Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Od priprave, pranja in pospravilo vsega rabim eno uro. Pa v senci to po?nem a ne samo zaradi mene...

Tudi jaz. No, skupaj z notranjim ?i??enjem in sesanjem pribl. urco pa pol.Seveda je na koncu acto kot iz ?katlice. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex je tko lepo napisal, da sem se odlo?il, da avto perem samo ?e na roke.

 

Za ta namen sem pre?nofal internet in se odlo?il, da si nabavim:

 

?ampon, ki je baje odli?en:

https://www.operi-avto.si/samponi-s-povecevalci-sijaja/909-chemical-guys-citruswashgloss.html

 

Za??ito za pleh, ki naj bi bila po komentarjih sode? vrhunska in enostavna za nanos:

https://www.operi-avto.si/premazi-in-detailerji/3514-gyeon-q2m-wetcoat-new-500ml.html?search_query=gyeon&results=156

 

in

 

rokavico za ?i??enje, ki naj bi bila oh in sploh, kakorkoli, baje bolje kot goba zaradi risov:

https://www.operi-avto.si/rokavice/1519-microfiber-madness-incredimitt.html?search_query=microfiber&results=84

 

Mal ve? bom investiral, upam, da bo kej od tega.

 

?e kdo to uporablja pa naj pokomentira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex je tko lepo napisal, da sem se odlo?il, da avto perem samo ?e na roke.

 

Za ta namen sem pre?nofal internet in se odlo?il, da si nabavim:

 

?ampon, ki je baje odli?en:

https://www.operi-avto.si/samponi-s-povecevalci-sijaja/909-chemical-guys-citruswashgloss.html

 

Za??ito za pleh, ki naj bi bila po komentarjih sode? vrhunska in enostavna za nanos:

https://www.operi-avto.si/premazi-in-detailerji/3514-gyeon-q2m-wetcoat-new-500ml.html?search_query=gyeon&results=156

 

in

 

rokavico za ?i??enje, ki naj bi bila oh in sploh, kakorkoli, baje bolje kot goba zaradi risov:

https://www.operi-avto.si/rokavice/1519-microfiber-madness-incredimitt.html?search_query=microfiber&results=84

 

Mal ve? bom investiral, upam, da bo kej od tega.

 

?e kdo to uporablja pa naj pokomentira.

Jaz uporabljam kar nekaj proizvodov od chemical guys. Res dobra firma. Tudi ostalo, kar si zbral je super.Pazi le, da vedno pere? v senci in ohlajen avto.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OOOOOoooo a smo pri ?istilih?

 

Ou yeaaa :D

 

Okk, pa za?nimo... za plati??a priporo?am Bilt Hamber Korrosol (tega se dobi v Sloveniji, je ista pesem kot auto wheel).

 

Za peno priporo?am isto od Bilt Hamber snowfoam, ki pa ni tako penasta, sam pa o?isti avto tako, da ga potem sploh ni treba ve? prati hahah :D

 

?e ?elite maximalno peno in odli?ne rezultate (sam pena je res gosta in se jo te?ko izpere s ceste, mogo?e vam kak?en sosed zate?i) je to Autobrite magifoam.

 

Za izpuh uporabljam Metal polish od Autosol - ni opazit da bi bila Mazda dizel ker se tako sijejo izpu?ne cevi :D

 

Za ?ampon ali CG Citrus wash (za reset pranja) oziroma CG Glossworkz za redna ?i??enja - sijaj zagotovljen!

 

Ko se vse to kon?a in v primeru da nimate kerami?ne za??ite, potem je za vas turtle wax seal and shine - avto se dodatno sveti, za??ita traja pri meni ?e cca. 2 meseca, zelo lepo se vidi water beeding (kapljice vode), produkt stane 10? in je za celo leto.

 

?e se premaknemo v notranjost potem priporo?am za tepihe enako od TurtleWax-a peno za tepihe - lepo di?i, ni preve? agresivna...

 

Za ?i??enje povr?in uporabljam CG inner cleaner, za premaz pa potem CG Silk Shane dressing, ki ga po ?elji uporabite ?e za gume, sam raje uporabim od Turtlewax-a Wet'n'black tyre spray.

 

Za usnje pa CG cleaner in nato conditioner :)

 

Evo ?e slika vsega skupaj :)

 

699275272406470919406416.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

rokavico za ?i??enje, ki naj bi bila oh in sploh, kakorkoli, baje bolje kot goba zaradi risov:

https://www.operi-avto.si/rokavice/1519-microfiber-madness-incredimitt.html?search_query=microfiber&results=84

 

Ok, zdaj vem kak?na rokavica. Ampak kje dobiti roko? Posodi??

