Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Adio pamet, v tistih "tanovih" Menge?kih kro?nih folk menjava pasove, brez da pogleda in sem v dveh zaporednih kro?i??ih za mi?jega zgre?u da me niso bo?no ukajlal. Seveda troble nisem ?paral (druga?e bi bil verjetno zdele ?e na avtovleki in cenitvi ?kodnega primera). Razmi?ljam o nakupu kamerce kot jo imata Jest ali Boss. :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti si bil tist norc, ki mi je trobu? :hohoho:

 

a ti si pa po Gr?ko* uletu v rondo .... :hohoho:

 

 

 

 

 

 

 

 

* za tiste, ki ne vejo kaj sem s tem mislil - v Gr?iji namre? tudi v kro?i??ih velja desno pravilo, kar avtomatsko pomeni prednost za tistega, ki se vklju?uje v kro?i??e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ti si pa po Gr?ko* uletu v rondo .... :hohoho:

* za tiste, ki ne vejo kaj sem s tem mislil - v Gr?iji namre? tudi v kro?i??ih velja desno pravilo, kar avtomatsko pomeni prednost za tistega, ki se vklju?uje v kro?i??e.

 

enako po vsej zahodni evropi, tudi Franciji materi rondojev, imajo pa tudi na?e rondoje...

Mislim, da sem tukaj ?e pisal to, tak sistem imajo okoli slavoloka zmage, notri pi?i? na neozna?enih 8-9 pasov (samo granitne kocke) ven se pa mora? prebiti kot komar ?ez ventilator....

 

Drugi fascinanten rondo je pa ta, da ko zapelje? v rondo ima? prednost pred vsakim naslednjim uvozom/izvozom je pa semafor....torej zapelje? notri in ima? rde?o, da se naslednji not vklju?ujejo in tako naprej....?e gre? na zadnji izvoz se lahko v rondoju ustavi? tudi 5-6x...

 

Evo najdu sem na jutubu celo odli?en posnetek. Ampak jaz grem vedno tu ?e lahko za avtom, noro je

 

na posnetku se lepo vidi prednost smartov :lol:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res, a tole je red? Po moje to ni ve? okarakterizirano kot kro?i??e (zaradi velikosti) ampak kot ve? kri?i??. :ne vem:

 

Jaz sem na za?etku tud mislil wtf, pol mi je pa kliknili, uspelo jim je mestno gne?o koncentrirat v velik rondo, ulice so pa proste....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Sem pa ob?aloval, da nimam kak?nega jesenovega kola v BTjki!

 

Sova??an me je prosil, ?e bi nekaj pripeljal iz Raven na Koro?kem. Pa zapre?eva prikolico in greva. V Ravnah nalo?iva stru?nico in ?e neke stroje. Tako je prikolica skupaj z vsem tovorom tehtala 2980 kg. ?e v BTjko smo nekaj nalo?ili in je imela 3040 kg. In se odpraviva nazaj. Zaradi obilne te?e sem dr?al malo ve?jo varnostno razdaljo. In tako pridemo v Velenje. Dva pasova v vsako smer, nekaj kri?i?? s semaforji, bli?am se semaforju z rde?o lu?jo, po?asi ustavljam, na lepem pa KRETEN S POLOTOM Z LEVEGA PASU PRED MENE IN USTAVI. :vskalo: Jasno, saj je rde?a lu?. Na levem pasu je kolona dalj?a kot na desnem, ker sem bil kar ovira (kot recimo tovornjak). In tako mi je zavorno pot krepko zmanj?al. Sem pohodil zavoro in komaj ustavil, da mu nisem pribil zadaj. Kolesa na prikolici so blokirala in se je kar pokadilo iz njih. Sova??an (sedel je zraven mene) je takoj sko?il ven in v kason, vzel klju? 52 in se odpravil proti temu avtu, tudi jaz sem ?e izstopil, da mo?a preklofam, a se je ?e pri?gala zelena in je zbrisal. Ma ?e bi ga dobil, mu ?reva obesim na prvi plot, zobe bi pa v ?epu domov prinesel...

