Skoči na vsebino

Post a recent shot of your car

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

To pomeni, da se vsaj zložita..

Hrabri jih, kot smo že ugotovili, zlagamo vedno, ostali pa... Hm.. 🤔

Popravljeno od Alex
  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Napisano
pred 4 urami je NevLado napisal:

Poklopljeni špegli, isuse bože

Ma...bom rekel tako-malo cvikam pozimi...in sem za to kupil silikonski sprej...pošprical koliko se je dalo,brez da bi preveč "napacal"...k se mi je enkrat zgodilo,da je zmrznila voda v zglobu,in se niso hotela odpreti...malce porukal na roke,in je šlo....in ko sem pošprical z silikonom,je bilo ok.

Drugače pa-ja-kot pravi Alex-zmeraj poklopim ogledala...dejansko me "boli pimpek" dokler je v garanciji....k če je Mazda zares Mazda,pol morajo "stalno izboljševati avte"...k npr. sem na nemških forumih zasledil,da so odsevniki zadaj na odbijaču odpadali...pa da so pri 2022 redesignu to težavo odpravili...skratka-skoz nekaj "šraufajo"...pa je po moje čas,da pridejo tudi "špegli" na vrsto🙄...vsaj glede na "paniko" v tem forumu😂🤣

  • Všeč 1
  • Haha 5
  • Ljubim 1
Napisano

Če se nič drugega drastičnega ne dogaja se pač moramo o špeglih pogovarjat in delat dramo. Konec koncev je to avto forum.

 

pred 7 urami je Alex napisal:

Hrabri jih, kot smo že ugotovili, zlagamo vedno, ostali pa... Hm.. 🤔

 

pametni pa... :jezicek:

34910_1.png

Napisano

Ritno soočenje dveh sivolasih Korejcev. :)

IMG_20230419_082907.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 1 uro je Z M A J napisal:

Ritno soočenje dveh sivolasih Korejcev. :)

IMG_20230419_082907.jpg

Un desni LJ ubljančan u 62 to leto ODE.... 😊😉👍

Napisano
pred 17 urami je Bini napisal:

Un desni LJ ubljančan u 62 to leto ODE.... 😊😉👍

Levi ima pa zanimivo in frišno 'popoldansko' tablico. :)

 

IMG_20230417_115229.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 7 minutami je Slivka napisal:

A tale "popoldanc" je osemkolesnik?

Kljuko ima, potem pa priključiš poljubno število koles zadaj. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 5 minutami je Z M A J napisal:

Kljuko ima, potem pa priključiš poljubno število koles zadaj. :)

 

A to so potem še dodatna kolesa. ker, kolikor vidim, ima štiri montirane in štiri v prtljažniku...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 7 urami je ignacij napisal:

Uff, delaš zelo malo km.

Cca 12-15k letno. Kupil lansko leto, ko je imela 25k. 

Napisano
pred 8 urami je TBA napisal:

Cca 12-15k letno. Kupil lansko leto, ko je imela 25k. 

To pa je malo km letno ja 👍

 

 

Napisano

Korejska opravila v domači izvedbi. :)

IMG_20230422_190142.jpg

IMG_20230422_104240.jpg

IMG_20230422_105516.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Hyundajci se množijo, hehe 

IMG_20230423_100923.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Men je huda fotka... en tak nostalgičen prizvok ima. Kot ozadje za WinXP z avtomobilske navdušence.

 

image.png

  • Všeč 3
  • Haha 3

34910_1.png

Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

Men je huda fotka... en tak nostalgičen prizvok ima. Kot ozadje za WinXP z avtomobilske navdušence.

 

Ej to je prva stvar, ki mi je prišla na misel, ko sem se pripeljal sem! 😀

 

Sam tole od XPjev je v USA 🙂

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Praznične garažne prigode. :)

 

P.S. iz Geckota je zrasel BRIN. :)

IMG_20230429_164617.jpg

IMG_20230429_172944.jpg

IMG_20230429_164547.jpg

IMG_20230429_164539.jpg

IMG_20230430_103508.jpg

IMG_20230430_103055.jpg

IMG_20230430_105311.jpg

IMG_20230430_105342.jpg

IMG_20230430_123739.jpg

IMG_20230501_160855.jpg

IMG_20230501_160922.jpg

IMG_20230501_161849.jpg

IMG_20230501_161912.jpg

IMG_20230501_161950.jpg

  • Všeč 6
  • Žalosten 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

A so bli prazniki dovolj dolgi, da ti je ratal Getza takole počez parkirat?

34910_1.png

Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

A so bli prazniki dovolj dolgi, da ti je ratal Getza takole počez parkirat?

struggle-austin.gif

  • Haha 8
  • Ljubim 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Ajde bi tlačil avto tako, ki se nebi vozil z njim eno leto potem🤣

  • Všeč 3
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.