Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

jaz sem zadnji tank spravil na 8,23 l/100km. pri meni zgleda da mi je usojeno med 8 in 9 L. tudi prav :P

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DANDO ? :D :D

 

p/s:

 

VSI VI, ki mate RX-8 gajbe... dajte mal spisat, kolk vam pijejo tele zverince,

ker me namre? znanec prepri?uje v neke hudo visoke cifre

 

Znanec te ne prepri?uje v prazno, poraba je res velika, mestna vo?nja do 17l, pod 15l v mestu nima? ?ans, na odprti vo?nji bi ga mogo?e uspel spravit na 12l, a kaj ko te vedno znova zasrbi desna noga in nehote pohodi? plin. ?e se odlo?i? za RX8 vzame? v zakup tako porabo, ?e bi delal letno 20.000 - 40.000 km bi se zagotovo odlo?u za drug avto, a z njim nebi tako u?ival kot z mojo ?rno lepotico. :ljubezen:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej se baje spet spla?a it k Agipu, tko da morm ?e to probat, a kdo kej tanka zadne cajte pr njih! :D

 

Moje mnenje zaenkrat je ?e vedno, da je OMVjeva 100ka ?e najbolj?a izbira. Na avtu se to ne opazi ampak vsak motorist ti bo povedal to. ;) Sodelavec je v svojo Hondo natankal 95 oktanca iz Petrola. "Moped" preprosto ni imel enakega zvoka, malo bolj je cukal itd... Zadnji? sem pa ravno tako govoril z nekom, ki je natankal na Agipu njihovo 98ko. Je rekel, da tudi nima istega zvoka in toliko mirnega teka kot na OMVjevi 100ki. Motorji imajo ?e posebej navite ma?ine in so zato bolj ob?utljive na bencin, in za moje pojme je to dovolj dober pokazatelj, da se mi tudi v avto ne spla?a tankati na lokalnem Petrolu, kot tudi ne na Agipu ampak le na OMVju. ;)

Ampak itak pravim: "Vsak po svoje, saj ?ivimo v demokrati?ni dr?avi." :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede agipa je blo pr men tkole:

prej sem imel porabo cca 6.3/100km, z agipom 98 pa mi je padla na 5.6l. tko, da najbrz je neki na tem :ljubezen:

 

glede omv100 bi pa mogu povedat, da vsaj kar se porabe tice, pri meni ni nic manjsa, tko da ne tankam tega vec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi ?e pribli?no pol leta tankam samo OMV stotko in to iz enega ?isto preprostega razloga, ker imam rad svoj avto :D je bolj?e, bolj kvalitetno gorivo zdi se mi da je tek motorja rahlo mirnej?i in ti?ji (za to da je motor ti?ji sem prepri?an). Poraba je pa ista kot z 95, tako da glih ne verjamem kej preve? tistim ki praujo da je ni?ja poraba z 100-tko.

 

Aja, pa pred 14imi dnevi sem imel tehni?ni..........izpu?ni plini 0,01 nevem ?e ?esa :jupiii: (0,3 je dovoljeno)........ni slabo za 10 let star avto B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

madmax, dej reskiraj enkrat in tankaj agip... B)

 

Verjame? al ne sem ?e probal.

Na poti v slu?bo je agipova ?rpalka in sem ko je en ?as nazaj ?e bilo nekaj govora o ni?ji porabi ?el tankat tja, in kaj se je zgodilo.......ni?.........poraba ista (gorka kajla bi reku devil), tudi z petrolovim 98...........poraba ista (?e ne ?e vi?ja)..............kar je bilo skupno vsem tem razli?nim benzom da po mojem lai?nem ob?utku nikjer ni avto tako lepo deloval kot na OMVjevi stotki.

 

Bi bilo pa fulll dobro ?e bi enkrat tole temeljito stestiral kak?en avto fokus/avtomagazin.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

evo, v?eraj sem dosegel, da sem najve? kilometrov naredil z enim tankom: 732,1 km (pot. ra?. je kazal da imam ?e za 5 km bencina), tankal sem potem 61,67l na MOL-u v Logatcu. poraba je bila 8,42l/100 km.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo, v?eraj sem dosegel, da sem najve? kilometrov naredil z enim tankom: 732,1 km (pot. ra?. je kazal da imam ?e za 5 km bencina), tankal sem potem 61,67l na MOL-u v Logatcu. poraba je bila 8,42l/100 km.

 

To ti je glede na konje in kubika?o suuuuuuper poraba :bravo:

 

Ne pa kot moj sodelavc, je kupu dizla Pe?o 406 Hdi (je ?parovn pa to...) pa ma povpre?no porabo 7,2 :blink: WTF!?

 

aja, pa vo?nja je lepa umirjena! :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...ko bi mel ti tak avto,..

 

 

Pi?oja pa res ne bi mel.... :(

 

 

:P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No spet se malo vklapljam v temo. Ob pogostem teranju na AC preko 150 in te?ki nogi na lokalni cesti ima moja Mazda 8,2 porabe kar je ?e vedno malo v primerjavi z zimskimi gumami in starim oljem. Lahko re?em, da odkar sem menjal olje in dal letne gume, da se pozna. :bravo:

 

Aja glede tankanja na razli?nih pumpah zaradi porabe. Zdaj ne vem a se dolo?enim res tako pozna ampak sam vem da mi poraba varira od 7,5-8,2 l/100km tako da bi bila spremenjena poraba lahko posledica druga?nega tempa vo?nje. Kot sem rekel jaz tankam 100ko zato ker imam rad svoj avto, ?e pa ni drugega grem pa vseeno tankat tudi 98ko na Petrola. ;) 95ke v Morav?ah pa res ne tankam ve? ker je bljak... <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lih prsu iz bencinske (super 100 tankam)

 

poraba 9L/100km.. sramezljiv

 

160-180 po avtoceti pa okol 4000rpm tle okol :D malo sem ga teral ta tank...

 

drgac normalno ce vozim mam okoli 7-7.5.

mi je prav smesno k pravijo kk je nizja poraba k po avtocesti vozis js mam pa takrat vedno visjo :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej v torek sem peljal do Sl. Gradca in nazaj - poraba 6,7l/100km ....ni? jasno!!!! :ne vem: :whatever:?zmeden?

 

?e bo ?e naprej tako nizka poraba bom moral takoj aftek prodat.... :hohoho::P Ni? bat, v?eraj pri 210km/h poraba 16,8.... :policaj:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.