Skoči na vsebino

Rjavenje novih (novejsih) mazd


mr.hary

Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

Prosim za malo pomo?i glede rjavenja (primorci niso referenca)

 

Ali je mazda 6 od 2006 kaj bolj?a glede rjavenja?

Sem gledal tudi 2 generacijo Mazde 6 (2008) kjer ni bilo na podvozju kakor tudi na vratih nobenih znakov rje

Kako je rjo pri Mazdah 5

 

Trenutno imam Premacy in 6 (pred FL) in sta oba zelo podvr?ena rji.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...bila

 

Kako "bila", ce sem jo polinkal ... torej je se vedno na netu :) ... res pa je, da ni vec na AVTO.net-u :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ni novej?a Mazda, je pa starej?i citroen...

 

Danes zjutraj tole opazil. Levi prag, pod voznikovimi vrati. Na desni strani tudi,ampak manj...

 

Avto je star 11let,nezaleten,prvi lastnik...

 

Kak?na ideja kako re?iti to, oziroma koliko bo Li?ar hotel kasirati?

post-9068-0-22411200-1583224188_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce mislis sanirati to stori cimprej preden bo se vec rje in posledicno se vec dela. Najceneje je da ti zbrusi in morebitne luknjice zapolni z voskom in potem pobarva. Cene imas pa razlicne in zna biti velika razlika med eno in drugo ceno. Jest sm recimo dal pri prvi generaciji 130e pa mi je obadva praga zrihtal. Sem imel pa ze tako luknjo, da se je notri nabirala voda in si dobesedno slisal kako se voda pretaka po pragu. Sicer dvomim, da ti bo za tak denar zrihtal, ampak obvezno pridobi par ponudb :)

 

Edit: sem nasel staro temo. Na 4 str. imas pa kako je zrihtal.

 

http://www.mazda-si.net/topic/11875-mazda-6-lpg/page-3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce mislis sanirati to stori cimprej preden bo se vec rje in posledicno se vec dela. Najceneje je da ti zbrusi in morebitne luknjice zapolni z voskom in potem pobarva. Cene imas pa razlicne in zna biti velika razlika med eno in drugo ceno. Jest sm recimo dal pri prvi generaciji 130e pa mi je obadva praga zrihtal. Sem imel pa ze tako luknjo, da se je notri nabirala voda in si dobesedno slisal kako se voda pretaka po pragu. Sicer dvomim, da ti bo za tak denar zrihtal, ampak obvezno pridobi par ponudb :)

Edit: sem nasel staro temo. Na 4 str. imas pa kako je zrihtal.http://www.mazda-si.net/topic/11875-mazda-6-lpg/page-3

Tnx. Naslednji teden imam redni servis na poobla??encu. Sem ga klical in povpra?al... 800eur ; menjal bi oba pragova. Seveda nisem za.

 

Sodelavec je klical kolega , ki je Li?ar; okvirno 250-300eur...

 

Tretja opcija, za zdaj najbolj verjetna je, da mi to zrihta dru?inski prijatelj.

 

Kaj preve? vlagati se mi ne zdi smotrno, ?elim pa da je avto tehni?no brezhiben.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ahh to pa vsaj po sliki sodec res ni tako gnilo, da bi rabil cel prag zamenjati. Jest sem imel bistveno huje pa se mazda k 10x bolj gnije pa je od tega ze 4 leta pa je se vse BP. Daj enemu da ti zrihta pa je. Bo pa sigurno okoli 300e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Garancija.... Mislimda je za ohranitev garancije potrebno delati neke redne protikorozijske preglede na poobla??encu...

Eeee.... Nekaj ?asa poobla??enca sploh nisem videl, tako da Mislim da ta opcija odpade..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...
pred 16 minutami je DonFelipe napisal:

Da ne odpiram po nepotrebnem nove teme.

Prijatelj je bil te dni v Splitu na obisku pri žlahti in je opazil eno zdravo predvčerajšnjim 

 

20230101_144859_087.jpg

A jo ima morda v garaži?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.