Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

In da zadaj ni bilo nikogar...

 

Tako je moj stric razbil avto. Eden pred njim je ustavil, ko je na semaforju za?ela utripat zelena lu?. Stric je pa ?e po gasu, da bo smuknil skozi, potem je pa prostora zmanjkalo, da bi ustavil. In je kresnil tistega pred seboj. Ves jezen za?ne preklinjat, da v rikverc in potegne en meter nazaj, da se bo bolje videlo, kaj je sploh ratalo. In je kresnil ?e v tistega, ki se je za njim ustavil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KR tablica. O tem sem prej govoril...

 

Kapo dol za refleks, js bi verjetno stopil na hupo. :)

Saj sem jaz tudi zacel trobiti... obneme pa hitro pretaknem v rikverc, pogledam, ce je za mano kdo in gas... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neko? sem takole preveril v vzvratnem ogledalu in ni bilo nikogar ki bi pripeljal za mano pa potem hitro v vzvratno in gas...in pok. Nekdo je z leve z enega dvori??a ?ez polno ?rto ravno tisti trenutek postavil za mano avto po?ez ?ez dva pasova in nos avta mu je molil ravno malo na moj pas. Vedel sem, da za mano ni nih?e peljal, to preveril tiudi v vzvratnem ogledalu, moral bi ?e v stranskem... Mazda je ?tela rosnih 9 dni in plastika in barva je bila ?e vsa pro?na tako da se sploh ni poznalo, njemu je ?el pa odbija? na pol.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ?e so tole najhuj?e stvari, ki se ti dogajajo na cesti, potem bodi sre?en...

Hja, 5km/h bi ?el hitreje pa bi se parkiral BMW-ju v vrata. Kamera je precej ?irokokotna pa ne prika?e kolk je bilo dejansko blizu.

Aja...kamero ima? obrnjeno na glavo... :)

 

To je zato, da imam kabel za polnjenje kamere zgoraj in da je ?im manj vidno ter nemote?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem imel sam pred leti situacijo, da stojimo v kri?i??u trga MDB in osebku na za?etku kolon pri zeleni crkne avto, ta drug pa ?ist ?iv?en pa gas v rikverc, da bo ?el po desni mimo, in direkt mene nasadi.

 

Model pol spizdi jaz pa kli?em policijo, ki ga seveda najde saj sem si zapomnil registrsko. Pol pa fora, policaj me kli?e nazaj in pravi, da mu je un rekel, da sem se jaz zaletel v njega od zadaj ter, da je on stal.

 

Pol pa jaz polcaju, zakaj pa je pobegnil, ?e sem se jaz v njega zaletel, bolj logi?no bi bilo, da bi jaz pobegnil. Polidcaj pa samo "aja, sej res"

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Video sem poimenoval kure, ker pa? tole ne more bit kej druzga. Rde?a lu? gori ?e kar nekaj ?asa in dve koko?ki bumf ?ez sredo kri?i??a. ?e bi prletu en skozi zeleno bi samo ?e perje fr?alo. Kako bi to zgledalo je prikazal voznik VW-ja, ki je tudi prevozil rde?o. In ker sem vedel, da tretja koko? brez svojih kolegic ne bo dolg pre?ivela, sem temu primerno po?asi startal in pri?akoval natan?no tisto kar se je potem zgodilo - iz skrajne desne brez, da bi dobro preverila je prfrfotala na levo ?ez oba pasa v stilu "na kolesarje moramo drugi paziti, ker so ogro?ens skupina" - ja so, s takimi mo?gani pa res.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vazno da je iztegnila roko. ...po tem ko je bila ze v sredini krizisca, nekako tako kot ljudje ki dajo smernik ko so ze na drugem pasu.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vazno da je iztegnila roko. ...po tem ko je bila ze v sredini krizisca, nekako tako kot ljudje ki dajo smernik ko so ze na drugem pasu.

Po pravici povedano, z mesta na hitro speljat z biciklom ne da dr?i? krmilo z obema rokama, poizkusi, zahteva kar precej spretnosti.

