Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 1 minuto je Boss napisal:

 

No pol pa nam ti razloži kaj se dogaja v glavah takih kot je tale Italijan na sliki. Recimo vidi, da so se vsi razmaknili in stojijo. Očitno ti razumeš Italijane mi ostali jih pa ne in nam ni jasno kak pacient mora biti, da se takole obnaša. :nevem:

 

Mi je pa zanimivo kak znaš opravičit vsaka taka abotna dejanja v stilu sej je en drug pa v Italiji tud drvel. 🙄

Saj ga ne opravičujem. To je bil pač en pacient kot mnogo drugih naših, ki se obnašajo enako in pametno po sredini prehitevajo. Se še dobro spomnim lani, ko so bile dnevno kolone proti Ljubljani, ko je en naš pacient z porsche macanom tako vozil po sredini, ko smo se ostali razvrstili in so ga kamionisti blokirali tako, da, so z obeh strani zapeljali proti sredini ceste. Za njim si prišli policisti in sledila je verjetno ustrezna kazen. Smo bili pa mi ostali, ki smo šli mimo zelo veseli z nasmehi na ustih. 😊

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če bi bilo po moje, bi taka dejanja, ki niso naključna ozirona ne nastanejo samo zaradi nepazljivosti ali zmedenosti lepo kaznoval z odvzemom vozila. Recimo za tri mesece, naslednjič pa za stalno in prodat na dražbi. Bi zelo zelo hitro marsikomu ego hitro omejil, da bi ratal čist pridkan.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaka vožnja po odstavnem pasu je popolnoma nepremišljeno dejanje, ki se folk sploh ne zaveda, kaj lahko je, če je. Vsakodnevno vidim ustavljanje na odstavnem pasu, ne predstavljam si, da priletiš v stoječo oviro, vsaj danes na relaciji NM-LJ 2 avta na odstavnem pasu. :( 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes poppoldan med voznjo od Kp do Lj sem v razmiku 15min videl 3 avte, ki jih je obrnilo oz so zleteli s ceste zaradi rahlega deza (dez je zacel mocneje padati in s tem poslabsal vidljivost sele od Postojne naprej ampak tam vec ni bilo letalcev).

Najprej bmw ki je flipersko pustil prednji odbijac ob desni ograji nato pa pristal v levi ograji na prehitevalnem pasu. Ta je bil v smeri Lj, nato pa se en bmw pofdobno kot ta vendar v smeri Kopra. Nazadnje pa sem prav tako na nasprotni smeri videl se enega audija, ki je uspel zleteti cez ograjo v jarek ob avtocesti. 

Po moji oceni nikjer ni bilo nekih hujsih poskodb razen zmesarjene plocevine...

Ampak vzorec udelezenih avtomobilov pa je cisto klisejski...

 

  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ni treba, da je samo BMW al pa Audi, lahko je recimo tud Porsche z nemškimi tablicami al a tud recimo Citroenovo kapelca na štirih kolesih. Skupna točka, vsem se blazno mudi

 

 

  • Začuden 1
  • Žalosten 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Sej ni treba, da je samo BMW al pa Audi, lahko je recimo tud Porsche z nemškimi tablicami al a tud recimo Citroenovo kapelca na štirih kolesih. Skupna točka, vsem se blazno mudi

 

 

Dobr da ima m6 troblo kot se spodobi, jah....po lj obvoznici je kar rodeo😉😂🤣, sem navajen tega....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je MPero napisal:

Danes poppoldan med voznjo od Kp do Lj sem v razmiku 15min videl 3 avte, ki jih je obrnilo oz so zleteli s ceste zaradi rahlega deza (dez je zacel mocneje padati in s tem poslabsal vidljivost sele od Postojne naprej ampak tam vec ni bilo letalcev).

Najprej bmw ki je flipersko pustil prednji odbijac ob desni ograji nato pa pristal v levi ograji na prehitevalnem pasu. Ta je bil v smeri Lj, nato pa se en bmw pofdobno kot ta vendar v smeri Kopra. Nazadnje pa sem prav tako na nasprotni smeri videl se enega audija, ki je uspel zleteti cez ograjo v jarek ob avtocesti. 

Po moji oceni nikjer ni bilo nekih hujsih poskodb razen zmesarjene plocevine...

Ampak vzorec udelezenih avtomobilov pa je cisto klisejski...