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni so produkti od chemical guys vsec razen leather conditioner kot ta na sliki en post visji me je razocaral. Je res, da mazda nima pravo usnje, ampak vseeno. Potem sem kupil conditioner od gliptona in je super zadeva. Kar se pa tice notranjosti imam pa za usnje Gyeon cleaner in glipton conditioner. Za vse plastike pa uporabljam Angelwax AnGEL. Tudi jaz za izpuh in vse ostale kovinske, kromaste dele uporabljam autosol metal polish in mislim, da tezko dobis boljsi produkt. Cenovno je pa itq djabe :D. Voske pa malo menjam in sicer tiste bolj "debele" in imajo malo manj leska (obstojnost cca. 3 mesece) namazem za cez zimo, poleti pa drugacen vosek z vec sijaja (soft 99 the king of gloss dark). Kar se pa tice platisc pa iron x in pa vosek poorboys wheel sealant :). Imam tudi srednje grobo polirno pasto Menzerna medium cut za rahle praske. Je pa vedro z dvojnim dnom OBVEZNO ce mislite prati z gobo. Sicer imajo pa se do danes na operi-avto black friday popuste tako da se splaca kaj kupiti :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni so produkti od chemical guys vsec razen leather conditioner kot ta na sliki en post visji me je razocaral. Je res, da mazda nima pravo usnje, ampak vseeno. Potem sem kupil conditioner od gliptona in je super zadeva. Kar se pa tice notranjosti imam pa za usnje Gyeon cleaner in glipton conditioner. Za vse plastike pa uporabljam Angelwax AnGEL. Tudi jaz za izpuh in vse ostale kovinske, kromaste dele uporabljam autosol metal polish in mislim, da tezko dobis boljsi produkt. Cenovno je pa itq djabe :D. Voske pa malo menjam in sicer tiste bolj "debele" in imajo malo manj leska (obstojnost cca. 3 mesece) namazem za cez zimo, poleti pa drugacen vosek z vec sijaja (soft 99 the king of gloss dark). Kar se pa tice platisc pa iron x in pa vosek poorboys wheel sealant :). Imam tudi srednje grobo polirno pasto Menzerna medium cut za rahle praske. Je pa vedro z dvojnim dnom OBVEZNO ce mislite prati z gobo. Sicer imajo pa se do danes na operi-avto black friday popuste tako da se splaca kaj kupiti :)

Tudi sam uporabljam Menzerna polirna paste (groba, fina, kombinacija medium + polish v eni). To uporabljam tudi za poliranje kitar, ker se mi zdi, da najla?je dose?e? deep gloss.

Za rde?o red soul barvo je pa zakon ta vosek:Chemical Guys Cherry Wet Wax.Izredno poudari globino barve.Priporo?am za rde?e barve.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tudi celo omaro ?istil  XD. Glih zadnji? sem nabavil citruse za predpranje od ValetPro

https://www.operi-avto.si/mocna-sredstva/2372-citrus-pre-wash.html

deluje odli?no,.. ne rabi? ni? drgniti, na?prica? pusti? par minut in spere? dol

Ko je ?e Hixxy omenil izpuhe. Za sijo?e izpuhe mam pa jst eno zanesljivo in poceni (nevem ?e stane en 0,70?) foro, ki mi je bila predlagana od enga k je mahnjen na ?i??enje.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, pa kaj ?e. De? ga pere, veter ga su?i, sneg ga polira, to?a pa o?isti trdovratno umazanijo. ?e pa ga ?e kdaj peljem v avtopralnico, mi pa zaradi stre?nih nosilcev zavrnejo avtomatsko, zato moram ro?no oprat. Kaj vse je na krta?i potem, me niti ne zanima in tisti, ki pride za menoj bolje da ne ve... Me pa tako pranje vedno spravi v slabo voljo, ker vsaki? odkrijem nove praske in udrtina. Zato ga raje niti ne perem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridem do sova??ana, ker sem ga nekaj potreboval, in on na svoji Ladi Nivi ma?e tesnila vrat s parafinovim oljem. Da mu ne bi bilo preve? nerodno, sem se mu pridru?il in ?e na BTjki vsa tesnila vrat izdatno namazal s parafinovim oljem.

 

Sem se pa po?util malo Gorenjca - parafinovo olje je bilo njegovo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridem do sova??ana, ker sem ga nekaj potreboval, in on na svoji Ladi Nivi ma?e tesnila vrat s parafinovim oljem. Da mu ne bi bilo preve? nerodno, sem se mu pridru?il in ?e na BTjki vsa tesnila vrat izdatno namazal s parafinovim oljem.

 

Sem se pa po?util malo Gorenjca - parafinovo olje je bilo njegovo... to tisti parafin ki se ga da na

Je to tisto parafinsko olje za tesnenje pokrova inox vinskega soda, ki sta ga pobrala dol potem ko sta izpraznila vsebino?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz sem pa danes svojo detaljno opral in po 1 mesecu lastni?tva na soncu ugotovil, da imam barvo titanium flash in ne machine grey, hehe, vglanem barva mi je v?e?, ?e posebej zanimive odtenke ima ko na njo pade razli?na svetloba.
 
Pred dana?nji dnem sem bil prepri?an, da obstaja samo machine grey, ?e ?ena mi je govorila, da imam drugo barvo, pa je kot ponavadi nisem jemal resno. Ko mal pomislim sploh ne vem ?e sem ?e videl tak?no M6 pri nas, a ima kdo to barvo?

 

Bi pripel slikico pa ne najdem kje je priponka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi pripel slikico pa ne najdem kje je priponka

 

http://www.mazda-si.net/topic/13389-dodajanje-slik/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.