Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 4 minutami je Husky1290 napisal:

Uh, danes je bilo pa velik narejenga 🙃 Pelko porihtal sprednje diske in ploščice (je kar čuden občutek ko avto ne trese pri zaviranju 😁), pobarval čeljusti (zlata, imam še en sprej viška če bi kdo imel - plastidip), čistil oljno sito, menjal olje, menjal podložke na injektorjih, menjal olje v menjalniku (rabite ga 2,5L, samo za info 🙂 v navodilih piše da ga je 1,7L).

Povzetek: avto bremza skoraj sam, šalta se občutno lažje in bolj tekoče, mogoče po občutku tišja mašina.

 

V četrtek sledijo vzmeti in distančniki (trenutno še zimski komplet, Italijani si pač čas vzamejo za proizvodnjo), ta update pa bo objavljen v temu primerni temi 🙂

 

Moram pa rečt da je Pelko kar legenda, tip ima parkiranga Audija Q8 pred delavnico, očitno sem foh falil 🤣

A boš dal distančnike na 20" kolesa? Kakšen ET si vzel in koliko je širina platišča? Če boš nižal moraš pazit, da ti ne bo ružilo po blatniku. 🤔

 

 

Napisano
12 minutes ago, Alex said:

A boš dal distančnike na 20" kolesa? Kakšen ET si vzel in koliko je širina platišča? Če boš nižal moraš pazit, da ti ne bo ružilo po blatniku. 🤔

Ne ne, to imam samo za zimski komplet da niso kolesa preveč na noter 🙂 širina in ET letnih imam isto kot ti na 19''

14 minutes ago, SpEkTr said:

A maš kak link za ta plastidip sprej? A je to odporno proti vročini?

temfd.jpg
PLASTIDIP.SI

Visoko temperaturna barva za barvanje zavornih čeljusti na vseh vrstah vozil, motornih koles izpuh, motor, peči, kamini, požarne pregrade itd

 

Tale je pravi sprej, extra za čeljusti, 600 stopinj zdrži...baje 🤣

Napisano

Če bo po sreči grejo letne gume ta vikend gor na avto. Dovolj je bilo 17" balonark.

  • Začuden 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
pred 1 uro je Husky1290 napisal:

Uh, danes je bilo pa velik narejenga 🙃 Pelko porihtal sprednje diske in ploščice (je kar čuden občutek ko avto ne trese pri zaviranju 😁), pobarval čeljusti (zlata, imam še en sprej viška če bi kdo imel - plastidip), čistil oljno sito, menjal olje, menjal podložke na injektorjih, menjal olje v menjalniku (rabite ga 2,5L, samo za info 🙂 v navodilih piše da ga je 1,7L).

Povzetek: avto bremza skoraj sam, šalta se občutno lažje in bolj tekoče, mogoče po občutku tišja mašina.

 

V četrtek sledijo vzmeti in distančniki (trenutno še zimski komplet, Italijani si pač čas vzamejo za proizvodnjo), ta update pa bo objavljen v temu primerni temi 🙂

 

Moram pa rečt da je Pelko kar legenda, tip ima parkiranga Audija Q8 pred delavnico, očitno sem foh falil 🤣

Na moji letnik 2018 gre 1,7 litra

Napisano
pred 37 minutami je FuManchu napisal:

Koliko pa imaš preseka na 17?

55

 

 

Napisano (urejeno)
pred 6 minutami je scania napisal:

Na moji letnik 2018 gre 1,7 litra

Meni je tudi šlo noter nekaj takega. Nikakor pa ne 2,5 l. Pa je odprl mehanik  čep, da je začelo teči ven olje, ko ga je dovolj? 🤔

Če je preveč olja noter nikakor ni v redu. 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 4 minutami je Alex napisal:

55

No to je mal visoko. Jaz imam presek 45 na 17 col in sem čisto zadovoljen. Manj je že neudobno za naše ceste.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 1 minuto je FuManchu napisal:

No to je mal visoko. Jaz imam presek 45 na 17 col in sem čisto zadovoljen. Manj je že neudobno za naše ceste.

Saj zato pa pravim, da grem končno na moje dobre 19". 🤗

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Alex napisal:

Če bo po sreči grejo letne gume ta vikend gor na avto. Dovolj je bilo 17" balonark.

Pri nas se bo pa takrat šele zima začela 😁 

Moje 18ke bodo pa zamenjale kar 18ke,tako da ne bo razlike,razen tišja vožnja.:bravo:

Popravljeno od Bini
Napisano
pred 13 minutami je FuManchu napisal:

No to je mal visoko. Jaz imam presek 45 na 17 col in sem čisto zadovoljen. Manj je že neudobno za naše ceste.

He, He, kaj bi pa  potem rekel na moje, ki imajo presek 40?🤗

 

 

Napisano
22 minutes ago, Alex said:

Meni je tudi šlo noter nekaj takega. Nikakor pa ne 2,5 l. Pa je odprl mehanik  čep, da je začelo teči ven olje, ko ga je dovolj? 🤔

Če je preveč olja noter nikakor ni v redu. 

