Skoči na vsebino

Rjavenje novih (novejsih) mazd


mr.hary

Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...
pred 14 minutami je Bini napisal:

Tako zaščiten avto je potrm super za 2,3,4tega kupca.... Za prvega kupca do 7,8 starostilet je brez pomena :nevem:

 

Noben od kolegov, ki imajo blizu 15 let stare avte, se ne pritožuje nad prerjavenim podvozjem oziroma plehom, težave in z njimi povezani veliki stroški se jim pojavljajo na motorju, na klimatskih napravah, na elektroniki, ...  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem leto dni nazaj dal podobno zaščito pri tri krone. Ko sem imel prvi tehnični spomladi se je mojster, ko je pregledoval podvozje kar malo šokiran čudil in iz kanala zakričal, da ne more verjet, da je Mazda brez rje in me hvalil, da je kaj. Rekel je, da je videl Mazde rjave po podvozju že pri 2h, 3h letih pa sem po tem tudi sam skoraj zakričal, da ne morem verjet.

Tako, da za Mazde zaščita podvozja ni slab poseg. Jaz jo bom letos peljal še 1x na pregled, če bo potrebno še kaj pošpricat. Dal sem pa 90€.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Gregster napisal:

Jaz sem leto dni nazaj dal podobno zaščito pri tri krone. Ko sem imel prvi tehnični spomladi se je mojster, ko je pregledoval podvozje kar malo šokiran čudil in iz kanala zakričal, da ne more verjet, da je Mazda brez rje in me hvalil, da je kaj. Rekel je, da je videl Mazde rjave po podvozju že pri 2h, 3h letih pa sem po tem tudi sam skoraj zakričal, da ne morem verjet.

Tako, da za Mazde zaščita podvozja ni slab poseg. Jaz jo bom letos peljal še 1x na pregled, če bo potrebno še kaj pošpricat. Dal sem pa 90€.

Tudi prav...👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Gregster napisal:

Jaz sem leto dni nazaj dal podobno zaščito pri tri krone. Ko sem imel prvi tehnični spomladi se je mojster, ko je pregledoval podvozje kar malo šokiran čudil in iz kanala zakričal, da ne more verjet, da je Mazda brez rje in me hvalil, da je kaj. Rekel je, da je videl Mazde rjave po podvozju že pri 2h, 3h letih pa sem po tem tudi sam skoraj zakričal, da ne morem verjet.

Tako, da za Mazde zaščita podvozja ni slab poseg. Jaz jo bom letos peljal še 1x na pregled, če bo potrebno še kaj pošpricat. Dal sem pa 90€.

Sploh tiste 2, 3 lete stare je vidu na tehničnem, ko se lastnik odloču mal prej prit na obisk 😁

  • Všeč 1
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse je odvisno od skrbnosti lastnika in kvalitete izdelave. 

Danes se enostavno ne cinka več zaradi ekologije oziroma greta sindroma. 

Zlati časi cinkanja so se končali po letu 2001 ko so začeli nametavati plastiko in ostale okraske kateri dušijo pločevino oziroma ji ne pustijo dihati. Rja vedno tolče od znotraj na ven in potrebno je preprečiti njeno širjenje. Jaz poznam dosti znancev kateri avto takoj po nakupu dajo zaščititi in zadevo ponovijo na vsake nekaj let. 

Pa dobro je uveljavljati garancijo na prerjavenje ter javljati vsako pikico. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Premium evropska vozila (katera pač spadajo pod to) imajo še vedno veliko delov podvozja pocinkana in nato še pobarvano. 

 

Ne vem pa kako imajo rešeno Japonci.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 4 minutami je Boss napisal:

Kako ti to vidiš na tolk daleč, da rjavi? Pa še nova Mazda ni za povrh. :nevem:

Ta ne rjavi.

Vsak avto katerega pogledam potrkam in uporabim merilec debeline laka, iz izkušenj pa vem da japonci radi rjavijo. 

Spodaj pod pleh in dele podvozja ne vidim, ampak prosim če je možno zadevo dvigniti in pregledati strokovno na AMZS ali v delavnici kjer poznam ekipo v naši občini. Če mene vprašaš najmanj rjavijo v obalno-kraški in podravski regiji, najbolj pa v osrednjeslovenski in posavski. 

Vse so pa dobro oko in opažanje ter vse skupaj izkušnje.

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

Se pravi hodiš naokoli z merilcem laka in preveriš Mazdo, ki ti je všeč, da ne rjavi in jo potem slikaš ter objaviš v tej temi? ?zmeden?

Ne tega ne počnem, pregledam od A do Ž in če mi je uredu jo kupim, če ne pa se zahvalim in grem dalje.

Nisem narcisoidnež da vse objavljam na spletu. 

Pa ni nujno da je le Mazda, vsak poševnooki mi je zanimiv v kolikor je avtomatik in v dobrem stanju. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Moram pohvalit hči; 8-šolko, za zdravo in pametno razmišljanje in sicer sva bila na sprehodu pa sem imel v nahrbtniku edino MONSTER pločevinko, ko me vpraša če imam kaj za pit, povem da imam edino to pošast, pa mi odvrne, da je raje cel dan žejna kot da pije ta strup in da če mislim, da pa meni ta svinjarija koristi, da se krepko motim. Pametna 14-letnica, za razliko od fotra, hehe.
    • Kaj,a se ri norca delaš?   Zna biti,da mojih linkov z youtube-a ne odpiraš...taktika-"glava v pesek",in "problema ni".   Npr. poglej tazadnji link,ko tip popravlja elektromotor ionic-a. Prvo,kar pove je:..."sem odklopil cevi in izpustil hladilno tekočino...." Pa si potem poglej motor z tesnili in vse luknje v statorskem ohišju...vse to mora tesniti! In vse črpalke,toplotni prenosniki oz. izmenjevalci toplote,hladilniki,ventilatorji,inverterji in podobna elektronika ki mora biti hlajena...in seveda na metre in metre cevi. In "bog ne daj",da kje spušča!!!   Za kratkočasenje tistih,ki jih zanima...sem že enkrat prilimal link...samo eni @dvorjan nočejo pogledati...pa dajmo še enkrat pogledati hladilni sistem Ford Mach-e...pol pa izvoli šraufaj...    
    • Saj pooblaščenci tudi bencinarje in dizle obravnavajo kot lego kocke ... 😀  
    • Ne, on je v svojem svetu  
    • Čeprav pooblaščencem bo lažje šraufati EV kot ICE. Električarji so kot Lego kocke. Baterija, e-pogon, polnilec in še malo ostale šare. Itak zenkrat največkrat menjajo kos za kos, se skoraj nihče ne poglablja v to, ali je morebiti samo kako varovalko odneslo ali pa če je kak lot popustil ...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.