Skoči na vsebino

Motorno olje Dexelia


Priporočeno sporočilo

Ali pa se na servisu zmeni za dobro ceno olja. ?e so pametni, se boste dogovorili tako , da bosta obe strani zadovoljni.

Ampak za 6,40?/l si pa sigurno ne bo mogel zbarantati

https://www.mimovrste.com/motorna-olja/webhiddenbrand-olje-mazda-dexelia-ultra-dpf-5w30-1l

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no, se bo pa za 7?/l pa je.

Sem probal, pa so trdi.

Predlagal sem popust na olje, da ne bom pla?eval ravno 15 EUR ali ve? za liter olja in so kar sami predlagali, da naj svoje olje prinesem, ?e mi cena ne ustrezna.

In ga tudi bom. Naslednji? pa ?e vse filtre zraven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi neverjetnih 20? razlike za en servis..........da se vam da....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi neverjetnih 20? razlike za en servis..........da se vam da....

?e se prav spomnim so meni za Mazda DPF 5W-30 ultra olje na prvem servisu ra?unali 27 EUR na liter. Na drugem servisu sem ga pripeljal s sabo za cca. 7,5 EUR. Za razliko cca. 100 EUR se kar spla?a kajne? S tem, da sem olje pripeljal s sabo niso imeli te?av, niti ni napisano v servisni knji?ici.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se prav spomnim so meni za Mazda DPF 5W-30 ultra olje na prvem servisu ra?unali 27 EUR na liter. Na drugem servisu sem ga pripeljal s sabo za cca. 7,5 EUR. Za razliko cca. 100 EUR se kar spla?a kajne? S tem, da sem olje pripeljal s sabo niso imeli te?av, niti ni napisano v servisni knji?ici.

Pa kaj tisto za 27 ? ti ?e prepeva izpod havbe ali kaj?

To je ?isto navadno odiranje folka. Na servisih ga dobijo v 50 litrskih sodih po 4.5? za liter nekje ali ?e ceneje.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se prav spomnim so meni za Mazda DPF 5W-30 ultra olje na prvem servisu ra?unali 27 EUR na liter. Na drugem servisu sem ga pripeljal s sabo za cca. 7,5 EUR. Za razliko cca. 100 EUR se kar spla?a kajne? S tem, da sem olje pripeljal s sabo niso imeli te?av, niti ni napisano v servisni knji?ici.

Jaz sem ga najdeazje placal 14? na liter

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jestu so v BTCju racunali neverjetnih 9? na liter za ultra dpf dexelio....(pa ne vem ce ni se potem na koncu popust)

 

To je celih 10? razlike na uradnem servisu

 

Ne vem kam vozite

Sem sel gledat njegov post, ja se 10% dol torej....

... in ?e vedno si ga drago prepla?al. :)

Zakaj??? A servis nima pravice placati delavca, elektrike, dvigala, orodja....???

 

Svet se ne vrti tako. Kdor pricakuje da so storitve in prodaja materiala zastonj naj hodi pes...

 

Jaz ko doma sravfam ne sravfam da bi prisparal, ampak ker mi je to ratal hobi, me zanima in se tudi na ta nacin zazihram da so stvari v avtu OK.

 

Ce delam doma nabavim sam, ce pa peljem na servis pa ne sprasujem ali lahko sam prinesem to in to...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jestu so v BTCju racunali neverjetnih 9? na liter za ultra dpf dexelio....(pa ne vem ce ni se potem na koncu popust)

To je celih 10? razlike na uradnem servisu

Ne vem kam vozite

Sem sel gledat njegov post, ja se 10% dol torej....Zakaj??? A servis nima pravice placati delavca, elektrike, dvigala, orodja....???

Svet se ne vrti tako. Kdor pricakuje da so storitve in prodaja materiala zastonj naj hodi pes...

Jaz ko doma sravfam ne sravfam da bi prisparal, ampak ker mi je to ratal hobi, me zanima in se tudi na ta nacin zazihram da so stvari v avtu OK.

Ce delam doma nabavim sam, ce pa peljem na servis pa ne sprasujem ali lahko sam prinesem to in to...

Samo, ali je res vredno tisto odvitje filtra, spust olja in novo noter toliko?

Po navadi to delajo vajenci, ker se mojstrom tega ne da.

Strinjam se, da morajo od ne?esa ?iveti ampak naj ra?unajo tam, kjer res naredijo kak?no "resno" popravilo.

Ne morejo nabijati cene olja.

Zakaj potem nabavljamo vse ve? stvari preko interneta v tujini?

Ker so realne cene.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo, ali je res vredno tisto odvitje filtra, spust olja in novo noter toliko?

Po navadi to delajo vajenci, ker se mojstrom tega ne da.

Strinjam se, da morajo od ne?esa ?iveti ampak naj ra?unajo tam, kjer res naredijo kak?no "resno" popravilo.

Ne morejo nabijati cene olja.

Zakaj potem nabavljamo vse ve? stvari preko interneta v tujini?

Ker so realne cene.

Ne stekas, resno podjetje preracuna vse stroske v svoj cenik, ne za nategovanje, ampak za svoje delovanje. Brez tega ne bos imel nikamor vec voziti...