 

Bo treba kak?en jesenov kol v avtu pripravit za ?olanje kak?nih bedakov... In ravno sem v avtu poslu?al nekaj o te?aju varne vo?nje v Vranskem. Ma, kaj ti nuca 500 te?ajev, ?e si mona!

 

 

In ?e bi ga slu?ajno torpediral, bi bil jaz kriv - neprimerna hitrost ali pa premajhna varnostna razdalja. ?e udari? od zadaj, si avtomati?no kriv in pika... :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda si kriv dokler nima? kamere v avtu, da lahko doka?e? kaj se je v resnici dogajalo. Ravno zaradi takih situacij sem se sam odlo?il, da naj zadeva kr lepo snema...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda si kriv dokler nima? kamere v avtu, da lahko doka?e? kaj se je v resnici dogajalo. Ravno zaradi takih situacij sem se sam odlo?il, da naj zadeva kr lepo snema...

 

snema in snema....a je kdo pri teh kamerah, ki jih imamo testiral fotoaparat?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za 50 ? kupim kala?inko, pa naj se samo pojavi. Ja, jaz bom v zaporu, on bo pa mrtev...

 

ah, no zdej pa jeza govori in ne Sivka... zarad kretena bo? raje ?el sedet. ?e se pa kej ne spla?a se pa ravno to ne spla?a.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za 50 ? kupim kala?inko, pa naj se samo pojavi. Ja, jaz bom v zaporu, on bo pa mrtev...

 

Moja stara mat pravi, da se nobena ?upa ne poje tako vro?a kot se skuha. :D

 

?koda ?ivcev, jaz sem iz de?urnega "hupatorja" postal ?e skoraj flegmatik v prometu. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekajkrat sem ?e rekel, mogo?e tudi napisal, pa bom ?e enkrat: za ve?jo varnost v prometu bi morali iz vozil pobrati vse zra?ne blazine, bo?ne oja?itve, absorbcijske cone, trdne kletke in podobno. Sicer bi bila vsaka nesre?a s smrtnim izidom, a sem prepri?an, da bi bilo nesre? precej manj. Zakaj? Dokler se ljudje v avtu po?utijo kot v blindiranem oklepniku, pritiskajo na plin in po?nejo vse sorte neumnosti. Ko pa bi jim ves ?as govoril, da jih v primeru trka varuje le 0,65 mm plo?evine, bi bolj premislili, koliko hitro je dovolj hitro in koliko je pa ?e preve? hitro. In bi definitivno vozili previdneje.

 

Zdaj me pa lahko za?gete na grmadi zaradi Bogokletja. "In vendar se vrti..."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je re?itev bolj v radikalnih kaznih in prepre?evanju. Kak procent voznikov je dejansko idiotov, za katere je vo?nja po naselju, semaforji in etika nasploh ?panska vas. In tu nastopi pojmovanje koncepta prometa.

 

Nekdo, ki se zagoni skoz kri?i??e v rde?o, ki vozi pijan, ki pelje skoz naselje 80 ali ve?, ta s tem poka?e, da ne razume koncepta prometa in soodgovornosti. Takemu bi takoj vzel vozni?ko in avto brez pardona. Ker avto JE morilsko oro?je, z njim nekoga lahko ubije?.

 

Vzemi plasti?no pi?tolo na vodo in pojd tekat z njo po ulici sem in tja, v roku 15 min te pridejo policaji pobarat, kaj po?ne? in fasal bo? ovadbo zarad ogro?anja, ?etudi se potem poka?e, da si imel igra?o. Ker s pi?tolo lahko nekoga ubije?. Kako potem lahko nekdo, ki ne razume koncepta prometa, vozi avto?

 

Al pa to, zakaj avto lahko gre ve? kot 130? ?e je najvi?ja dovoljena hitrost pri nas 130?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa to, zakaj avto lahko gre ve? kot 130? ?e je najvi?ja dovoljena hitrost pri nas 130?

