Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

To je tako normalno za metal barve, rde?a in ma?in siva so pa poglavje zase. Imajo ?e nek dodaten lak-barvo tako da dobijo ?e neko globino in take neke fore, na netu je ve? o teh barvah, zato so tudi malo dra?je od obi?ajnih metali barv.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tako normalno za metal barve, rde?a in ma?in siva so pa poglavje zase. Imajo ?e nek dodaten lak-barvo tako da dobijo ?e neko globino in take neke fore, na netu je ve? o teh barvah, zato so tudi malo dra?je od obi?ajnih metali barv.

Barvane so najprej z temeljno, nato 1. roka temeljna metalna barva, ?ez svetlej?a metalik barva in na vrh ?e prozoren lak. Zato tak ob?utek globine pri teh barvah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma dobro, ali je to avto forum ali govorimo o lakiranju nohtov? :P

Govorimo o lakiranju Mazd z specialnimi laki. Lahko pa si tudi nohte tako nalakira? in bodo tudi izpadli cool. Sej dan danes si tudi veliko mo?kih lakira nohte. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobila nove gumijaste tepihe in gumijasto korito za v prtlja?nik... ?ele zdaj sem opazil (po velikosti zadnjih tepihov), da ima sedanka cca 5cm ve? placa za kolena kot karavan. Se pravi tistih 8 cm dol?ine se pozna v notranjosti.

Na obe zadnji strani tablice sem nalepil tesnilno peno, tako da se recimo ob zapiranju prtlja?nika ne sli?i ve? vibriranja tablice, ker ni zvenelo ni? kaj premijsko.

Nastavil Android Auto in ugotovil... cute. Neke ve?je dodane vrednosti pa ?al ne vidim.

In pa seveda prvo pranje... jebemti stre?ne sanke, pa kdo da fuk si je to zmislil. ?e vedno i??em re?itev, kako tole dol pobrat in nadomestit z letvicami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi js sem izvedu prvo pranje, in ?e na?el 5 kamen?kov aka odkru?eno barve (oba prednja blatnika ?ist spodi pri pragu in eden na haubi) ... po prevo?enih 700 kilometrih bo treba pa res potgnt za??itno folijo, vsaj na blatnike pri kolesih xD

 

Hm ... tole s tesnilno peno pa ni slaba ideja .. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobila nove gumijaste tepihe in gumijasto korito za v prtlja?nik... ?ele zdaj sem opazil (po velikosti zadnjih tepihov), da ima sedanka cca 5cm ve? placa za kolena kot karavan. Se pravi tistih 8 cm dol?ine se pozna v notranjosti.

Na obe zadnji strani tablice sem nalepil tesnilno peno, tako da se recimo ob zapiranju prtlja?nika ne sli?i ve? vibriranja tablice, ker ni zvenelo ni? kaj premijsko.

Nastavil Android Auto in ugotovil... cute. Neke ve?je dodane vrednosti pa ?al ne vidim.

In pa seveda prvo pranje... jebemti stre?ne sanke, pa kdo da fuk si je to zmislil. ?e vedno i??em re?itev, kako tole dol pobrat in nadomestit z letvicami.

Dr?i glede sedanke in ve? prostora za kolena na zadnji klopi. Tudi zadnja vrata so precej dalj?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je logicno... sedanka je daljsa od karavana ... pa tudi vecjo medosno razdaljo ima ... 

 

Za sani odstranit, bo treba menda podret strop odznotraj ... Bolj problem bo verjetno dobiti letvice, ki bodo nadomestile stresne sani ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je logicno... sedanka je daljsa od karavana ... pa tudi vecjo medosno razdaljo ima ... 

 

Za sani odstranit, bo treba menda podret strop odznotraj ... Bolj problem bo verjetno dobiti letvice, ki bodo nadomestile stresne sani ...

 

Pa po moje bo problem z tesnjenjem strehe, ?e so vijaki skozi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobila nove gumijaste tepihe in gumijasto korito za v prtlja?nik... ?ele zdaj sem opazil (po velikosti zadnjih tepihov), da ima sedanka cca 5cm ve? placa za kolena kot karavan. Se pravi tistih 8 cm dol?ine se pozna v notranjosti.