Da o davkih in prispevkih, najemninah raje ne bi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne stekas, resno podjetje preracuna vse stroske v svoj cenik, ne za nategovanje, ampak za svoje delovanje. Brez tega ne bos imel nikamor vec voziti...Da o davkih in prispevkih, najemninah raje ne bi

Vem, kako delujejo podjetja, ker vsakodnevno poslujem z njimi.

Zmeni? se za popravilo, ki naj bi bilo toliko in toliko, ko pa dobi? ra?un, te vr?e na rit. ?eprav je njihov serviser iz obale ti nabijejo 250? za potne stro?ke iz Lj.In na koncu je popravilo dra?je kot, da bi kupil novo.Skoraj vsi delujejo po podobnem principu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest ti lahko pokazem racun kjer je liter olja 5w30 zaracunan 19?/l kar nanese 95e samo za olje! Kje je potem se njihov kabinski filter za 50e in ostala pizdarija. Potem pa ni samo 20e razlike. Vrjamem pa da daloceni dobite tudi popust, ampak to pa samo zato ker ze vrsto let tam opravljate servis. Mimovrste mora tudi placat elektriko, zaposlene, prevoz itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest ti lahko pokazem racun kjer je liter olja 5w30 zaracunan 19?/l kar nanese 95e samo za olje! Kje je potem se njihov kabinski filter za 50e in ostala pizdarija. Potem pa ni samo 20e razlike. Vrjamem pa da daloceni dobite tudi popust, ampak to pa samo zato ker ze vrsto let tam opravljate servis.

... in so pustili dovolj ?oldov, da so si prislu?ili dolo?en popust. To je kot neke vrste to?ke zvestobe.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.amzs.si/motorevija/mobilnost/nasveti/2016-01-01-lahko-na-servis-prinesemo-svoje-motorno-olje

 

"Za Mazdino olje Mazda Original Ultra 5W 30, namenjeno mazdi 3 z 1,5-litrskim bencinskim motorjem, morate na Mazdinem servisu od?teti 19,21 evra (za liter), prek spleta pa olje Mazda Dexelia Ultra 5W 30 dobite za 7,5 evra za liter."

 

Pri Mazdi pravijo, da se ?cene olj na na?ih servisih razlikujejo od servisa do servisa. Prav tako lahko servisi cenovno bolj ob?utljivim strankam ponudijo cenej?e olje, ki po specifikacijah in kakovosti ?e vedno ustreza zahtevam proizvajalca vozila, stranka pa za menjavo olja pla?a ustrezno ni?jo ceno.?

Pri Mercedesu zatrjujejo, da so ?olje blagovne znamke Mercedes-Benz cenovno pozicionirali ob bok ostalim oljem v prosti prodaji.?

 

Renault ima recimo liter olja 10,75?, mercedes 9,9?...

 

Evo da se zgornjo trditev potrdim s slikovnim gradivom prilagam original racun. Upam da nebo problem ker sem to objavil, ampak glede na to da je bila ta slika ze objavljena na forumu nebi smel bit problem. Ker je bil avto star 8 let si je lastnik BAJE zasluzim malo popusta. Prej pa vrjetno ne.

 

 

 

post-7623-0-72748500-1519921717_thumb.jpeg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No potem pa kup nov avto it will be fun they say. Alpa se bolsa fora kot jo ima kia 9 LET GARANCIJE, da te lepo 9 let lupjo za servis k stane 250?... kje je potem se ostali potrosni material (diski, ploscice ali bog ne daj se kaj hujsega)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tole bi pa res rabil razlago, ker potem je podrt kompleten smisel tako silike v zmesi kot mehkejše gume, kot lamel, ki se premikajo zato, da nastavijo rob in zarežežejo v sneg.   Gume, ki se počasi vrtijo veliko bolj drsijo kot guma, ki se vrti hitro, da sneg odnese iz rež. Kolk guma boljš prime od določene hitrosti naprej, ko zmeče sneg iz zarez in kolk slabše, ko se sneg nabira na obodu in je centrifugalne sile premalo, da bi ga odneslo iz rež.     Če bi tvoja razlaga veljala potem bi se lahko vozil, le do določene hitrosti, ko sneg še ne zleti iz profila, pri višjih pa ne bi bilo šanse da ostanemo na cesti. Tist model iz Tyre Review pa lahko takoj zapre YT kanal in pozabi na hitro vožnjo in driftanje.   Kaj pa v primerih, ko imamo sneženo podlago, kjer je sneg že toliko zvožen, da se sploh ne nabira več v profilu - a se takrat sploh lahko še premikamo?   V glavnem, za zimsko je pomembno, da je mehka tudi pri nizkih temperaturah in da lahko lamele ter tele male zareze na njih delujejo kot krempeljci, ki se zarežejo v sneg in preprečujejo, da guma zdrsne. Velike zareze v profilu same gume pa so zato, da sneg čimprej zapusti sam profil gume in da se ne nabira na njej.        
    • Sem ženo presenetil... 😊😉
    • Meni je tudi N'1...👌😉
    • Sej ni slab, z veseljem ga spijem. Poudarek je na tem, da tisti ki najbolj kurcajo, nakoncu doma pijejo najcenejše možno  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.