Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Pomoje samo uni, ki je bil pred mano…. Ker je tam zelena tako kratka, da ce normalno speljejo, prideta cez dva ali mogoce trije… Jaz sem sel cez zeleno… samo po napacnem pasu, ker smo ze tako tri ali celo stiri intervale cakali, ker unemu spredaj ni uspelo speljati ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Jest napisal:

Pomoje samo uni, ki je bil pred mano…. Ker je tam zelena tako kratka, da ce normalno speljejo, prideta cez dva ali mogoce trije… Jaz sem sel cez zeleno… samo po napacnem pasu, ker smo ze tako tri ali celo stiri intervale cakali, ker unemu spredaj ni uspelo speljati ;)

Ne,sem mislil na tistem križišču kjer se je prevrnila tabla. Pa sem videl zdaj da je zgleda samo tako izpadlo zaradi pospešenega posnetka. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Jest napisal:

 

Pa še jaz sem se malo poigral z brezplačnim programom za videomontažo >> CapCut ... ki ga mimogrede priporočam, če kdo ni prav vešč takih opravil ... :) ... Je dokaj enostaven... hiter... in brezplačen ... :P  ... 

 

 

Sem probal... luštno :jupiii: zapopadeš v parih minutah...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ane… jaz sem prej delal s Final Cut Pro… ali pa iMovie… iMovie je orevec osnovni in je za kaksne zadeve ze kar problem narediti… Recimo tisti del, kjer sem nalepil cez posnetek iz telefona poleg posnetka iz drona… je v iMovie pomoje skoraj nemogoce narediti… tukaj pa zelo enostavno… Final Cut Pro pa je ze prevec profesionalen… in zahteva precej vec casa za ucenje… Tale CapCup pa izgleda zelo podobno kot FCP… samo se mimzdi precej bolj enostaven…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma jaz sem kot dinozaver delal z movie makerjem, ker je pač bil glih gor na winsih. Tko, da vsaka taka stvar je zame nadgradnja.sramezljiv

 

Sem mislil se mal začet ukvarjat s Power Directorjem ampak sem ugotovil, da je overkill tole, dokler skup pacaš zgolj za zabavo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Movie maker je pa se bolj basic oz. storast kot iMovie na MAC OS :D ... 

 

Danes se ene par pacientov ... V sentviskem predoru je bil levi pas zaprt (kar je bilo na tablah nad AC oznaceno ze precej prej) ... a to nekaterih ne moti kaj dosti... potem se pa tik preden se zaletijo v vzdrzevalce, tlacijo na desni pas ... Poleg teh dveh, ki jih je ujela kamera... je bil za tem drugim se vsaj eden ... :( 

 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Jest napisal:

Nekdo ima še malo težav pri speljevanju ... :) ... pa še na koncu posnetka se veter malo poigra z obcestno signalizacijo ... 

 

Pa še jaz sem se malo poigral z brezplačnim programom za videomontažo >> CapCut ... ki ga mimogrede priporočam, če kdo ni prav vešč takih opravil ... :) ... Je dokaj enostaven... hiter... in brezplačen ... :P  ... 

 

 

 

 

Mogoče je pa bral Mazdin forum, pa je hotel narediti screenshot?

 

 

https://www.mazda-si.net/topic/847-tole-je-pa-kr-smeh/?do=findComment&comment=506283

 

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
pred 1 uro je Janez007 napisal:

A ima še kdo tako pospravljeno armaturo kot tale avto, ki sem ga srečal v Ljubljani? Motor je bil še topel .. 😂

 

image.png

 

image.png

Kaj še vse mora imei na tleh....😲

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred časom sem se spraševal, čemu so prefarbali ločilne prekinjene črte za kolesarske pasove z grobo barvo, ki daje občutek, da se voziš po makedamu. In dejansko tole ne more biti naključje, saj je taka barva uporabljena povsod, kjer so ceste preozke.

