo ozek in ce kolesar vozi skrajno ob robu vozisca, nevem ce ga lahko prehitis...

Jaz če pridem v tako situacijo, peljem po zaprtem delu ceste AMPAK ZGOLJ CE NI DELAVCEV. Če so delavci, pocakam v koloni in potem pospešeno vozim,da nisem v napoto;seveda v zeleno.

 

Se pa vidi,da je ozek pas, saj so bili še tisti 3je kar v napoto na koncu. Nimaš kaj, dokler ne bo nadzora, bo tako. In na eni in na drugi strani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Scr3am napisal:

Zaprt del ceste je cist razrit in je cisti makedam z en kup nasipov tko to je sploh no go :D. Poleg tega so na tem delu vozisca se kamioni, bagerji itd. :d

Meni se je to 1x zgodilo med Črno na Koroškem in Slemenom. Vzpon, polovična zapora. Ampak je bil zaprt nasproten pas. Ker ni bilo sans da bi v roku zelene luči prepeljal cel segment, sem v štartu šel na zaprti (torej kontra pas )in se peljal svojih 15kmh... Ko sem naletel na luknjo, vse razrito ,stoječo mašinerijo-bila je nedelja), sem počakal na zaprtem pasu na kolono vozil v moji smeri in se jim na koncu priključil.

 

 

Je pa res; bil sem v prekršku (in ne samo enem) in ce bi me kdorkoli ustavil takrat , bi samo dvignil roke in priznal krivdo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Scr3am napisal:

Evo, ko smo ravno zadnjic govorili o kolesarjih... Ker delajo cesto je enosmerni promet usmerjen s semaforjem. Na mojo desni strani je avtobusna postaja. Koj na zacetku posnetka se vidu, da za dva kolesarja pac ne veljajo ta pravila in grejo lahko brez problema cez rdeco. Konec posnetka pa sploh nebom komentiral...

 

https://youtu.be/07nASj_0ohM

Ja na žalost je v večini tako..... :nevem:

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Hm,okej.... O tistih dveh kolesarjih na začetku... Jaz bi verjetno isto naredil; počasi greš mimo in se potem počasi peljes po zaprtem pasu. Vem, je dvojni prekršek, ampak jebemu,koga se ogroža. Večja štala se naredi,ce se čaka na želeno in se peljes po pravilih po odprtem pasu , za tabo pa takrat kolona avtov. Poleg tega, sem šel na Nassfeld, na vzponu čakam na zeleno luč, zapeljem v zeleno in čeprav nisem ravno brez kondicije,ni teorije da bi prišel do konca polovične zapore preden se odpre zelena za kontra.

 

Torej; če sta gledala okoli sebe, pazila da nista v napoto delavcem in nasproti vozecim ter sta v kateremkoli trenutku pripravljena sestopiti iz kolesa... Ju razumem.

 

Tisti avti,ki so prišli kontra,ko si ti imel že zeleno; pomojem so vmes v zapori naleteli na kakšen bager , ki je obračal (ali kaj podobnega). Nekako dvomim,da sta priletela v rdečo (sploh ker je ponavadi zamik kar dolg).

 

Tisti trije kolesarji na koncu; ja,skoda besed... To se te frajercki,zaradi katerih se jaz ne predstavljam kot specialkar,ampak kot tip s kolesom.

One avte so mogoče ovirali kolesarji, pa so zato malo zamudili? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 1 uro je Boss napisal:

Kako ti je pa to ratalo? Saj gre zadnja luč čisto enostavno ven. :nevem:

Nevem... Ravno toliko sem jo premaknil ,ko sem iskal zaponko na notranji strani, da je šel plastični zatic...

 

Jbg...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Nejc1986 napisal:

Nevem... Ravno toliko sem jo premaknil ,ko sem iskal zaponko na notranji strani, da je šel plastični zatic...

 

Jbg...

Ja nič, zdaj bo treba kupit nov avto. Ni druge. 🤗

 

  • Haha 3
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Ja nič, zdaj bo treba kupit nov avto. Ni druge. 🤗

 

Ne,ne... Xsara služi namenu ob minimalno vlaganju. Jo moram pohvaliti; tri osebe+3je bajki pokonci  v avtu brez najmanjšega problema .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Nejc1986 napisal:

Ne,ne... Xsara služi namenu ob minimalno vlaganju. Jo moram pohvaliti; tri osebe+3je bajki pokonci  v avtu brez najmanjšega problema .

Ja, samo kaj ko se ti  kvarijo vitalni deli. Danes plastični zatič, jutri nosilec pijače, pojutrišnjem predal na armatur ki... in tako naprej do konca.Res me skrbi za te tvoje pogoste okvare. 😎

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Alex napisal:

Ja, samo kaj ko se ti  kvarijo vitalni deli. Danes plastični zatič, jutri nosilec pijače, pojutrišnjem predal na armatur ki... in tako naprej do konca.Res me skrbi za te tvoje pogoste okvare. 😎

Sam res.... Ampak tisti lepi predali na armaturki itak nimajo pokrovov (so nalašč za gojenje rož )... 

 

Sicer pa; včeraj polomil zatice na luči in 1vlozek na plehu sem uspel izgubiti... Danes ob 9h že zrihtano z novo/staro lučjo iz avtoodpada pri Binetu v Žireh. Citroenovci vedo o kom govorim... Strošek;10eur+5eur za kavo.... 

 

Res je grozen avto tole 😂

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

A to pomeni da ste Citroenovci precej po odpadih? 😁

Seveda, Citroen je prej udeležen v nesreči ali pa je žrtev nerodnega menjavanja žarnice , kot pa da bi riknil. Saj veš zakaj  lastniki TSI-jev ne jamrajo glede rje? Jaz tudi nebi,ce bi se že drugič letos moral ukvarjati z menjavo motorja.    

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.