Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je NevLado napisal:

Ravno danes sem se peljal tukaj, obup, sem precej cvikal, ker je nenormalno ozko. 4 pasove so naredil iz 2,5 navadnih, mazda6 je 2m širine, če je na desni kombi, gre za milimetre. Boljše bi bilo, da naredijo 1 pas.

 

Edit: sem mislil da je 217 širine pa je 207

Vidiš, ko ne upaš ogledal poklopit... 🤣

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Šmartinska cesta v Ljubljani, so (verjetno) odkrili nafto, ker pacajo in pacajo, je pisalo zaključek del; marec 2023.

 

Makaki, še vedno drekajo in živcirajo ljudi

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Z M A J napisal:

Šmartinska cesta v Ljubljani, so (verjetno) odkrili nafto, ker pacajo in pacajo, je pisalo zaključek del; marec 2023.

 

Makaki, še vedno drekajo in živcirajo ljudi

 

Ravno to je problem, ker je niso našli. Če bi jo, verjemi, da bi bilo hitro zaključeno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma jebeš ogledala - ogledala so pri Mazdah čist preveč overrated. :hudicek: Sploh, kadar zariba zlaganje.

 

Ampak kakorkoli , ne verjamem glih ChatGPT-ju, da je to pravi podatek. Sem prepričan, da ne gledajo na vsaki strani 17cm stran od bokov pa sej niso namenjena za uporabo z bivalno prikolico.

 

Drugač pa ja širino z ogledali res nisem upošteval, ampak po moje gledajo ven le kakih dobrih 10cm na vsaki strani.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Boss napisal:

Ma jebeš ogledala - ogledala so pri Mazdah čist preveč overrated. :hudicek: Sploh, kadar zariba zlaganje.

 

Ampak kakorkoli , ne verjamem glih ChatGPT-ju, da je to pravi podatek. Sem prepričan, da ne gledajo na vsaki strani 17cm stran od bokov pa sej niso namenjena za uporabo z bivalno prikolico.

 

Drugač pa ja širino z ogledali res nisem upošteval, ampak po moje gledajo ven le kakih dobrih 10cm na vsaki strani.

Bomo izmerili pa da vidimo. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CARWIKI.DE

Mazda 6: Alle Abmessungen & Maße in einer Tabelle ✓ Breite (mit Außenspiegel & eingeklappt), Länge & Höhe ✓ für sämtliche Baureihen

 

image.png

 

Sirina 1840 mm brez ogledal in 2090 mm z ogledali ... 

 

WWW.MALERBLATT.DE

Der Mazda 6 Kombi ist mit zwei neuen Allradvarianten in den beiden Dieselmotorisierungen mit 110 kW/150 PS und 129 kW/175 PS erhältlich. Das garantiert

 

image.png

1840mm brez ogledal in 2113 z ogledali :)

 

Uradni podatek na Mazdini strani je samo brez ogledal in ta je tudi povsod drugje enako naveden (1840 mm) ... :D ...

 

ADAC (Nemski AMZS) ima kao realne meritve tukaj https://www.adac.de/-/media/pdf/dko/fahrzeugbreiten.pdf

image.png

Tukaj je pa kao izmerjeno 2125 mm ...

 

Hitro meter v roke in izmerit, kdo ima bolj prav :D ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa kaj vam ni jasno?

 

Če je avto širok 1840, so na vsaki strani ogledala sigurno še dodatnih 13 do 15 cm. Pa saj na avtu nimate ogledal od mopeda... In še dobro, da je avto v višini vrat ožji kot na sredini boka, ker drugače bi bil kar za 20 cm na vsaki strani širši. Zato pa imam jaz tak problem dobit avto, ker po teh naših hribih so ceste še po JUS (širina vozila 1,5 metra; širina dvopasovne ceste 3,6 metra), novodobni avtomobili pa so po širini blizu tovornjakom...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Hahaha noro. Jaz sem šel na mazda.si iskat odgovor, ampak ga nisem dobil, ker so kataloge za m6 že umaknili iz strani :vskalo:

 

 

Ce ga rabis... mam za 2013 in 2018 se na disku :D ... Ampak so podatki samo sirina brez ogledal :D ... 