 

Informacije sem dobil od osebe, ki je v skupini na MOL-u, ki se ukvarjajo s tem problemom. Zadeva nima nobene niti najmanjše varnostne vrednosti, niti ne omogoča večjo pretočnost, ampak ima zgolj in smo ekonomske učinke. Kot mi je bilo razloženo je pri ožjih cestah in nerazumevanju voznikov, kaj sploh je kolesarski pas, privedlo do tega, da so vozniki večino časa vozili z desnima kolesoma točno po tej ločilni črti, ker večina neukih telebančkov pač ne razume, da je ta pas v souporabi in ga lahko uporabljajo vsi udeleženci v prometu.

 

V glavnem, velika večina je zaradi preozkih cest torej vozila po tej črti in zato se je obraba barve tam povečala in dejansko bi bilo potrebno konstantno obnavljati to barvo, kar seveda stane. Tako so naredili odločitev, ki ima dvojni učinek - uporabljena je bila gostejša, debelejša barva s hrapavim učinkom, ki se kasneje obrablja in poleg tega, zaradi neprijetnega občutka se jo vozniki izogibajo. Zdej bolj butasti silijo proti sredini v nasproti vozeče, ostali pa vseeno zapopadejo, da je z desnima kolesoma potrebno vozit po samem kolesarskem pasu in ne po črti.

 

Ta razlaga pije vodo, saj tam, kjer so ceste širše in je med sredinkso črto in črto za kolesarski pas dovolj prostora so te črte narisane z običajno gladko barvo.

 

Torej, toliko o tem koliko se jim gre za varnost. Gre se samo zato, da upravičijo denar s strani EU, namenjen varnosti in tako, da so stroški najmanjši projekt pa dokončan in sredstva porabljena.

 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

Alex bo rekel, da je to itak en Slovenc, ki živi v Italiji al pa Romun.

Ne, vem, da Italijani nimajo tega razvrščanja. Ponavadi, ko je kolona, smo sami tujci tako razvrščen.ob robovih ceste. Čeprav je tudi res, da se tudi pri njih zadnje čase vse bolj to uveljavlja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ampak sej ni važn a majo al ne, ampak če vidiš, da se vsi takole razporejajo, vsak z IQ-jem več kot 70 bo razumel, da se niso takole umaknili zarad njega. Sploh, kadar si v drugi državi, kjer vsi ljudje nekaj počnejo z razlogom. Če pa se nekdo počuti vzvišenega, večvrednega egoista pol pa vidimo takele prizore. 

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

Ne vem, ampak sej ni važn a majo al ne, ampak če vidiš, da se vsi takole razporejajo, vsak z IQ-jem več kot 70 bo razumel, da se niso takole umaknili zarad njega. Sploh, kadar si v drugi državi, kjer vsi ljudje nekaj počnejo z razlogom. Če pa se nekdo počuti vzvišenega, večvrednega egoista pol pa vidimo takele prizore. 

Saj tudi v Italiji, kjer je omejitev na avtocestah 130, naši pacienti in še kaki vzhodnjaki skoraj edini delajo neumnosti po avtocesti. In divjajo. 

Najbrž se tudi naši Janezi počutijo tam vzvišeni in egoisti, ko s svojimi mečkami in bmw-ji paradirajo po levem pasu. 

Ali ne vidijo, da niso na naši avtocesti? 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Alex napisal:

Saj tudi v Italiji, kjer je omejitev na avtocestah 130, naši pacienti in še kaki vzhodnjaki skoraj edini delajo neumnosti po avtocesti. In divjajo. 

Najbrž se tudi naši Janezi počutijo tam vzvišeni in egoisti, ko s svojimi mečkami in bmw-ji paradirajo po levem pasu. 

Ali ne vidijo, da niso na naši avtocesti? 😉

 

No pol pa nam ti razloži kaj se dogaja v glavah takih kot je tale Italijan na sliki. Recimo vidi, da so se vsi razmaknili in stojijo. Očitno ti razumeš Italijane mi ostali jih pa ne in nam ni jasno kak pacient mora biti, da se takole obnaša. :nevem:

 

Mi je pa zanimivo kak znaš opravičit vsaka taka abotna dejanja v stilu sej je en drug pa v Italiji tud drvel. 🙄

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.