 

Uff to so pa ?e na pol filozofska vpra?anja - najbolj enostaven odgovor je, ker gre? lahko z avtom na dirkali??e ali pa na autobahn.

 

Druga? pa lahko filozofiramo ?e naprej pa se vpra?amo zakaj dovolijo uporabo smu?k saj se lahko z njimi zaleti? v drevo in se ubije?... al pa zakaj prodajajo motocikle saj je znano, da si na ?tirih kolesih bolj varen kot na dveh... pa zakaj dovolijo uporabo cirkularke al pa motorne veri?ne ?age, ali pa ostrih no?ev.... itd itd, cel kup nevarni stvari je v ?ivljenju, ?e jih ne zna? uporabljat in lahko po?koduje? sebe ali pa koga drugega - pa? se igra na karto zdrave pameti in razsodnosti. Je pa res, da to ne pali vedno, ?al. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa res, da to ne pali vedno, ?al. :(

 

Amen.

Je pa res, da pri vseh ostalih zadevah, ki si jih na?tel (cirkularka, motorna ?aga, ostri no?i) imajo opozorila, da se z njimi lahko po?koduje? in da pri nepravilni uporabi lahko po?koduje? tudi druge. Pri avtu pa teh opozoril ni. ?e gre? v trgovino, ti samo razlagajo, s ?im vse si za??iten... In dobi? ob?utek, da si v avtu kot v oklepniku in da ti ne more biti ni?. Poleg tega je podvozje tako super, da te vozi kot po tra?nicah. In potem malo bolj pogumno po gasu in je hitro avto na drugi strani ceste in ?elno v koga. In potem je pa jok in ?kripanje z zobmi. Razlo?o ?loveku, da se tono in pol te?ek avto dr?i ceste z vsega 25 kvadratnimi centimetri in da ga pred po?kodbo ??iti le 0,65 mm plo?evine, pa se bo po?util kot v lete?i trugi in bo zagotovo vozil bolj previdno. Tako kot se dela z motorko lotevajo previdno, ker so povsod opozorila, da se hitro lahko po?koduje.

 

Ja, vem, brezplodna debata, ker tega ne bomo do?akali. Mogo?e ?e bi za?eli otroke vzgajat, da morajo za svoja dejanja prevzemat odgovornost sami, ne pa da za vsako njihovo bedarijo star?i to?ijo vse druge, samo njihov mulc ni nikoli ni? kriv...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Amen.

Je pa res, da pri vseh ostalih zadevah, ki si jih na?tel (cirkularka, motorna ?aga, ostri no?i) imajo opozorila, da se z njimi lahko po?koduje? in da pri nepravilni uporabi lahko po?koduje? tudi druge. Pri avtu pa teh opozoril ni. ?e gre? v trgovino, ti samo razlagajo, s ?im vse si za??iten... In dobi? ob?utek, da si v avtu kot v oklepniku in da ti ne more biti ni?. Poleg tega je podvozje tako super, da te vozi kot po tra?nicah. In potem malo bolj pogumno po gasu in je hitro avto na drugi strani ceste in ?elno v koga. In potem je pa jok in ?kripanje z zobmi. Razlo?o ?loveku, da se tono in pol te?ek avto dr?i ceste z vsega 25 kvadratnimi centimetri in da ga pred po?kodbo ??iti le 0,65 mm plo?evine, pa se bo po?util kot v lete?i trugi in bo zagotovo vozil bolj previdno. Tako kot se dela z motorko lotevajo previdno, ker so povsod opozorila, da se hitro lahko po?koduje.

 

Ja, vem, brezplodna debata, ker tega ne bomo do?akali. Mogo?e ?e bi za?eli otroke vzgajat, da morajo za svoja dejanja prevzemat odgovornost sami, ne pa da za vsako njihovo bedarijo star?i to?ijo vse druge, samo njihov mulc ni nikoli ni? kriv...

 

A se spomni? unga dolenj?ka, ki je razlagal, da je ?ola varne vo?nje brezveze sam je pa skoz trdil, da vse zna in da je nabolj varen voznik vsi ostali pa so divjaki?