 

Tudi v kri?i??u pri zavijanju levo zalagat ovinek in pri tem krilit z roko - zadnja desetletja na?e ceste samajama - rabi? biti precej spreten.

 

?e ne palamudi? kot koko?i na posnetku, pa? pa se pri zavijanju levo z biciklom pred kri?i??em lepo "po ?olsko" postavi? na sredino cesti??a, te vsi vozniki avtov gledajo kot marsovca ki je padel z lune.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po pravilih, ki so jih tudi mene ucili je to res. Spomnim se izpita, nalepke 'varno kolo', poligona in vsega skupaj, kak 6 razred osnovne sole.

 

Potem sem z mamo in fotrom sel v mesto (ziveli smo na robu vasi) in sem se po PSu postavil na sredino ceste ker smo sli levo in z roba ceste sta se oba drla name kaj pocnem. In potem smo sli naravnost, se ustavili, pocakali se en semafor in sli dalje. In to je zame postalo normalno.

 

Glej. Imam bmx in ce se le da furam brez rok. Ce ni prometa grem z biciklom ali pes brez razmisljanja cez rdeco (z avtom nikoli, tudi ob 3h ponoci z nikomer nikjer, tako kot se vedno dajem zmigavc ce prehitevam kolesarja in je kdo za mano; dobre navade z avtosole). V tem primeru bi sel naravnost cez, pocakal da se vsi avti odpeljejo in spet preckal. Ce je promet...cakas zeleno, ni kaj. Stat na sredini ceste je v danasnjem prometu... pogumno, to da ob zeleni sekas avtu pot ob zavijanju levo je pa enostavno samomorilsko. Ce ljudje s takim odnosom vozijo avte je mogoce res cas da se uvede vec samovozecih.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj vse se zgodi lahko v cca. treh minutkah ;) ... Najprej prehitevanje po desni in izsiljevanje prednosti... nekaj sto metrov naprej isti voznik vozi po nasprotnem pasu in zavija levo tam, kjer to ni dovoljeno ... se malo naprej pa eni cakamo, da se zacne pas za zavijanje levo... drugi pa lepo mirno mimo cez dvojno polno crto ...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha tekmovanje treh minut.... ?e se vozi? po Beli krajini te v treh minutah izsilijo s prehitevanjem, da sem se kr po?teno postavil na nos, pol pa ?e vo?nja po sredini ceste in reakcija v zadnji sekundi in sekanje ovinkov kot, da je cesta last tega osebka

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mi jasno, kako lahko nekomu sploh pride na misel, da se na avtocesti ustavi in gre vzvratno, ?e zgre?i pravi izvoz...  :blink:  :ne vem: 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V petek je bil nek ?uden dan na cestah. Zjutraj je bila neka nesre?a na ?tajerski AC, da sem moral delati obvoz, ker je vse stalo. Popoldne se peljem proti dolenski po h?ero in na razcepu Malence vidim enga bedaka, ki je rahlo sfalil odcep in on lepo rikverc (namesto proti dolenski je zavil proti ?tajerski). ?e dobro, da je bila ornk gu?va tam, da se noben ni mogu glih hitro peljat. ?ez minuto, pa nesre?a, ko ena voznica v golfu 4 pozabla bremzat in se je zabila v rit tovornja?ku, ki je bil direktno za mano (?e bi bil za mano osebni avto, bi mogo?e ?e jaz fasal kej...). Je bilo tolk hudo, da se je v kokpitu golfa za?elo ornk kadit. :o

 

Danes zjutraj pa spet nesre?a na ?tajerski AC skoraj tik pred mano - 3 avtomobili (mogo?e ?e kak ve?) v veri?nem tr?enju, ki je povzro?ilo dolge kolone spet. Res ne vem, kaj je s tem folkom. Oba pasa zabasana, na desnem se peljemo 100 na uro, po levem pa gasa 130 in z minimalno varnostno razdaljo in ravno sem si rekel, da bo ziher po?lo... in je. :/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes zjutraj pa spet nesre?a na ?tajerski AC skoraj tik pred mano - 3 avtomobili (mogo?e ?e kak ve?) v veri?nem tr?enju, ki je povzro?ilo dolge kolone spet. Res ne vem, kaj je s tem folkom. Oba pasa zabasana, na desnem se peljemo 100 na uro, po levem pa gasa 130 in z minimalno varnostno razdaljo in ravno sem si rekel, da bo ziher po?lo... in je. :/