 

Nova_Mazda6_2013.pdf

 

SI Mazda6 IPM3 Jun 18.pdf

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

A mogoče kdo ve, kje bi dobil tole:

IMG_20220603_094657470.jpg

 

Ker zdaj me pa že malo preveč ... ... ...

 

Sem peljal Hondo na servis, pa se po 200 km prižge lučka, ki opozarja na servisni interval. So pozabili ponastavit števec...

 

Pa a zdaj imajo same vajence na pooblaščenih servisih al kako?

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

A mogoče kdo ve, kje bi dobil tole:

IMG_20220603_094657470.jpg

 

Ker zdaj me pa že malo preveč ... ... ...

 

Sem peljal Hondo na servis, pa se po 200 km prižge lučka, ki opozarja na servisni interval. So pozabili ponastavit števec...

 

Pa a zdaj imajo same vajence na pooblaščenih servisih al kako?

Kako hondo? :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Slivka napisal:

A mogoče kdo ve, kje bi dobil tole:

IMG_20220603_094657470.jpg

 

Ker zdaj me pa že malo preveč ... ... ...

 

Sem peljal Hondo na servis, pa se po 200 km prižge lučka, ki opozarja na servisni interval. So pozabili ponastavit števec...

 

Pa a zdaj imajo same vajence na pooblaščenih servisih al kako?

To so fotru tudi "ne"naredli.

Šerbinek MB, na Fordu.

No, zdaj so propadlih. Le zakaj.

 

So pa mu po telefonu povedli zaporedje kak vgasnit...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Edini ne-dizel pri hiši. Čeprav je tudi on enkrat dobil nafto v rezervoar...

IMG_20230508_165950760.jpg

po ključu sodeč je to še old-school Honda....ja, podobno kot pišete za Mazde, tudi za Hondo uradnih servisov ni veliko, za katere bi rekel, da so dobri, sploh pa v LJ niso ravno biseri, na Primorskem koncu sploh ne vem ali obstaja še....(razen, če so sedaj kaki v sklopu te skupine emil frey, ki sedaj itak pokriva n znamk...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je sportman333 napisal:

po ključu sodeč je to še old-school Honda....ja, podobno kot pišete za Mazde, tudi za Hondo uradnih servisov ni veliko, za katere bi rekel, da so dobri, sploh pa v LJ niso ravno biseri, na Primorskem koncu sploh ne vem ali obstaja še....(razen, če so sedaj kaki v sklopu te skupine emil frey, ki sedaj itak pokriva n znamk...

Glede na krili, bi rekel, da je to motor.

 

Kolega je imel z Hondo epizode s Selmarjem v Celju. Je blo zanimivo.

Zdaj vozi k Seliču v Šmartno ob Paki in je zelo zadovoljen.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejle nek DeSUS voznik, brez razmišljanja, kar nenadoma, zapeljal v krožišče, da sem se le s težavo ustavil.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

Glede na krili, bi rekel, da je to motor.

 

Zato pa ga trpim, čeprav ni dizel. Ker motorjev na nafto je bilo zelo malo. Najbolj znani so Royal Enfield in Kawasaki KLR 650-A diesel.

 

Cena? Ni za navadne smrtnike... 16.000€ za 23 let star motor...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

 

Zdaj vozi k Seliču v Šmartno ob Paki in je zelo zadovoljen.

Tja hodim sam zadnjih 20.let, to je zame edini dober Honda servis v SLO....pa ko je delal še fotr je bilo še za odtenek bolje....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je godlike napisal:

Glede na krili, bi rekel, da je to motor.

 

Kolega je imel z Hondo epizode s Selmarjem v Celju. Je blo zanimivo.

Zdaj vozi k Seliču v Šmartno ob Paki in je zelo zadovoljen.

Honda in Selmar ne gresta skupaj,verjetno misliš Čepina v Vojniku. Stric je ravno tako vozil v Šmartno 2 CRV Hondi in je bil zelo zadovoljen.....👌👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Slivka napisal:

Vozit motor 215 km daleč na servis...

 

Saj ne vem, a je to za v 'Jamralnik' ali kar v tej temi ostanemo...

 

Nekako čedalje bolj potrebujem tiste tablete, ki sem jih že prej iskal...

 

 

Hja ... eni gredo cez cel balkan na "balkan trip" ... pa naredijo malo vec km... pa sele potem na servis :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.