 

Slabe gume. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, da se mi ne bo zaletelo 😂 Prosim ne čez voznike bmw in audijev 😊😉 Bi se kr strinjal z Alexom, da so imeli slabe gume.

pred 18 urami je Boss napisal:

Sej ni treba, da je samo BMW al pa Audi, lahko je recimo tud Porsche z nemškimi tablicami al a tud recimo Citroenovo kapelca na štirih kolesih. Skupna točka, vsem se blazno mudi

 

 

Citroen pa zmaga, kral 😮 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 4. 2023 ob 21:04 je Boss napisal:

Sej ni treba, da je samo BMW al pa Audi, lahko je recimo tud Porsche z nemškimi tablicami al a tud recimo Citroenovo kapelca na štirih kolesih. Skupna točka, vsem se blazno mudi

 

 

Ta šiška uvoz sem tudi že jaz doživel marsikaj :( 



"fak kam pa grem aja sej res v šiško joj morem dol"... ko da se zadnji trenutek spomniš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, dva neprilagojenca - eden, ki mu je vseeno pa kr v rdečo, drugi pa z nelegalnim skuterjem, po dvopasovni cesti z vsaj 40km/h. Škoda, da nimam zadnje kamere, ker je ta drugi neprilagojenec, kr neki odpiral in loputal z vrati od prvega neprilagojenca. V glavnem road rage v vsej svoji pristnosti.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

Evo, dva neprilagojenca - eden, ki mu je vseeno pa kr v rdečo, drugi pa z nelegalnim skuterjem, po dvopasovni cesti z vsaj 40km/h. Škoda, da nimam zadnje kamere, ker je ta drugi neprilagojenec, kr neki odpiral in loputal z vrati od prvega neprilagojenca. V glavnem road rage v vsej svoji pristnosti.

 

 

Hahaha gold. Also m6 rdeča limo na koncu posnetka :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Kaj pa tole danes

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/prometna-nesreca-zaprla-primorsko-avtocesto.html

 

Uradno počena guma. Neuradno se je pa ravno takrat tam na odstavnem pasu kjer je kamion prebil ograjo nahajalo DARS-ovo vozilo za košnjo trave. Če vozilo ni bilo označeno in povrhu so izvajali košnjo ob času, ko je AC zelo obremenjena bi lahko del krivde nosil DARS, drugi pa kamionar, ki recimo ni bil dovolj pozoren in zbran.

 

Ker ni bilo smrtnih žrtev se tole ne bo kaj dosti raziskovalo in domnevno počena guma bo pokrila DARS-ovo neodgovornost in šoferjevo nepazljivost in bo kriva tehnika. Ljudem pa vržejo kost v obliki voznikov, ki so po nekem ukazu obračali in vozili organizirano nazaj do razcepa razdrto. In to naj bi bil največji možni prekršek za odvzem vozniške in zaplembo avtomobilov - ljudje, ki to komentirajo so na čisto podivjana drhal, ki kliče k linču.

 

Kot pravim, info ni preverjen (dobil od domnevnega očividca, na parkirišču Žusterna) je pa dejansko možen, ker te dni DARS-ovci pospešeno kosijo travo in navadno ob jutranjih konicah in takrat, ko je polno prometa. Fino fajn dokler se kaj ne zgodi.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtocesta ima tri pasove: odstavni pas, vozni pas in prehitevalni pas. Karkoli se je že zgodilo, sem prepričan, da gre predvsem za nesposobnost DARSa in Policije, da potrebujejo štiri ure, da odprejo avtocesto. Jaz mislim, da bi se en vozni pas dalo odpreti po največ pol ure. In se promet počasi premika. Je zastoj, a se premika. Pričakovati, da bodo ljudje štiri ure sedeli v mirujočem avtu na soncu na asfaltu - to lahko edino pazniki v koncentracijskem taborišču... Si pa lahko mislim, kako so to sprejeli vozniki tovornih vozil. Ker s tovornjakom v štirih urah prečkaš celo Slovenijo. In če je dostava vezana na čas, pa sploh zna problem ratat. Recimo, v Revozu imajo točno predpisano uro, kdaj mora biti tam. In če veš, da rabiš do Novega mesta dve uri, pa daš zraven še eno uro za rezervo, potem pa štiri ure stojiš v koloni in prideš na cilj tri ure prepozno...

 

Kar se pa šoferja tiče: res se je za vprašat, kje je policija. Možakar med vožnjo uporablja mobitel za snemanje dogajanja na drugem voznem pasu...

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 6. 2023 ob 22:20 je Boss napisal:

Kaj pa tole danes

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/prometna-nesreca-zaprla-primorsko-avtocesto.html

 

Uradno počena guma. Neuradno se je pa ravno takrat tam na odstavnem pasu kjer je kamion prebil ograjo nahajalo DARS-ovo vozilo za košnjo trave. Če vozilo ni bilo označeno in povrhu so izvajali košnjo ob času, ko je AC zelo obremenjena bi lahko del krivde nosil DARS, drugi pa kamionar, ki recimo ni bil dovolj pozoren in zbran.