Hja nevem, Pelko najbrž že ve kaj dela 🙂 se mi zdi, da precej forumašev vozi avte k njemu na servis in bi rekel da to zna narediti kot je treba  🙂 

Napisano

Sem pa razmišljal, da mogoče najprej malo olja čez spusti da spere morebitno svinjarijo na dnu? Potem pa zašraufa čep in dolije do prave mere. Samo razmišljam😁

Napisano (urejeno)
pred 9 urami je Husky1290 napisal:

Fizično al na papirju?

Fizično. To pomeno da bi ti liter olja v nič spustil, sama oblika ohišja je tako narjena da steče ven in spere, ni tako kot avtomatski menjalnik tam pa za menjavo olja ki ga menjalnik vsebuje 8litrov porabis za spiranje okoli 11litrov. Mogoce je pa vec variant menjalnikov. 

Popravljeno od scania
Napisano
pred 45 minutami je scania napisal:

Fizično. To pomeno da bi ti liter olja v nič spustil, sama oblika ohišja je tako narjena da steče ven in spere, ni tako kot avtomatski menjalnik tam pa za menjavo olja ki ga menjalnik vsebuje 8litrov porabis za spiranje okoli 11litrov. Mogoce je pa vec variant menjalnikov. 

Ko je meni mehanik menjaval olje je prav poudaril, da ga je nalival dokler ni pričelo teči ven skozi luknjo čepa. In mislim, da ga je bilo 1,7-1,8 l. 

Ne more bit takšna razlika, tudi, če je menjalnik malenkost drugačen. 

Sicer pa  imava oba 150 konjsko dizelco z ročnim mejalnikom  in s tem enak menjalnik. 

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Napisano
pred 7 minutami je Alex napisal:

Ko je meni mehanik menjaval olje je prav poudaril, da ga je nalival dokler ni pričelo teči ven skozi luknjo čepa. In mislim, da ga je bilo 1,7-1,8 l. 

Ne more bit takšna razlika, tudi, če je menjalnik malenkost drugačen. 

Sicer pa  imava oba 150 konjsko dizelco z ročnim mejalnikom  in s tem enak menjalnik. 

 

Če je tako bi jaz ovil čep,nič te ne stane!👍

Napisano
2 minutes ago, Bini said:

Če je tako bi jaz ovil čep,nič te ne stane!👍

Sem tudi jaz razmišljal, da bi za ziher do prvega mehanika zapeljal in mi pogleda zadevo.

Napisano
pred 13 minutami je Husky1290 napisal:

Sem tudi jaz razmišljal, da bi za ziher do prvega mehanika zapeljal in mi pogleda zadevo.

Tudi na tujem mazda forumu je govora o "two guarts" of oil in gear box. 

1 guart=0,94liter. Se pravi, da gre res okoli 1,8l olja noter. 

 

 

Napisano (urejeno)

Evo sem preveril, obstajata dva menjalnika in sicer C66-MR ki drži 1,75 litra olja in menjalnik D66-MR ki drži 2,4 litra olja. Torej @Husky1290 ima D66-MR menjalnik, @Alex pa C66-MR s tem da me čudi saj imaš dizla ki ima večji navor.

C66M-R prenaša moment 270Nm, prestavna razmerja so:

1-3,2

2-1,9

3-1,3

4-1,02

5-0,83

6-0,68

R-3,72

dif-4,38

teža-42,9kg

 

D66M-R prenaša moment 460Nm, prestavna razmerja so:

1-3,35

2-1,82

3-1,56

4-1,14

5-0,89

6-0,74

R-4,09

dif-4,10

teža-56,9kg

 

Popravljeno od scania
Napisano (urejeno)
pred 48 minutami je scania napisal:

Evo sem preveril, obstajata dva menjalnika in sicer C66-MR ki drži 1,75 litra olja in menjalnik D66-MR ki drži 2,4 litra olja. Torej @Husky1290 ima D66-MR menjalnik, @Alex pa C66-MR s tem da me čudi saj imaš dizla ki ima večji navor.

C66M-R prenaša moment 270Nm, prestavna razmerja so:

1-3,2

2-1,9

3-1,3

4-1,02

5-0,83

6-0,68

R-3,72

dif-4,38

teža-42,9kg

 

D66M-R prenaša moment 460Nm, prestavna razmerja so:

1-3,35

2-1,82

3-1,56

4-1,14

5-0,89

6-0,74

R-4,09

dif-4,10

teža-56,9kg

 

Res zanimivo! 👍

Evo, ne rabiš mehanika... 😆 

Pa brez skrbi ga lahko čipaš 😁

Popravljeno od Bini
Napisano (urejeno)
pred 48 minutami je scania napisal:

Evo sem preveril, obstajata dva menjalnika in sicer C66-MR ki drži 1,75 litra olja in menjalnik D66-MR ki drži 2,4 litra olja. Torej @Husky1290 ima D66-MR menjalnik, @Alex pa C66-MR s tem da me čudi saj imaš dizla ki ima večji navor.