 

To je glavni problem - bohnedej, da bi kdo se kej dodatno izobra?eval, kej preizkusil v kontroliranem okolju, spoznal kaj se zgodi, ?e pretirava? in kaj narest, da potem iz voznika ne rata? samo ?e potnik, ko gredo stvari v napa?no smer.

 

In taki ljudje kot je omenjeni dolenj?ek, prepri?ani v svojo nezmotljivost so najbolj nevarni od vseh - dokler sam pri sebi ne raz?isti?, da maksimalno dober voznik ne bo? nikoli, da vedno obstaja situacija, ki jo ne bo? obvladal pa ne glede kako se dela?, da vozi? varno bo takole... ni? ne pomaga, da da? sto napisov kako je uporaba ne?esa nevarna, vedno se bo na?el neprilagojenec, ki se bo ravno na tak na?in po?kodoval in na koncu je opozorilni napis tam o?itno zgolj in samo zato, da se proizvajalca razre?i odgovornosti, da se nekdo s takim izdelkom po?koduje.

 

Druga? je pa to?no to res kar pravi?, da zadnje ?ase je res noro kako se vedno i??e krivdo ?isto nekje drugje, ali posredno, nikoli pa ne za direktno.

 

Recimo lepa primera sta bila tragi?na dogodka, recimo tisti pri HE Blanca, ko so se spustili bedaki ?ez prelivno polje in na koncu utonili a krivdo se je pa iskalo pri tistem, ki je kanuje posodil v uporabo. Al pa diskoteka Lipa... iskalo se je krivdo in "na?lo" le pri lastniku a tistih, ki pa so dejansko porivali mno?ico pa se noben ni niti dotaknil pa to?no se je vedelo kdo vse je bil tam.

 

Ista zgodba zdele s ?tabo - politiki so krivi, ker so zmanj?ali kazni za prekr?ke in zato je un zbil dve dekleti na prehodu... ma noro res - idiokracy :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, vem, brezplodna debata, ker tega ne bomo do?akali. Mogo?e ?e bi za?eli otroke vzgajat, da morajo za svoja dejanja prevzemat odgovornost sami, ne pa da za vsako njihovo bedarijo star?i to?ijo vse druge, samo njihov mulc ni nikoli ni? kriv...

 

 

To?no tko!!!

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne more? verjet!

 

Kake mone so na cesti in kak?ne monade delajo, pa to ?lovek komaj verjame!

 

Pridem v kri?i??e, ki ima sicer semaforje, a so samo rumene utripale. Pogledam prometni znak nad semaforjem in ka?e, da sem na prednostni cesti in da prednostna cesta zavija desno. In tudi moja smer je bila v desno. In kar lepo zapeljem v kri?i??e in desno - in po?i. Z moje leve je pripeljal nekdo z A6 in pribil meni v zadnji levi blatnik in zadnja leva vrata. Mo?akar stopi ven in me za?ne nadirat, da sem mu izsilil prednost in da je on na prednostni. Pogledam nad "njegov" semafor in vidim narobe obrnjen trikotnik. Sicer z zadnje strani, a je bilo dovolj, da sem vedel kaj predstavlja. Ker sem bil s slu?benim avtom (berlingo od bolnice), ni bilo druge kot klicat policijo. In policija je prav tako ugotovila, da on ni upo?teval poteka prednostne ceste in je izsilil.

 

IN SE JE MO?AKAR PRITO?IL, KER JE BILA POLICIJA PRISTRANSKA! Ker je bil avto od bolnice - policija pa bolni?arji pa gasilci pa vojska pa vedno skupaj potegnemo in branimo drug drugega... In so policaji njemu pripisali krivdo, ker naj bi se jaz s policajema ?e od prej poznal - saj naj bi bili vedno skupaj, ko so kak?ne te?ave...

 

PA NE MORE? VERJET, DA SE NAJDEJO TAKI MODELI!!! :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.