Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je Bini napisal:

Enostavno nočete nekateri razumet tistega primera, vididelo se je kaj bo naredil in mu pač pomagaš, da nebi prišlo do nesreče.... :nevem:

Lahko se pa delaš norca in se mu smejiš..... 😔

 

Vsa čast, da imaš tako dobro intuicijo. Jaz do konca posnetka nisem točno vedel kaj namerava - marsikdo se takole postavi v križišče pod pravim kotom, da je lažje kontrolirat situacijo in ne tako pod kotom, da se vidi precej slabše kaj prihaja iz leve. Jaz se recimo tudi postavim tako, da imam čimboljši pregled in da nisem odvisen od ogledal ali pa stegovanja vratu kot žirafa. Potem pa ker tud žmigavca ni dal sem skos pričakoval, da bo verjetno speljal v najbolj neprimernem trenutku in da bo nekoga izsilil. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

 

Vsa čast, da imaš tako dobro intuicijo. Jaz do konca posnetka nisem točno vedel kaj namerava - marsikdo se takole postavi v križišče pod pravim kotom, da je lažje kontrolirat situacijo in ne tako pod kotom, da se vidi precej slabše kaj prihaja iz leve. Jaz se recimo tudi postavim tako, da imam čimboljši pregled in da nisem odvisen od ogledal ali pa stegovanja vratu kot žirafa. Potem pa ker tud žmigavca ni dal sem skos pričakoval, da bo verjetno speljal v najbolj neprimernem trenutku in da bo nekoga izsilil. :nevem:

Imam dobro predvidevanje zato sem pa vedel, da bo tole naredil čeprav je teško verjet, da so tudi taki v prometu. Še enkrat poglejte posnetek pa dobro opazujte!😳 Kokice pa ne rabite več... 😂😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

Potem pa ker tud žmigavca ni dal sem skos pričakoval, da bo verjetno speljal v najbolj neprimernem trenutku in da bo nekoga izsilil. :nevem:

 

Ubistvu ga je dal. Slabo se vidi.

 

Čeprav, če bi bilo to pri italijančkih-cigančkih, bi bilo to povsem normalno :)

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok tole je res en s krompirjem snemal in je slika kot iz 90-ih. Ampak jaz žmigovca ne vidim, lahko si samo domišljam, da nekaj mižika, kar je lahko tud zarad kurčeve kvalitete in nizke resolucije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Žmigavcev skoraj nihče ne uporablja pri menjavi pasov ... :( 

 

 

  • Haha 2
  • Jezen 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo to pa je grozljivo.

 

Mislim, to, da je voznik tovornjaka potreboval dobrih 20 sekund, da je sploh odprl vrata in se spravil pogledat, kaj je s ponesrečenci in da so prvi štirje, ki so pripeljali na kraj dogodka, odpeljali mimo brez da bi pomagali ponesrečencem... 

 

Vozil sem C in E kategorijo (prevoz nevarnega blaga 2. razreda) in vem, da si lahko zunaj v desetih sekundah - ne glede na to, kaj se zgodi. Ta je rabil dvajset sekund samo, da je vrata odprl...

Zna pa biti, da so mimo vozili tudi ostali, le posnetka je prej konec...

 

Kot družba smo totalno zavozili. Glavno, da se protestira proti splavu in da se zavzema za pravice pedrov in lezbijk, vse ostalo je postranska stvar...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je,vsi se lepo mimo vozijo kot,da ni nič....😲

Verjetno še zna kdo napisat,da bi bilo nevarno iz avta hodit in pomagat pa verjetno bi zaradi tega 1.min. prej prišlo do zastojev.....🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče je voznik tovornjaka najprej na 112 poklicov, preden je šel ven. Jest osebno bi poklicov, in počakov tm, da letim preverjat če so vredu, bi imeli dela samo še z enim človekom več.

 

za tole žensko pa, vzet vozniško, pa nikol več vrnt, samo še avtobus pa vlak za njo

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ja, če je klical 112, ja, prav.

 

Ker če kličeš 113, je dobro prej vedeti, za kaj jih kličeš oz. po kakšne poškodovance naj bi prišli. Če so samo polomljene kosti ali manjše buške ne bodo šli s tako ihto kot če je prerezana aorta in kri brizga naokoli...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je NevLado napisal:

Ni več videa?

 

 

Je ...

null

image.png

 

https://www.24ur.com/video/63130536

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveč.... 🤨

Sem pa pri posnetku opazil, da je reakcija voznika, ki je trčil vanjo bolj kot ne nerodna, izogibaš se vozilu kontra od smeri vožnje nasprotnega vozila. Mogoče bi se dalo tudi kaj rešit z drugačnim manevrom.... 🤔 Je pa res, da kaj takega ne pričakuješ na taki cesti. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Bolj slabo veš.   Ravno pri mestni vožnji je EV najbolj varčen. Najmanj pa na AC.   ZOE je recimo ultra varčen tam do 50-60 km/h, relativno varčen pri 80 km/h in sorazmerno ok pri 100 km/h nad tem pa poraba skokovito naraste. Ker je pač tako dizajniran. Pri 130 km/h se namreč njegov elektromotor vrti z 90 % obratov, to je kot bi se Mazda bencinar vozil s 6.000 rpm.   Tesle so pa recimo tudi okoli 120 km/h še vedno zelo varčne - ker so pač tako dizajnirane.
    • Tole mi pa ni jasno. Zavarovalnice so delale ne vem kolk miljonske dobicke, pa niso vsi placevali. Zj ko vsi placujejo, naj bi pa to delal nekej sto miljonsko izgubo. Mislim da je bilo 200 nekaj receno pred uvedbo
    • Evo, tole je z nekje 70% mestne voznje in cakanja po guzvah.   Drugace pa lepo da uzivas s svojim EVjem, ampak EVji pac niso za vse  
    • Moja Miata je pa bolj okoljevarstvena kot katerikoli električni avtomobil, ker bolj kot kurim bencin, prej ga bomo izčrpali. Prej ga izčrpamo prej bomo prešli na alternative  
    • Pa ne pri potrošnji 13kWh/100km. Lepo te prosim. Sej pravim, to je tko kot bi jaz trdil, da z normalno vožnjo kurim 3,5 litra/100km, kar se sicer s cjazenjem po regionalki s 60km/h celo da naredit.   Sem prevozil kar nekaj EV-jev pa vem kolk je realnost sploh kadar je ooogrrooomnooo mestne vožnje.😜
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.