C66M-R prenaša moment 270Nm, prestavna razmerja so:

1-3,2

2-1,9

3-1,3

4-1,02

5-0,83

6-0,68

R-3,72

dif-4,38

teža-42,9kg

 

D66M-R prenaša moment 460Nm, prestavna razmerja so:

1-3,35

2-1,82

3-1,56

4-1,14

5-0,89

6-0,74

R-4,09

dif-4,10

teža-56,9kg

 

Sem še enkrat pogledal, koliko olja, ki ti je ostalo, si ti meni poslal. Polna kantica je bila 3,8l. V tvojega je šlo pribl. 1,7 l ostalo je 2,1 litra. Vem, da je vlil moj mehanik noter vse, se pravi, da je bilo potem res 2,1 l. Ampak nikakor 2,4.🤔

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Alex napisal:

Sem še enkrat pogledal, koliko olja, ki ti je ostalo, si ti meni poslal. Polna kantica je bila 3,8l. V tvojega je šlo pribl. 1,7 l ostalo je 2,1 litra. Vem, da je vlil moj mehanik noter vse, se pravi, da je bilo potem res 2,1 l. Ampak nikakor 2,4.🤔

Sem preveril še na castrol, fuchs, mobil straneh in vsepovsod pise D66-MR menjalnik 2,4 litra, C66-MR 1,7 litra. Tudi na Autodati in v mazdinih navodilih sem preveril in piše isto. @Alex daj odvij čep pa preveri, ker potem takem ti manjka 0,3l olja. Pa je nalil do roba je malo steklo preko? Jaz imam v planu spet naročit to olje ker moram sklopko menjat in bom še olje enkrat. Tak da bo mi ostalo, pa če boš rabil mi javi.

 

mazda menjalnik.png

Popravljeno od scania

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ker se ne upaš zares pogledat v ogledala.
    • Angleška družina je preživljala počitnice v Nemčiji in nekega dne na sprehodu opazila v lepem okolju čudovito hišico, ki se jim je zdela kot nalašč, da bi v njej preživeli dopust. Pozanimali so se, čigava je in izvedeli, da je last protestantskega pastorja. Povprašali so ga, ali bi jim bil pripravljen dati hišo v najem za prihodnje poletje, in ko je privolil, jim je ljubeznivo razkazal ljubi domek, jim izročil načrt hiše ter sklenil z njimi pogodbo. Družina se je vrnila v Anglijo. Na dolgo in široko so se pogovarjali o prihodnjih počitnicah v lepi vili in tiščali nosove v njen načrt. Na lepem je gospa dognala, da nikjer ni oznake WC in se ob tem spomnila, da tega tudi ni videla, ko so si ogledovali hišo. Sklenili so, da bodo pastorju pisali in ga prosili za pojasnilo in blaga gospa mu je pisala takole: "Spoštovani pastor, ne zamerite nadlegi, prosim, potrebujemo vaše pojasnilo. Sem gospa tiste družine, ki je nedavno najela vašo hišo za prihodnje poletje. Bili ste tako ljubeznivi, da ste nam izročili načrt, a na njem žal ne najdemo znamenja za WC. In ker nam niti med našim obiskom pri vas ni bilo dano, da bi ga videli, vas prosimo za ljubeznivo pojasnilo: kje sploh je?" Pastor, ki ni natančno razumel kratice WC, in misleč, da gre za bližnjo kapelo anglikanske sekte, imenovano "WALDES CHAPEL", je odgovoril takole. "Spoštovana gospa, zelo cenim vaše zanimanje in gorečnost in nadvse ljubo mi je, da vam lahko sporočim, da je kraj, po katerem sprašujete, 12 kilometrov oddaljen od moje hiše. Sodim, da bo to malce neprikladno, zlasti, če ste vajeni pogostokrat zahajati tjakaj. No, v takem primeru bo pač najbolje, da si vzamete hrano s seboj, da bi mogli ostati tam kar ves dan. Nekateri tukajšnji prebivalci gredo tja peš, drugi se vozijo s kolesi, eni in drugi pa vselej prispejo pravočasno. Urnik je na vratih. Prostor je dovolj velik, saj je na voljo 400 sedežev in 100 stojišč. Klimatske naprave poskrbe za to, da ni neprijetnosti, ki so v gneči pač običajne. Sedeži so oblazinjeni. Otroci sede poleg odraslih in vsi v zboru pojejo. Pri vhodu vsakdo prejme papir, kdor pride po razdelitvi, pač uporablja sosedovega. Red je tak, da je treba pri vhodu papir vrniti, da je v uporabi vsaj mesec dni. Prostor je akustičen, zato so vsi navzoči v polni meri deležni melodičnega blagoglasja. Posebni fotografi so vselej pri roki, fotografije pa objavljajo tudi časopisi, tako da vsa javnost lahko občuduje obiskovalce pri izpolnjevanju tako dopadljivega opravila.
    • Vprašaj Charlesa Leclerca za mnenje ... 😁
    • Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”
    • Najbrž ima Brembo...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.