Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 13 minutami je Scr3am napisal:

Pismo meni osebno k je limuzina 100x lepsa od karavana pa me niti tolk ne motijo te sanke. Vrjetno bi mi bilo cudno, da bi jo videl brez :)

Vidiš, Američani pa bi dali vse, da bi lahko kupili karavan. Pri njih ni te opcije. Pri nas se pa limuzina zelo slabo prodaja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opral mazdo po doooolgeeem času :) in bil na Mahle izobraževanju o motorih z notranjem izgorevanju. Tema je bila namenjena vzdrževanju in hlajenju batov v dizelskih motorjih. Najbolj zanimivo je bilo delovanje hladilnega kanala v batu v katerega pride olje s pomočjo šobe in tlaka. Predstavljen je bil tudi problem in sicer ob podaljšanem servisnem intervalu se v teh kanalih nabere carbon in počasi zapolni kanal s tem temperatura v batu narašča in pride do poškodbe. V novih dizlih se uporablja večinoma jeklene bate (se manj raztezajo, vendar slabše pdvajajo toploto) nekateri še vedno uporabljajo Aluminijaste kjer pa lahko pride ob prevelikem doziranju dizla do izgorevanja na sami površini bata in začne bat talit. Predstavljeno je bilo tudi da znamka avtomobila poda karatkteristike npr vzdrževanje na 2leti ali 30000km in bat mora zdržati 200000km. Glede na te zahteve se bat naredi in toliko bo zdržal glede na te pogoje za naprej ni garantirano, če pa servisni interval razpolovite  življensko dobo bata povečate na 400000 do 500000km. Tudi sami so izpostavili da se servis opravi 1krat letno ali 15000km maximalno, in to z predpisanim oljem definitivno se pa odsvetujejo olja kot so 0w20 in 0w30, najmanjša gradacija za normalno obratovanje bi naj bila 5w30. Vglavnem zelo zanimivo predavanje, obenem pa mnogo potrditev glede vzdrževanja kot razmišljam sam in nekateri člani foruma.

Povezava do animacije hladilnega utora v batu:

 

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Aless napisal:

Tudi jaz opral Mazdo po dolgem času, v ponovno odprti avtopralnici😁

 

@scania no evo so tudi pri Mahleju potrdili moje nasvete glede olja in servisnih intervalov.😎

 

Tako je Aless. Smo slike iz delavnic gledali na koncu kaj naredi staro olje. Bolanoo res da nekateri se kar vstrajajo na longlife servisih. Zdaj je šel vag med njih tudi. Tako da pričakujmo počasi težave z vag avti.

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je FuManchu napisal:

Mora biti pa res naiven narod, da verjame longlife servisom itd.,..

V nemčiji smo gledali statistiko vedno manj ljudi to uposteva. Ampak podjetja rentacari pa striktno. Zvozijo v garanciji pol pa prodaja. Kdor nima pojma pa se ga to pritegne, pol pa izjavi ves koliko bo prisparal hahahaha. Moje mnenje olje je kot kri pri cloveku.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U nulo opral, povoskal in vse očistil znotraj pa še podvozje opral, da me čez par let ne preseneti kaka rja 😁. Sem puco, da sem se znuco... :rispekt:

IMG_20201219_122528~2.jpg

Popravljeno od Bini
  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse mazde so lepe... 😉Vsak pa ima svojo najljubšo barvo. In prav je tako. Ne morejo bit vse rdeče. 🤗

Tudi jaz sem danes opral rdečo puščico  z novim avto-šamponom. Res se pozna  razlika saj ima noter ojačevalec leska. Vosek še vedno drži od zadnjič. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Janez007 napisal:

Po možnosti s štrajfiksom, da je ropotalo po celi vasi ... Kolk to mene moti, če sosedje  v nedeljo ropotajo s štrajfiksi, sesalci  ... Nedelja bi morala biti dan za počitek :)

Hja... Jeba pa je če človek dela cel teden in je samo v nedeljo frei. Ampak ja... Jaz se takih stvari izogibam v casu kosila in pred 10h in po 18h...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem doma v Halozah, tukaj poje ob nedeljah traktor, motorka in ostali kmečki pripomočki.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

  • Všeč 2
  • Haha 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz dam pa za kontra XXX program na repeat in na glas, ta čas pa na bajk. Da so fouš...

 

Ceprav.... So me začeli čudno gledati sosedje... Sploh odkar so se začeli predvajati čudni prizori, ko se moški glas dere "Hans, fafn sie meine grosse vitamin stange..."

Popravljeno od Nejc1986
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.