Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Meni tudi priblji?no tako.

Kako bi jaz prevozu 1000 km in ve? mi pa res ni jasno! :whatever:

 

Edino,da grem kot "noni?i".Pol pa se ?e raje vozim s kolesom. :P:hohoho:

 

KAj vozi? vedno tik pred blokado da ma? toliko porabe, jaz preko 14l ne pridem .Umirjena vo?nja pa tam okrog 9.5l .

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KAj vozi? vedno tik pred blokado da ma? toliko porabe, jaz preko 14l ne pridem .Umirjena vo?nja pa tam okrog 9.5l .

 

?zmeden? -kak?no porabo?

Po mojem je to ena ?isto normalna poraba za tak avto. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja povpre?na poraba je 7,8l na 100km z dizlom 136 oz ne naredim ve? kot 700 kilometrov,res pa je da ga ne ?param in pa tudi veliko vozim v koloni in v klanec povpre?na hitrost pa je 40 do 45 km s postanki vred med ?akanjem ki popravljajo cesto. Po avto cesti pa ni ni? man?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo dokler sm mev duha na operativnih posegih in dokler mi je prireju podjeb partije ob razli?nih prilo?nostih in urah, pa pol do tkt ko je biv zrihtan, je bla poraba 11.8! No nakonc sm ga itk stisku d se mu ma??ujem za zajebancijo z njegove strani! :ne vem: :ouje:

 

Zdele nasledn tank pa je biv ?e lepo 8.9, aktualni tank pa pr?akujm (spet) pod al pa okol 8! :ljubezen:

 

P.S. ?e dobr da nav skoz 12 litrov, k to pa ni morala! :whatever:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vem da si v badu, je pa tud res, da se danes najbrz ne bova vidla, tko da: " I told you so :D "

 

Yeah I know... ampak vseeno si nisem mislil, da je to razlika 3-4 deci na 100km. Ko bom izbiral naslednje gume bom verjetno gledal tudi podatek o kotalnem uporu.

 

?e gledam samo skoz lupo denarja pomeni, da me tele gume v svoji ?ivljenski dobi cca 30.000 - 40.000km stanejo ?e 90?-160? ve? kot so me stale originalne bridgestone turanza :(

 

Se mi pa za ta dodatni stro?ek vedno odkupijo z odli?no lego - nazadnje sem jih poteral ?ez Gorjance in ko sem se ustavil na pumpi so bile tako segrete, da bi se lahko opekel, ?e bi jih predolgo dr?al. Ampak dr?ale pa so dr?ale juhuhu :rispekt::rispekt:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz pa sm imu zdele porabo 9.5, pa sm najprej mislu d je napaka in je u resnic 5.9, pol sm pa ugotovu, da je bla usen mav preve? podivjana vo?nja, da bi loh ra?unu npr. pod 8! :danzoman:

 

?e vedno AGIP :rispekt:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se boji? d nardi Kabuuum? :D

 

Ma kak?en kabuuuum. Plin je varnej?i od bencina (pa ne poslu?at zagrizene antiplinarje).

?e neham pol je investicija povrnjena v 6 mesecih - nera?unajo? prihranek ne plinu!

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj mate to ene ?udne porabe pri ?estici? Moja vo?nja je kombinirana (mesto/relacija), pije mi nekaj malega ?ez 8 litrov pa se niti slu?ajno ne vozim kot penzionist (140-150 km/h po avtocesti). :policaj:

 

Lep pozdrav vsem!

Pred enim mesecem sem kupil Mazdo 5 CD110 in bi rad dal svoj prispevek tej debati. Racunalnik je ob polnem tanku zelo optimisticen 1100-1250 remaining. Povprecna poraba na racunalniku med 5.1 in 5.3. Ko pa pride trenutek resnice in podelim litre s prevozenimi km je zal dejansko stanje okoli 7 l/100km. Ta racunalnik in njegove finte so res samo finte za zabavo med voznjo.

Moram dodati da se vozim zelo umirjeno (na avtocesti dam temptmat med 110 in 120). Prestave menjam okoli 2000-2500 rpm.

 

Ali ima kdo kaksen nasvet?

(To mi je prvi diesel. Do sedaj sem imel samo bencinerje.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mal prezgodaj saltas....(dokler je se mrzel motor je to ok) ampak za normalno voznjo je to slabs, ker ko prestavljas na 2000-2500 ti pol padejo vrtljaji na manj kot 2000 in takrat motor nic ne da od sebe, se samo matra in je poraba tudi vecja....

menjaj tako, da ti pada prestava na 2000 rpm po menjavi...

vozi konstanto pri cim nizjih obratih

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sicer ni Mazda ampak sedaj se ?e 2 tanka vozim z Nissanom in moram pa? napisati porabo ker mi ravno le?i na du?i. :P

Prvi tank mi je avto pil 9,7l/100km tokrat sem ga pa kar ve? ali man skoz teral mi je pa pil 10,1l/100km. Ampak poudarjam, obakrat sem ga kar konkretno teral v obrate, sploh v prvi in drugi. sramezljiv Kolegu je avto z istim motorjem pil celo 11 litrov, meni bi ob ?paranju pil predvidoma tudi pod 9 litrov tako da sem kar zadovoljen, sploh glede na to, da imam za to porabo tudi perfomanse kar zadovoljive.

Aja gre se pa za motor 2.0 z 143 konji in cca 180Nm navora.

PS: Ja vem, Zemirju ?e vedno manj pije. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Valda da ne, ?e pa nismo divjaki. :hohoho: Sam ga itak prve 3 km ?param, da se ogreje potem pa postopoma gasa do podna pa obrati do 7500. :bravo: Je pa res, da to ne po?nem non-stop relacijo vseh 15 km, da to samo kak?no prazno ravnino, pregleden ovinek itd... Ker se cenim. :P Da bi pa cel tank teral ga ves ?as (razen hladnega) sem pa do sedaj en vikend Mazdo. V petek natankal, gasa cel vikend, dregal itd pa spet tankal v ponedeljek.. in mi je ?rla 9,7 litrov na 100 km. :blink: Labi ali pa so tile BMWji tako prekleto ?ejni?

 

Allyssa a tvoja Mazda nima potovalnega ra?unalnika? :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja vem, Zemirju ?e vedno manj pije. :bravo:

 

Tam tam sva meni je edino manj spil na relaciji Dom?ale-Pag :D

Je pa res da se ne vozim ravno po jajcih in ga tudi spet ne gonim nekje sredna vo?nja!!

Sploh pa poraba ne igra velike vloge ?e bi bi kupil diesla :ph34r:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.