 

Ker ni bilo smrtnih žrtev se tole ne bo kaj dosti raziskovalo in domnevno počena guma bo pokrila DARS-ovo neodgovornost in šoferjevo nepazljivost in bo kriva tehnika. Ljudem pa vržejo kost v obliki voznikov, ki so po nekem ukazu obračali in vozili organizirano nazaj do razcepa razdrto. In to naj bi bil največji možni prekršek za odvzem vozniške in zaplembo avtomobilov - ljudje, ki to komentirajo so na čisto podivjana drhal, ki kliče k linču.

 

Kot pravim, info ni preverjen (dobil od domnevnega očividca, na parkirišču Žusterna) je pa dejansko možen, ker te dni DARS-ovci pospešeno kosijo travo in navadno ob jutranjih konicah in takrat, ko je polno prometa. Fino fajn dokler se kaj ne zgodi.

 

 

Sem šel tole še na svojo kamero pogledat in glej ga zlomka dejansko se malo naprej nahajata vozila DARS-a za košnjo. Peljal sem se mimo cca 45 minut po dogodku zato je kosilnica že tolk naprej.

Čudno je da ni ostankov gume, ker ponavadi ob takem dogodku gumo razcefra, ko naj bi jo razneslo.

Tam kjer je prebil ograjo je le ta uničena jedva na širini same širine kamiona. Se pravi je moral it čez dokaj pravokotno. Pa spet nobenih sledov gum na asfaltu, da bi ga kaj zanašalo.

 

Ampak bolj sem šel tole gledat zaradi tistih, ki naj bi samovoljno obračali. Sem vedel, da takrat še ni noben obrnil, ampak je zanimivo, da od zadnjega avtomobila, do zapore ceste s strani DARS-a pri izvozu Razdrto je cca 600m. Zdaj a so bili tako hitri da se še niso nabrali v kar dvomim, al pa so teh zadnjih 600m že spravili na izhod tako kot so tja usmerjali tiste, ki so prihajali na novo pred izvoz Razdrto. Se pravi vse do tja je bila AC blokirana in definitivno ni bilo neke resne nevarnosti, če so avtomobile obrnili in počasi usmerili nazaj proti izvozu. AC v tistem trenutku ni bila drugo kot eno veliko parkirišče.

 

Tako da tole medijsko in komentatorsko dušebrižništvo je po moji oceni čisto odveč, namesto da bi raje spodbujali tako DARS kot policijo, da se čimprej lotijo takega razčiščevanja ceste, če je le mogoče in varno. Tukaj je bilo oboje - mogoče in varno.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guma je priletela v avto od mame od sodelavke, vsaj tako mi je sodelovka pravla,..zdej mogoče je bi pa kak drug del tovornjaka. Na srečo je bila gospa samo porezana od stekla.

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekam pogosto pokajo pnevmatike na tovornjakih. Mislim, kar se jaz spomnim, jih je kar nekaj: leta 2018 najprej na ljubljanski obvoznici, nekaj mesecev kasneje na Dolenjski avtocesti (mislim, da pri Biču), leta 2019 se je najprej prevrnil tovornjak na dolenjski avtocesti, kakšen mesec ali dva pozneje pa je pri Kranju nekdo trosil pesek po avtocesti, leta 2020 je pri Uncu ena Scania "parkirala" na osebnem avtu, leta 2021 je en Renault pri Razdrtem ustavil na zelenem pasu med obema prehitevalnima pasovoma, in letos pri Studencu...

 

Mislim, eno je avtomobilska guma, ki nosi 700 kg. Pa če poči, avto s trem tonami teže pri hitrosti 130 km/h že nekako ukrotiš. Drugo so pa "profesionalne" gume, ki nosijo štiri tone. In če poči, je zadaj 40 ton teže. Nisem ravno nek matematik, še manj fizik, ampak na kmetih računamo takole: sila = masa x hitrost. Če je 40 ton mase in hitrost 95 km/h, je to enaka sila, kot če z osebnim avtom, težkim 3 tone (5 potnikov, truga na strehi, nosilec s kolesi na vlečni kljuki) voziš s hitrostjo zvoka (okoli 1250 km/h)... Torej take gume ne bi smele kar pokati po dve na leto na tako majhnem področju, kot je Slovenija...

 

In avtobusi imajo podobne pnevmatike - za tiste, katerih otroci gredo zdaj na zaključne izlete in ekskurzije...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.