 

Nehaj se vozit po cestah, ker o?itno so povsod nesre?e, kjer se pojavi?... Neko slabo karmo ?iri?... :rolleyes:

 

Da dodam temu tvojemu poro?ilu...v?eraj proti ve?eru okoli pete ure ?e eno veri?no na ?tajerki in sicer relacija LJ - CE takoj za cestninsko na Vranskem. Mislim da ?tirje komadi... :vskalo:

 

Je pa bil tisti rde?i Golf II od v?eraj zjutraj (ko je bila ?tajerka zaprta) kr konkretno sesut spredaj. Lepo je obdelal Mazdico...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to postal kak?en nacionalni ?port?

 

V?eraj zve?er se z motorjem vra?am iz slu?be, pa malo za Grgarjem naletim na dva konja na cesti.

 

Se je iz?lo lepo mimo, sem pa ustavil in klical policijo. Po skoraj pol ure pride policaj, med tem sem enega konja ?e prijel za uzdo, pa vpra?am policaja, ?e ima kak?en ?trik, da konja zve?emo, da ne bo skakal po cesti. Me je samo trapasto gledal. Pa sem konja lepo spustil, sedel na motor in se odpeljal. Naj ga lovi ?e enkrat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se opro??am za preklinjanje samo me je smrkavec po?teno presral. Iz mojega zornega kota je ?e izgledalo, da ga imam pod avtom. Sem ga mislil najprej napizdit pol sem pa le po?akal par sekund in spustil okno - upam, da bo bolj zaleglo kot pa neko te?enje.

 

 

 

se pa moram pohvalt, da kljub temu, da je priletel skoraj izven vidnega kota med bajtami sem vseeno reagiral v dobre pol sekunde.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, boss... za tole pa res svaka cast. Pa sm skos na cesti, pa vidim marsikaj,ampak tole si pa top odreagiral. A si predvideval da bo kdo prletu dol? Kolk pa je blo tlele brzine;35-40kmh?

 

Pa cist tko, men bi se odbil, jst bi bil sposoben vn stopit pa ornk ornk poslat mulca nekam, ce ne se kej hujsga... Pa vem, da to ni prav in da ubistvu, ce bo kej zaleglo, bo zaleglo lih to kar si ti naredu...

Ukradeno z motosvetovega foruma.

 

Nekaj podobnega se je meni zgodilo par let nazaj, na cesti sentvid pri sticni-iv.gorica.

Le da je tam bila prikolica pripeta na mercedesovega vita in da jo je v ovinku na polno odpi.dilo preko mojega pasu na nek nasip. No, majstr niti ni porajtal, da je brez prikolice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, boss... za tole pa res svaka cast. Pa sm skos na cesti, pa vidim marsikaj,ampak tole si pa top odreagiral. A si predvideval da bo kdo prletu dol? Kolk pa je blo tlele brzine;35-40kmh?

 

Pa cist tko, men bi se odbil, jst bi bil sposoben vn stopit pa ornk ornk poslat mulca nekam, ce ne se kej hujsga... Pa vem, da to ni prav in da ubistvu, ce bo kej zaleglo, bo zaleglo lih to kar si ti naredu...

 

Mislim, da je blo le 30km/h al pa ?e kak?en km manj, ker v takih ozkih naseljih res vozim zelo previdno. Sem ga pa zagledal ?ele v trenutku, ko je ?e bo?no drsel proti avtu. Mi je bil pa sumljiv ?e prvi mulc, ki je ustavil in verjetno je bil zraven zato ?e kak ob?utek, da bi lahko nekaj ?lo narobe. Se pa tudi sam sebi ?udim, da mi je ratal tako hitro reagirat, ustavit pa ?e sklopko sem vmes stisnil, da avto ?e crknil ni. O?itno so trije treningi varne vo?nje na Vranskem pustili dolo?ene pozitivne posledice. :prstgor:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.