Na obe zadnji strani tablice sem nalepil tesnilno peno, tako da se recimo ob zapiranju prtlja?nika ne sli?i ve? vibriranja tablice, ker ni zvenelo ni? kaj premijsko.

Nastavil Android Auto in ugotovil... cute. Neke ve?je dodane vrednosti pa ?al ne vidim.

In pa seveda prvo pranje... jebemti stre?ne sanke, pa kdo da fuk si je to zmislil. ?e vedno i??em re?itev, kako tole dol pobrat in nadomestit z letvicami.

Kaj v bistvu si zalepil tablico z tesnilno peno? Kaj pa, ?e jo bo? moral dol sneti?

He, he, ponavadi mora? stre?ne sani dokupit ti pa bi jih vrgel dol?Saj ne motijo tako stra?no.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj v bistvu si zalepil tablico z tesnilno peno? Kaj pa, ?e jo bo? moral dol sneti?

He, he, ponavadi mora? stre?ne sani dokupit ti pa bi jih vrgel dol?Saj ne motijo tako stra?no.

Mal sem se narobe izrazil. To je tista pena, ki ima na eni strani lepilni trak in se uporablja za tesnenje vrat in oken. Nalepljeno je samo na eni strani na tablico tako, da ne tol?e po plasti?nem nosilcu tablice.

 

Ma tud prat ne more? po?teno okol tistih prevelikih sank. Sej so to ?e davno ugotovili, da je neumnost in vsi novej?i imajo ali ?isto majhne/nizke sanke al jih pa sploh nimajo (CX-5). Ves ?as vozit nekaj na strehi, kar rabi? 1x na vsake kvatre al pa ?e to ne, je ?ista neumnost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-5 je menda nima zaradi tega, ker je ze itak tako visoka in zelo malo ljudi kaj daje na streho ... 

 

In res se da po raznih forumih vec najti o tem, kako bi jih namestili, ce jih ni, kot pa da bi jih odstranili :) ... Jaz sem najprej tudi ze razmisljal o tem, da bi si jih namestil... potem sem pa raje dal monitrat kljuko :) ... kot pa da bi nabavljal sani ali pa tipski prtljaznik za CX-5 ... Za sisteme s sankami imam ze vse od prej... precke, kovcek,... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene sani ne motijo,ampak neke stra?ne prednosti za VE?INO ljudi pa tudi ne vidim.

 

Malo ljudi daje karkoli na streho, ?e pa da?, si pa pa? kupi? tipske nosilce. Tako imam jaz na xsari.

 

Nekatere moti videz, malo je zagotovo vi?ja poraba (malenkost,ampak nekaj zagotovo je), konec koncev je tudi sneg zoprno spucat s strehe, ko se zabije pod sani...

 

Vse to zaradi ne?esa, ?esar ve?ina ne bo nikoli uporabila.

 

Edino ?e ima? navado voziti na strehi,ima? pre?ne letve od prej?njega avta in ti pa? ni? ne pomagajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede pranja in snega je vse res, ampak meni karavan ni pravi karavan brez stre?nih sani, enostavno opti?no nekaj manjka. Res pa je,da imajo tako reko? vsi novi karavani, razen kake dacie in octavie (pa ?e to se bo v 2020 spremenilo) nizke sanke, ne ve? teh "arhai?nih", kot jih uporablja mazda na 6ki.

 

Prej?nje USA CX-5 so jih imele v nekaterih paket opreme, da se jih naro?iti tudi za novo. Primer stare, meni se zelo dopadejo.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tudi meni ?udno izgleda kak?na octavia karavan brez sank, ampak to bolj zato,ker smo navajeni, da jih velika,velika ve?ina ima.

 

Mislim da procent ljudi,ki vozijo kaj na strehi na karavanu ni dosti ve?ji (?e sploh je) od tistih ki vozijo kaj na strehi ne-karavana.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.